Connect with us

Kultūra

Neringa Daniulaitienė: „Mėlynių uogom išdrįsti dažyti žodžius yra sudėtinga tol, kol nepradedi dažyti“

Paskelbta

Ketvirtadienio vakarą Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriaus kiemelyje vyko poetės, skaitovės, gidės, kūrybininkės Neringos Daniulaitienės pirmosios knygos „Mėlynių uogom dažyti“ pristatymas. Autorė sudėjo į ją savo širdį, skausmą ir džiaugsmą, o dovanodama žmonėms poeziją, kviečia visus mėlynių uogomis išdrįsti dažyti net tik lūpas, bet ir žodžius.

Kas, Neringa, Jums yra poezija?

Visų pirma, poezija man – begalinė pagarba žodžiui. Antra, asmeniškai man, tai labai stiprus sielos atvėrimas. Sakyčiau, kad poezija yra net apsinuoginimas. Pradėjau kurti dėl poreikio nusimesti visus lukštus ir apsaugines kaukes, kurios mane dengė. Aš supratau, kad jei jų nenusimesiu, niekada į savo gyvenimą neprisitrauksiu tų žmonių ir tų veiklų, nuo kurių mano siela dainuotų. Poezijos žanras man yra ir daina. Penki eilėraščiai iš pirmosios manosios knygos jau tapo dainomis. Kanklininkė Anikė Lažauninkaitė ir bardė Asta Krasauskaitė, kurios netyčia atėjo į gyvenimą, gavusios mano poezijos knygą, abi atsakė muzika. O kalbant apie kitų poetų kūrybą, poezija man yra tai, kas pakelia sielą, nuskaidrina, priverčia stabtelėti bėgant; suprasti, kad kasdienybėje yra gerokai daugiau klodų. Bet poezija man yra ir slemas, kuriame dalyvavau net keturis kartus. Ten labiausiai žavi žodžio drąsa, kai nieko nevynioji į vatą ir sakai tai, kas galvoje, kurioje toli gražu ne visada vien grožis ir polėkis, bet pasitaiko ir nepatogių dalykų.

Organizatorių nuotr.

Kaip jaučiatės šiandien?

Šiąnakt sapnavau, kad stoviu ir pro langą matau didžiulę auditoriją, tokią kaip Dainų slėnyje. Už lango jaučiuosi tarsi būčiau poetas Justinas Marcinkevičius, o man linksta keliai, galvojant, ką tiems žmonėms pasakysiu. Kaip bičiulė aktorė Kristina Kazakevičiūtė juokauja,  tai – aktorių košmaras, kai spektaklio išvakarėse sapnuoji, jog lipi ant scenos, tavęs laukia daugybė žmonių, o tu staiga pamiršti tekstą. Iš tiesų truputį jaudinuosi, važiuojant kilo baimė, bet džiaugiuosi, kad su manimi vyko dukra, kuri padėjo atsikratyti įtampa.

Kur ieškote įkvėpimo savo kūrybai?

Gaila, kad šiandien nebus knygos fotografijų autorės Gretos Žilinskaitės. Mes su ja kurį laiką žaidėme žaidimą, kurį vadinome „vaizdažodžiais“. Vienas iš įkvėpimo šaltinių man yra vaizdas. Greta siųsdavo man savo fotografijas, aš jas nešiodavausi, vis pažvelgdavau, ir po kiek laiko į galvą atspurdėdavo žodžiai. Kitas įkvėpimo šaltinis – gamta. Nerašau apie žydintį žiedą, jis tiesiog savo kvapu, savo vaizdu, savo judesiu vėjyje kažką trūkteli, ir žodžių siūlas pradeda vyniotis pats.

Labai džiaugiuosi, kad įkvėpimo šaltinis nebėra skausmas. Šios poezijos knygos pirmoji dalis „Spaudžiantys sandaliukai“ gimė iš didelio skausmo, kurio niekaip nesugebėjau paleisti daugybę metų, kuris buvo nusėdęs į pasąmonę. Tas skausmas kilo daugiausia iš vaikystės, juk dažniausiai iš ten viskas ateina. Jei dabarty be galo bloga, ir nėra tam aiškių priežasčių, o vis grįžti ir grįžti vaikystėn, ją idealizuodamas, tai gali būti ženklas, kad būtent joje ir pasisėjo tas blogumas. Labai džiaugiuosi, kad to skausmo jau nebėra, bet jį matau aplink save: kitų žmonių patirtyse, senų žmonių vienišume, paliktuose, apleistuose vaikuose ar gyvūnuose. Bet lygiai taip pat visada šalia ir kasdienybės džiugesys. Su metais ir patirtimi ateina supratimas, jog nereikia didelių dalykų, kad pasijustum labai gerai. Jaunystėje galvoji, kad reikia ir to, ir kito, o kuo toliau, tuo labiau užtenka vis mažiau ir mažiau.

Organizatorių nuotr.

Kada poezija atėjo į Jūsų gyvenimą?

Jeigu visai apsinuoginant, pradėjau kurti poeziją po gero pusmečio rašymo psichoterapijos. Psichologė įžvelgė, kad rašymas man padeda gyventi, ji patarė užrašyti pasikartojančius tiek gerus, tiek blogus prisiminimus ir tai daryti chronologiškai, nuo mano prasidėjimo. Nuoširdžiai tai dariau kiekvieną dieną, o kartą per savaitę eidavau pas ją, perskaitydavau garsiai, ką parašiau, ir dažniausiai išsiverkdavau. Po pusmečio tokio kasdienio darbo nuvažiavau į Gabrielės Labanauskaitės kūrybinio rašymo stovyklą ir tada supratau, ko noriu. Gabrielė patarė rašyti savo minčių srautą tiesiai ant popieriaus. Sakė, kad taip nurašysiu savo vidinį kritiką, gąsdintoją, kuris sako: nieko iš to nebus, net nebandyk. Sąžiningai vykdžiau ir jos, ir psichologės patarimus. Ir dar po kurio laiko poezija prasidėjo pati. Srautu. Lyg atsukus kranelį. Iki tol nerašiau poezijos. Poreikis rašyti buvo, bet daugiau prozą, vaikiškas pasakas, straipsnius man svarbiomis temomis.

O jei kalbėti būtent apie šią knygelę, ją rašyti pradėjau prieš dvejus metus. Iš tiesų, jei dabar knygą leisčiau iš naujo, didelės dalies eilėraščių nebedėčiau – man pačiai jau nebeskauda – dabar aktualios kitos temos. Supratau, kad visada norėjau kurti, bet šitą asmenybės pusę buvau visiškai užspaudusi. Atsimenu, kai 12-oje klasėje reikėjo pasirinkti, ką studijuoti toliau, aš beprotiškai norėjau rinktis humanitarinius mokslus: lietuvių kalbą, literatūrą ar istoriją . Bet iš baimės pasirinkau visiškai kitą kelią, turbūt dėl to tuo metu išgyvenau labai stiprų depresijos epizodą – pasąmonė kiek galėdama priešinosi proto sprendimui. Prieš pat baigiamuosius egzaminus sau vieną rytą pasakiau: gerai, būsiu verslininkė, bet laisvalaikiu rašysiu. Ir depresija baigėsi. Studijavau verslą, studijuodama rašiau, vertėjavau, bet po to daugybę metų dirbau aktyviuose pardavimuose, taip pat ir tarptautinėse kompanijose. Man tai sekėsi, bet rašyti laiko ir jėgų tiesiog nelikdavo, ir tai, kas buvo giliai viduje, badavo. Nepaisant to, aš vis tiek save spaudžiau, kol atėjo ta diena, kai supratau – arba mirsiu. arba turiu kažką daryti. Kas įvyko gražiausio ir nuostabiausio visame šiame procese: tai, kad mano šeima, tėvai, vyras, dėl kurių aš ir spraudžiau save į tuos rėmus iš baimės būti nemylima, mane labai palaiko ir priima tokią, kokia iš tiesų atsivėriau esanti.

Organizatorių nuotr.

Kas paskatino dalintis savo poezija?

Poetė Rima Juškūnė Palubinskienė sekė mano kūrybą „Facebook“ ir pakvietė ateiti į jos knygos pristatymą. Knygos pristatymo metu susipažinau su poete, ir ji pasakė, jog laikas ir mano pirmąjai knygai. Tai man pasakė ne šiaip paprastas žmogus, ne draugė, ne mama, bet tikra poetė! Antrasis ženklas – aktorės Kristinos Kazakevičiūtės kvietimas sudalyvauti „Zikarinėse“ su manaisiais trieiliais. Nes jau seniai galvojau, kad labai noriu išmokti kuo mažesniu kiekiu žodžių pasakyti kuo daugiau. Pasirodo, net nežinodama artėjau prie japoniško haiku žanro. Čia man padėjo poetė Jūratė Norvaišienė, kuri jau seniai kuria haiku, yra laimėjusi nemažai konkursų. Jūratė pradėjo mane mokyti, kaip rašyti haiku. Tai ji mane traukė, drąsino, skatino.

Kaip gimė pavadinimas „Mėlynių uogom dažyti“?

Knygos pavadinimą pasiūlė knygos redaktorė poetė Lina Navickaitė. Mano versija buvo „Žodis po žodžio“, o Linai surezonavo du eilėraščiai, kuriuose minima mėlyna spalva. Ji sutapatino manosios sielos atsivėrimą, drąsą ir mėlyną spalvą, ir taip gimė pavadinimas.

Knygos autorė šiuo metu lėtai dėlioja antrąją knygą, kuri bus dedikuota trieiliams. Kaip pati autorė juokauja „Kuo toliau, tuo mažiau žodžių“.

Organizatorių nuotr.

 

Skaityti toliau

Kultūra

Savanorystė „influencerių“ eroje: ar jaunimas dar nori skirti savo laiką pagalbai kitiems?

Paskelbta

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, net 93,2 proc. 16-29 m. amžiaus jaunuolių Lietuvoje bendrauja socialiniuose tinkluose – daugiau nei bet kuri kita amžiaus grupė. Daugelis jaunų žmonių apskritai neįsivaizduoja savo kasdienybės be socialinių medijų. Dėl to būtent jaunimas yra paveikiausias socialiniuose tinkluose plintančiai informacijai, kurios daugiausiai skleidžia nuomonės formuotojai.

Daugiau nei 55 tūkst. sekėjų „Instagram“ turinti nuomonės formuotoja Lina Talžūnaitė įsitikinusi, kad „influenceriai“ daro didžiulę įtaką jaunimui. Tačiau kokia toji įtaka, priklauso tik nuo paties nuomonės formuotojo.

„Kiekvienas „influenceris“ rodo tai, ką nori rodyti. Kalbėdama apie savo kuriamą turinį galiu pasakyti, kad nevengiu dėmesio skirti temoms apie savanorystę. Pavyzdžiui, savo socialiniuose tinkluose nemažai kalbėjau apie e. skautus. Po to, kai į savo „Instagram“ paskyrą įkėliau keletą įrašų, raginančių jaunimą padėti senyvo amžiaus žmonėms perprasti informacines technologijas, gavau ne vieną žinutę su klausimais, koks tai projektas, kaip prie jo prisijungti, kokius reikalavimus reikia atitikti norint tapti e. skautu – tai tik parodo, kad mano žinutė pasiekė jaunus žmones“, – pasakoja L. Talžūnaitė, atkreipdama dėmesį į tai, koks visgi svarbus yra gerojo pavyzdžio rodymas.

Lina Talžūnaitė – asm. archyvo nuotrauka

Daugiausiai savanoriauja moksleiviai

Praėjusių metų rudenį atlikta bendrovės „Spinter tyrimai“ reprezentatyvi apklausa parodė, kad savanoriaujančių asmenų (15-75 m.) daugėja. 2019 m. savanorių skaičius pasiekė 31 proc., kai 2012 m. tokioje veikloje dalyvavusių tebuvo 18 proc. Analizuojant apklausos duomenis taip pat matyti, kad tokią veiklą dažniausiai renkasi jaunesnio amžiaus respondentai (iki 19 m.). Tiriant moksleivių grupę (14-18m.) paaiškėjo, kad bene pusė (47 proc.) mokinių yra savanoriavę, o 37 proc. norėtų tai pabandyti.

„Savanorystės idėjos Lietuvos visuomenėje tapo gerokai populiaresnės. Džiugu, kad padaugėjo nedalyvavusių, bet norinčių tokioje veikloje dalyvauti – nuo 22 proc. iki 31 proc. Apskritai per paskutinius septynerius metus savanorystę palankiau ėmė vertinti daugiau nei penktadalis visuomenės. Savanorystė ypač populiari jaunesnio amžiaus grupėse“, – sako tyrimą inicijavusios savanorystės programos „Social Breeze“ programos vadovas Žilvinas Mažeikis.

Karantinas pakeitė priežastis, kodėl tampama savanoriu

Pasak Žilvino, skiriasi motyvai, kodėl žmonės savanoriauja: vyresni asmenys akcentuoja galimybę padėti kitiems, tuo tarpu jaunesni – asmeninę prasmę. „Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad tyrimas darytas prieš pasaulinę pandemiją ir prieš šalyje įvedant karantiną. Tikėtina, kad COVID-19 situacija Lietuvoje koregavo savanorių motyvaciją – kur kas daugiau mano pažįstamų rinkosi savanorystę kaip būdą įveikti savo paties patiriamą stresą, priemonę pasijusti bendruomenės dalimi ir galimybę kuo greičiau sumažinti krizės pasekmes, kad galėtų grįžti į įprastas veiklas. Būtų įdomu pakartoti šį tyrimą 2020 metų pabaigoje ir palyginti rezultatus“, – priduria jis.

Prie palankesnio savanorystės vertinimo bei didėjančių savanorių gretų galimai prisidėjo ir nuomonės formuotojai, skatinantys užsiimti šia veikla. Tačiau pagrindinės priežastys visgi yra kitokios.

„Pasirinkti savanorio kelią jaunuolius motyvuoja pridedami papildomi balai stojant į aukštąsias mokyklas, ilgalaikių savanorystės programų atsiradimas, apskritai kokybiškesnis nevyriausybinių organizacijų darbas su savanoriais ir daugiau informacijos apie jas, pamažu atsirandanti tradicija lavinti profesinius įgūdžius dar mokyklos suole. Kitų žmonių įtaka sprendžiant, ar savanoriauti, yra neabejotinai svari, nes net 45 proc. mokinių rinkdamiesi savanorystės vietą konsultuojasi su savo šeima ir draugais“, – teigia Ž. Mažeikis.

Jei reikėtų nupiešti statistinį savanorio portretą, pasak pašnekovo, tai būtų jauna moteris, turinti aukštąjį išsilavinimą, gyvenanti ir besimokanti arba dirbanti didmiestyje. Rečiau savanoriauja vyresnio amžiaus žmonės, neturintys aukštojo išsilavinimo, taip pat tie, kurie anksčiau niekada nėra savanoriavę.

„Skatinant savanorišką veiklą ypač svarbu sudaryti galimybę ją išbandyti dar mokyklos suole, kuomet aktyviai formuojasi jauno žmogaus nuostatos apie supantį pasaulį, jis yra smalsus ir atviras naujai patirčiai. Jaunuoliai pradėdami savanorišką veiklą ieško prasmingo ir jų vertybes atitinkančio laisvalaikio praleidimo būdo, taip pat draugų ir bendraminčių“, – tikina Ž. Mažeikis.

Savanorystė, kuri sujungia skirtingas kartas

Remiantis apklausa, pagalba senyvo amžiaus žmonėms yra trečia pagal populiarumą savanoriška veikla tarp moksleivių – 20 proc. respondentų nurodė, kad yra padėję senjorams. Projektas „E. skautai“ yra viena iš savanoriškų veiklų, suburiančių jaunuolius, kurie nori padėti vyresnio amžiaus žmonėms ir išmokyti juos informacinių technologijų gudrybių – kaip saugiai naudotis išmaniuoju telefonu, kompiuteriu ir internetu. Prie e. skautų veiklos jau prisijungė 1,5 tūkst. 14-29 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos.

„E. skautais tapę jaunuoliai turi galimybę padėti vyresnio amžiaus žmonėms: ne tik pagelbėti perprasti technologijų pasaulį, bet ir paprasčiausiai prisidėti prie įdomesnės jų dienos. Jaunosios kartos įsitraukimas į šią veiklą padeda užmegzti ryšį tarp skirtingų kartų ir už projekto ribų – jaunuoliai atranda bendrą kalbą su tėvų ar senelių amžiaus žmonėmis. Džiugu, kad prie savanorių tinklo didinimo prisideda ir nuomonės formuotojai. Visi žinome, kad vaikai ir paaugliai yra linkę ieškoti autoritetų, žavėtis žinomais žmonėmis ir net mėgdžioti jų elgesį. Tad kodėl jiems neparodžius pozityvaus pavyzdžio“, – sako projekto „Prisijungusi Lietuva“ e. skautų veiklos koordinatorius Arvydas Ruseckis.

E. skautai vyresnio amžiaus žmonėms jau suteikė tūkstančius konsultacijų, susijusių su virtualaus bendravimo, e. paslaugų ir asmens duomenų apsaugos temomis.

Apie projektą „Prisijungusi Lietuva“ (www.prisijungusi.lt)

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Šaltinis: ELTA

Skaityti toliau

Kultūra

Nora Žaliūkė: „Knygų pagalba susidėlioju save iš naujo“

Paskelbta

Nora Žaliūkė / nuotrauka iš asmeninio archyvo

Nora Žaliūkė arba dar puikiai žinoma socialinių tinklų pseudonimu Knygų dama, dalinasi savo aistra knygoms ir skaitymu bando įkvėpti kitus. Jauna mama pasakoja apie magišką knygų skaitymo malonumą, sielos ramybės atradimą ir atskleidžia paslaptį, apie ką bus jos pirmoji knyga.

Kas Jums yra knygos?

Mano aistra, hobis, pabėgimas nuo rūpesčių laisvalaikis ir prieglobstis. Skaitymą atradau labai anksti, tada jo įsikibau ir iki šiandien nepaleidžiu. Tai veikla, kurią atlikdama jaučiuosi geriausiai ir įdėjau visas įmanomas pastangas, kad knygos taptų ne tik hobiu, bet ir nuolatine, pragyvenimui skirta veikla. Kad tik kuo daugiau laiko galėčiau skaityti.

Kaip knygos gali ugdyti žmones?

Visomis įmanomomis prasmėmis. Gali iš jų mokytis visiškai buitine ir akademine prasme. Gali keliauti, gali plėsti fantazijos ribas, gali svajoti, užsimiršti ir naudoti skaitymą kaip vidinės ramybės mentorių. Tačiau tie tikrieji, prisiekę skaitytojai išmoksta knygomis ugdyti ne tik smegenis, bet ir sielą. O čia jau didžiausias džiaugsmas ir pasiekimas.

Ar manote, kad knygų skaitymas gali padėti atrasti sielos ramybę? Kodėl?

Tikrai taip, nes manau, jog esu to pavyzdys. Tikrai įvairaus plauko sunkumų jau spėjau patirti, išgyventi ir visuose juose mane lydėjo knygos. Aš į jas pabėgu, prasmengu, pametu realybės jausmą, užsimirštu, pasiklystu ir tada atrandu, knygų pagalba susidėlioju save iš naujo. Knygose slepiasi istorijos, kurios gali padėti. Jei pasirenki tinkamas knygas ir dar moki skaityti tarp eilučių  – tavo ramybė, psichologas, pagalba, pabėgimas slypi rankose laikomuose puslapiuose.

Nora Žaliūkė / nuotrauka iš asmeninio archyvo

Dažnai vaikams knygų skaitymas yra nuobodi veikla. Koks Jūsų santykis buvo su knygomis?

Kaip ir minėjau, skaityti ir mylėti knygas pradėjau labai anksti. Pamatę mano potraukį, jį labai palaikė ir šeima . Knygos buvo ir mylimiausi žaislai, ir dovanos visomis progomis. Man ši veikla niekad neatrodė nuobodi ir neįsivaizduoju, kaip ji tokia gali būti, kai knygų pagalba gali apkeliauti ne tik pasaulį, bet ir pasaulius. Žinoma, šiais laikais aplink vaikus tyko daug daugiau pagundų, spalvingesnių ir daug mąstyti neskatinančių veiklų, žaislų ir ekranų. Bet aš nuoširdžiai tikiu, kad 99 % vaikų ima pavyzdį iš savo tėvų. Jei namuose nėra knygų, tėvai jų neskaito, nevaikšto į bibliotekas, nepažįsta autorių ir meilės skaitymui neskatina pavyzdžiu, kaip tas vaikelis gali norėti skaityti?

Kas paskatino dalintis skaitymo patirtimi socialiniuose tinkluose?

Vyras. Jam pasakodavau apie visas perskaitytas knygas ir užkrėčiau jį skaitymu. Pats imdavo vieną knygą po kitos ir džiaugdavosi rekomendacijomis. Jis pasiūlė dalintis viešai, o aš ir pabandžiau. Sekėjų ir skaitytojų ratas greitai užaugo ir tuo sprendimu negaliu atsidžiaugti.

Knygų skaitymas šiuo metu Jums nėra tik hobis, bet ir pragyvenimo šaltinis. Ar nebijote, kad po kiek laiko knygų skaitymas gali būti tik darbas, bet ne malonumas?

Esu sau pasakiusi, kad jei kada nors pajausiu, kad skaitymas ir knygos man tampa tik darbu ir dėl to aš nebejaučiu to magiško skaitymo malonumo – iškart pakeisiu darbą. Niekada sau neleisčiau niekam įsikišti ir sugadinti to jausmo. Skaitymas ir knygos man per daug brangūs, kad jų atsisakyčiau dėl darbo, prestižo ar algos. Kol kas man viską pavyksta puikiai derinti, o magija išliko.

Skaitydami knygas mes dažnai nusikeliame į kitų gyvenimus ir kitus pasaulius. Kaip nesusimaišyti kur yra realybė, o kur yra tik scenarijus?

O sumaišyti kartais yra labai gerai. Visą dieną vaikščioti su plačiausia šypsena, nes tavo veikėjams kažkas pasisekė, nors kelioms minutėms įsivaizduoti, kad gyveni kitoje planetoje, parduotuvėje stebėti žmones ir galvoti, ką apie juos pasakytų tavo skaitomo trilerio seklys – visa tai ir yra mano skaitymo magija. Tas trumpas pasiklydimas yra smagus. Žinoma, tai neturi peržengti sveiko proto ribų, tačiau noriu tikėti, kad taip dažnai ir nenutinka.

Nora Žaliūkė / nuotrauka iš asmeninio archyvo

Perskaitėte jau turbūt ne vieną šimtą knygų, o ar pati planuojate išleisti savo knygą? Apie ką ji būtų?

Anksčiau sakiau, kad kai žinosiu, apie ką ir jausiu, kad jau laikas – gal ir parašysiu. Dabar sakau – parašysiu. Ir žinau apie ką – drąsiausią savo pažįstamą žmogų. Kada parašysiu nežinau. Bet, kad kažkas viduje auga ir bręsta, tai tikrai.

Rekomenduokite „Kauniečiams.lt“ skaitytojams savo mėgstamiausių knygų TOP5, kurias perskaitėte šiais metais.

  1. John Steinbeck “Apie peles ir žmones”
  2. Guillermo Arriaga “Laukinis”
  3. Michelle McNamara “Išnyksiu tamsoje”
  4. Taylor Jenkins Reid “Septyni Evelinos Hugo vyrai”
  5. Karl Ove Knausgard “Mano kova. Vaikystės sala”
Skaityti toliau

Kultūra

Gyventojai jau gali išgirsti mistinio Kauno žvėries knarkimą (video)

Paskelbta

Nuo liepos 25 d., priėjus prie vienos iš Kauno pilies bokštų angų, jau galima išgirsti legendomis apipinto Žvėries knarkimą. Tai – specialiai „Kaunas 2022“ progai sukurta mistinė būtybė, kuri traukia tiek didelių, tiek mažų miesto gyventojų dėmesį ir kursto jų smalsumą.

„Kaunas 2022“ Mitinio Žvėries programos kuratorius Rytis Zemkauskas, paklaustas, kas gi yra tas Kauno Žvėris, teigė: „Mes sakom, kad miestas yra gyvas organizmas. Tai jis gali būti žvėris. Tai mes visi, visas kūnas. Metafora yra miestas, žvėris yra miestas.“ Jis taip pat įspėja Žvėries nežadinti, o jeigu jo kartais negirdėtumėte – šis greičiausiai tuo metu bus atsikėlęs ir kur nors išėjęs.

R. Zemkauskas taip pat pridūrė, kad pasiruošimas 2022 metams, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine yra kasdienis darbas su bendruomene, kurio iš pirmo žvilgsnio kartais gal ir nesimato. „Tai ilgas ir kruopštus procesas. Bet jis vyksta dabar. Mes bandome tuos istorijos fragmentus surinkti į vieną prasmingą pasakojimą“, – tvirtino programos kuratorius.

Plačiau apie Kauno Žvėrį žiūrėkite LNK žinių reportaže:


 

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi