Connect with us

Nekilnojamas turtas

Paklausiausi butai – skendintys žalumoje, pirmame aukšte arba su terasomis

kaunieciams.lt

Paskelbta

Šiemet didmiesčių centruose greičiausiai įsigyjami butai, esantys pirmame aukšte, turintys terasas ir esantys išpuoselėtoje aplinkoje, pastebi nekilnojamojo turto projektų vystytoja „Realinija“. Papildomos 400 tūkst. Eur investicijos į „Parko namų“ infrastruktūrą ir aplinkos apželdinimą Kauno centre pasiteisino – pirkėjai pirmiausia renkasi butus, suteikiančius privatumo ir galimybę leisti laiką apželdintame kieme.

Užbaigus II-ąjį „Parko namų“ statybų etapą Kauno centre, pastatyta 4 iš 7 projekte numatytų namų, kuriuose įkurta 140 butų. Iš viso investicijos į statybas siekia 20 mln. Eur. Iš jų 300 tūkst. Eur buvo investuota į infrastruktūrą – kiemą juosiančią tvorą, gyventojų saugumo sprendimus, takelius ir vaikų žaidimo aikšteles, dar 100 tūkst. Eur – į aplinkos apželdinimą.

Naujos tendencijos butų rinkoje – ieškoma privatumo ir gamtos

„Statome daugiabučių kompleksus išskirtinėse didmiesčių vietose ir pastebime stiprėjantį pirkėjų poreikį net ir bute jaustis kaip privačiame name. Šiemet ypač paklausūs tapo butai pirmuose aukštuose, taip pat butai su  privačiomis terasomis viršutiniuose aukštuose. Tačiau visiems butų pirkėjams svarbi namus juosianti aplinka, kuri galiausiai nulemia sprendimą pirkti būstą“, – sako Kęstutis Graužinis, „Realinijos“ vadovas.

II-ojo statybų etapo metu iš viso buvo pastatyti 97 butai, iš jų 60 – jau nupirkti. Vidutinė vieno kvadratinio metro kaina „Parko namų“ komplekse – nuo 1900 Eur.

„Realinijos“ vadovo teigimu, sprendimas skirti apželdinimui kelis kartus didesnę sumą nei įprasta statant daugiabučių kompleksus, pasiteisino. Pirkėjai vertina ne tik geografinę būsto vietą, bet ir aplinką. Kaip teigia K. Graužinis, pirkėjų požiūris ir ryžtas investuoti į būstą keičiasi: jei prieš keletą metų daugiausia buvo atsižvelgiama į vietą ir kvadratinio metro kainą, dabar pirmenybė suteikiama gyvenimo kokybei – galimybei pasivaikščioti šalia namų, pasportuoti ar pažaisti su vaikais, karštomis dienomis atsikvėpti pavėsyje ar pasidžiaugti saulėtu oru augmenijos apsuptyje.

„Nors dėl papildomų investicijų į aplinką būsto kaina išauga, pirkėjai vis labiau pasiryžę mokėti už gyvenimo kokybę – gamtos jausmą šalia namų“, – aiškina K. Graužinis.

Pradedama daugiau investuoti į daugiabučių apželdinimą

Kraštovaizdžio architektūros įmonės „Terra Firma LT“ vadovė Ramunė Sanderson pastebi, kad vystytojų investicijos į aplinką linkusios augti.

„Iš kitų naujai statomų objektų prie pat Laisvės alėjos pradžios įsikūrę „Parko namai“ išsiskiria kelis kartus didesnėmis investicijomis į aplinką. Įprastai tam skiriama tiek lėšų, kiek lieka pabaigus statybas. Todėl dažnu atveju daugiabučių kompleksų apželdinimas apsiriboja veja, keliais krūmų masyvais. O „Parko namuose“ nuo pat pradžių buvo numatyta sukurti išskirtinę atmosferą, kad gyventojai visais metų laikais galėtų pasidžiaugti sezonų kaita ir gamtos vyksmais“, – pasakoja kraštovaizdžio architektė.

Augalai parinkti taip, kad baigus žydėti vieniems, pražystų kiti, žiemą vidiniame kieme žalumą užtikrina kalninių pušų akcentai, o vasarą saulėtomis dienomis į kiemą išėję gyventojai galės atsikvėpti didesnių medžių pavėsyje.

Augalų įvairovę galima sukurti ir prie daugiabučių

Tautvilas Ligeika, mažosios bendrijos „Gamtoje“ vadovas, teigia, kad „Parko namų“ teritorija išsiskiria ypatinga augalų gausa.

„Įprastai daugiabučių namų apželdinimo augalų asortimentas apsiriboja 5-7 skirtingomis augalų rūšimis, o augalų kiemo teritorijoje pasodinama iki 1000 vienetų. „Parko namuose“ skirta dvigubai didesnė suma nei įprasta apželdinant daugiabučius. Vien pirmojo etapo apželdinimo metu pasodinta virš 2000 vienetų 19 skirtingų rūšių augalų, įrengtos vejos oazės, o automatinė laistymo sistema užtikrina, kad ir karščiausiomis vasaros dienomis aplinka išliktų žalia“, – sako T. Ligeika.

„Parko namų“ kompleksą iš viso sudarys septyni 3-5 aukštų su mansardomis plytiniai namai. Statybos vykdomos etapais. Pirmojo etapo, pasibaigusio šį pavasarį, metu „Realinija“ investavo 4,5 mln. Eur ir pastatė du namus, kuriuose iš viso įrengti 45 butai. Antrajame etape buvo pastatyti dar du penkiaaukščiai su mansardomis. Juose įkurti dar 97 butai. Trečiojo etapo metu, kuris vyks nuo 2020 m. rudens iki 2021 m. vasaros, bus pastatyti 2 penkių aukštų namai, kuriuose bus įkurta apie 60 butų.

Apie UAB „Realinija“:

UAB „Realinija” yra nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros įmonė, priklausanti „Sevenways“ įmonių grupei. Nuo 2010 m. veikianti „Realinija“ siekia kurti darnią aplinką ir diegti pažangiausias technologijas.

Daugiau informacijos:

Кęstutis Graužinis, UAB „Realinija“ generalinis direktorius (kestas@realinija.lt, +37062057997)

Skaityti toliau
Advertisement

Nekilnojamas turtas

Išraiškingas vakarines sukneles kuriančios dizainerės Modestos Šukės naujos kolekcijos įkvėpimu tapo „Linksmasis Rodžeris“

kaunieciams.lt

Paskelbta

Įspūdingas, nematytu simboliu dekoruotas vakarines sukneles kurianti dizainerė Modesta Šukė vėl nustebino savo gerbėjus – šįkart Kaune, išskirtinėje NOA erdvėje pristatydama naują išraiškingų drabužių liniją „No added sugar“.

„Kiekviena renginio detalė „skambėjo“ lyg suderintas instrumentas. Modeliai, aplinka, gyva muzika, vaišės – viskas kruopščiai apgalvota iki smulkmenų“, – pagyrimų mados šventei negailėjo publika.

Šią vasarą laisvalaikio drabužių liniją pristačiusi Modesta Šukė, rudenį nusprendė „vainikuoti“ dar neregėtais ir neįprasto, bet pasaulyje gerai žinomo simbolio – „Linksmojo Rodžerio“ įkvėptais darbais.

„Tiesa, esminę piratų vėliavos detalę pakeičiau kitu objektu!, – šypsodamasi sakė kūrėja, – Taip tarsi sujungiau švelnumą ir pavojų į vieną darnią, gilią prasmę turinčią visumą“.

„No added sugar“, pasak M. Šukės, yra drabužiai drąsioms, seksualioms, dėmesį atkreipti mėgstančioms moterims.

„Linijos ženklas turi tam tikrą išskirtinę detalę – kiškio galvą, perkryžiuotą kaulais, kaip simbolį, menantį švelnų seksualumą ir žaismingą, netgi šiek tiek pavojingą agresiją. ,,Linksmąjį Rodžerį“ senaisiais laikais ne tik atpažindavo visi, bet ir pajusdavo jo reikšmę – baimę, pavojų, skelbiantį pasiduoti be kovos“, – sakė dizainerė.

,,Modesta Šukė Couture“ mados namai sušvelnino piratų simbolį ir baimę sėjančią kaukolę pakeitė į pūkuotą kiškutį, kuris simbolizuoja žaismingą bei atvirą seksualumą. Ekstravagancija, prabangos dvelksmas, kokybė atsispindi visuose naujausiuose M. Šukės kūriniuose – tiek vakarinėse ar kokteilio suknelėse, tiek megztiniuose ar paltuose, o galbūt elegantiškuose kostiumėliuose ar vilkint patogų bliuzoną.

Atskleisti visus „No added sugar“ linijos privalumus M. Šukei padėjo ECMA modelių agentūros profesionalės ir Madlein grožio namų meistrės. Pagrindinių modelių aksesuarų – karūnų autorė yra Regina Doseth.

Mados šventę „pagardino“ Ramūno ir Aušros Difartų gyvai atliekamos melodijos bei desertų virtuozės Solveigos Grigalevičiūtės šedevrai. Konditerė – prestižinio „Le Condon Bleu“ instituto absolventė, netrumpą laiką dirbusi Airijoje, 5* viešbučio „Merrion“ restorane ir prieš kelis metus grįžusi namo, į Lietuvą.

“Dažniausiai nežinodavome, kam ruošiame desertus. Restoranas laikydavosi politikos, kad visi svečiai – VIP. Su ta mintimi ir dirbdavome – sukurti tai, kas geriausio. Visi buvome pasirašę konfidencialumo sutartis. Net ir joms pasibaigus, negalime viešinti svečių nuotraukų, darbo paslapčių“, – sakė pašnekovė, užsimenanti, kad JAV prezidentą Bilą Klintoną, propaguojantį veganišką mitybą, jai teko palepinti vaisių lėkšte, grupės U2 narius – įmantriais pyragėliais, o karališkos kilmės svečius – popiečio arbatėle, su išskirtiniais teminiais desertais.

Išpildyti M. Šukės sumanymą padėjo ir prestižinio gyvenamųjų namų kvartalo NOA vystytojai, suteikę galimybę kolekciją pristatyti ypatingoje, kauniečių jau pamėgtoje bučinių terasoje.

Prieš kurdama NOA istoriją, jos kūrybinė komanda apsilankė daug kur.

„Atvykus į Noreikiškes, vaikščiojant medžių paunksnėje po žaliuojančius plotus, vaizduotėje pradėjo bėgti vaizdiniai… norėjome kažko ypatingo, ko Kaune dar nebuvo. Pušų alėjos, romantiškas nusileidimas prie vandens, platūs keliai, sporto aikštynas, dviračių takeliai, parkeliai vaikams ir ta visa atmosfera … Mes nei kiek nesuabejojome, iš žvilgsnių tapo aišku, kad būtent tai yra vieta, kurioje kiekvienas mūsų mielai apsigyventų ir statytų namą, sodintų medį, augintų sūnų. Taip gerai, kaip čia, neradome niekur. Taip gimė NOA idėja – prestižinis gyvenamųjų namų kvartalas, vos kelių kilometrų atstumu nuo miesto centro su nuosekliai išvystyta infrastruktūra ir išskirtiniu gamtovaizdžiu“, – sakė vienas iš idėjos autorių Mantas Jaruševičius.

« 1 2 »
Skaityti toliau

Nekilnojamas turtas

Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune baigtas aštuntasis Piliamiesčio plėtros etapas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau aktyviai kuriasi modernus Piliamiesčio gyvenamųjų namų kvartalas. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, kitapus Kauno Senamiesčio baigė jau aštuntojo Piliamiesčio daugiabučio statybas.

Užbaigus šį unikalaus kvartalo etapą priešais Kauno pilį iškilo dviejų korpusų 6 ir 4 aukštų gyvenamais namas su 54 butais. Jų plotas siekia 38-100 kv. m. A+ energinio naudingumo klasės daugiabutis aprūpintas gyvenimui prie upės patogiais šildymo ir vėdinimo sprendimais, tokiais kaip grindinis kolektorinis šildymas ir centralizuota mechaninė rekuperacinė sistema. Po namu įrengta erdvi 44 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė bei 15 dviračių saugyklų. Būsto su daline apdaila kaina naujausiame Piliamiesčio name prasideda nuo 1330 eurų už kv. m.

„Dar prieš keletą metų čia buvusioje apleistoje teritorijoje toliau formuojame vieną didžiausių pastarojo dešimtmečio Kauno urbanistinių kvartalų. Šis darnios plėtros projektas reikšmingai prisideda prie stabiliai augančios Kauno nekilnojamojo turto rinkos, miestui grąžina ilgą laiką užmirštas erdves ir atveria naują panoramą į istorinį senamiestį“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Plėtojant kvartalą ypač didelis dėmesys skirtas jo aplinkai, rekreacinei ir aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrai – teritorijoje išsaugotas ir sutvarkytas senasis pušynas, įrengtos žaliosios erdvės, vaikų žaidimų aikštelės ir poilsio zonos. Daugiabučio laiptinės išsiskiria garsaus šiuolaikinio menininko Tado Vincaičio-Plūgo darbais.

Neries pakrantėje taip pat nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai ir įrengtas amfiteatras, iš kurio atsiveria Senamiesčio su Kauno pilimi panorama. Siekiant užtikrinti saugumą teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, o prie įėjimų į laiptines – vaizdo telefonspynės.

Naujųjų namų fasadus puoš projekto architekto Tomo Kriaučiūno parinktos šiuolaikinės kokybiškos apdailos medžiagos, o butuose bus sumontuoti aukšti langai su trijų stiklų paketais bei gyventojų patogumui įrengti stikliniai prancūziški balkonėliai.

Tolimesnė Piliamiesčio plėtra numatyta jau artimiausiu metu. Devintojo namo statybos kvartale bus užbaigtos 2021 metų pradžioje, o dar vieno, dešimtojo, namo statybos turėtų prasidėti dar šiemet. Planuojama, kad iš viso iki 2028 m. dešiniajame Neries krante iškils 20 pastatų, o čia apsigyvens apie 2000 gyventojų.

2018 m. kvartalas Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ buvo įvertintas geriausio gyvenamojo projekto apdovanojimu.

„YIT Lietuva“ šiuo metu taip pat įgyvendina projektus Vilniuje: urbanistinį projektą atgyjančiose Šnipiškėse „Naujasis Skansenas“, „Matau Vilnių“ namus šalia Tauro kalno bei antrąjį „Raitininkų sodo“ etapą kitapus Kalnų parko.

Apie statytoją „YIT Lietuva“ įmonių grupę

Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Lietuvoje veikia nuo 1966 metų ir priklauso vienam didžiausių rytų Europoje statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“, veikiančiam dešimtyje šalių. „YIT Lietuva“ sėkmingai vykdo rangos, būsto, komercinio nekilnojamojo turto, pastatų priežiūros veiklą, atlieka infrastruktūros kūrimo bei kelių tiesimo darbus.

Skaityti toliau

Nekilnojamas turtas

Kiek šiemet studentams kainuos buto nuoma Kaune?

kaunieciams.lt

Paskelbta

renovuojami daugiabuciai

Išlaikius brandos egzaminus bei įstojus į aukštąsias mokyklas, pirmakursiams belieka susirasti būstą naujame mieste. Vieni renkasi studentišką gyvenimą bendrabutyje, kiti – nuomojasi butą.  Nekilnojamojo turto brokeriai teigia, kad nepaisant pandemijos, rugpjūtis išlieka aktyviausiu nuomotojų mėnesiu. Tad „Kalba Kaunas“ domisi, ko tikėtis atvykstantiems studentams?

Situacija laikinojoje sostinėje

„Ober-Haus“ Kauno biuro gyvenamojo NT ekspertė Audronė Urbanavičienė pastebi, kad Kaune ilgalaikės nuomos kainos praktiškai nekito (nei augo, nei krito).

„Galima pastebėti tik senamiesčio rinkoje laikiną tūptelėjimą kovo-balandžio mėnesiais, kuris jau senokai atsistatė.  Šiuo metu rinka gyvena atsargiu optimizmu rudeniui“, – sako NT ekspertė.

Nuomos kainos iki 1700 Eur/mėn.

Ne paslaptis, kad studentai ieško būsto nuomai arčiau centro, kuriame dirba bei pramogauja, arba aukštosios mokyklos, kurioje studijuoja.

Kaune yra apie 800 nuomos variantų, iš kurių kiekvienas būstą gali išsirinkti pagal individualius poreikius. Tiesa, reikia įvertinti ir finansines galimybes.

Pasak A. Urbanavičienės, 1 kambario butą (nuo 25 iki 43 kv. m.) Centre galima išsinuomoti nuo 300 iki 450 Eur.

Mažos kvadratūros palėpėje ar cokoliniame aukšte 13–20 kv. m. nuomos kaina siekia nuo 120 iki 190 Eur. 2 kambarių – tai nuo 330 iki 500 Eur, 3–4 kambarių – nuo 360 iki 750 Eur.

Virš 100 kv. m gerai įrengtų butų nuomos kaina siekia 1200-1700 Eur.

„Populiariausi butai senos statybos namuose Dainavos, Eigulių, Žaliakalnio mikrorajonuose (esantys arčiau mokymo įstaigų). Šiuo metu ypač populiaru kooperuotis su kitais studentais ir nuomotis didesnį butą. Taip pigiau – tuometkambario nuoma svyruoja 80 – 120 Eur (+- mokesčiai). Tarp studentų, atvykusių iš Azijos šalių, populiaru gyventi gausiai. Pavyzdžiui, dviejų kambarių bute jie gali gyventi ir keturiese, ir šešiese“, – sako NT ekspertė Ieva Krupoviesienė.

Rugpjūtis – aktyviausias mėnuo

Tradiciškai Kaune, kaip ir visuose Lietuvos didžiuosiuose miestuose, prieš naujus mokslo metus nuomos rinka suaktyvėja. Pasak specialistės, būsto nuomos rinka išsiskiria sezoniškumu – per rugsėjį, rugpjūtį ir spalį sudaroma apie 50% metinių nuomos sandorių. Būtent šiuo laikotarpiu nuomojamų butų kainų šuolis ~10% jau nieko nestebina (nuomos rinką papildo studentai, darbuotojai iš kitų šalių).

„Šie metai dėl pandemijos grėsmių yra išskirtiniai, tai turi įtakos ir studentų aktyvumui ieškant būsto. Nukėlus egzaminus, susivėlino ir aktyvusis butų nuomos sezonas. Jeigu anksčiau studentai pradėdavo dairytis būsto nuo gegužės mėnesio pabaigos ir birželio pradžios, tai šiais metais aktyvusis sezonas prasideda tik dabar ir kol kas sunku pasakyti, kiek ir kaip jis skirsis nuo ankstesnių metų“, – komentuoja A. Urbanavičienė.

Taip pat NT ekspertė priduria, kad šiemet nuomos kainų pokytis jau yra juntamas. Tam įtakos turi ne tik studentų antplūdis, bet ir negausi nuomojamų butų pasiūla. Kaune, skirtingai nei sostinėje, pasiūla vis dar neatitinka paklausos, o tai tiesiogiai turi įtakos nuomos kainai.

Skaityti toliau

Nekilnojamas turtas

Daugiabučiuose namuose dujų balionai pradedami keisti alternatyviais energijos šaltiniais

kaunieciams.lt

Paskelbta

Prasidėjo dujų balionų, naudojamų maistui gaminti daugiabučiuose namuose, keitimo elektra arba gamtinėmis dujomis programos įgyvendinimas. Šis dujų balionų keitimas trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose bus finansuojamas valstybės. Parama vienam butui sieks iki 600 eurų, iš viso tam šiemet skirta 15 mln. eurų.

Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir saugų bei patikimą elektros energijos ar gamtinių dujų tiekimą šių namų gyventojams. Priemonę administruoja viešoji įstaiga Lietuvos energetikos agentūra.

Daugiabutis namas, kuriame numatoma keisti iki šiol esančius dujų balionus, turi būti įtrauktas į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) daugiabučių namų sąrašą. Jis yra skelbiamas VERT interneto svetainėje. Šis sąrašas gali būti tikslinamas VERT gavus informaciją apie į sąrašą nepatekusį daugiabutį namą, kuriame maistui ruošti naudojami SND balionai ir kuriam centralizuotai netiekiamos maisto gamybai suskystintos naftos dujos.

Iki 2020 m. rugsėjo 1 d. daugiabučių namų, kuriuose numatyta keisti dujų balionus alternatyviais energijos šaltiniais, bendrijos ar administratoriai turės organizuoti namų savininkų susirinkimus ir priimti sprendimus dėl namo aprūpinimo energija būdo pasirinkimo – tai gali būti arba elektra arba gamtinės dujos, jeigu name jau yra įrengti gamtinių dujų įvadai ir apie sprendimą informuoti per ESO interneto svetainę.

Priėmus sprendimus dėl konkretaus daugiabučio namo aprūpinimo energija būdo – įgaliotieji asmenys, bendrijos ar administratoriai turi įsivertinti namo infrastruktūrą, parengti planuojamų darbų sąmatas ir iki 2020 m. spalio 1 d. pateikti paraiškas ESO dėl tinklų pajėgumų didinimo, o nustačius poreikį, ESO organizuos ir įgyvendins skirstomojo elektros tinklo iki nuosavybės ribos rangos darbus.

Skirstomųjų tinklų operatoriaus paruoštą vieningą paraiškos formą, kuri būtų teikiama operatoriui, galima rasti ESO interneto svetainėje. Siekiant gauti finansavimą šiemet, paraiškos turi būti pateiktos iki 2020 m. spalio 1 d.

„Trijų ir daugiau aukštų daugiabučių gyventojus, vis dar naudojančius dujų balionus maistui gaminti, raginame būti aktyviais, nedelsti ir kreiptis į savo namo administratorių, o bendrijas, namų administratorius  teikti paraiškas valstybės paramai gauti, kadangi vėliau tą gali reikėti daryti nuosavomis lėšomis. Primename, kad trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionus naudoti yra draudžiama. Mūsų prioritetas yra gyventojų saugumas ir, atsižvelgiant į pavojų,  kurį kelia nesaugiai daugiabučiuose namuose naudojami dujų balionai, jų privaloma atsisakyti, tam yra skiriama valstybės parama“, – sako energetikos viceministras Egidijus Purlys.

Veiksmų plane numatyta, kad savivaldybių administracijos bendradarbiauja tiek su ESO, tiek su daugiabučio namo savininkų įgaliotais asmenimis, bendrijomis ar administratoriais bei organizuoja paraiškų pateikimą skirstomųjų tinklų operatoriui dėl kiekvienos savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių namų elektros energijos vartotojų elektros įrenginių leistinosios naudoti galios padidinimo arba suskystintų naftos dujų sistemų pertvarkymo į gamtines dujų sistemas.

Parama vienam butui sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti.  Iš viso tam šiemet skirta  15 mln. eurų.  Galutiniai paramos gavėjai yra daugiabučių namų butų ar kitų patalpų, kuriuose maistui ruošti naudojami dujų balionai, savininkai.

Valstybės subsidijos renkantis elektros energiją: iki 200 eurų (be PVM ) subsidija laiptinės elektros instaliacijai rekonstruoti,  iki 200 eurų (be PVM ) subsidija gyventojo bute esančiai instaliacijai sutvarkyti ir iki 200 eurų (be PVM) subsidija elektrinei viryklei įsigyti. Analogiškas valstybės subsidijavimas būtų renkantis gamtines dujas: iki 200 eurų (be PVM ) subsidija būtų skiriama dujų tinklui laiptinėje įrengti, iki 200 eurų (be PVM ) subsidija bute – dujų vamzdynui įrengti  ir iki 200 eurų (be PVM)  dujinei viryklei įsigyti.

Siekiant sėkmingai įgyvendinti dujų balionų keitimo daugiabučiuose programą, ypač svarbu, kad valstybės, savivaldybių institucijos ir energetikos įmonės tarpusavyje efektyviai bendradarbiautų ir  koordinuotų veiksmus tiek informuojant gyventojus, tiek rengiant ir įgyvendinant projektus kiekviename daugiabutyje.

Įvertinus pavojų, kurį kelia nesaugiai daugiabučiuose namuose naudojami dujų balionai, ir siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, Energetikos ministerija pernai parengė veiksmų planą, pagal kurį numatoma trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionus  pakeisti kitais energijos šaltiniais iki 2022 m pabaigos. 

Primename, kad dujų balionai naudojami daugiabučiuose, kurie yra trijų aukštų ir aukštesniuose namuose, kelia grėsmę ne tik buto, bet ir viso daugiabučio gyventojams, kadangi įvykus nelaimei gali nukentėti daug gyventojų, o tokių nelaimingų padarinių likvidavimas yra sudėtingas, todėl jų eksploatavimas daugiabučiuose draudžiamas. Už norminių teisės aktų pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė tiek gyventojams, tiek namų administratoriams.

Skaityti toliau

Miestas

Kaune – daugiausiai nelegalių statybų visoje Lietuvoje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Statybos inspekcija informuoja, kad per praėjusius metus už savavališkas statybas surašė 318 savavališkos statybos aktų. Kaip ir anksčiau, dažniausiai statybų teisės normoms nusižengiama didžiuosiuose Lietuvos miestuose: 2019 m. Vilniuje išaiškinta 70, Kaune – 79; šiemet Vilniuje – 20, Kaune – 30 savavališkos statybos atvejų.

Palyginimui, 2013 m. savavališkos statybos atvejų nustatyta dvigubai daugiau nei 2019 m. – net 618. Statybų inspekcijos specialistai pastebi, kad dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo, plečiamų konsultavimo būdų ir duomenų atvėrimo iniciatyvų nuosekliai mažėja grubių statybos pažeidimų skaičius.

Iš praėjusiais metais nustatytų savavališkos statybos atvejų net 49,54 proc. sudarė naujo statinio statyba, 26,79 proc. – statinio rekonstrukcija, 16,42 proc. – statinio paprastasis remontas. Taigi dažniausios savavališkos statybos aktų surašymo priežastys išlieka tos pačios: neteisėtai statomi (pastatyti) ar rekonstruojami įvairios paskirties namai, patalpos, priestatai, didinami užstatymo plotai, be reikiamų dokumentų įrengiamos nuotekų trasos, kaupimo rezervuarai ar valymo įrenginiai, įrengiami įvažiavimai, valstybinėje žemėje tveriamos tvoros ar imamasi statybų pažeidžiant esminius projekto sprendinius.

Savavališkos statybos pažeidžia teisę gyventi darnioje aplinkoje, užkertamas kelias racionaliai teritorijų plėtrai, apribojamos galimybės tenkinti rekreacinius poreikius, padaroma žala saugomose teritorijose esantiems gamtos ištekliams, biologinei įvairovei, dėl savivalės sunaikinami kultūros paveldo objektai. Todėl Statybos inspekcija kviečia visus neabejingus ir pilietiškus šalies gyventojus pranešti apie jų kaimynystėje pastebėtas galimai savavališkas statybas. Apie pastebėtus galimus savavališkos statybos atvejus miškuose, ežerų pakrantėse, saugomose teritorijose greitai ir paprastai galima pranešti bet kuriuo paros metu anonimiškai. Ar statinys statomas su SLD galite patikrinti čia. Surašytų savavališkos statybos aktų žemėlapį kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rasti čia.

vtpsi.lrv.lt info

Skaityti toliau

Kultūra

Kauno vienybės aikštė – tarp geriausių prestižiniame architektūros konkurse

kaunieciams.lt

Paskelbta

Šį pavasarį baigta atnaujinti Kauno Vienybės aikštė, kurios projektą sukūrė Vokietijos kompanija „3deluxe”, tarptautiniame „Dezeen Awards“ konkurse pateko tarp 25 geriausių „Atgimusio projekto“ kategorijoje. Šiais metais iš viso konkursui pateikta 4300 projektų iš viso pasaulio. Nugalėtojai bus paskelbti spalį.

„Mums džiugu, kad šis puikus projektas iš Lietuvos visame pasaulyje sulaukia tiek teigiamo dėmesio. Tai, kad patekome į dizaino nuomonės lyderių, tokių kaip „Dezeen“, dėmesio centrą, parodo projekto aktualumą ir svarbą. Miestų pertvarkymas į žmopnėms labiau pritaikytas erdves artimiausiu metu yra vienas didžiausių kultūrinių iššūkių. Šiame kontekste Vienybės aikštė yra novatoriškas projektas,“ – sako „3deluxe“ kūrybos direktorius Dieter Brell.

„Gauti tarptautiniai apdovanojimai ir nominacijos patvirtina, kad laikinajai sostinei padovanojome išskirtinį projektą, vertinamą pasaulyje ir Kaunas gali juo didžiuotis. Vienas pagrindinių tikslų atnaujinant Vienybės aikštę buvo siekis, kad ji iš tranzitinės taptų svarbiausia miesto gyvenimo ašimi, kurioje norisi būti. Šiuo metu Vienybės aikštėje matydami tiek gyvybės, judesio ir šurmulio pagrįstai galime sakyti, kad tikslas pasiektas ir ji tikrai atgimė iš naujo bei tapo laimingų žmonių aikšte“, – sako aikštę atnaujinusios SBA bendrovės „Urban Inventors“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Kaune, šalia Vytauto Didžiojo karo muziejaus, Laisvės paminklo ir SBA plėtojamo BLC verslo centro nusidriekusios Vienybės aikštės architektūrinę koncepciją sukūrė Vokietijos architektūros ir dizaino kompanija „3deluxe“. Įgyvendinimo projektą kartu su šia kompanija rengė architektas Rimantas Giedraitis. Prieš pusantrų metų Vienybės aikštės architektūrinė koncepcija pelnė aukščiausią įvertinimą tarptautiniuose Vokietijos parlamento įsteigtos Dizaino Tarybos apdovanojimuose. Projektą nugalėtoju kategorijoje „Miesto erdvė“ pripažino iš garsių architektų ir dizainerių sudaryta tarptautinė žiuri. Lietuvoje įgyvendinamam projektui toks pripažinimas atiteko pirmą kartą istorijoje.

Atnaujintoje aikštėje įrengti du fontanai, kuriuose vasarą žaidžia vaikai. Žaliosiose zonose pasodinta keliolika brandžių medžių, 5 000 įvairių augalų, o ant suoliukų šalia jų mėgsta pasėdėti vyresni žmonės ar mamos su mažyliais. Rankomis išlietas betono formas ekstremalaus sporto mėgėjai su dviračiais, paspirtukais, riedučiais ar riedlentėmis išnaudoja triukams atlikti. Šalia aikštės BLC verslo centre įsikūrusių restoranų terasose vyksta salsos ir lindy hopo šokių vakarai.

„Dezeen Awards“ konkursą rengia vienas populiariausių pasaulyje architektūros, dizaino bei interjero žurnalų ir portalų „Dezeen“. Architektūros, dizaino ir interjero projektai vertinami iš viso 42-ose kategorijose. Šiais metais pateikti darbai iš 84 valstybių 6 žemynuose. Geriausius darbus kiekvienoje kategorijoje atrinks solidi žiuri komisija, kurioje 75 garsiausi architektai, dizaineriai, menininkai. Tarp jų ir lietuviams gerai žinomas Danielis Libeskindas, suprojektavęs MO muziejų Vilniuje. Pagrindiniai vertinimo kriterijai: išskirtinis grožis, inovatyvumas ir gamtos tausojimas bei praktiškumas.

Skaityti toliau
Sportasprieš 8 val

Skaudžią pamoką Prienuose gavę jaunieji žalgiriečiai baigė pasirodymą KMT turnyre

2020.10.27 www.lkl.lt Citadele Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse Prienuose Kauno „Žalgiris-2“ rezultatu 62:108 (19:22, 16:28, 12:26, 15:32) nusileido Prienų „Cbet“ komandai. Pirmosiose rungtynėse Kaune...

Greitos naujienosprieš 10 val

„Tesla“ paaiškino, kodėl Kinijoje atšaukė daugiau nei 48 tūkstančius automobilių – tai tik Kinijos institucijų išsigalvojimai!

Kaip jau rašėme, „Tesla“ Kinijoje atšaukė 48442 „Model S“ ir „Model X“ automobilius. Jie turės atvykti į techninio aptarnavimo centrus,...

Greitos naujienosprieš 10 val

Spalio 27 d. nuotolinė spaudos konferencija iš SAM

2020 10 27 Spalio 27 d. nuotolinės spaudos konferencijos, kurioje dalyvavo sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas...

Greitos naujienosprieš 11 val

Specialistai primena apie įvežtinio poliomielito riziką

2020 10 27 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atkreipia dėmesį į šią pavojingą ligą ir primena, kad išlieka įvežtinio poliomielito...

Greitos naujienosprieš 11 val

VLK informuoja: nutrūkus darbo santykiams kitoje ES šalyje, atsiranda prievolė mokėti PSD įmokas Lietuvoje

2020 10 27 ​Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai įspėja, kad kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse darbo netekę asmenys, kurie...

Greitos naujienosprieš 11 val

Kultūros ministerija kviečia į tarptautinę audiovizualinio paveldo konferenciją

2020 10 27 Spalio 27 dieną minima Pasaulinė audiovizualinio paveldo diena. Šią dieną nuo 2005 metų Jungtinių Tautų švietimo, mokslo...

Greitos naujienosprieš 11 val

Ministrė R. Tamašunienė: savivaldybės, esančios geltonoje zonoje, turėti būti pasiruošusios

2020 10 27 Šiandien Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (toliau – VESK) posėdyje buvo aptarta epidemiologinė situacija šalies mastu. „Matome, kad...

Greitos naujienosprieš 12 val

Spalio 27-ąją minima Lietuvos kriminalinės policijos diena

2020 10 27 Šiandien atverčiamas dar vienas Lietuvos kriminalinės policijos istorijos puslapis – minima 102-oji kriminalinės policijos įkūrimo sukaktis. Šiemet...

Greitos naujienosprieš 12 val

Tarptautiniame projekte – trys puikios socialiai atsakingo verslo idėjos ir kontaktai tarptautinei partnerystei

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su užsienio partneriais įgyvendina projektą „Tarpeuropinis inovacijų tinklas“ (projekto numeris TR2015/DG/01/A6-02/081). Šio projekto...

Greitos naujienosprieš 13 val

Nuo COVID-19 nukentėjusiam žvejybos sektoriui – parama

2020 10 27 Baltijos jūroje ir Baltijos jūros priekrantėje žvejojančios verslinės žvejybos įmonės bei vidaus vandenyse žvejojančios verslinės žvejybos įmonės,...

Skaitomiausi