Sekmadienis, rugpjūčio 25
moters, Moters verslas per širdį – nepriimtina ar sveikintina?, Kaunieciams.lt

Moters verslas per širdį – nepriimtina ar sveikintina?

0

Šių laikų moteris – vis labiau savimi pasitikinti, auganti ir gebanti lyderiauti. Tiesa, vis dar galime sutikti tokių moterų, kurioms stinga žinių, bendruomenės, kurioje galėtų realizuoti savo idėjas, ar net paprasčiausio padrąsinimo. Erdvę vien tik moterims – „GAJA namus“ – įkūrusi Laura Stankevičiūtė skatina kurti moteris palaikančią bendruomenę.

Pradėjo nuo papuošalų gamybos verslo

L. Stankevičiūtė kelias buvo įvairus – pradėjusi nuo papuošalų gamybos mokymų, jau turėjo išmanyti visus verslo aspektus: „Vienas iš tokių pirmųjų lengvesnių verslų buvo papuošalų gamybos mokymai. Jie, iš tikrųjų, ir yra dar iki šiol, bet aš net nežinau, ar tai galima vadinti verslu – tai buvo pradžia, kai tu pats susikuri sau darbo vietą ir turi daryti viską pats. Realiai tai yra ir marketingo dalykai, ir registracijos, ir klientų paieška, ir patys mokymai, todėl traktuočiau tai kaip amatą.“

Moteris neslepia, jog moterų aktyvumas buvo didesnis nei ji tikėjosi: „Realiai rinkdavau grupę, o susirinkdavo dvi.“ Atėjus momentui, kai nebegali suderinti samdomo darbo ir nuosavo verslo – tenka rinktis. „Aišku, kad pasirinkau savo veiklą ir tada labai greit viskas nuvažiavo – atsirado studija, bendraįkūrėjos ir kolegės.“ – pasakoja „GAJA namų“ įkūrėja Laura Stankevičiūtė.

moters, Moters verslas per širdį – nepriimtina ar sveikintina?, Kaunieciams.lt„GAJA namai“ – vieta savirealizacijai

Studijoje kuriama bendruomenė susideda ne tik iš kauniečių, pasitaiko svečių ir iš kitų miestų – erdvė yra atvira kiekvienai asmenybei, norinčiai pasidalinti savo potyriais. „Mes kuriame bendruomenę, į kurią tu gali ateiti, kai tau sunku, kai tau lengva, kai tau norisi pasidžiaugti. Studija yra labai atvira, nes yra kur pabūti – ir pasėdėti, ir pasišnekėti. Mes labai atviri šitam dalykui.“ – sako įkūrėja.

„GAJA namai“ yra gausūs savo užsiėmimais – tai renginių studija, kurioje vyksta ne tik moterų konsultacija verslo klausimais, bet ir įvairios dirbtuvės, jogos ar meditacijos užsiėmimai bei paprasčiausi moteriški pašnekesiai prie arbatos puodelio.

moters, Moters verslas per širdį – nepriimtina ar sveikintina?, Kaunieciams.ltMoterys orientuojasi į vyriškąjį modelį

Konsultuodama moteris verslo klausimais, L. Stankevičiūtė pastebėjo, jog daugelis moterų versle seka vyro modeliu. „Moterys dabar labai orientuojasi į tą vyrišką modelį, kad visko reikia siekti per protą, per tikslus, per grafiką, kas, iš esmės, moteriai yra labai žalinga. Moteris turi eiti per intuiciją, per širdį, per pajautimą – tada ji gauna geriausią rezultatą.“

Norint padėti moterims atrasti tinkamą moterišką verslo kelią, atsirado „GAJA moterų HUB‘as“, skleidžiantis „verslo per širdį“ idėją. „Šis HUB‘as orientuojasi į moteris, padeda moterims vystyti veiklą, nes moters ir vyro veiklos principai – skirtingi.“ – teigia L. Stankevičiūtė.

moters, Moters verslas per širdį – nepriimtina ar sveikintina?, Kaunieciams.lt„GAJA moterų HUB‘as“ organizuoja konsultacijas moterims trimis pakopomis: pradedančioms verslą, pradėjusioms verslą, tačiau norinčioms įgyti daugiau žinių bei įsitvirtinusioms versle, dirbančioms įmonėse, kurioms stinga žinių apie lyderystę.

Paklausta apie verslių moterų ateities tendencijas L. Stankevičiūtė šypteli: „Kažkodėl manau, kad dar šiek tiek tolimesnė ateitis prognozuoja, jog moteris vėl atsisuks į save ir vėl pradės daryti tai, kas miela širdžiai, o ne dėl to, kad pasiektų kokį lygį ar konkuruotų su vyrais.“

„GAJA moterų HUB‘as“ kviečia visas moteris į trečiadieniais vykstančias intensyvias verslo vystymo dirbtuves. Dirbtuvėse turėsite stiprų lektorių ir kitų narių palaikymą, išsigryninsite savo verslo išskirtinumus bei galimybes. Daugiau informacijos apie renginius čia.

 moters, Moters verslas per širdį – nepriimtina ar sveikintina?, Kaunieciams.lt moters, Moters verslas per širdį – nepriimtina ar sveikintina?, Kaunieciams.lt