Kultūra

Naujas #menininkų sezonas – be užuolaidų!

0

Kauno menininkų namai naują sezoną pasitinka anksčiau nei įprastai – pasiruošę, atnaujinę ne tik erdves, bet ir repertuarą, ir be užuolaidų! „Koncertų salėje nukabinome sunkias, ilgus metus kabėjusias, užuolaidas. Dabar langai švies iš toli ir simbolizuos mūsų komandos atvirumą naujovėms, idėjoms, bendradarbiavimo projektams ir permainoms“ – sako l.e.p. Kauno menininkų namų direktorius Justinas Kalinauskas. Į kultūros žemėlapį grįžtanti įstaiga ateinantį pusmetį lankytojams pasiūlys daug dėmesio vertų renginių ir iniciatyvų.

Laikom meną!

Naują sezoną Kauno menininkų namai pasitinka šūkiu „Laikom meną!“, kuriuo įtvirtina savo pozicijas kultūriniame žemėlapyje ir išreiškia aktyvų palaikymą menui ir menininkams. Ši žinutė atsispindi ir specialiai Kauno menininkų namams kurtame Miko Zabulionio video klipe: (http://www.kmn.lt/video-galerija/)

Naujas repertuaras – katarsis, Jonas Mekas ir menas su patirtimi

Rudenį paskelbę atvirą repertuaro atranką Kauno menininkų namai susilaukė daug įvairių renginių pasiūlymų – edukacinių laboratorijų, interaktyvių šiuolaikinio meno instaliacijų, tarpdisciplininių projektų, šiuolaikinio džiazo ir akademinės muzikos pasirodymų.

Pirmasis naujo #menininkų sezono parodos atidarymas įvyks sausio 12 dieną ir iškels klausimą, ar meną iš tikrųjų reikia saugoti. Parodoje „Let‘s Destroy Some Art / menas su patirtimi“ eksponuojami menininko Valdžio Laurens-Šteingolds darbai neturi jokios temos ir gyvena nepriklausomą gyvenimą. Visi jie patyrė skirtingus aplinkos poveikius ir kiekvienas pasakoja atskirą išlikimo istoriją. Nuo kovos už būvį tigrės narve, smūgių krušos bokso ringe iki vakuumo palaidotam giliai po žeme.

(Valdis Laurens-Šteingolds kūrybinio proceso fragmentas)

 

Laisvės bei pasipriešinimo temas sausio 13 d. permąstyti nauju rakursu pasiūlys Jono Meko filmas „Lietuva ir SSRS žlugimas”. Dėmesį prikaustančiame filme – 1989-1991 metai, Lietuvos kova už atsiskyrimą nuo SSRS ir Nepriklausomybės atstatymą. Filmas išsiskiria unikaliu Jonui Mekui būdingu stiliumi – video kamera namuose fiksuotos Amerikos televizijų naujienų ir debatų laidos, kuriose atsispindi svarbiausi pasaulio dėmesį prikaustę įvykiai – agresyvi Sovietų sąjungos taktika siekiant palaužti nepriklausomybės siekį, paprastų žmonių laisvės demonstracijos, skamba įtakingiausių to meto politikų (Vytauto Landsbergio, Kazimieros Prunskienės, Michailo Gorbačiovo, Boriso Jelcino, George‘o H.W. Busho), žurnalistų, analitikų pasisakymai. Filmą pristato „Jono Meko fondas“.

Sausio 18 d. „Apeirono“ teatras pakvies pasiklausyti šiuolaikiškų lietuvių liaudies siaubo pasakų inscenizacijų spektaklyje-ne spektaklyje „Šiurpės“. „Šurpių“ veikėjos-naratorės seka baisius, dažniausiai mirtimi pasibaigiančius pasakojimus. Tuose pasakojimuose miręs bernas nudaigoja savo sužadėtinę, velnias apsėda ir negyvai užkankina mergaitę, elgeta pasivertęs raganius grobia ir žudo gražias mergas, pavydžios seserys užmuša jaunėlę seserį ir pakiša ją miške po lapais… Žaisdamos „visų baimių prototipu“ „Apeirono“ teatro aktorės ir režisierės ne baugina, o parodijuoja siaubo pasakas (iš šiuolaikinių pozicijų žvelgiant, – naivias), kuria variacijas siaubo ir mirties tema, desakralizuoja ir sykiu pašventina mirtį, šviečia į „pačią tamsiausią kertę“.

Sausio repertuarą vainikuos tradiciniai „Įsimintiniausio Kauno menininko rinkimai“, šiemet įgausiantys naujų perspektyvų ir pervadinti „Menininkų menininko rinkimai“.

Vasario repertuare laukia žymiausio Kauno gatvių menininko Morfai tapybos darbų paroda, gatvės meno festivalio „Nykoka“ katalogo pristatymas, šiuolaikinio šokio pasirodymai, interaktyvi šiuolaikinio meno instaliacija ir daug kitų smalsumą žadinančių renginių.

Diskusijų erdvė

Dar viena atsinaujinusi Kauno menininkų namų erdvė – „Menininkų svetainė“. Anksčiau vadinta „Mūzų svetaine“, atsinaujinusi erdvė, tikimąsi, taps kultūrinių miesto susitikimų, pokalbių ir diskusijų vieta. Visi susidomėję kviečiami naudotis erdve, rengti susitikimus, diskusijas. „Menininkų svetainėje“ taip pat pradedama kaupti kultūros ir meno leidinių infoteka.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra