Connect with us

Renginiai

„Open Mic“: Kaune gyvenantys užsieniečiai bursis pasakoti savo istorijų

Paskelbta

„Žmonėms būdingas vienas bendras panašumas, jie visi yra labai skirtingi“, yra pasakęs žinomas rašytojas Robertas Zendas. Nors mūsų patirtys, kultūros, iš kurių ateiname, įsitikinimai ir pomėgiai skiriasi, visi mėgstame pasakoti istorijas – nuo garsiausių kino filmo prodiuserių ir animatorių kaip Waltas Disney’jus, skaitomiausių rašytojų kaip J.K. Rowling, įtakingiausių pasaulio vadovų, tokių kaip Richardas Bransonas ir televizijos žvaigždžių kaip Oprah Winfrey iki Kaune gyvenančių vertėjų, advokatų, komunikacijos specialistų, studentų, atvykusių gyventi į Kauną.

Vieni istorijas pasitelkia statydami pramogų parkus, antri – rašydami bestselerius, treti – generuodami idėjas naujiems projektams, kiti – perkeldami jas į TV ekranus visame pasaulyje.

O Lietuvoje, Kaune, žmonės dalintis istorijomis renkasi į „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Café du Monde“pasakojimo (angl. storytelling) dirbtuves ir „Open Mic“ (liet. Atviro mikrofono) renginius. „Café du Monde“ projekto tikslas – burti Kaune gyvenančių užsieniečių bendruomenę, pakviesti juos į kultūrinį dialogą, skatinti dalintis savo patirtimis gyvenant šiame mieste.

Kovo mėnesį sėkmingai startavusios sakytinio pasakojimo „Café du Monde“dirbtuvės surinko dešimtis Kaune gyvenančių ir čia dirbančių ar studijuojančių užsieniečių, kurie, padedami profesionalios pasakotojos Mildos Varnauskaitės iš Amsterdamo, mokėsi pasakoti istorijas.

Istorijų pasakojimo dirbtuvės po mažos pertraukos vėl sugrįžta į Kauną ir kvies megzti naujus dialogus tarp vietinių ir Kaune gyvenimą kuriančių ar jau susikūrusių tarptautinių bendruomenių. Gegužės 8–10 d. vyksiančias dirbtuves vainikuos antrasis „Open Mic“ renginys, atviras visiems kauniečiams ir miesto svečiams, pakviesiantis į „Godo“ barą Laisvės alėjoje.

„Norime pakviesti šiuos žmones prisidėti prie „Kaunas 2022“ programos savo idėjomis, patirtimi ir kompetencijomis. Kartu galime pasiekti, kad Kauno kultūra taptų labiau pasiekiama ir draugiška ne tik lietuviškai kalbantiems jo gyventojams, – pabrėžė „Kaunas 2022“ programos kuratorė Daiva Citvarienė. – Norime sukurti miestą, kuriame kiekvienas jaustųsi jo dalimi.“

Keisdamas savo gyvenimą, atrado Kauną

Kovo mėnesį vykusiose istorijų pasakojimo dirbtuvėse dalyvavusi Irene Lo Castro iš Sicilijos kartu su šeima Kaune gyvena jau 8 metus ir puikiai kalba lietuviškai. Atvykusi į Lietuvą kartu su vyru moteris dirbo jo įsteigtoje turizmo agentūroje, padėdama organizuoti keliones italams po Baltijos šalis. „Buvau ir vadybininkė, ir administratorė, ir kelionių planuotoja. Reikėjo bendrauti ne tik su italais, bet ir su lietuviais, latviais, estais, suomiais“, – sklandžia lietuvių kalba pasakojo pašnekovė.

Artimiausiuose teisinį išsilavinimą turinčios Irene planuose – darbas advokatų kontoroje Italijoje. Nors ir išvykdama, moteris žada Lietuvos nepalikti. „Sugrįšiu čia, kai tik galėsiu. Man patinka Kaunas, čia jaučiuosi kaip namie, – atvirauja Irene, pabrėždama, kad Vilniuje, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose gyvena ir daugiau italų. – Jei neklystu, apie 300.“

Kartu su Irene istorijų pasakojimo dirbtuvėse kovo mėnesį dalyvavo ir dar vienas italas Giacomo Gaggiassi, studijuojantis komunikaciją pagal „Erasmus+“ mainų programą Kauno technologijos universitete (KTU). „Norėjau šiek tiek pakeisti savo gyvenimą, pasinaudoti proga ir pamatyti Kauną. Pagalvojau, kad neturiu ko prarasti ir išvykau“, – pasakojo Giacomo.

Studentas džiaugėsi, jog vienos paskaitų KTU metu, pirmą kartą turėjo galimybę išbandyti viešą kalbėjimą prieš auditoriją, taigi, istorijų pasakojimo dirbtuvėse ir per „Open Mic“ pasirodymą jautėsi šiek tiek drąsiau.

„Nemanau, kad pasakojimas reikalauja išeiti iš savo komforto zonos. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kokią istoriją pasirinksi dalintis su kitais. Kai auditorija nėra labai didelė, 10-15 žmonių, man kalbėti sunkiau, nes matai kiekvieną klausytoją, jų reakcijas, beveik nebelieka saugaus atstumo tarp tavęs ir auditorijos. Kai publika didesnė, jaučiuosi geriau, nes dėmesio koncentracija nėra tokia didelė“, – atviravo italas.

Istorijų pasakojimas – duoklė miestui

Dar vienas dirbtuvių dalyvis Manuelis Rosales iš Ispanijos į Lietuvą atvyko prieš 5 metus,2014-iais, vienerių metų laipsnio studijoms. Baigęs mokslus ir grįžęs namo, vaikinas į Lietuvą vėl sugrįžo įgyti antrą magistro laipsnį. Manuelis pradėjo dirbti gidu, vertėju, o nuo 2018 metų rugsėjo gavo nuolatinį darbą finansinių technologijų įmonėje-kriptovaliutų keitykloje „SpectroCoin“.

Išbandyti save istorijų pasakojimo dirbtuvėse Manuelį paskatino sėkmingai baigtos anglų filologijos studijos, turimos pasakojimo meno žinios. Tačiau, kaip pažymi pašnekovas, buvo smalsu išbandyti jas praktikoje, patobulinti savo įgūdžius po studijų baigimo.

„Visada sakau, kad gali ne tik pasiimti tai, ką duoda Kaunas ar bet kuris kitas miestas, bet ir pats jam kažką duoti. Galbūt dirbtuvėse ar „Open Mic“ mano papasakota istorija kažkam suteiks įkvėpimo, atskleis naujas galimybes, kurias siūlo Kaunas“, – vylėsi pašnekovas.

Lietuvoje gyvenančiam ispanui ne mažiau nei pačiam pasakoti pasirinktą istoriją patiko klausytis kitų žmonių istorijų, idėjų, išgirsti jų požiūrius ir reakcijas į tam tikrus įvykius. Manueliui ypač įsiminė tos istorijos, kurios buvo praturtintos dirbtuvių dalyvių patirtomis emocijomis ir jausmais.

Norintys išgirsti Kaune gyvenančių užsieniečių istorijas, kviečiami dalyvauti antrajame „Open Mic“ vakare gegužės 10 d. 17.30 val. „Godo“ bare (Laisvės al. 89, Kaune): https://www.facebook.com/events/173287590228612/

kaunas2022.eu informacija

Skaityti toliau

Renginiai

Kauno „Akropolyje“ – humanoidų, robotų-šokėjų ir hologramų miestelis

Paskelbta

Kauno „Akropolyje“ atidaryta tarptautinė robotų paroda, kurioje kiekvienas kaunietis ir miesto svečias turės galimybę pasijusti tarsi mokslinės fantastikos filme – paspausti robotui ranką, su juo pasišnekėti ar net sudalyvauti robotų teatro pasirodyme. Kaip rašoma pranešime spaudai, naujausios kartos robotai ir kitos futuristinės technologijos į laikinąją sostinę atvyko su tarptautine interaktyvia paroda „Robotų miestas“, kuri lankytojams atvira iki rugpjūčio 30 d.

Iš viso į Kauną su paroda atvyko 23 išskirtiniai ir naujausius pasiekimus robotikoje atspindintys robotai iš Japonijos, JAV, Pietų Korėjos, Didžiosios Britanijos ir Rusijos. Tarp jų – emocijas reikšti mokantis humanoidas Metju, draugiškasis ir su žmonėmis bendrauti gebantis humanoidas Peperis, itin realistiškai atrodantis robotas-voras tiesiai iš Gineso rekordų knygos, pirmasis pasaulyje robotas-žuvis ir daugelis kitų.

Parodos organizatorių atstovė Anna Kudryashova teigia, kad „Robotų miete“ siekiama supažindinti plačiąją visuomenę su technologijomis, kurios paprastai yra prieinamos tik profesionalų ir inžinierių bendruomenei, o kartu įkvėpti naujas kartas nebijoti eksperimentuoti, įgyvendinti net ir beprotiškiausias idėjas.

„Norime suteikti galimybę žmonėms pamatyti bent nedidelę dalelę sparčiai besivystančio robotikos pasaulio ir parodyti, kad žmonių galimybės kurti ir vystyti naujas technologijas yra išties beribės. Kiekvienais metais dalyvaujame svarbiausiuose technologijų renginiuose visame pasaulyje – nuo Los Andželo iki Pekino, kuriose semiamės idėjų savo parodoms ir ekspozicijoms. Neretai būname pirmieji ar net vieninteliai, įgyjantys ir plačiajai visuomenei pristatantys tam tikrus robotus ar technologijas. Tai leidžia mūsų parodų lankytojams patirti šį tą naujo ir unikalaus“, – sako parodos organizatorių atstovė Anna Kudryashova.

„Robotų miesto“ lankytojai taip pat kviečiami sudalyvauti ypatinguose eksperimentuose ir pasirodymuose – stebėti robotų-aktorių pasirodymus ar šokti su jais, išgirsti Tesla žaibų muziką, valdyti hologramas, išbandyti daiktų valdymo mintimis prietaisą, pasinerti į virtualų pasaulį ir kurti jį patys. Parodos metu taip pat vyks specialūs užsiėmimai, kuriuose lankytojai galės pamėginti robotą sukonstruoti patys ir parsinešti jį namo. Užsukusių į parodą laukia ir kitos pramogos – galimybė piešti 3D pieštuku ar pasigaminti kosminį balioną. Be to, lankytojai galės susipažinti ir su praktiškais namų ūkio darbus atlikti padedančiais robotais.

„Žvilgtelėti į ateitį kviečiame įvairaus amžiaus smalsuolius, o ypač – mažuosius, kuriems ekspozicija ir siūlomi interaktyvūs užsiėmimai suteiks išties daug įspūdžių. Galimybė pabendrauti su robotais, išvysti roboakrobatikos pasirodymus ir tarptautinį pripažinimą pelniusias technologijas pasitaiko ne kasdien – todėl neabejojame, kad „Robotų miestas“ taps dar viena priežastimi kauniečiams ir miesto svečiams aplankyti mūsų prekybos ir pramogų centrą“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Levenauskienė.

Tarptautinė „Robotų miesto“ paroda jau yra apkeliavusi tokius Europos miestus kaip Talinas, Ryga, Praha, Bratislava, Milanas ir Paduja. Iš viso 15 didžiųjų Europos miestų surengtose parodose apsilankė per 3,5 mln. lankytojų. Kauno „Akropolio“ lankytojų „Robotų miesto“ paroda laukia II a. prie „Denim dream“ parduotuvės (Griunvaldo alėja).

Lankytojų saugumo užtikrinimui, prekybos centre dėmesingai laikomasi visų specialistų nurodymų, dezinfekuojami visi dažniausiai liečiami paviršiai, reguliariai vėdinamos patalpos. Lankytojams sudarytos sąlygos dezinfekuotis rankas naudojantis prekybos centro teikiamomis priemonėmis.

Skaityti toliau

Renginiai

Planas savaitgaliui Kaune: nuo naktinių ekskursijų iki jogos pamokų ir šunų susitikimų

Paskelbta

Vis dar svarstantiems, ką šį savaitgalį nuveikti Kaune, paruošėme sąrašą renginių, kuriame dominančią veiklą turėtų atrasti kiekvienas! Čia patinkantį užsiėmimą ras tiek sporto entuziastai, tiek keturkojų augintiniai ar muzikos mylėtojai.

Rugpjūčio 8 diena – šeštadienis:

  • 11:00 – 13:00 val. vyks ekskursija „Linksmybės tarpukario Kaune“. Ekskursijos metu galėsite sužinoti, kokias vietas linksmybėms rinkdavosi miesto aukštuomenė, o kokias – darbo liaudis. Išgirsite, kaip didžiąsias šventes švęsdavo Lietuvos prezidentai, dvasininkai bei rašytojai ir dar daugiau! Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/662235431168083/
  • Sporto mėgėjai taip pat turės ką veikti savaitgalį. Nuo 13 val. žiūrovai kviečiami į LFF Kauno treniruočių stadioną, kur Kauno FC Hegelmann Litauen namie priims jaunąją Kauno Žalgirio B komandą. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/326232048506580/
  • Nuo 12 val. Vienybės aikštėje vyks Kauno ekstremalaus sporto klubo bendruomenės susibūrimas. Kaip teigia organizatoriai, laisvos sesijos formatu vyksiantis renginys leis atsikvėpti bei puikiai praleisti dieną be jokios varžybose jaučiamos įtampos. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/326183871749156/
  • Šeštadienio vakarą, norintieji pajusti I-ojo Pasaulinio karo dvasią, kviečiami į naktinę ekskursiją IV forte. Ekskursijos pradžia: 22:15 val. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/298480391224374/

 

Rugpjūčio 9 diena – sekmadienis:

Skaityti toliau

Renginiai

Artėjant Žolinėms, kauniečiai kviečiami į kūrybines žolynų dirbtuves

Paskelbta

Artėjant Žolinėms, rugpjūčio mėn. 13 d. 17.30 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 322 k.) kviečia į kūrybines žolynų dirbtuves, kurių metu iš įvairių žolynų bus pinama saulę simbolizuojanti namų puošmena. Užsiėmimą ves menininkė, tautodailininkė Gintvilė Giedraitienė, arba tiesiog Giedražolė.

Į šiltą ir jaukų susitikimą kviečianti Giedražolė atvyks su pačios rinktais ir paruoštais žolynais, taip pat visomis kūrybinėms dirbtuvėms skirtomis priemonėmis.

„Esu Giedražolė. Turiu nepagydomą priklausomybę nuo Lietuvos miškų, pievų, ežerų, upelių ir piliakalnių. Stebiuosi, kad gimiau žmogumi, o ne upės žole ar paukšteliu. Žolynai… Jie atiduoda man save, o aš save jiems… Jie kalba, moko, giedrina, nuolankiai priima mano jiems primetamą naują gyvenimą. Girdžiu ir tikiu, kad paskui, tapę žolių skulptūromis, jie šildo žmonių namus ir sielas tų, kurie juos pamato širdimi. 20 metų kurdama pinikus pamažu tapau Giedražole, savosios žolybos technikos paslapčių iš miško žolės ir laukinių žolynų mokau kitus“, – apie žolynų magiją kalba kūrėja.

Vietų skaičius dirbtuvėse ribotas, todėl būtina registracija el. paštu edukacija@kvb.lt arba telefonu (8 37) 281 859. Registracija vyks iki rugpjūčio 10 d. Užsiėmimas nemokamas.

Žolynų dirbtuvės yra tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį Kauno apskrities viešoji biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos, dalis. „Green Brigdes“ komanda siekia iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatinti bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką bei gilų gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.

Projekto „Green Bridges“ iniciatyvos finansuojamos iš Erasmus+ programos lėšų.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi