Kauno medžiotojų sąjungai priklauso 29 moterys. Duomenys rodo, kad daugėja moterų, norinčių eiti į mišką su kulkomis ir šautuvais.

Įžvelgia piktą valią

Apie Kauno medžiotojų sąjungoje pastebimas tendencijas portalui „kauniečiams.lt“ pasakojęs šios organizacijos vadovas Kęstutis Markevičius nelinkęs akcentuoti šautuvų ir kulkų. Jo įsitikinimu, toks medžiotojų veiklos apibūdinimas yra suvulgarintas ir piktavališkas.

K.Markevičius pabrėžė: „Mums priimtinas žodis „sumedžioti“, o ne šauti į kažką.“ Anot jo, medžioklė – tai visų pirma gamtos pažinimas, puoselėjimas, globa.

„Sumedžiojimas nėra svarbiausia, kaip daugelis galvoja. Manyčiau, jog nei vienas garsiai rėkiantis “žaliasis” tiek daug neprisideda prie gamtos puoselėjimo, kaip medžiotojai“, – tvirtino Kauno medžiotojų sąjungos vadovas.

Paprašytas sukonktretinti gerus medžotojų darbus, K.Markevičius paminėjo pašarinių aikštelių įrengimą, laukinių gyvūnų apskaitą, inkilų kėlimą, šiukšlių rinkimą, pažintinių išvykų į gamtą mokiniais organizavimą, gyvūnų populiacijos atstatymą ir jų įvairovės didinimą.

Moterys skatina pasitempti

Kauno medžiotojų sąjungos vadovas pabrėžė, jog į medžiotojų būrį įsiliejančios moterys švelnina ir taurina vyrų įpročius.

„Šios dienos duomenimis Kauno medžiotojų sąjunga turi 1243 narius. Tame tarpe 29 moterys. Paskutiniu metu pastebima, kad vis daugiau moterų stoja į medžiotojų gretas. Moters buvimas medžioklėjeįpareigoja vyrus pasitemti, nesikeikti,  gražiai elgtis“, – pabrėžė K.Markevičius.

Gal vyrai medžioklėje tampa džentelmenasi ir sudaro moteris geresnes salygas medžioti (šausiu tik po jūsų, madam…)?

„Jei yra medžioklėje moterų, joms skiriama vieta, kur tikrai pamatys daug gyvūnų ir pasidžiaugs gamta“, – patikino K.Markevičius.

Vertina tradicijas

Kauno medžiotojų sąjungos vadovo nuomone, tarp medžiojančių vyrų ir moterų  elgesio yra tam tikrų skirtumų, tačiau jie ne esminiai.

„Manau, kad medžiotojai, tiek vyrai, tiek moterys, yra vienodi. Galbūt moterys labiau linkusios į gamtos pažinimą medžioklės metu“, – dalijosi pastebėjimais K.Markevičius.

Jis pabrėžė, jog Kauno medžiotojų sąjunga Lietuvoje yra didžiausia, o jos nariai stengiasi vadovautis nuostatomis, kurias sukūrė garsusis akademikas Tadas Ivanauskas, 1921 metais įsteigęs Taisykligos medžioklės ir žūklės draugiją.

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments