Greitos naujienos

Orhuso konvencijos Biuro pirmininku pirmą kartą paskirtas Lietuvos atstovas

0

2021 10 22

Aplinkos ministerijos Strateginių pokyčių grupės vadovas Aurimas Saladžius – pirmasis Lietuvos atstovas, išrinktas į Orhuso konvencijos Biurą per visą šios itin svarbios tarptautinės sutarties gyvavimo dvidešimtmetį.

„Mano paskyrimas Orhuso konvencijos Biuro pirmininku – tai ne tik didelė garbė man, bet ir svarbus Lietuvos institucijų, nevyriausybinių organizacijų, visuomenės veiklos aplinkos apsaugos srityje įvertinimas ir pripažinimas“, – sako Aurimas Saladžius.

Biurą sudaro septyni nariai. Naujasis Biuras išrinktas per pastarąjį Orhuso konvencijos šalių susitikimą, šią savaitę vykusį Ženevoje, ir veiks iki kito šalių susitikimo.

Orhuso konvencija – Danijos Orhuso mieste priimta Jungtinių Tautų konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais – laikoma svarbiausia sutartimi, kuri aplinkosaugą susieja su žmogaus teisėmis gyventi švarioje, sveikoje aplinkoje, aktyviai prisidėti prie jos kūrimo, gauti visą reikiamą informaciją tiek šalies viduje, tiek ir tarpnacionaliniu mastu. Konvencijos Biuras konsultuoja ir padeda Konvencijos sekretoriatui ruošti dokumentus, pirmininkauja per Konvencijos šalių susitikimus, darbo grupės posėdžius ir svarstymams skirtus susitikimus dėl iškeltų Konvencijos pažeidimų bylų, taip pat pristato aktualijas per ES Tarybos Tarptautinių aplinkos klausimų darbo grupės posėdžius ir kt.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos