Sportas

Net ir nesklandumai kelyje padėjo Lietuvos dažasvydininkams turnyre Lenkijoje

0

Dažnas esate matęs vyrukus ir merginas, lakstančius po miškus ar specialias aikšteles su ginlais rankose ir slapiančius veidus po apsauginėmis kaukėmis. Taip, tai viena sportinių laisvalaikio praleidimo formų – dažasvydis. O ar žinojote, kad dažasvydį, kaip laisvalaikio praleidimo būdą Lietuvoje, o kartu ir pasaulyje renkasi vis daugiau ir daugiau žmonių. O ar žinojote, kad dažasvydis yra ne tik pramoga, bet ir sportas, jog vyksta rimti taptautiniai dažasvdžio turnyrai? Kaip tik apie tai ir norime jums papasakoti.

Prieš metus Lietuvoje susibūrė toks jungtinis dažasvydžio  projektas –  LTunited, kurio  veikloje dalyvauja dažasvydininkai iš visos Lietuvos (Kaunas, Vilnius, Mažeikiai). Projekto dalyviai kiekvieną savaitę renkasi bendrai treniruotei Dažasvydžio centro bazėje Vilniuje. Šiais metais Ltunited nuspręndė išbandyti jėgas ir tarptautinėje arenoje bei  sudalyvauti Lenkijoje organizuojoje turnyrų serijoje „Varšuvos dažasvydžio taurė 2021“, kurios  išviso įvyko net 3 etapai. Spalio mėnesį projekto komanda išvyko į paskutinį etapą. Penktadienį ryte pajudėjo iš Kauno, ir jau tos pačios dienos vakare įvyko suplanuota treniruotė aikštelėje, nes, kiekvienam turnyro etape aikštelės išdėstymas vis kitas, todėl būtina atvykti penktadienį vakarinei treniruotei turnyro išvakarėse.

Kelionė nepraėjo be netikėtumų, ir likus 100 km iki tikslo vienam ekipažui dingo stabždiai, tad kelion teko nutraukti ir laukti transporto kuris nugabens  transportą iki serviso, tad treniruotėje dalyvavo tik dalis komandos. Turnyrą sudaro 3 divizionai, pagrindinė komanda žaidė I divizione, žaidimo vyko šeštadienį 5 prieš 5, žaidimo laikas 8 min arba iki 4 pergalių, po įtemptų kovų Ltunited komanda užėmė garbingą  3 vietą.

Atrankinių kovų rezultatai:
LTunited – ALA GREY Warszawa – 1:4
LTunited – ALA RED Warszawa – 2:0
LTunited – REPOMEN Otowck – 4:1

Pusfinalinis
LTunited – WKINGOWIE Warszawa – 2:3

3 vietos žaidimas:
LTunited – ALA BLACK Warszawa – 4:0

Taip pat prie komandos prisijungia naujų dažasvydžio entuziastų kurie dalyvavo Lietuvos dažasvydžio federacijos organizuojamos Mėgėjų dažasvydžio lygos turnyruose ir nusprendė išbandyti jėgas pas kaimynus lenkus žaidė, 3 prieš 3, 6 min žaidimo laiko iki 3 pergalių, ir užėmė visai neblogą kaip naujokams 7ą vietą.

Apie dažasvydį wikipeddia rašo.

Dažasvydis (angl. paintball) – komandinis sportinis žaidimas, kai kaukėtų žaidėjų komandos šaudosi iš pneumatinių ar specialiai žaidimui pritaikytų ginklų želatininiais kamuoliukais, pripildytais dažų.[1] Dažasvydis atsirado JAV XX a. 9-ajame dešimtmetyje, kiek vėliau išplito PrancūzijojeAnglijojeAustralijojeVokietijoje ir Skandinavijoje. Žaidžiamas įvairaus amžiaus, mišrių lyčių grupėse. Skirstomas į pramoginį ir sportinį.

Dažasvydis suteikia galimybę ne tik sportuoti gryname ore, bet ir padeda atsiskleisti žmogaus galimybes apmąstyti taktiką bei strategiją, lavina sugebėjimą greitai priimti sprendimą, panaikina psichologinę įtampą ir pasąmonėje kaupiamą agresiją.

Nori išbandti dažasvydį? Krepikis:

 

 

 

4.7 3 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sportas