Kauniečiams redakcijaMiestasNepražiopsokite ir dalyvaukite: Kaune vyksta seniūnaičių rinkimai

Avatar Arūnas Dambrauskas2019 10 rugsėjo
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Nuo rugsėjo 9 iki 13 dienos vyksta Kauno miesto savivaldybės organizuojami seniūnaičių rinkimai. Balsuoti galima internetu, seniūnijose, kai kuriais atvejais namuose. Tačiau ne visi kauniečiai žino apie vykstančius seniūnaičių rinkimus.

Įsitikino seniūnaičio nauda

„Aš tikrai žinau, kad vyksta rinkimai, bet galiu neabejodama pasakyti, kad, deja, žino ne visi. Man pačiai ne kartą yra tekę turėti reikalų su seniūnaičiu. Įsitikinau, kad tai reikalingas žmogus. Jo dėka ir pastangomis savivaldybės valdininkai greičiau ir tiksliau informuojami apie tam tikros gatvės gyventojų bėdas, pageidavimus, nusiskundimus. Manau, kad veiklus seniūnaitis bedruomenei yra labai reikalingas“, – portalui „Kauniečiams.lt“ sakė Vilijampolės gyventoja Genovaitė.

Seniūnaičiai dirba visuomeniniais pagrindais ir yra renkami ketverių metų laikotarpiui. Į šias pareigas gali būti renkamas pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma į seniūnaičius.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kauno miesto seniūnaičių rinkimų rezultatų paskelbimas numatomas rugsėjo 13 dieną.

Seniūnaičių funkcijos

Seniūnaitis yra gyvenamosios vietos bendruomenės atstovas, kurio uždavinys – rūpintis bendruomenės interesais ir atstovauti bendruomenei seniūnijoje, savivaldybėje bei savivaldybės teritorijoje veikiančioje valstybės įstaigose.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Seniūnaičiai gali: dalyvauti rengiant ir svarstant savivaldybės sprendimų projektus, svarstant klausimus dėl piniginės socialinės paramos skyrimo, konkurso komisijoje priimant į pareigas seniūną, organizuojant gyventojų apklausas, organizuojant gyventojų susitikimus su savivaldybės tarybos nariais ir valstybinių institucijų vadovais.

Seniūnaitis skatina gyventojus prižiūrėti gyvenamosios vietos teritoriją, rūpintis aplinkos apsauga, rūpintis labiausiai pažeidžiamais bendruomenės nariais – socialinės rizikos šeimomis, nepilnamečiais, neįgaliaisiais.

Seniūnaitis atstovauja kiekvieno seniūnaitijos gyventojo interesams ir yra tarsi seniūno, bendruomenės ir kitų institucijų jungiamoji grandis.

Turi suprasti rūpesčius

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

„Svarbu, kad kiekviena miesto bendruomenė turėtų aktyvų ir iniciatyvų seniūnaitį. Būtent toks žmogus, būdamas arti gyventojų, gali ne tik suburti ar išlaikyti stiprią bendruomenę, bet ir geriausiai išgirsti žmonių rūpesčius. Bendraudamas su miesto savivaldybe, jis padeda rasti geriausius problemų sprendimų būdus“, – taip seniūnaičių veiklos svarbą apibūdina Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Kaip sudaromos ir kas yra seniūnaitijos, nustato Vietos savivaldos įstatymas. Jame dėstoma: „Iš gyvenamųjų vietovių ar jų dalių (vienos ar kelių bendras ribas turinčių gyvenamųjų vietovių, vienos ar kelių bendras ribas turinčių gyvenamosios vietovės dalių) yra sudaromos seniūnaitijos. Sudarant seniūnaitijas, seniūnaitijos gyventojų, susietų kaimynystės ryšiais ir poreikiais, skaičius paprastai turi būti ne didesnis kaip 500 gyventojų. Sudarant seniūnaitijas miestuose iš vienos ar kelių bendras ribas turinčių kompaktiškai užstatytų teritorijų, kuriose gyventojų tankis ne mažesnis kaip 100 gyventojų / ha, gyventojų, susietų kaimynystės ryšiais ir poreikiais, skaičius paprastai turi būti ne didesnis kaip 3 000 gyventojų. Seniūnaitijos sudaromos nepriklausomai nuo to, ar steigiamos seniūnijos, ar nesteigiamos. Gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymą (sugrupavimą) į seniūnaitijas (seniūnaitijų sudarymo projektą) tvirtina meras savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu.“

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x