MiestasNaujienosParkavimas prie Taikos pr. automobilių turgaus – betvarkė. Kas atsakingas?

Donata Zabulionė Donata Zabulionė2020 28 vasario1

Į redakciją kreipėsi skaitytojas, prašydamas padėti išsiaiškinti, kodėl situacija šioje vietoje nesikeičia metų metus: žmonės statosi automobilius vietose, kurios pažymėtos „sustoti ir stovėti draudžiama“ kelio ženklais. Skaitytojas pažymi, kad čia nuolat sunku pravažiuoti, pėstieji turi eiti vidury gatvės, o važiuoti su neįgaliojo vežimėliu – nesaugu. Redakcija susisiekė su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovais, kad išsiaiškintų dėl aplinkybių.

Problema sena ir atrodo, niekieno nesprendžiama

Skaitytojas nurodė, kad problema yra jau įsisenėjusi. V. Krėvės prospekte, atkarpoje ties automobilių turgumi ir Valstybės įmone „Regitra“ yra sustatyti stovėjimą ir sustojimą draudžiantys kelio ženklai. Tačiau automobiliai akiplėšiškai statomi po šiais ženklais. Taip susidaro avarinės situacijos, apsunkinamas judėjimas, sudėtinga prasilenkti ir saugoti pėsčiuosius. 

 

Į redakciją kreipęsis vyras teiraujasi, kodėl policija į tokią situaciją nekreipia dėmesio? Nes pasak jo, su tokiu vaizdu tenka susidurti nuolat. 

 

Policijos pareigūnai baudžia pažeidėjus

„Kiekvieną kartą, kuomet yra pranešama apie padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, jie yra fiksuojami, surašomi administracinio nusižengimo protokolai. Pranešimų apie pažeidimus jūsų minimoje vietoje pareigūnai gauna dažnai, visais atvejais informacija tikrinama ir, užfiksavus pažeidimą, surašomas protokolas.

Pagal galimybes, pareigūnai taip pat rengia ir tikslines priemones, skirtas fiksuoti įvairiems pažeidimams šioje teritorijoje, nustatinėja paliktų transporto priemonių savininkus. 

 

Policijos pareigūnai primena, kad vairuotojams taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 d. Už sustojimą ir stovėjimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles tai draudžiama daryti, nesilaikymą kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.“ – sako Kauno apskrities VPK komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė. 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad policijos atstovė teigia, jog vien Kauno apskr. VPK Kauno miesto Dainavos policijos komisariato pareigūnų atliktos priemonės metu laikotarpiu nuo vasario 21 d. iki 26 d. buvo nustatyti 37 kelių eismo taisyklių pažeidimai ir asmenims taikyta administracinė atsakomybė.

Tačiau iš pateiktos statistikos galima suprasti, kad tokios priemonės nėra taikomos itin dažnai. Nes paprašius patikslinti statistiką, kiek pažeidimų užfiksuota per šiuos metus, atstovė atsakė, kad automobilių turgaus prieigose šiemet, t. y. nuo 2020-01-01 iki 2020-02-27, pareigūnai nustatė 46 KET pažeidimus, susijusius su sustojimu ir stovėjimu vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles tai daryti draudžiama. Tad per daugiau nei pusantro mėnesio iki imantis specialiosios priemonės užfiksuoti vos 9 pažeidimai. 

Pamačius kelių eismo pažeidėjus  – prašoma būti neabejingiems ir informuoti tel. 112

Dalinkitės su savo draugais

1
Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
1 Komentaro gijos
0 Atsakymų į komentarus
0 Siekėjų
 
Naujausi komentarai
Karščiausi komentaro gija
1 Komentaro autorius
jonas Naujausias komentaro autorius
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Naujausi Seniausi Labiausiai balsuojami
Informuoti apie
jonas
Svečias
jonas

Na,bausti pradėjo,atrašė.O kokių priemonių ėmėsi padėčiai spręsti? galpaskirti dalį teritorijos laikinam stovėjimui-pirkėjams? Visvien galas turgaus pustuštis.

Scroll Up