Politika

Neįgalieji ir senyvo amžiaus gyventojai gaus vienkartines išmokas

0

Seimas nusprendė senyvo amžiaus gyventojams, neįgaliesiems, našliams, našlaičiams skirti vienkartinę 200 eurų dydžio išmoką. Už štai numatantį ypatingos skubos tvarka priimtą Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatymą (projektas Nr. XIIIP-4778(2) balsavo 88 Seimo nariai, prieš – 8, susilaikė 6 parlamentarai.

Pagal priimtą įstatymą, ji bus išmokama, jeigu asmeniui iki 2020 m. gruodžio 31 d. buvo arba bus paskirta bent viena iš šių „Sodros“ išmokų: senatvės, netekto darbingumo (invalidumo) pensija, našlių, našlaičių ar maitintojo netekimo pensija, ištarnauto laiko pensija, kompensacija už ypatingas darbo sąlygas, šalpos pensija ar kompensacija, pensija, paskirta pagal tarptautines sutartis ar Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentus. Asmuo, neatsižvelgiant į jo teisę gauti daugiau negu vieną paminėtą išmoką, turės teisę gauti tik vieną vienkartinę išmoką.

Vienkartinė išmoka bus mokama be atskiro asmens prašymo 2020 m. rugpjūčio mėn. Jei asmeniui teisė į išvardytas išmokas atsirastų po šių metų liepos 1 d., vienkartinę išmoką jis gaus kartu su jau paskirta išmoka.

Ši vienkartinė išmoka bus paskirta be atskirų prašymų ir neturės įtakos skaičiuojant kitas asmens gaunamas išmokas, kompensacijas ar socialinę paramą. Išmoką gaus tik Lietuvoje gyvenantys žmonės, deklaravę gyvenamąją vietą arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, vienkartines išmokas gaus apie 910 tūkst. asmenų.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Politika