ĮmonėsSveikataNorite išvengti peršalimo, vėžio ar kitos ligos? Štai kaip galite sau padėti

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 25 vasario

Įprastai medicinoje naudojamas simptominis ligos gydymas, nes priežastys dažnai lieka nežinomos. Tačiau nuo seniausių laikų yra žinoma, kad veikiančio imuniteto palaikymas yra vienas iš būdų, laimėti kovą prieš bet kokią ligą. Dalinamės patarimais, kaip papildyti trijų medžiagų, kurių dažniausiai trūksta stipriai imuninei sistemai, atsargas.

Apie imunitetą išsamiai

Imunitetas iš esmės yra įgimta apsauginė organizmo sistema, kurios pagrindinė funkcija – atpažinti kas svetima ir sunaikinti. Ji užtikrina organizmo apsaugą nuo virusų ir bakterijų, nuo pakitusių (vėžinių) ląstelių ir geba išsaugoti stabilią vidinę žmogaus organizmo terpę. Limfmazgiai ir blužnis pirmieji reaguoja į infekcijos ataką, dėl to, pirmieji infekcijos požymiai ir būna tam tikrų organizmo vietų limfmazgių padidėjimas.

Itin svarbūs imunitetui yra ir leukocitai, dar vadinami baltosiomis kraujo ląstelėmis. Patys pirmi į infekcijos židinį keliauja neutrofilai (baltojo kraujo ląstelės) ir stengiasi sunaikinti mikrobus. Dar yra ir makrofagai, kurie patogenus naikina juos tiesiog prarydami.  Mažiausi, tačiau ne mažiau svarbūs yra limfocitai B ir T. Limfocitai B gamina antikūnus, kurie jungiasi prie patogeno ir taip padeda imuninei sistemai jį rasti ir sunaikinti. O T yra pagalbininkės ir naikintojos, kurios sustiprina B poveikį ir padeda makrofagams atakuoti ir praryti patogenus.

Jeigu imunitetas funkcionuoja teisingai, žmogus gali gyventi nebijodamas daugelio ligų. Jo slopintojų yra daug, tačiau patys populiariausi, sudarantys didžiausią imuninės sistemos slopinimo dalį ir dažniausiai pasitaikantys, yra tokie: vaistai nuo temperatūros, antibiotikai, gliukokortikoidai (medžiagų apykaitą veikiantys vaistai), nuolatinis stresas, cukrus ir gausus angliavandenių naudojimas, nepilnavertė mityba, neigiamos emocijos, rūkymas bei miego stygius.

Į pagalbą natūraliai organizmo apsaugai

Apie priešpienio naudą žinojo jau mūsų proseneliai. Jame yra kone 100 kartų daugiau natūralių antikūnų, nei įprastame šviežiame, nepasterizuotame piene. Antikūnai padeda organizmui atsilaikyti prieš virusus ir bakterijas, stiprina imuninę sistemą. Senstant organizmui, imuninių ir augimo faktorių gamyba mažėja, o kovoti su ligomis reikia, todėl priešpienis gali padėti palaikyti silpstančius raumenis, paskatinti smegenų veiklą, deginti riebalus, reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Pagrindinis, tyrimais įrodytas priešpienio poveikis – antibakterinis ir antivirusinis efektas bei imuninio atsako skatinimas.

Kitas natūralus pagalbininkas yra Laktoferinas. Tai baltymas, esantis seilėse, motinos piene, nosies išskyrose. Jis yra įgimtos imuninės sistemos dalis, veikianti daugiausiai gleivinėse. Jam būdingas antibakterinis, antivirusinis ir antigrybelinis poveikis. Organizme su Laktoferinu kartu veikia ir Lizocimas, kuris yra priešpienio, ašarų, nosies išskyrose, spermoje bei seilėse esantis baltymas. Mitybos tiriamųjų institutų duomenimis, lizocimu praturtintas produktas, pasižymi ne tik antimikrobiniu ir priešvirusiniu veikimu, bet ir didina bendrą organizmo atsparumą.

Kaip šių medžiagų gauti? Jos natūraliai nedideliais kiekiais gaminamos organizme, tačiau bėgant metams, apsauga silpsta ir vien organizmo pagaminamų kiekių nebepakanka. „Colway International“ sukurtas „Collaceina“ papildas pakuotėje turi dviejų spalvų lapelius. Tamsesnės spalvos lapelių kapsulėje yra priešpienio, laktoferino ir lizocimo. O šviesesniuose – net devynių rūšių gyvųjų bakterijų kultūrų mišinys. Toks derinys užtikrina sklandų žarnyno darbą ir maksimalų vartojamų papildų pasisavinimą.

« 1 3 »
« 1 3 »
Kuo skiriasi organinis ir susintetintas vitaminas C?

Didžioji dalis vitamino C papildų yra tiesiog susintetinta askorbo rūgštis, kurią mūsų organizmas prastai pasisavina. Susintetinto preparato perdozavimas gali sukelti nepageidaujamą poveikį (kaip ir nuolatinis jo vartojimas). Tačiau organinės kilmės vitaminas C yra puikiai absorbuojamas, panašiai, kaip gaunamas iš maisto produktų. Lyginant su sintetiniais preparatais, jis yra nuo 3 iki 5 kartų aktyvesnis.

Ar žinote, kokiuose vaisiuose yra daugiausia vitamino C? Tikriausiai pagalvojote apie citrinas, juoduosius serbentus ar obuolius? Tačiau ne – didžiausias kiekis šio vitamino yra erškėčių vaisiuose (10 kartų daugiau nei juoduosiuose serbentuose, 30 kartų daugiau nei citrinose ir 100 kartų daugiau nei obuoliuose).

Įprastai vitaminas C vartojamas vienas, tačiau pasirinkus organinės kilmės maisto papildą su kolagenu galima gauti dvigubą naudą. Vartojant su vitaminu C kolagenas veikia daug efektyviau, tad padėsite ne tik imunitetui, bet ir odos elastingumui. Būsite sveikesni ir atrodysite jaunesni. Pavyzdžiui, „Colway International“ papildas „C-olway“ su kolagenu  gaminamas iš paprastųjų erškėčių vaisių – erškėtuogių,  kuriose yra rekordinis natūralios kilmės vitamino C kiekis (vitamino C koncentracija siekia net 70%). Viename paketėlyje yra net 1200 mg vitamino C ir 1000 mg kolageno.

Būdai, kaip žiemą pasipildyti vitamino D

Žiemą, kai organizmas vitamino D negali pasigaminti padedamas saulės, alternatyva gali tapti žuvys, pienas ir jo produktai. Taip atšiauriomis sąlygomis išgyvena Eskimai. Nepaisant vitamino D sintezės trūkumo odoje, jų organizmas yra pasotinamas šiuo vitaminu į mitybą įtraukiant žuvis, ruonius. Tačiau tam, kad vitamino D poreikis būtų patenkintas, žuvies ir pieno produktų suvartoti reikia tikrai labai labai daug. Tad daugumai gyventojų priimtiniau yra papildyti vitamino atsargas naudojant maisto papildus.

Didelis vitamino D kiekis organizme labai efektyviai kaupia kalcį. Padidėja kalcio pasisavinimas iš maisto, tačiau jis nėra šalinamas su šlapimu. Kalcis kaupiasi kraujyje, sausgyslių ir raiščių (kurie tampa kieti ir linkę plyšti), inkstų (akmenys) ir raumenyse – sukeldamas įvairias problemas. O kur kalcio tikrai reikia, t.y. kauluose, čia vis tiek jo trūksta. Tam reikalingas specialių fermentų aktyvavimas, kad kalcis patektų į kaulus reikalingas vitaminas K2.

Visų minėtų medžiagų kiekius kompensuoti gali „Colway International“ maisto papildas „ColamiD“.  Jame dera trijų menkių (menkių, ledjūrio menkių ir menkaverių) ekstraktas iš Šiaurės Atlanto vandenyno ir vitaminas D (2000 TV) bei K2 (75 μg). Mums nebereikia valgyti žuvį kiekvieną dieną, kad būtume sveiki ir gražūs. „ColamiD“ yra ateities mitybos technologija ir požiūris į maisto papildus kaip kompleksyvią sveikatos profilaktiką.

Dėl papildomos informacijos apie „Colway International“ produkciją, galite kreiptis į atstovę Lietuvoje – Irena Pieczulis, tel. +37060415286 arba susisiekti per soc. tinklo Facebook puslapį „Nektaras Odai“.

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up