Naujienos

Muzika kaip kinas

0

Nostalgiškas, nepaprasto grožio kino muzikos renginys, keliantis pasididžiavimą lietuvišku kinu, grįžta. 2016 m. lapkričio 17 dieną bus parodytas Kaune, VDU didžiojoje salėje.

“Muzika kaip kinas” gimė iš suvokimo, kad lietuvių poetinio kino reikšmė yra nepakankamai įprasminta, o ypač užmirštamas kino muzikalumas, kartu ir kinui muziką kūrę kompozitoriai. Įkvėpti sumanymo supažindinti visuomenę su lietuvių kompozitorių muzika kinui, kuri koncertiniame variante praktiškai neatliekama, kino režisierius Audrius Stonys kartu su dirigentu Ričardu Šumila inicijavo ir sukūrė šį projektą, kuris virto gyvu orkestro koncertu su video projekcija.

Dalyvauja Jaunimo simfoninis orkestras, vadovaujamas dirigento Ričardo Šumilos, choras “Aidija”, vadovaujamas R. Gražinio, ritmo grupė, saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas, Monika Liu, Lina Dambrauskaitė, Šarūnas Šapalas, Aistė Bružaitė, Nerijus Bakula.

Parengtos 23 ištraukos bei muzikos aranžuotės iš lietuvių klasikos filmų, kurių daugelis buvo atkurtos iš audio įrašų, bendradarbiaujant su kompozitoriais, mat pradėjus ruoštis projektui paaiškėjo, kad kino muzikos partitūrų tiesiog niekur nebėra.

Skambant E. Balsio, V. Ganelino, G. Kuprevičiaus, A. Apanavičiaus, B. Kutavičiaus, B. Barkausko, A. Šenderovo, F. Latėno ir kitų Lietuvos kompozitorių muzikai, žmonės yra kviečiami mėgautis kino vaizdais, surikiuotais ir atrinktais dokumentinio kino režisieriaus Audriaus Stonio iš filmų “Gražuolė”, “Niekas nenorėjo mirti”, “Moteris ir keturi jos vyrai”, “Adomas nori būti žmogumi”, “Mano vaikystės ruduo”, “Naktibalda”, “Herkus Mantas”, “Paskutinė atostogų diena”, “Jausmai” ir kitų.

Kompozitorius Algimantas Apanavičius po renginio sakė: “Lietuviška filmų muzika yra užmiršta ir šiuo metu egzistuoja kažkur pogrindyje. Ir čia ji bus ištraukta į dienos šviesą. Klausytojai tikrai patirs didelį malonumą susipažindami su praeitimi ir dabartimi.“

Centriniame Kauno turguje – tik natūralias uogas savo gaminiams naudojanti desertinė „Prisirpom“

Projekto sumanytojai – Nacionalinės premijos laureatas dokumentinio kino režisierius, profesorius Audrius Stonys, kuris sudarė renginio filmų programą, ir dirigentas, 2015 m. Auksinio kryžiaus laimėtojas jaunojo menininko kategorijoje Ričardas Šumila, kuris atkūrė pradingusią kino muziką bei diriguoja orkestrui.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1829357290627604/

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos