pareigūnai, Neblaiviam vairuotojui nepavyko pergudrauti Kauno pareigūnų, Kaunieciams.lt

Neblaiviam vairuotojui nepavyko pergudrauti Kauno pareigūnų

0
45

Trečiadienio vakarą, vasario 6 d., Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai Kaune, Europos pr., tikrino, ar vairuotojai yra sąmoningi ir sėda prie vairo, būdami blaivūs. Priemonės metu blaivumą teko pasitikrinti 700 transporto priemonių vairuotojų.

Tikrinant, kaip vairuotojai laikosi kelių eismo taisyklių, buvo nustatyti 4 pažeidimai. Užfiksuotas vienas vairuotojas, besinaudojęs mobiliojo ryšio telefonu be laisvų rankų įrangos taip pat dar vienas vyras, važiavęs automobiliu be valstybinių numerių.

Priemonės metu dviem vairuotojams nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,07 prom. ir 0,58 prom. Tiesa, antrasis vairuotojas ketino kiek pagudrauti. Bekontakčiu alkoholio matuokliu nustačius, kad sustabdyto automobilio vairuotojas yra vartojęs alkoholio, šis nepakluso pareigūnų reikalavimui važiuoti į automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje jam turėjo būti nustatytas tikslus girtumo laipsnis. Vyras nuvažiavo į netoliese esančią kavinę ir ten įsigijęs alaus bandė įtikinti pareigūnus, kad vartojo alkoholį jau baigęs vairuoti transporto priemonę. Vyras jau ketino paragauti alkoholio, tačiau dėka operatyvių pareigūnų veiksmų, to padaryti nepavyko – vyrui buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis  (0,58 prom.). Kiek vėliau užfiksuotas dar vienas vairuotojas, kuris buvo vartojęs alkoholio, tačiau alkoholio norma neviršijo leistinos normos.

Pareigūnai primena, kad vairuotojai, sėsdami prie vairo neblaivūs, rizikuoja savo bei kitų eismo dalyvių sveikata bei gyvybe. Taip pat už vairavimą neblaiviam, kuomet nustatomas lengvas girtumo laipsnis, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 422 str. 5 d. gresia bauda iki 450 eurų bei teisės vairuoti atėmimas iki vienerių metų šešių mėnesių.

Kauno apskrities policija ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

kaunas.policija.lrv.lt inf.

Facebook Comments