Renginiai

Naujas „Žalgirio“ iššūkis Eurolygoje – svarbesnis, nei gali atrodyti

0

Stambulo „Galatasaray“ vardas ir paskutinė vieta Eurolygos turnyro lentelėje „Žalgirio“ arenoje tikrai neišparduos visų bilietų, tačiau žalgiriečiams sirgalių palaikymas dabar reikalingas kaip niekada anksčiau. „Žalgiris“ trečiadienio vakarą kyla į žūtbūtinį mūšį Eurolygoje. Nors iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos dar liko 24 rungtynės, šis susitikimas gali nulemti likusios sezono dalies tėkmę.

1 pergalė ir 5 pralaimėjimai – taip atidarytas revoliucinio Eurolygos modelio sezono startas nubloškė „Žalgirį“ į priešpaskutinę 15-ąją turnyro lentelės vietą.

Šarūnas Jasikevičius prieš sezoną akcentavo, kad „Žalgiris“ derino pasiruošimą būtent Eurolygos startui, o pirmosiomis sezono savaitėmis žalgiriečių kelyje pasimaišė sužeistos Atėnų „Panathinaikos“, Tel Avivo „Maccabi“ bei Stambulo „Daruššafaka“ komandos. Vis dėlto „Žalgiriui“ nepavyko pasinaudoti progomis ir patiesti favoritų.

„Trejos neišnaudotos galimybės“, – vėliau atviravo Šaras.

Kiekviena žalgiriečių pergale Eurolygoje tikėjęs Š.Jasikevičius atsimušė į iš neįvykdytų užduočių, nepataikytų laisvų metimų ir Eurolygos teisėjų švilpukų suformuotą sieną.

„Eurolyga skiria ženklią premiją už pergales, todėl esame paskaičiavę, kad norėtume laimėti bent 10 Eurolygos rungtynių, kad sėkmingai vykdytume biudžetą. Bet sunku paskaičiuoti, kiek pergalių reikės konkrečiai vietai“, – prieš sezoną prasitarė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, komandos tikslus siejęs ir su klubo finansais.

Papuošalų verslo idėja Remigijui gimė prekiaujant dėvėtais drabužiais

Ir labai realu, kad dešimties pergalių prognozėje buvo ankstyvi nugvelbti taškai iš favoritų panosės. Bet galingo starto planas neišdegė ir „Žalgiris“ turi permąstyti strategiją.

Pralaimėjimai „Maccabi“, „Panathinaikos“ ar „Daruššafaka“ buvo skausmingi, bet bent iš dalies pateisinami. Tačiau jei „Žalgiris“ kris ir kovoje su „Galatasaray“, sirgaliai to nesupras.

„Žalgiriui“ tai patikrinimas, ar Lietuvos čempionai gali bent tikėtis puoselėti ambicijas išjudinti Eurolygą ir būti konkurencingi kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje.

„Eurolyga ta organizacija, kurią taip myliu, turi nuspręsti, kam čia yra „Žalgiris“. Ar jie nori, kad mes čia eitume ir kovotume už kažką, ar tiesiog būtume?“ – po pralaimėjimo Barselonoje 86:92 piktinosi Š.Jasikevičius.

Tada jis turėjo omenyje teisėjų darbą. Bet „Žalgiris“ ir savo žaidimu taip pat turi įrodyti, kad elitiniame šešiolikos Eurolygos komandų būryje atsidūrė ne tik tam, „kad būtų“.

„Rungtynes su „Galatasaray“ galbūt net pavadinčiau svarbiausiomis, – šiuos žodžius tik patvirtino Edgaras Ulanovas. – Tikimės tik pergalės. Jei norime kilti aukščiau, nugalėti kaimynus dar svarbiau nei kažkurias aukščiau esančias komandas.“

„Galatasaray“ – iš pirmo žvilgsnio kol kas pažeidžiamiausias „Žalgirio“ varžovas Eurolygoje. Stambulo krepšininkai per 6 rungtynes pasiekė tik 1 pergalę. Pergalių sąskaitą turkai atidarė būtent praėjusiame ture, kai namuose 89:87 palaužė Pirėjo „Olympiakos“ klubą. Skaitykite daugiau: www.15min.lt

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Renginiai