Miestas

Nepažinta Kauno karinė istorija, fotografija be makiažo bei pirmasis žurnalistas Jėzus kristus

0

Kaunas dažniausiai yra pristatomas modernistinio miesto epitetu, tačiau kuo unikali jo karinė istorija? Kartu su architekte Nijole Steponaityte keliausime pažinti Žaliakalnio karinio miestelio. Į Radvilėnų plente įsikūrusių buvusių husarų kareinių teritoriją šiandien patekti beveik neįmanoma.  Kareivinių teritorijai priklausė cerkvė, didžiulis maniežas ir Vileišio aikštė. Tarpukariu kareivines puošė Zenono Kolbos mozaikos, tačiau šios sovietmečiu buvo sunaikintos. Sunaikinti buvo ir dailininko nupiešti miestų herbai. Išliko tik vienas. Prie šių kareivinių buvo rasta ir žirgo skulptūra. Kokią istoriją ši slepia?

Koks gyvenimas verda autobuso stotelėje? Kauno fotografijos galerijoje buvo pristatyta paroda „At the bus stop. Fotografas Donatas Stankevičius net dešimtmetį fiksavo skirtingose Kauno vietose esančias stoteles. Tokia paroda Lietuvoje yra rengiama pirmą kartą, tačiau jos misija ne tik parodyti makiažu neužteptą miestiečių gyvenimą. Kokias šių dienų fotografijos problemas ši bando atskleisti? „Metai iš metų tiesiog nėra diskusijos, keliamos visuomenėje, apie gatvės fotografiją. Jos tikrai trūksta. Kyla klausimas, ar gatvės fotografija išliks“, – pokalbį pradeda D.Stankevičius.

Pokalbis 450: Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Apie žurnalistikos ištakas ir jos reikšmę šių dienų pasaulyje. Kokį klausimą D. Radzevičius siūlytų prisiminti visiems kolegoms ir kodėl jo nuomone žurnalistai panašūs į Jėzų Kristų? Mano nuomone, vienas pirmųjų žurnalistų buvo Jėzus Kristus. Jis iš anksto žinojo, kad mes esame nuodėmingi. Čia kaip žurnalistai šiandieną – už viską, kas blogai Lietuvoje ar Baltarusijoje atsiima žurnalistai“, – tikina D. Radzevičius. D. Radzevičius neslėpė nuostabos dėl sunaikinto Sauliaus Skvernelio Vyriausybės pasitarimo įrašo. „Jei politiko nurodymu yra ištrinami pokalbiai, tai daug pasako apie jo vertybes. Jei susimoviau ir nusišnekėjau, tai geriau ištrinsiu viską. Isivaizduokite, jei Vokietija dabar bandytų ištrinti XX amžiaus istoriją?“,  – svarstė jis.

7 Kauno dienos.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas