Kauno RajonasNetinkamai dresuojami gyvūnai – grėsmė gyvūnams ir žmonėms

Atsakingas augintinių veisimas ir laikymas yra svarbus ne tik augintinį laikantiems, bet ir miesto gyventojams. Mylėti gyvūną nepakanka, netinkamai veisiami, dresuojami, neprižiūrimi, apleisti augintiniai yra grėsmė ne tik kitiems gyvūnams, bet ir žmonėms. Lietuvoje nėra apibrėžtas arba reglamentuotas dresuotojo darbas. Pasak LSMU Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo centro vadovo Mindaugo Paleckaičio, dresuotojų teisės aktų kūrimas yra neišvengiama procedūra, kad dresuotojo darbas būtų reglamentuotas, o jį galėtų vykdyti tik dresavimo srities specialistai. „Mūsų šalyje yra žmonių...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 8 gegužės

Atsakingas augintinių veisimas ir laikymas yra svarbus ne tik augintinį laikantiems, bet ir miesto gyventojams. Mylėti gyvūną nepakanka, netinkamai veisiami, dresuojami, neprižiūrimi, apleisti augintiniai yra grėsmė ne tik kitiems gyvūnams, bet ir žmonėms. Lietuvoje nėra apibrėžtas arba reglamentuotas dresuotojo darbas.

Pasak LSMU Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo centro vadovo Mindaugo Paleckaičio, dresuotojų teisės aktų kūrimas yra neišvengiama procedūra, kad dresuotojo darbas būtų reglamentuotas, o jį galėtų vykdyti tik dresavimo srities specialistai.

„Mūsų šalyje yra žmonių išmanančių šunų dresūrą, gavusių praktinių žinių užsienio šalyse, yra ir didelė, kinologus vienijanti, visuomeninė organizacija – Lietuvos kinologų draugija, yra LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto noras suburti darbo grupę iš įstatymų leidėjų bei specialistų, kad dresūra būtų reglamentuota įstatymu, kad dresuotojai būtų pripažįstami ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse“.

Balandžio 21 d. LSMU Veterinarijos akademijoje vyko tarptautinis seminaras „Šunų dresavimas – žinios, patirtis ir kompetencija“ kurį vedė šunų dresuotojų sertifikavimo Italijoje ir visoje Europos sąjungoje organizacijos vadovas Giammarco Tamburrini ir Alesio Pernazza – tarptautinės klasės instruktorius Italijos kinologijos mokykloje, atsakingas už Europos bendrijos integruotą šunų sportą neįgaliesiems, daugelio kinologijos ir etologijos projektų autorius.

Susitikime dalyvavo LSMU VA atstovai: Gyvulininkystės technologijos fakulteto dekanas dr. R. Stankevičius, Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadovas prof. habil. dr. R. Gružauskas, LSMU dėstytojai, studentai, kinologai iš Kauno ir kitų Lietuvos miestų, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas dr. Kęstutis Mažeika.

Susitikimo metu svečiai taip pat susipažino su Veterinarijos akademijos veikla, buvo diskutuojama apie Veterinarijos akademijos ir Lietuvos institucijų, kurių veikla susijusi su gyvūnų veisimu, gerove, globa, dresavimu bendradarbiavimą dėl gyvūnus laikančių gyventojų švietimo, pareigų ir atsakomybės ugdymo įgyvendinant žmogiškas, efektyvias ir ilgalaikes gyvūnų gerovės programas.

Susipažinta su kolegų iš Italijos, parengtų dokumentų reglamentuojančių šunų dresūrą pavyzdžiais, aptartos pagrindinės problemos susijusios su gyvūnus laikančiais gyventojais bei pati skaudžiausia ir aktualiausia problema dėl gyvūnų dresavimo įstatyminės bazės.

LSMU Gyvulininkystės technologijos fakulteto atstovai supažindino svečius su savo veikla, vyko diskusijos apie tarptautinių partnerių ir LSMU VA bendradarbiavimą, augintinius laikančių gyventojų pareigas, pagalbą organizuojant gyvūnų globą bei kuriant teisės aktus pagal ES techninio reguliavimo dokumentą „CWA 16979“.

Gyvūnų gerovė priklauso nuo gyvūnus laikančių žmonių žinių apie augintinio poreikius, atsakingą jo priežiūrą. LSMU Gyvulininkystės technologijos fakulteto atstovai semiasi patirties iš tarptautinių partnerių ir teiks LR Seimui įstatymo pataisą dėl atsakingo augintinio įsigijimo, atsekamumo įvedant mikroschemą, veisimo kontrolės, prevencinės veterinarinės priežiūros, žinių įgijimo ir atsakingo augintinio savininko ugdymo bei švietimo.

Jolanta jonikienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba

Mindaugo Paleckaičio nuotr.

Šaltinis: http://www.lsmuni.lt

Scroll Up