Kauniečiams redakcijaKinasNežinote, kokį serialą rinktis? Jūsų dėmesiui TOP7

Populiarumas ne visuomet reiškia kokybę. Tačiau jeigu didelė dalis žmonių savo laiką skirią tam pačiam serialui tai jau šį tą reiškia. Tad jeigu svarstote, kokį serialą pasirinkti niūriam, šaltam sausio mėnesio vakarui, štai jums TOP7 geriausių šio dešimtmečio serialų: 7. „Birmingemo gauja“ („Peaky Blinders“) 2013 m. „Birmingemo gauja“ įspūdį paliks serialų apie nusikalstamą pasaulį megėjams. Akivaizdžiu brutalumu garsėjančio serialo siužetas sukasi apie nelegalų verslą 20-ųjų Birmengeme įkūrusią Šelbi šeimą. Įdomu tai, kad serialas iš dalies...

Populiarumas ne visuomet reiškia kokybę. Tačiau jeigu didelė dalis žmonių savo laiką skirią tam pačiam serialui tai jau šį tą reiškia. Tad jeigu svarstote, kokį serialą pasirinkti niūriam, šaltam sausio mėnesio vakarui, štai jums TOP7 geriausių šio dešimtmečio serialų:

7. „Birmingemo gauja“ („Peaky Blinders“) 2013 m.

„Birmingemo gauja“ įspūdį paliks serialų apie nusikalstamą pasaulį megėjams. Akivaizdžiu brutalumu garsėjančio serialo siužetas sukasi apie nelegalų verslą 20-ųjų Birmengeme įkūrusią Šelbi šeimą. Įdomu tai, kad serialas iš dalies paremtas tikrais faktais – tarpukario Birmingeme iš ties veikė vieną žiauriausių ir įtakingiausių nusikalstamų grupuočių, kuri garsėjo savo šaltakraujiškumu, vertėsi nelegalia veikla. Tokį pavadinimą gauja gavo dėl to, kad savo kepurių snapeliuose būdavo prisisiuvę aštrius peiliukus.

6. „Keisti dalykai“ („Stranger things“) 2016 m. 

Serialas vaizduoja netikėtus įvykius mažame Indianos miestelyje 1983 – aisiais, kai dvylikmetis berniukas Vilas dingsta kaip į vandenį. „Keisti dalykai“ yra vienas iš geriausiai vertinamų „Netflix“ kūrinių, ir ne be reikalo. Jis kuria tam tikrą atmosferą, yra įtraukiantis, tamsus ir kartais netgi gąsdinantis. Serialas teigiamai vertinamas dėl įtikinamos aktorių vaidybos, nuostabios kinematografijos, efektų bei nuostabaus 80-ųjų garso takelio.

5. „Tikras detektyvas“ („True detective“) 2014 m. 

Savo idėja, nuotaika ir išpildymu serialas „Tikras detektyvas“ tapo didžiausiu 2014 m. atradimu. Luizianos policijos detektyvai gauna iki tol nematytą ir žiaurią ritualinės žmogžudystės bylą. Nužudyta jauna prostitutė ant kurios kūno nupieštas simbolis, o ant galvos uždėta ragų karūna. Pesimistiškas ir nuolatos savo mintyse paskendęs Rustas įsitikinęs jog tai nėra pirmoji žudiko auka, tad tyrimas įsibėgėja atskleisdamas vis naujų ir netikėtų detalių.

4. „Šerlokas“ („Sherlock“) 2010 m.

Vienas populiariausių pastarojo laikmečio BBC serialų, kuriame dominuoja visame pasaulyje geriausiai žinomas genialusis detektyvas Šerlokas Holmsas. Arogantiškas savimyla, apdovanotas aštriu protu ir genialiomis įžvalgomis, stulbinančiai tiksliai tiria nusikaltimus. Vos pasirodęs, serialas iškart tapo hitu, žiūrovai ir kino kritikai „Šerloką“ vertina dėl pedantiškumo, dėmesio detalėms, stiliaus, loginių klaidų nebuvimo bei gebėjimo įtraukti ir išlaikyti paslaptį.

3. „Rikas ir Mortis“ („Rick and Morty“) 2013 m.

„Rikas ir Mortis“ – animacinė mokslinės fantastikos komedija, skirta tik suaugusiems. Didelio populiarumo sulaukusioje komedijoje apstu juodo humoro, keisčiausių mokslinių išradimų, seksualinių fantazijų. Šis serialas yra tarsi visiems gerai žinomų „Futurama“ ir „Šeimos bičo“ mišinys, balansuojantis tarp šeimyninio gyvenimo ir mokslinės fantastikos. Visas serialo veiksmas sukasi aplink Smith šeimyną, kurią sudaro penki jos nariai: mama Betė, tėtis Džeris, dukra Samer, sūnus Mortis ir senelis Rikas Sančežas. 

2. „Sostų karai“ (angl. „Game of throne“) 2011-2019 m.

Šis serialas sumušė visas populiarumo viršūnes. Jeigu iki šiol dar nesi matęs „Sostų karų“ automatiškai atsiduri visuomenės užribyje. Kokia šio serialo sėkmės paslaptis? Nenuspėjamas scenarijus, kuris viena serija sugeba apversti viską aukštyn kojomis, puiki aktorių vaidyba ir įtikinamai suregzta istorija. Ką išvysite šiame seriale? Fantastinius kraštovaizdžius ir mistinius personažus, politiką, tarpusavio santykius, meilės intrigas. Verta paminėti, jog šis serialas itin patiko buvusiam Amerikos prezidentui B. Obamai – šis paprašė pamatyti šeštąjį sezoną dar prieš jo išleidimo datą.

1. „Černobylis“ (angl. „Chernobyl“) 2019 m.

Istorinis mini serialas „Černobylis“ sulaukė milžiniško susidomėjimo ir sukėlė įvairias diskusijas. Reitingais pralenkė tokius serialus kaip „Sostų karai“ ir „Bręstantis blogis“, o pasaulinis serialo populiarumas taip suerzino Rusiją, kad ji pareiškė kursianti savą atominės katastrofos versiją. Šis serialas pasakoja apie katastrofą, įvykusią 1986 m. balandžio 26 d. sprogus Černobylio atominės elektrinės branduoliniam reaktoriui. „Černobylis“ ypatingo dėmesio sulaukė ir Lietuvoje – skelbiama, jog „Telia“ išmaniosios televizijos HBO platformoje filmas gegužę buvo HBO serialų lyderis.

Filmų TOP8 parengtas remiantis IDMB 2010-2020 m. filmų įvertinimais.

 

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up