RajonasNuo kanapių pieno iki kombainų. Paroda Kaune vyks ir šeštadienį

Sandra Galdikaitė Sandra Galdikaitė2020 28 vasario
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kanapių augintojai, perdirbėjai, pardavėjai ir mokslininkai susitelkia kanapių verslo atgaivinimui. Šiandien yra rytoj (vasario 29 d.) VDU Žemės Ūkio Akademijoje (Universiteto g. 10B, Akademija) vyksta pluoštinių kanapių verslo paroda. Nedaugelis žino, kad tai vieną pirmųjų žemės ūkio kultūrų, kurią pradėjo auginti Lietuvos protėviai. Paroda prieinama kiekvienam ir yra nemokama.

Akimirka iš parodos. Sandros G. nuotrauka

Organizatoriai atkreipia dėmesį, jog naują poziciją pluoštinių kanapių atžvilgiu suformulavo ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kuri vienintelė yra įgaliota oficialiai įvertinti turimus įrodymus ir teikti mokslo rekomendacijas. PSO aiškiai pripažino kanapių ir kanabinoidų vartojimo naudą medicinos reikmėms ir siūlo kanapių produktus vėl įtraukti į farmakopėjas – vaistus normuojančių standartų ir nuostatų rinkinius.

Kadras iš parodos, Sandros G. nuotrauka
Tikisi politinių sprendimų reabilituojant seną lietuvišką augalą

„Deja, Lietuvoje kanapių verslo plėtros situacija tebėra kontraversiška. Viena vertus, akivaizdžiai matomas poreikis sparčiai vystyti šią naują ekonominės veiklos sritį. Kita vertus, naujovėms imli ekonominė veikla susiduria su daugeliu teisinio ir organizacinio pobūdžio kliūčių, kurias inspiruoja išankstinis neigiamas valdininkų požiūris“, – apgailestauja Kaimo regioninės plėtros centro vadovas R. Čiūtas.

Akimirka iš parodos, Sandros G. nuotrauka

Jis taip pat pabrėžia, kad svarbu visuomenei skleisti žinią, jog pluoštinė kanapė yra garbinga Lietuvos kultūrinio paveldo dalis, o ne pražūtingas priklausomybes atnešanti svetimšalė.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

 

Kanapės gali tapti gelbėtojomis ir sprendžiant klimato kaitos problemą.

Sausio 22 d. vykusiame Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo patvirtintos nepriklausomų ekspertų išvados dėl Pluoštinių kanapių įstatymo pataisų. Ekspertai konstatavo, jog įstatymo pataisos atitinka LR teisėkūros reikalavimus ir šio įstatymo atnaujinimas užtikrins teigiamas socialines ir ekonomines pasekmes.

Akimirka iš parodos. Sandros G. nuotrauka

Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai visuotiniu sutarimu nusprendė įstatymo naująją redakciją, kurios kokybę patvirtino ekspertai, pateikti tolesniam Seimo svarstymui.

Kadras iš parodos. Sandros G. nuotrauka
Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x