Connect with us

Reikalinga pagalba

Pandemijos metu padėkime Kauno traumatologams!

Avatar

Paskelbta

Lietuvoje ir pasaulyje įsismarkavus koronaviruso viruso pandemijai, vis didesnė našta tenka sveikatos apsaugos ir priežiūros srityje dirbantiems medikams. Šiuo sudėtingu laikotarpiu kviečiame  Kauno verslininkus ir geros valios žmones padėti Kauno klinikinės ligoninės traumatologams.  Reikalingos apsaugos priemonės bei aprūpinimas maistu.

Galintys padėti kreipkitės  į Kauno klinikinės ligoninės direktorę valdymui ir infrastruktūrai Svetlaną Kauzonienę el. paštu info@kkligonine.lt .

 

Ačiū už jūsų gerumą!

 

Skaityti toliau

Reikalinga pagalba

Lietuvoje daugėja sunkumus patiriančių šeimų: pagalbos reikia ne tik asocialioms šeimoms

kaunieciams.lt

Paskelbta

Nevyriausybinė organizacija SOS vaikų kaimai teikia pagalbą sunkumus patiriančioms šeimoms ir teigia, kad pastaruosius keletą metų tokių šeimų Lietuvoje kasmet daugėja. Nors vis dar susiduriama su nuomone, kad pagalba yra reikalinga ir teikiama tik asocialioms šeimoms, pavyzdžiui, turinčioms problemų su alkoholiu, gyvenančioms skurde ir vos suduriančioms galą su galu, situacija keičiasi – SOS vaikų kaimuose net 30% sunkumus patiriančių šeimų yra iš mums įprastos aplinkos. Šiandien pagalba reikalinga ir iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskundžiančioms ir gerai gyvenančioms šeimoms.

„Mano darbas – padėti šeimoms, patiriančioms sunkumus. Šeimoms, kuriose auga vaikai. Tai nėra geros ar blogos šeimos, tai nėra šeimos kilusios iš nežinia kur – tai šeimos aplink mus: mūsų kaimynai, kartais artimieji ar draugų šeima. Visuomenėje dar labai gajus stereotipas, kad jeigu šeimai yra paskiriama atvejo vadyba ir teikiama specialistų pagalba, vadinasi tai yra asociali šeima, pilna rizikos faktorių savyje ir aplinkai.

Toks šeimos patiriančios sunkumus apibūdinimas yra labai klaidingas. Nepriklausomai nuo problemos sudėtingumo tai tas pats šeimos organas, tik daugiau ar mažiau gebantis veikti savarankiškai“, – teigia SOS vaikų kaimų socialinių paslaugų šeimai vadovė Rasa Zaidovaitė.

Pagalba reikalinga kiekvienai šeimai

Svarbu suvokti, kad pagalbos reikia įvairioms šeimoms. Problemos, kurias patiria šeimos ir jose gyvenantys vaikai, susijusios su supančia aplinka, finansinėmis šeimos galimybėmis – tai, ką mes galime ir, ko negalime daro didelę įtaką teisingų ir klaidingų sprendimų priėmimui, ateinantiems iš turimos ankstesnės patirties, supančio draugų rato, baimių ir kitų mūsų elgesį lemiančių veiksnių.

R. Zaidovaitė sako, kad būtent dėl šių priežasčių problemos užklumpa tiek sunkiai, tiek puikiai finansiškai besiverčiančias šeimas. Pavyzdžiui, priklausomybė nuo alkoholio – ji visose šeimose yra tokia pati, tik skiriasi vartojami svaigalai. Arba, smurtas artimoje aplinkoje yra išreiškiamas tomis pačiomis priemonėmis, tačiau vienose šeimose tai vyksta varganose kaimo trobose, kitose – geriausiuose miestų rajonuose stūksančiose kotedžuose.

„Anksčiau socialiniame lauke daugiau dėmesio buvo skiriama socialinės rizikos šeimoms – tai šeimos neturinčios pajamų, negebančios veikti savarankiškai, sunkiai susidorojančios su tėvystės įgūdžiais, turinčios įvairias priklausomybes, smurtaudavusios ir pan. Tačiau poros metų bėgyje, keičiantis įstatymams ir paslaugų prieinamumui vis daugiau atsiranda šeimų, kurios dar neišgyvena gilios krizės, tačiau pagalbos reikia jau šiandien. Dažnai tai būna tėvų skyrybų atvejai arba kai tėvai susiduria su auklėjimo sunkumais, ypač vaikams įžengus į paauglystės etapą.

Vaikas – šeimos problemų veidrodis

Šeimas, kurios dar nėra gilioje krizėje, tačiau jau patiria sunkumus yra sunku atpažinti. Dažniausiai tai pradeda matytis besikeičiančiame vaikų elgesyje. Kodėl taip nutinka? Vaikai nori namų, kuriuose gyventų laimingi ir juos mylintys tėvai, todėl net mažiausi kivirčai, kurie auga ar pasikartoja, daro įtaką vaikų savijautai. Viso to rezultate keičiasi ir vaikų elgesys su aplinka, kurį pastebi darželių auklėtojai, mokytojai, būrelių vadovai.“

Kalbant apie pagalbą šeimai svarbu žinoti, kad jeigu, pavyzdžiui, šeimoje akivaizdžiai vartojamas alkoholis ar yra smurtaujama, tai jau yra pasekmė anksčiau įvykusios problemos, darančios įtaką dabartiniam elgesiui. Todėl socialinio atvejo vadybininkai kiekvienos šeimos situaciją analizuoja ir padeda šeimos nariams atrasti problemų priežastis ir jas spręsti. Tik jas pripažinus ir norint keisti susidariusią situaciją, galima tikėtis, kad šeima ir vėl po truputį atsistos ant kojų.

Šiuo metu SOS vaikų kaimai globoja 650 sunkumus patiriančių šeimų, kuriose gyvena 780 Lietuvos vaikų. Kiekvienam vaikui ir šeimai teikiame ilgalaikę pagalbą – teisinę, psichologinę, medicininę, edukacinę, aprūpiname maistu bei reikalingais daiktais. SOS vaikų kaimų tikslas yra suteikti tinkamą pagalbą, kad šeima toliau galėtų tinkamai pasirūpinti vaiku ir savimi.

[youtube v=”xdWNnYECFOI”]

Matukas paskutinį gerą maistą atiduoda kitam

Septynerių metų Matukas toks pats, kaip ir visi kiti vaikai: jis neypatingas ir moka dalintis meile su kitais. Vieninteliai jo draugai ir tikroji šeima yra pliušinis meškinas ir laukinis kačiukas, todėl berniukas puikiai žino, ką reiškia vienatvės ir skausmo ašaros.

Kasdien, prieš eidamas į mokyklą, jis leidžiasi į priemiesčio mišką, kuriame jo laukia mylimas augintinis. Nors dažnai pats negauna šilto maisto, Matukas dalijasi viskuo, ką turi – atiduoda net ir paskutinį šaldytuve likusį pieną silpnesniam už save.

SOS vaikų kaimai intensyviai dirba su Matuko šeima, kurioje dėl nemokėjimo tinkamai išreikšti emocijas kasdien kyla barniai ir kivirčai. Neretai agresijos taikiniu tampa ir berniukas. Tokių šeimų, kaip Matuko, Lietuvoje vis daugėja.

SOS vaikų kaimai – didžiausia šeima Lietuvoje, auginanti jau trečiąją jaunuolių kartą.

Skaityti toliau

Reikalinga pagalba

„Maisto banko“ Kauno padalinio vadovė apie gerumo akciją „Kaupti mažiau dalintis“. Klausykitės laidos įrašo

kaunieciams.lt

Paskelbta

Maisto banko Kauno padalinio vadovė Martyna Žirgulė papasakojo apie darbą karantino metu. „Nė akimirkos nemąstėme stabdyti maisto banko veiklos, nes šiuo laikotarpiu tik pagilėjo socialinės problemos. Žmonių, kurie prašo pagalbos tik daugėja.“ – pasakojo moteris.

Ji pastebi, kad pirmosiomis karantino savaitėmis buvo sudėtinga surasti savanorių, nes niekas nežinojo, kaip derėtų elgtis. Daugybė savanorių yra rizikos grupėje, tarp jų – senjorai, šių buvo paprašyta kurį laiką nedalyvauti tokioje veikloje.

Daugybė įmonių įsisiautėjus karantinui ėmė siūlyti pagalbą „Maisto bankui“, išsamiau apie sunkiu laikotarpiu užsimezgusias draugystes išgirsite laidos įraše. Kviečiame pasiklausyti:

Ketvirtadienį nuo 11 val. kviečiame apsilankyti prie prekybos miestelio „Urmas“ ir pasidalinti sukauptais produktais, padedant tiems, kuriems reikia mūsų pagalbos šiuo metu reikia labiausiai.

Radijas „Tau“
Skaityti toliau

Reikalinga pagalba

„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis

kaunieciams.lt

Paskelbta

Dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino Lietuvoje neįvyko kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Praradimas didžiulis – „Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų ilgo galiojimo maisto produktų ir padėti 53 tūkst.nepasiturinčių asmenų. Maisto atsargų socialiai remtiniems katastrofiškai trūksta, o problemos mastas tik gilėja su kiekvienu nauju bedarbiu – vis daugiau pagalbos prašymų sulaukiama iš karantino metu darbą praradusių žmonių.  

Todėl „Maisto bankas“ kartu su projekto partneriu „Malsena“ organizuoja socialinę akciją „KAUPTI MAŽIAU DALINTIS. Kurioje vietoje dėsime kablelį?“, kurios metu per karantiną maisto atsargų sukaupę gyventojai bus kviečiami jomis pasidalinti su skurstančiaisiais.

„Spinter tyrimų“ reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, kad kas antras lietuvis karantino metu kaupė ilgo galiojimo maisto atsargas ir kas antras iš jų – šių produktų neišnaudojo. Apie pilnas spintelių lentynas ir prikauptas maisto atsargas socialiai remtini žmonės galėtų tik pasvajoti.

Gegužės 20 d. (trečiadienį), 11 val., kviečiame žiniasklaidos atstovus į šios akcijos startą – simbolines maisto autobusiuko palydėtuves.


Išlydėtuvių dalyviai ir turinys:

 •   Autobusiuką į kelionę išlydės Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius
 • „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius pasidalins šiandienine skurstančiųjų ir maisto stokojančiųjų situacija Lietuvoje
 • „Malsenos“ vadovas Marius Dužinas pristatys apklausos apie maisto atsargas rezultatus, pasidalins idėjomis, kaip verslas galėtų prisidėti prie problemos sprendimo.„Maisto bankas“ kviečia prisidėti visus: fizinius asmenis, ūkininkus ar verslus. Nuo gegužės 20 d. visą mėnesį Lietuvoje važinės kampanijos autobusiukas, kuris surinks ilgo galiojimo maisto produktus. Visa informacija ir aukojimo vietos nuo trečiadienio bus skelbiamos www.maistobankas.ltIŠLYDĖTUVIŲ DATA: 2020.05.20, trečiadienis

  LAIKAS: 11 val.
  VIETA: Vilniaus Katedros aikštė (Varpinės aikštelėje)
  TRUKMĖ: 30 min.

  Daugiau informacijos:
  „Maisto banko“ atstovė
  Miglė Petronytė
  Tel. 8 672 19215
  migle@maistobankas.lt

Skaityti toliau

Reikalinga pagalba

Ieškomas dingęs kaunietis. Gal matėte?

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vis dar ieško Dainiaus Kalnelio, gimusio 1980 m., kuris išėjęs iš namų, į juos iki šiol negrįžta, susisiekti su vyru artimiesiems taip pat nepavyksta. Pareigūnų turimais duomenimis, paskutinį kartą vyras galėjo būti matytas Žemuosiuose Šančiuose.

Vyro požymiai: neaukštas, smulkaus kūno sudėjimo, trumpų šviesių plaukų.
Asmenis, mačiusius ar žinančius Dainiaus Kalnelio buvimo vietą, bei galinčius suteikti bet kokios vertingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK telefonu (8 700) 64818,  (8 37) 303 450,  arba skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

Skaityti toliau

Reikalinga pagalba

„Stalo studija” kviečia padėti sunkiai besiverčiančioms miesto bei rajono šeimoms

Avatar

Paskelbta

Dabar galime būti kartu, permąstyti savo vertybes, pastebėti dalykus, kurių nepastebėdavome ir nereikia vaikams sakyti „palauk, dabar aš neturiu laiko”. O to laiko dažnai trūksta net savo vienam ar dviem vaikams, o ką daryti kai vienai mamai reikia padalinti dėmesį, meilę ir rūpestį į kokia penkias, šešias… širdeles, o dar vyrui dėmesio skirti.  Tinklaraštis  „Stalo studija” kviečia padėti sunkiai besiverčiantiems Kauno ir Kauno rajono gyventojams.

Ar mes pastebime savo kaimynus, draugus, kuriems sunku ne tik karantino laikotarpiu? Gal didelė šeima negali sau leisti gausaus Velykų stalo? Pagalvokime, gal ne tik mums sunku, bet šalia esantiems dar sunkiau, juk tą žodį „sunku”, kiekvienas skirtingai suprantame.


Norime atkreipti į dėmesį į DAUGIAVAIKES ŠEIMAS. Mamas auginančias vaikus, tėčius neturinčius darbo dėl susidariusios sunkios situacijos šalyje ir šventiniu laikotarpiu negalinčius sau leisti skanesnio ir sotesnio maisto.

Pasidalinkite šia žinute, kas žinote, Kaune ar Kauno rajone, gyvenančias gausias šeimas, kurias galėtume pradžiuginti šventiniu laikotarpiu, pabūti Velykų bobutėmis🐰

Kviečiame prisijungti visus, kas neabejingi, kas gaminate pyragus, kas kepate duoną ar šiaip esate kūrybingi savo gaminiais ir prisidėti prie šios akcijos.

„Stalo studijos” Facebook paskyroje rašykite DAUGIAVAIKIŲ ŠEIMŲ istorijas, taip pat jomis dalinkitės, o balandžio 10d. paskelbsime pas kurias šeimas vyksime su dovanomis ir saugiai paliksime jų paruoštose dėžutėje.

 

Norėdami prisidėti prie šios iniciatyvos taip pat galite paskambinti tel nr. : +37061613339 arba parašyti laišką el.p.: mes@stalostudija.lt

Velykos – krikščionių šventė, gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo. Dovanokime, skleiskime vieni kitiems dalelę gėrio, džiaugsmo…🙂

Džiaukimės tuo ką turime, neimdami lyginti: niekuomet nebus laimingas tas, kam neramu, jog kitas yra laimingas. (Seneka).

Šią iniciatyvą  taip pat palaiko:
Daugiavaikių šeimų asociacija
BabyBlog – apžvalgų tinklaraštis

Skaityti toliau

Reikalinga pagalba

Kauno miesto socialinių paslaugų centras prašo jūsų pagalbos!

Avatar

Paskelbta

Lietuvoje ir pasaulyje įsismarkavo koronaviruso viruso pandemija. Šiuo sudėtingu laikotarpiu kviečiame  Kauno verslininkus ir geros valios žmones padėti  ir padovanoti  medicininių kaukių Kauno miesto socialinių paslaugų centro laikino apgyvendinimo sk. gyventojams ir darbuotojams.

Visi norintys padėti,  kreipkitės į socialinę darbuotoją  Liną Tumas el. paštu l.tumosiene@kaunospc.lt arba susisiekite telefono numeriu 864709815.

 

Ačiū už jūsų gerumą.

Skaityti toliau
Naujienosprieš 4 val

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais atliekami 79 tyrimai – D. Remeika

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais šiuo metu Lietuvoje atliekami 79 tyrimai, sako Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Darius Remeika. Pasak...

Rajonasprieš 5 val

Domeikava jau turi šiuolaikinį verslo centrą

Nors Kaunas pasiekiamas ranka, tačiau Domeikavos gyventojams važiuoti į miestą pramogauti arba apsipirkti nebūtina – centrinėje Mildos gatvėje įsikūrė šiuolaikinis...

Kultūraprieš 17 val

Pristatome naujai sukurtą jungtinio projekto „Atgimimo vaikai” vaizdo klipą „Lietuva – Milžinų tauta”

Šiemet, minint Lietuvos žydų genocido dieną (rugsėjo 23 d.), muzikinis projektas „Atgimimo vaikai” visuomenei pristato muzikinį vaizdo klipą „Lietuva –...

Grožisprieš 17 val

Kosmetologė Edita Debesienė išvardijo didžiausias odos priežiūros klaidas rudenį

Keičiantis metų laikams labai svarbu ne tik papildyti garderobą šiltais rūbais, bet ir veido odos priežiūrą pakeisti iš esmės. Mat...

Miestasprieš 17 val

Socialiniai būstai – ne loterija

Manipuliacijos, bandymai pasinaudoti lengvatomis, nesibaigiančios laukiančiųjų eilės ir jokios motyvacijos kabintis į gyvenimą. Socialinio būsto srityje tai vis dar yra...

Miestasprieš 1 d.

Pirmasis modernus hibridinis autobusas – jau Kaune

Išaušo ilgai laukta diena – Kauną pasiekė pirmasis iš šimto naujasis hibridinis „MAN Lion’s City 12“ autobusas. Jis atvežtas į...

Miestasprieš 1 d.

Iš mokyklos – į baseiną: startuoja nemokamas plaukimo pradžiamokslis visiems Kauno antrokams

Beveik 3 tūkst. Kauno miesto pradinukų, einančių į antrą klasę, kartą per savaitę ners į baseinus. Miestas drauge su Švietimo,...

Rajonasprieš 1 d.

Šimtametis pats nusikasa sodintas bulves

Taikus charakteris, pozityvumas, smalsumas, aktyvus gyvenimo būdas – taip šimtamečio Šlienavos (Samylų sen.) gyventojo Broniaus Kučinsko ilgaamžiškumo paslaptį aiškina jo...

Naujienosprieš 1 d.

Lietuvos miestuose – tradicija tapusi „Diena be automobilio“

Rugsėjįo 22 d. Lietuva kartu su kitomis Europos valstybėmis mini Tarptautinę dieną be automobilio. Šią dieną nemažai šalies savivaldybių ragina...

Kriminalaiprieš 2 d.

Kauno rajone „skriejęs“ vyras nors ir trumpam, tačiau „pailsės“ nuo vairavimo

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, rugsėjo 14-20...

Skaitomiausi