Pirmadienio vakarą, liepos 29 dieną, socialiai aktyvūs Kauno miesto bendruomenių nariai ir bendruomenėms savęs nepriskiriantys kauniečiai rinkosi taikiomis eitynėmis pavadintomis „Nemuno keliu“ prisišaukti Kauno miesto savivaldybės dėmesį.

Iššaukė pastarųjų mėnesių veikla

Kone pusšimtis kauniečių ėjo Nemuno pakrante besidriekiančio dviračių tako maršrutu. Taip jie išreiškė savo nepasitenkinimą Kauno miesto bendruomenės ir savivaldybės dialogo nebuvimu bei miesto valdančiųjų sprendimais.

Kauno bendruomenių narių teigimu, pastarųjų kelių mėnesių Kauno savivaldybės sprendimai netenkina gyventojų norų ir lūkesčių. Veikiau daugelis valdininkų veiksmų atliepia privataus verslo interesus. Šie, tarnystės visuomenei vizijos neatitinkantys, veiksmai, pasak bendruomenės atstovų, ne tik kenkia miesto įvaizdžiui, bet ir gana skaudžiai palietė ne vieną miesto rajoną bei ėmė kenkti demokratijai.

« 1 5 »
« 1 11 »

Didžiausia problema – valdančiųjų nesiklausymas

Panašu, kad miesto gyventojai labiausiai yra nepatenkinti dėl savivaldybės kurtumo jų poreikiams. Kaip teigiama socialinio tinklo „Facebook“ įraše: „Aštuoniolika bendruomenių pasirašė deklaraciją dėl pilnavertiško dalyvavimo priimant Kauno miesto plėtros sprendimus ir įteikė ją Kauno miesto merui, tačiau iki šiol atsako į ją negavo.“

Teisę spręsti miesto likimą praradę miestiečiai susirinko draugėn pasipuošę bendruomenių atributika ir rankose laikydami įvairius, nuomonę apie susiklosčiusią situaciją atitinkančius, plakatus ar aksesuarus. Daugelis jų – tiesiogiai nukreipti į miesto mero Visvaldo Matijošaičio ar jo komandos vykdomus veiksmus atsiliepiančius miesto infrastruktūrai. Kiti – primenantys nedaryti klaidos ir vėl užsitarnauti miesto žmonių pagarbą ir pasitikėjimą.

Eitynės – taikios, tačiau energingos

Į Nemuno pakrante besidriekiantį eitynių maršrutą įsitraukė, palyginti, nemažai aktyvių ir miestą mylinčių kauniečių. Čia buvo galima aptikti ir skrybėlaitėmis pasidabinusių senjorių, ir darbingo amžiaus vyrų ar dar visai nedidelių vaikų, kurie drąsiai žengė dviračių taku. Eitynesė skambėjo įvairaus pobūdžio muzika ar dainos, buvo atskleistas susirinkusiųjų meninis polinkis – plakatų ruošimas pasitelkiant ne tik žodžius, bet ir dailės sugebėjimus.

« 1 5 »
« 1 11 »

Taikios eitynės „Nemuno kelias“ tikisi sulaukti Kauno miesto savivaldybės ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reakcijos. Bendruomenės svarbu dalyvauti priimant įvairius, miesto gerovę, infrastruktūrą ar įvaizdį lemiančius sprendimus.

Eitynėms miestiečius sukvietė Žemųjų Šančių bendruomenė, kurios valdose ir vyko „Nemuno kelias“.

Posted by Kauniečiams on 2019 m. liepos 30 d., antradienis

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments