Rajonas

Pandemija kelia rūpesčių ir ugniagesiams

0

„Lietuvoje yra nedaug savivaldybių, kuriose žmonių saugumui skiriama tiek dėmesio, kaip Kauno rajone“, – tvirtino Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas.

Pirmadienį jis įteikė Kauno rajono merui Valerijus Makūnui Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento 2-ojo laipsnio kryžių „Artimui pagalbon“ ir perdavė šios tarnybos vadovo, generolo Sauliaus Greičiaus padėkos žodžius.

Susitikime kalbėta ir apie problemas. Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys ir jo pavaduotojas Algirdas Žandaras pastebėjo, kad šiemet ženkliai padaugėjo gaisrų ir juose žuvusių žmonių. „Jei pernai mūsų rodikliai buvo fantastiški, tai šiemet vos spėjam suktis, liepsna pasiglemžė gyvybes Garliavoje, Ibėnuose, Pagiriuose“, – guodėsi ugniagesiai.

Viena iš priežasčių – užsitęsęs karantinas: žmonės ilgiau būna patalpose, dėl Vyriausybės įvestų apribojimų artimieji rečiau lanko senyvo amžiaus žmones, jiems trūksta pagalbos sutaisyti krosnis, išvalyti kaminus. Ugniagesiams tapo sunkiau vykdyti prevencines priemones.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  15% 160 / 1k
 • NEPADEDA
  2% 23 / 1k
 • ŽLUGDO
  79% 820 / 1k
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  2% 29 / 1k

Nemažai gaisrų kyla soduose, asocialių asmenų būstuose, dažniausiai – dėl netvarkingos elektros instaliacijos, netinkamai naudojamų šildymo prietaisų, rūkymo.

V.Barauskas pastebėjo, kad per karantiną gaisrų padaugėjo visoje Lietuvoje. Kartu jis džiaugėsi atsakingu Kauno rajono savivaldybės požiūriu ir ilgamete parama ugniagesiams.

Kauno rajonas – pirmoji Lietuvos savivaldybė, kurioje Vakarų Europos šalių pavyzdžiu atsirado savanorių ugniagesių komanda. Asmeninį pavyzdį rodo ir meras V. Makūnas. Jis ne tik savanoris, bet ir ugniagesių globėjas. Mero iniciatyva buvo pasiūtos ugniagesių uniformos, savivaldybės vadovas inicijuoja saugumo programas, motyvuoja jaunimą.

Įgyvendinti tarptautiniai projektai su kaimynais lenkais, vokiečiais padėjo sustiprinti pakaunės ugniagesių materialinę bazę, įsigyti technikos. Per gaisrus nukentėję gyventojai nepaliekami likimo valiai – reikalui esant, savivaldybė jiems skiria mobilius namelius.

„Šį apdovanojimą priimu kaip visos bendruomenės įvertinimą. Ne tik gesinant gaisrus, bet ir kitose gyvenimo srityse viskas keičiasi, kai pradedame suvokti, kad esame viena didelė šeima ir jaučiame atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui“, – pabrėžė meras.

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas