Miestas

NEMUNO SALA – Bene didžiausioje Kaune statybų aikštelė

0

Vienos ambicingiausių miesto statybų Kauno Nemuno saloje įgauna pagreitį. Ryškėja unikalios architektūros statinių kontūrai, persipynę projektai žada virsti inovatyvia pramogų ir mokslo erdve.

Bene didžiausioje Kaune statybų aikštelėje ant Nemuno kranto sunkioji technika vis dar intensyviai dirba. Visai šalia „Žalgirio“ arenos kyla vandens sporto centras ir unikalus mokslo muziejus, o netoliese per Nemuną tiesiasi naujas pėsčiųjų tiltas.

Kylantis olimpinio dydžio baseinas

Kauno miesto savivaldybė su statybų bendrove „Conresta“ 2020 metais pasirašė rangos darbų sutartį dėl vandens sporto centro, talpinsiančio ne tik  milžinišką baseiną, bet ir SPA zoną su pirčių kompleksais, pramoginiais baseinais vaikams ir suaugusiems, bei masažinėmis voniomis. Taip pat numatytas 200 vietų sporto klubas.

„Conresta“ projektų vadovas Laurynas Senkus komentavo, jog nuo grandiozinių statybų pradžios iki dabar jau atlikti žemės kasimo darbai, įrengtos lauko komunikacijos, taip pat sumontuotas pastato drenažas. Įrengti pagrindai vandens sporto komplekso grindims bei poliams, iškeltos, reikšminga projekto dalimi tapusios, įspūdingo dydžio sijos. Pagal užsakymą, didžiausių matmenų sijas Lietuvoje, gamino net dviejuose miestuose.

Šiuo metu intensyviai vykdomi pastato konstrukcijų betonavimo darbai. Po jų seks pastato sandarinimo darbai: fasado ir stogo įrengimas, kurie yra reikalingi tolesniems darbams, tokiems kaip pastato inžinierinių sistemų įrengimo darbai bei vidaus apdailai.

Siekiant aukščiausios darbų kokybės, įtakojant itin žemai žiemos temperatūrai, statybų darbai buvo šiek tiek pristabdyti, tačiau įmonės vadovo teigimu, šiuo metu viskas vyksta pagal numatytą planą, tad bus atlikta sutartu laiku.

„Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis teigė, jog pats projektas yra išskirtinis dėl savo unikalios architektūros braižo. „Tai bus pirmasis tokio olimpinio dydžio baseinas Lietuvoje“, – teigė jis, pabrėždamas, jog visa infrastruktūra atitiks Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus.

Derino projektą prie projekto

Nuo Karaliaus Mindaugo prospekto į Nemuno salą konstruojamas naujas pėsčiųjų tiltas. Transporto ir infrastruktūros projektavimo įmonė „UAB Tec Infrastructure“ kartu su „KILD“ architektų komanda Kauno miestui paserviravo išskirtinį tilto modelį, kuris yra unikalus tiek savo vizualiniais sprendimais, tiek dėl konstrukcinių savybių. „Nors tiltas  yra nedidelis ir liaunas, tačiau, iškeltus miesto reikalavimus – atlaikyti sunkiasvorės technikos judėjimą per jį – esant poreikiui, sugebės“, – pėsčiųjų tilto ypatybes atskleidė „UAB Tec Infrasructure“ projektų valdymo direktorius Mantas Markevičius.

Vaikštinėjantys Nemuno pakrante miestiečiai jau gali pastebėti kai kuriuos atliktus darbus tilto statyboje: įrengti pamatai, suarmuota ir įtempta perdanga, pagaminti turėklai.

Anot M. Markevičiaus, rangos projekte vizualinių pakeitimų nebuvo atlikta. Nepaisant to, tilto prieigos buvo modifikuotos, priderinant jas prie rengto „Mokslo salos“ projekto. Techninio projekto ruošimo metu to padaryti nebuvo galimybės, nes pastarasis minėtas Nemuno salos statybų projektas dar tik buvo rengiamas.

Taps šiuolaikiniu mokslo židiniu

Kaunas turės inovatyvų mokslo muziejų. Ypatingo dizaino pastate bus įkurdintos interaktyvios nuolatinės ir kintančios ekspozicijos, virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos, kavinės bei administracinė dalis.

„Mokslo salos“ projekto vadovas Liutauras Ditkevičius teigė, jog šis statinys išsiskiria dar ir dėl savo erdvinių matmenų: „Nors tai visuomeninės paskirties pastatas, patalpų aukštis siekia net 8,4 metrus, o tarpas tarp laikančių kolonų – 8 metrai“. Viso pastato ilgis sieks net 360 metrų, o pats statinys bus tarsi įkastas – dalis jo bus užpilta gruntu.

Šiuo metu jau atlikti polių gręžimo darbai, vykdomas monolitinių sienų betonavimas, įrengiamos rūsio grindys, perdangos, konstrukcijos virš polių. Balandžio mėnesį numatyta pradėti ir metalinių konstrukcijų montavimą.

Autorė: Nijolė Bertašiūtė

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas