KultūraLietuvaNaujienosRajonasŠvietimas

Netekome poeto ir prozininko Roberto Keturakio

0
Rudens vėjas užvertė dar vieną įstabią gyvenimo knygą – Poeto ir rašytojo Roberto Keturakio, –  spalio 26 d., – praneša Kauno rajono savivaldybė.
Amžinybėn iškeliavo poetas, prozininkas, redaktorius R. Keturakis.
Dar ne taip seniai Garliavos bibliotekoje poetas pristatė kūrybos kelią vainikavusią knygą „Teesie“, o šiandien jam turime tarti atsisveikinimo žodžius: dėkoti už parašytas knygas, išugdytus mokinius, paramą borutaičiams, ištikimybę gimtajam kraštui.
R. Keturakis gimė 1935 m. Kauno rajone, Jonučiuose. Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Nuo 1967-ųjų iki 1991-ųjų dirbo „Nemuno“ žurnale, vėliau „Santaroje“, „Kauno žinių“ laikraščio redaktoriumi.
1997–2014 m. R. Keturakis buvo Vytauto Didžiojo universiteto leidyklos vyriausiasis redaktorius, nuo 1998 m. redagavo „Kauno istorijos metraštį“ ir Kauno kunigų seminarijos auklėtinių kūrybos almanachą „Duc in altum“.
Atgimimo laikais aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje. Nuo 2011 m. – Jotvingių Kryžiaus ordino narys.
Poetas yra išleidęs apie dvi dešimtis eilėraščių knygų, keletą publicistikos, eseistikos knygų, romaną „Kulka Dievo širdy“. 1988 m. vainikuotas Poezijos pavasario laureatu, 2005 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, yra pelnęs Jono Aisčio literatūrinę premiją.
2012 metais R. Keturakiui skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija. Rašytojas yra apdovanotas Kauno miesto savivaldybės Santakos ženklu ir Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklu.
Ateities kartoms liko ne tik R. Keturakio knygos, bet ir Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje ir Garliavos Jonučių progimnazijoje įkurti jo vardo kabinetai.
Liūdėdami kartu su šeima ir artimaisiais tariame: Robertai, Tu visada liksi mūsų širdyse! Tikri poetai nemiršta.
Valerijus Makūnas, Kauno rajono meras
**
Atsisveikinimas su Robertu Keturakiu – Kauno laidojimo rūmuose „Tylos namai“ (Jonavos g. 220), Nemuno salėje nuo spalio 29 d., penktadienio, 17 val.
Šv. Mišios bus aukojamos spalio 30 d., šeštadienį, 10 val. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkitatedroje bazilikoje.
Spalio 30 d., šeštadienį, 13 val. urna išlydima į Kauno Petrašiūnų kapines.
0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra