Greitos naujienos

Paroda „Rinkis prekę lietuvišką 2021“ reaguoja į pasikeitusias žaidimo taisykles rinkoje

0

2021 10 15

Paroda „Rinkis prekę lietuvišką 2021“ vėl sukvietė į Kauną kūrybingus šalies verslininkus ir pirkėjus, vertinančius lietuviškus gaminius. Šiemet paroda akcentuoja verslo sprendimus, ne tik padėjusius išsaugoti stabilumą koronavirusui rinkoje pakeitus žaidimo taisykles, bet ir atvėrusius naujas eksporto rinkas.

Į mūsų šalyje gaminamų prekių bei teikiamų paslaugų parodą jau13-ąjį kartą susirinko ne tik ilgamečiai dalyviai, bet ir rinkos naujokai – iš viso daugiau kaip 200 gamintojų. Parodoje, kuri truks tris dienas, lankytojai galės ne tik susipažinti su naujais lietuviškais gaminiais, bet ir sužinoti apie Lietuvos rinkos aktualijas, įvairias socialines iniciatyvas.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas parodos atidarymo metu padėkojo jos organizatoriams už idėją, kviečiančią rinktis lietuvišką produkciją. „Lietuvai išgyvenant sunkų laikotarpį, to solidarumo, taip pat ūkininkų ir gamintojų bendradarbiavimo, labai reikia. O žmonėms reikia gero kokybiško  maisto. Maisto pramonėje atsiranda naujos technologijos, inovacijos – manau, būsime ta šalis, kuri ir už Europos Sąjungos ribų turės didelį potencialą“, – sėkmingų kontaktų ir verslo sandorių palinkėjo ministras.

Pasaulį užklupusi pandemija parodė, kaip svarbu turėti stiprius vietos gamintojus. „Lietuva padarė didžiulę pažangą tokiu sunkiu metu ir tai yra jūsų visų – eksportuotojų ir gamintojų – nuopelnas“, – sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. Pasak jo,  ši paroda yra akivaizdus įrodymas, kad Lietuvos  gamintojai yra kūrybingi, inovatyvūs ir gali užimti tas nišas, į kurias stambus verslas nesižvalgo. Jis ragino išnaudoti visas interneto galimybes, akcentuoti tvarumą ir žalumą, būti globaliems.  

Žinomi Lietuvos gamintojai ir į rinką žengiantys prekių ženklai parodos lankytojus žada stebinti maisto produktų ir gėrimų degustacijomis, kosmetikos ir buitinės chemijos, aprangos ir aksesuarų įvairove bei sprendimais būstui ir interjerui. „We love Lithuania turizmo alėjoje“ parodoje – aktualios regionų naujienos, ryškiausi turizmo projektai bei idėjos bendradarbiavimui. Parodoje pirmą kartą įrengtas ir e. parduotuvių prekybos salonas.

Parodos metu rengiama konferencija „Eksporto kodas: kai taisyklės keičiasi“, kurioje bus kalbama apie pastarųjų metų verslo sprendimus. Skatinant aukštos pridėtinės vertės kūrimą Lietuvos maisto ūkyje, organizuojamas ir naujausius mokslo pasiekimus maisto mokslo ir mitybos srityje pristatantis renginys „Maisto reikšmė žmogaus sveikatai ir imunitetui“.

Jau trylika metų parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ apdovanojami ir patys geriausieji gaminiai, laimėję maisto pramonės eksponatų konkursą. Šis konkursas tampa tarsi tramplynu, padedančiu naujiems kūrėjams ar gaminiams būti pastebėtiems rinkoje. Šiemet konkurso ekspertų komisijai buvo pateikti 37 maisto produktai ir gėrimai,  iš kurių 10 apdovanoti aukso medaliais. Juos įmonių atstovams įteikė žemės ūkio ministras K. Navickas. Nugalėtojais tapo:

Sūris „OŽRAGĖ“ (MB „Ostvalds fabrica“)

Naminis keptas vyniotinis (UAB „Linkuvos mėsa“)

Vytinta jautienos nugarinė su kadagių uogomis (UAB „Armeni“)

Kanapių sėklų aliejus „JORUS“ (UAB „Naturus“)

Duonelės su džiovintų svirplių miltais ir jūros druska  (UAB „Acheta“)

Grikiniai makaronai (UAB „Lašų duona“)

Braškių ir obuolių tyrės LABU juostelės (MB „LABU“)

UNIQA Natūralus mineralinis vanduo, negazuotas (UAB „UNIQA LT“)

Pražydusi klevų žiedais, trauktinė (Pakruojo dvaro spirito varykla ir alaus bravoras)

Gintaro Sino rožinis džinas  (MB „Lietungė“)

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos