Sportas

Pagrindinės kandidatės iškovoti aukso medalius olimpiniame krepšinio turnyre

0

Deja, Lietuva pirmą kartą nepateko į Olimpinių žaidynių krepšinio turnyrą. Nepaisant to, jis vis tiek yra labai intriguojantis ir nestokojantis ryškiausių pasaulio krepšinio žvaigždžių. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie komandas, kurios yra ryškiausios favoritės turnyre iškovoti aukso medalius.

Ryškiausi favoritai – amerikiečiai

Be jokios abejonės, kaip ir kiekvienose Olimpinėse žaidynėse ryškiausi favoritai krepšinyje iškovoti auksą yra amerikiečiai. Jie tą padarė paskutinėse trijose Olimpiadose ir Japonijoje sustoti tikrai neketina. Šioje komandoje, žinoma, netrūksta ir pačių ryškiausių žvaigždžių, kita vertus Grego Popovičiaus vadovaujamam trenerių štabui į komandą nepavyko sukviesti visų savo norimų žaidėjų.

Didžiausia šios komandos žvaigždė yra dukart NBA čempionas, kartą geriausiu lygos krepšininku pripažintas Kevinas Durantas. Būtent ant Bruklino „Nets“ lyderio pečių turėtų stovėti visas amerikiečių žaidimas, o pagrindiniu jo ginklanešiu galima pavadinti Damianą Lillardą, gynėją iš Portlando „Trail Blazers“ klubo.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 149 / 922
 • NEPADEDA
  2% 22 / 922
 • ŽLUGDO
  78% 723 / 922
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 922

Išties ši JAV rinktinė yra puikiai subalansuota ir turi keletą pačios aukščiausios prabos žaidėjų gynyboje. Galima išskirti „Golden State Warriors“ auksinės komandos ramstį Dramyondą Greeną ir šviežiai su Milvokio „Bucks“ čempionu tapusį Jrue Holiday.

Apibendrinus viską, JAV komanda tikrai turi geriausią sudėtį ir visas galimybes triumfuoti čempionate. Tačiau čia lemiamos gali būti kone kiekvienos rungtynės, todėl ar amerikiečiams dar kartą pavyks pateisinti savo vardą parodys laikas. Vienaip ar kitaip lazybos amerikiečiams šiuo metu yra tikrai palankios.

Grėsmingai nusiteikę prancūzai

Šiose Olimpinėse žaidynėse didelių ambicijų nestokoja ir Prancūzijos rinktinė. Taip, Tony Parkeris jau kurį laiką yra baigęs karjerą, tačiau prancūzai pakankamai ryškių ginklų turi ir be šio gynėjo. O bene pagrindinis Prancūzijos rinktinės ginklas – itin geras mikroklimatas ir puikus komandinis žaidimas.

Ryškiausios komandos puolimo žvaigždės yra du gynėjai – Evanas Fournier (Bostono „Celtics“) ir Nando De Colo (Stambulo „Fenerbahce Ulker“), tačiau įdomu tai, jog geriausiu komandos žaidėju veikiausiai reikia laikyti ne puolimo lyderį. Ryškiausia žvaigždė Prancūzijos rinktinėje yra ne kartą, įskaitant ir šį sezoną, geriausiai besiginančiu NBA krepšininku rinktas Rudy Gobertas. Išties tokiu „centru“ negali pasigirti net Jungtinių Valstijų komanda.

Galbūt prancūzai aukso ir nelaimės, tačiau bent pusfinalyje jie tikrai turėtų būti, o tai garantuoja net dvi galimybes pakovoti dėl išsvajoto olimpinio medalio.

Australai ir vėl siekia svajonės

Skamba neįtikėtinai, tačiau Australijos rinktinė dar niekada neiškovojo olimpinio medalio, taip pat neturi jokios prabos apdovanojimo ir Pasaulio čempionatuose. Tačiau šiemet Australijos galimybės pasipuošti medaliais vertinamos tikrai labai rimtai.

Iš esmės komandos branduolį sudaro tie patys žaidėjai – NBA jau daugybę metų praleidęs Patty Milsas, puikiai Jutos „Jazz“ daugelį metų žaidžiantis Joe Inglesas, buvęs Vilniaus „Ryto“ aukštaūgis Aronas Baynesas.

Australai žaidžia išties gana aršų, fizišką ir kontaktinį krepšinį. Akivaizdu, kad su šia komanda skaitytis reikės tiesiog visiems. Pasak komandos trenerių jie čia atvyko vedini pačių aukščiausių tikslų, kuriuos anksčiau ar vėliau rinktinė galiausiai tiesiog privalo pasiekti.

Gal pamatysime Lukos magiją?

Slovėnijos rinktinė neatrodo itin pajėgi, tačiau ji jau pašalino lietuvius Olimpinėje atrankoje. Iš esmės ši komanda turi vieną ryškų žaidėją, tačiau jis toks ryškus, kad susiklosčius tinkamoms aplinkybėms to paprasčiausiai gali pakakti. Taip, kalba be abejo sukasi apie Luka Dončičių.

Šis talentas dar prieš kelis metus žibėjo Eurolygoje, o šiuo metu jau yra bene ryškiausias gynėjas NBA lygoje. Vis dažniau kalbama, kad po to kai LeBronas Jamesas baigs karjerą, būtent Luka Dončičių įvardinsime kaip įtakingiausią pasaulio krepšininką.

Kas žino, gal jam jau dabar pavyks nustelbti visą pasaulį ir su Slovėnijos rinktine tapti olimpiniu čempionu.

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sportas