Naujienos

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus skelbia akciją „18+6“

0

Neužsiveriančios muziejaus durys, netylantys skambučiai, žmonių pageidavimai paskatino Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų paskelbti naują akciją „18+6“, kurios metu iki sausio 15 dienos lankytojai galės džiaugtis muziejaus pastatu kaip eksponatu dar šešias dienas.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55), švęsdamas savo 95-ąjį gimtadienį, gruodžio 15 d. – sausio 8 d., 18 dienų, atvėrė restauruoto buvusio Vytauto Didžiojo kultūros muziejaus pastato duris į modernistinės architektūros šedevrą – Vladimiro Dubeneckio, Karolio Reisono ir Kazio Kriščiukaičio sukurtą muziejaus statinį, kuris pagal tuometinius siekius turėjo būti „Gražiausias visos Lietuvos monumentas“. Jau bebaigiamas statyti 1934 m. Stokholmo muziejaus direktoriaus buvo įvardintas kaip „Didžiausias ir moderniškiausias visoje Baltijoje (…) Europiška retenybė“.

Tai – vienas gražiausių tikrojo modernizmo statinių Kaune. Dar nesibaigus restauravimo darbams lankytojams suteikta unikali galimybė grožėtis pastatu kaip eksponatu, pažinti tarpukario interjero ypatumus ir išskirtinę „taupiojo modernizmo“ estetiką. Individualistai ras ženklinimo sistemą „Muziejus – matyk“, kuri nuves prie įdomesnių detalių, atkreips dėmesį į vertingiausius architektūrinius sprendimus, atskleis įdomias istorijas. Kiti gi kasdien galės keliauti su muziejaus gidais, kurie padės perprasti pastato vertę.

Atveriamos durys ir į paprastai lankytojui neprieinamą erdvę – muziejaus saugyklas, kuriose galima susipažinti su vienu turtingiausių Lietuvoje liaudies meno skulptūrų rinkinių, kuris eksponuojamas autentiškose, restauruotose spintose.

Norintys dalyvauti ekskursijose registruojasi tel.: 8 37 22 14 18.

Pasivaikščiojimai su GIDAIS vyksta:

antradieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 15 ir 16 val.,

ketvirtadieniais 16 ir 17 val.,

šeštadieniais ir sekmadieniais 12 ir 13 val.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos