MokslasNaujienosPasaulis

NASA patvirtino gruodžio 24-ąją į kosmosą iškelsianti Webbo teleskopą

0

Ilgai atidėliotas Jameso Webbo (Džeimso Vebo) kosminio teleskopo iškėlimas į kosmosą įvyks gruodžio 24 dieną, šeštadienį patvirtino jo iškėlimu besirūpinanti bendrovė.

Projektas buvo pradėtas įgyvendinti dar 1989 metais. Tuomet planuota pirmojo šio amžiaus dešimtmečio pradžioje į kosmosą iškelti didžiausią ir galingiausią teleskopą. Tačiau dėl techninių kliūčių projektą teko ne kartą atidėti, o jo pirminis biudžetas patrigubėjo iki beveik 10 mlrd. JAV dolerių (8,8 mlrd. eurų).

Jameso Webbo teleskopas buvo sukurtas Jungtinėse Valstijose ir šiais metais nugabentas paleidimui į Kuru kosmodromą Prancūzijos Gajanoje. Pirminė paleidimo data buvo gruodžio 18-oji, tačiau dėl naujų problemų paleidimą teko jau dukart atidėti.

„Patvirtinta Jameso Webbo kosminio teleskopo paleidimo data – gruodžio 24-oji“, – tviteryje pranešė už paleidimą atsakinga bendrovė „Arianespace“. Ji taip pat nurodė, kad teleskopo paleidimo laikas yra 12.20 val. GMT (14.20 val. Lietuvos laiku).

Teleskopas yra pavadintas Jameso E. Webbo (Džeimso Edvino Vebo) garbei. Jis vadovavo NASA agentūrai didžiąją praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio dalį.

BNS Užsienio verslo naujienų skyrius

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Mokslas