Connect with us

Naujienos

Mokytojai Kaune pradėjo skaitmeninių įgūdžių tobulinimą

Avatar

Paskelbta

Išmaniosios industrinės revoliucijos kontekste, nuolat tobulėjančios ir vis daugiau galimybių siūlančios skaitmeninės technologijos sparčiai keičia darbo rinkos struktūrą – vienos specialybės išnyksta, jų vietoje formuojasi naujos, atsiranda poreikis ruošti kitokias ateities kartas. Šioje aplinkoje iš esmės keičiasi mokytojų vaidmuo – mokytojai tampa inovatoriais ir savo mokyklų bendruomenių jungtimi su nebepakeičiamomis skaitmeninėmis kompetencijomis.

Ateities mokyklos mokytojas – tai pokyčių lyderis, gidas, kuris padeda mokiniams suprasti ir patiems pasirinkti mokymosi priemones, skatina smalsumą, žingeidumą ir sąmoningumą. Tai reiškia, kad mokytojai turi nuolat ugdyti savo kompetencijas, mokytis naujų metodų ir gebėti švietimui pritaikyti skirtingas priemones.

Praėjusį penktadienį Kaune įvyko mokytojų skaitmeninių įgūdžių tobulinimo ir pritaikymo mokymo procese programos – „Samsung Mokykla ateičiai“ – atidarymo renginys, kuriame skaitmeninių technologijų plėtros tendencijas pristatė ir apie ateities mokyklas prognozavo įvairių sričių specialistai.

Nuo technologijų revoliucijos padarinių pasislėpti nebepavyks

Renginyje pranešimą skaitęs Gytis Cibulskis, Kauno technologijos universiteto (KTU) e. mokymosi technologijų centro (EMTC) vadovas, teigė, jog naujausia industrinė revoliucija apėmė ne tik pramonės, bet ir visų gyvenimo sričių „išmanizaciją“.

„4.0 pramonės revoliucija simbolizuoja didžiulį visų automatizacijos procesų pagreitį. Technologijos neįtikėtinai sparčiai keičia mūsų įpročius ir elgseną, santykį su aplinka. Išmanieji įrenginiai vis pildomi įvairių sensorių ir įgauna vis naujas paskirtis, pavyzdžiui, pasitelkus įvairius algoritmus, sekant širdies pulsą dabar galima sulaukti pagalbos sutrikus sveikatai, medicinoje naudoti 3D spausdintuvu sukurtus audinius. Gamyboje žmonės tik prižiūri robotus, nes gamybos procesai yra pilnai automatizuoti. Namų buityje jau nebestebina robotai-siurbliai, o greitu metu žmogus bus išlaisvinamas nuo vis daugiau namų ruošos darbų, kurie yra monotoniški. Autonominiai robotai jau tapo tiek išdirbti, kad jų grakštūs ir tikroviškai atkartoti judesiai stulbina, tačiau technologijos leidžia ne tik atkartoti, bet ir sukurti kažką visiškai naujo, inovatyvaus.

Taip pat technologijų plėtros reikšmė pastebima ir visose su mokymusi susijusiose srityse. Pavyzdžiui, jau matome prototipus, kaip į mokyklą vietoje savęs vaikas galės nusiųsti robotą su erdvinį vaizdą fiksuojančia kamera ir taip tiesiogiai dalyvauti pamokoje, kelti ranką, klausti ir atsakyti. Taigi technologijos mokiniams – tai daugiau inovatyvių mokymosi galimybių, o mokytojams – tiek naujos galimybės pasiekti daugiau dėmesio reikalaujančius mokinius, tiek poreikis ugdyti kompetencijas. Todėl švietimo institucijoms, o taip pat ir verslo įmonėms, būtinybė patiems mokytis ir adaptuotis prie sparčių pokyčių įgauna vis didesnį pagreitį. Tačiau taip ir galimybės varžytis globalioje rinkoje didėja“, – pasakojo G. Cibulskis.

Verslo akimis, mokytojo vaidmuo – svarbus kaip šeimos

Kalbant apie besikeičiančią darbo rinką ir dabar mokyklos suole sėdinčius ateities specialistus, „Choco group“ įmonės direktorius Vytautas Stankevičius pritarė, jog skaitmeniniai pokyčiai mokyklose yra būtini. Pasak jo, mokytojų vaidmuo ugdant jaunuosius verslininkus yra ne mažiau svarbus nei šeimos – ypač, jei vaikai gimė ne verslininkų šeimoje.

„Smalsumas, platesnis požiūris į situaciją, išradingumas, ryžtas veikti bei drąsa suklysti – visa tai yra verslininkui būtinos, darbuotojui – pageidaujamos, o daugeliui vaikų – įgimtos savybės. Jos gali būti palaipsniui palaikomos ir ugdomos, arba atvirkščiai – nuslopinamos vaikus auklėjant šeimoje ir mokykloje. Todėl nepameluočiau sakydamas, kad nuo mokytojų stipriai priklauso, kiek vaikų užims tvirtą poziciją versle ar darbo rinkoje“, – „Samsung Mokykla ateičiai“ renginyje pabrėžė V. Stankevičius. „Mokiniams turėtų būti suteikiamos galimybės kuo anksčiau pradėti ruoštis ateities iššūkiams ir išmokti apie verslą, problemų sprendimą. Daug technologinių idėjų nėra įsisavinamos, nes mums trūksta vizijos kokią problemą tai išspręs. Tačiau mokytojai turėtų leisti vaikams kurti, juos skatinti ir palaikyti.“

Ne visi eksperimentai pasiteisina, bet kito būdo tobulėti – nėra

„Skills Lab“ įkūrėjas Vygantas Keras mokytojams iš visos Lietuvos priminė, jog įsitraukimas yra kertinė sėkmingo ir rezultatus atnešančio mokymosi sąlyga. Tačiau mokytojų sukuriama vertė jų ugdomiems moksleiviams turi augti koja kojon su technologijų perversmu, kadangi šiuolaikiniai mokiniai turi aukštus vertinimo kriterijus.

„Sutelkti mokinių dėmesį ir koncentraciją yra sunkus uždavinys. Šiais laikais mokymo dalyviai stebi, vertina ir kritikuoja mokytojus. Todėl šiems tenka nelengva užduotis sužadinti mokinių susidomėjimą įvairesniais būdais, nei užtekdavo iki šiol. Informacijos perdavimas nebėra vertė, nes mokiniai patys renkasi, iš kur tą informaciją gauti. Mokytojams reikia pasakoti savo patirtį, turinio panaudojimo praktiką, vertę klausytojui. Reikia įjungti kūrybinį smegenų pusrutulį – tai nėra lengva, todėl keičiasi pasiruošimo struktūra, reikalingos naujos priemonės.

Tačiau skaitmeninės technologijos gali padėti „sužaidybinti“ mokymosi procesą, informaciją pristatyti netikėtai ir taip priversti mokinius atsiminti. Nes iš to, ką mokiniai atsimena po pamokos, 10 proc. sudaro jos turinys, 20 proc. – pats mokytojas, o visus 70proc. – tai būdas, kaip jis pristatė turinį“, – kalbėjo V. Keras. „Žaidybinimas“ yra technika, kuri nebūtinai reiškia žaidimą, tačiau atliepia individualių mokinių grupių įsitraukimo sąlygas. „Sužaidybinant“ rutininius veiksmus, monotoniją galima pakeisti nenuspėjamumo elementu, atkreipti skirtingus žaidėjų tipus primenančių mokinių susidomėjimą, kuris atsiranda, pavyzdžiui, esant pralaimėtojams, praradimo grėsmei, orientuojantis į pasiekimus ar darbą kartu su kitais.“

„Samsung“ ragina naudotis technologijų suteikiamomis galimybėmis

Penktus metus Lietuvoje vykstančios mokytojų skaitmeninių įgūdžių ir lyderystės programos „Samsung Mokykla ateičiai“ vadovė Baltijos šalyse Eglė Tamelytė pastebi, kad mokytojų motyvacija keistis, tobulėti ir neatsilikti nuo technologinio progreso auga, nes didėja supratimas, kokias naujas galimybes jis sukuria.

„Technologijos jau dabar stipriai pakeitė mokymosi procesą. Jis tampa vis labiau savarankiškas – kiekvienas turime galimybę susikurti mokymosi programą sau, atsižvelgdami į asmeninius poreikius ir interesus. Džiaugiamės matydami mokytojų norą tobulėti, keistis ir pozityvius pokyčius atnešti į savo mokyklas“, – renginio metu kalbėjo E. Tamelytė.

Per penkerius metusprogramoje „Samsung Mokykla ateičiai“ jau dalyvavo beveik 250 mokytojų ir mokyklų vadovų iš 62 Lietuvos ugdymo įstaigų.Projekto metu parengusiai reikšmingiausią poveikį turintį ir tvariausią skaitmeninių pokyčių projektą mokyklai skiriamas 10 000 eurų vertės prizas „Samsung“ technologijoms įsigyti. Šį prizą į savo mokyklas jau yra parvežę Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos, Molėtų r. Kijėlių specialaus ugdymo centro ir Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos pedagogai.

Reklama

Naujienos

Koronavirusas toliau mutuoja – kuri vakcina apsaugos geriausiai?

Milda Vedegytė

Paskelbta

Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių fiksuojami naujų koronaviruso mutacijų atvejai, o septyniose iš jų stebimas koronaviruso mutacijų plitimas. Tarp šių šalių yra Airija, Danija, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Nyderlandai, Brazilija, Izraelis ir Pietų Afrikos Respublika. Taigi kyla klausima, ar dabartinės vakcinos apsaugos ir nuo naujų, jau mutavusių, COVID-19 viruso formų?

Koronavirusas per šį laikotarpį patyrė nemažai pokyčių ir mutacijų, o tai reiškia, kad toks mutavęs virusas gali lengviau užkrėsti žmogaus ląsteles, nei pradinė koronaviruso forma, kuri buvo aktyvi tik prasidėjus pandemijai.

Vykstant įvairiems tyrimams manoma, kad „Moderna“  ir ,,Pfizer‘‘ vakcinos apsaugos ir nuo naujų viruso mutacijų. Ankstyvi laboratoriniai tyrimai rodo, kad vakcinos sukelti antikūnai gali atpažinti naujus COVID-19 mutacijos variantus ir su jais kovoti. Šiuo metu gauti rezultatai, kurie rodo, jog ,,Pfizer‘‘ vakcina sugeba apsaugoti ir nuo naujojo Jungtinės Karalystės viruso varianto.

Ar verta sunerimti dėl naujų koronaviruso mutacijų Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Afrikoje?

Dabartinės vakcinos buvo sukurtos remiantis pirmaisiais COVID-19 atvejais, tačiau mokslininkai mano, kad jos vis tiek turėtų pasipriešinti ir mutavusiems atvejams.

Atlikdami „Moderna“  tyrimus, mokslininkai ištyrė kraujo mėginius, paimtus iš aštuonių žmonių, kuriems jau buvo suleistos dvi rekomenduojamas „Moderna“ vakcinos dozes. Peržiūrėjus tyrimo rezultatus matoma, kad imunitetas susidaręs nuo suleistos vakcinos atpažįsta naujas mutacijas. Taigi mutavęs virusas nebėra toks pavojingas ir pasiskiepiję vakcina turėtume išlikti saugūs.

Siekiant sulėtinti naujų koronaviruso mutacijų įvežimo ir išplitimo šalyse riziką, ECDC rekomenduoja atsisakyti nebūtinų kelionių, taip pat sustiprinti keliautojams taikomas priemones, tarp jų ir testavimą bei izoliavimą, ypač atvykstant iš teritorijų, kuriose stebimas naujų koronaviruso mutacijų plitimas.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Sveikinimas grafikui Rimvydui Kepežinskui 65-mečio proga

Kultūros ministerija

Paskelbta

2021 01 26

Šiandien grafikas, iliustruotojas, Vilniaus dailės akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Kepežinskas švenčia 65 metų sukaktį. 

„Esate itin plataus profilio dailininkas: Jūsų darbų spektras aprėpia plakatų, estampų kūrimą, kaligrafiją, knygų iliustravimą. Iliustracijos Jums pelnė pasaulinį pripažinimą, įtvirtino lietuvių knygos meno Olimpe, o mūsų šalies vaikams atvėrė turtingą lietuvių ir užsienio rašytojų pasaulį. Savo darbuose po ironijos luobu gvildenate labai svarbias ir aktualias temas, taip lavinate ir žiūrovą – ne kartą esate pabrėžęs žiūrėjimo į darbus, o ne juos lydinčių prierašų skaitymo būtinybę. Linkiu, kad kūryba Jums ir toliau teiktų prasmę, kad nepritrūktumėte kūrybinės energijos“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. 

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Dosjė: aplinkos ministro susitikimai su pavaldžių įstaigų vadovais

Aplinkos ministerija

Paskelbta

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nuo savo kadencijos pradžios susitiko su visų 13 ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais. Dviejų iš jų – Aplinkos apsaugos departamento (AAD) ir Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) vadovų – ministras teiravosi, kodėl šios įstaigos savo veiksmus aiškinasi per trečiuosius asmenis – Generalinę prokuratūrą.

Papildomus (daugiau nei vieną kartą) dalykinius susitikimus aplinkos ministras inicijavo su Valstybinių miškų urėdija, Statybos produkcijos sertifikavimo centru, Būsto energijos taupymo agentūra ir AAD.

2020 m. gruodžio 16 d. ministras susitiko su AAA ir AAD vadovais dėl jų ginčo prokuratūroje UAB „Atliekų rūšiavimo centro“ taršos leidimo klausimu. Susitikime, be ministro, dalyvavo dar penki asmenys. Š. m. sausio 22 d. dėl AAD ir AAA teisinio ginčo Simonas Gentvilas sudarė komisiją.

2020 m. gruodžio 29 d. įvyko susipažinimo susitikimas su AAD vadovybe, kuriame dalyvavo apie 10 asmenų.

2021 m. sausio 5 d. ministras savo iniciatyva Seimo rūmuose susitiko su AAD direktore. „Tai buvo malonus dalykinis pokalbis“, – prisimena Simonas Gentvilas.

2021 m. sausio 5 d. AAD direktorė Olga Vėbrienė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, pagal Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas pateikdama pranešimą apie pažeidimą.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

„CAS 2021“ visą pasaulį ragina susivienyti prisitaikant prie klimato kaitos

Aplinkos ministerija

Paskelbta

2021 01 25

Pirmadienį 15 val. Lietuvos laiku prasideda pirmasis pasaulio lyderių, valstybių atstovų, nevyriausybinių ir kitų organizacijų susitikimas (CAS 2021), kuriuo raginama imtis veiksmų, diegti naujoves ir didinti pastangas prisitaikant prie neišvengiamų klimato kaitos padarinių. Renginiu siekiama numatyti aiškius įsipareigojimus imtis konkrečių naujų ir rezultatyvių veiksmų, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą ir siekti tapti atsparesniems ekstremaliems reiškiniams, vykstantiems keičiantis klimatui.

Šio Nyderlandų vyriausybės sukviesto nuotolinio susitikimo metu išsakyta kitų šalių patirtis bus naudinga ir Lietuvai.

Norint tapti kuo atsparesniais klimato kaitai ir patirti kuo mažesnės žalos, reikia turėti aiškius tikslus ir numatyti priemones jiems pasiekti. Tam skirta mūsų ilgalaikė Klimato kaitos valdymo politikos strategija, kuri šiuo metu atnaujinama – rengiama Nacionalinė klimato kaitos valdymo darbotvarkė iki 2050 m.

Susitikimui skirti renginiai vyks 24 valandas, taip siekiant įtraukti visas pasaulio valstybes ir parodyti, kad prisitaikyti yra svarbu visiems, taip pat įkvėpti pokyčiams ir padėti apčiuopiamai spręsti šiltėjančio pasaulio problemas. „CAS 2021“ programą galima rasti čia. Visus renginius galima stebėti You tube kanalu.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

„Lexus“ vairuotojui surašytas ne vienas administracinio nusižengimo protokolas

kaunieciams.lt

Paskelbta

2021 01 25

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, sausio 18-24 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių. Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 406 greičio viršijimo atvejus. 
Trečiadienį, sausio 20 d. apie 13.20 val. Kėdainių r., Nociūnų k., dviratį vairavo neblaivus vyras (gim. 1966 m.). Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,65 prom., ir už tai surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – LR ANK) 428 str. 8 d. Už dviračio vairavimą esant neblaiviam daugiau negu 1,5 prom., gresia bauda nuo 150 iki 200 eurų.
Tą pačią dieną, sausio 20 d., apie 20.45 val. Kaune, Ateities pl., pareigūnai sustabdė automobilį „Lexus“, kurio vairuotojui buvo surašyti net keli administracinio nusižengimo protokolai. Paaiškėjo, kad automobilį vairavo teisės vairuoti neturintis vyras (gim. 1997 m.), kuris, pažeidžiant karantino taisykles, nesilaikė ribojimo judėti tarp savivaldybių (atvyko iš Vilniaus savivaldybės į Kauno savivaldybę neturint tam pateisinamos priežasties). Už karantino taisyklių pažeidimą vairuotojui ir kartu važiavusiai jo keleivei surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str. 4 d. Už vairavimą neturint tam teisės vyrui surašytas protokolas pagal LR ANK 424 str. 2 d. Taip pat paaiškėjo, kad prieš gerus metus šis vyras kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda viršijo greitį ir tuomet vairavo jau neturėdamas teisės vairuoti. Surašytas protokolas už greičio viršijimą, neturint teisės vairuoti pagal LR ANK 416 str. 2 d. ir 424 str. 2 d. Už visus administracinius pažeidimus vairuotojui gresia piniginės  baudos.
Dar vienam „Lexus“ automobilio vairuotojui buvo nesėkmingas šeštadienis. Sausio 23 d. apie 22.55 val. Kaune, Technikumo g., pareigūnams įkliuvo neblaivus automobilio „Lexus“ vairuotojas (gim. 1980 m.). Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,45 prom. Pagal LR ANK 422 str. 5 d., už transporto priemonių vairavimą esant neblaiviam ne daugiau nei 1,5 prom., gresia bauda nuo 800 iki 1100 eurų. 
Savaitgalį, sausio 23-24 d., Kaune ir Kaišiadorių r., buvo vykdytos papildomos policinės priemonės, skirtos neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Sausio 23 d. Kaune buvo patikrintas 503 vairuotojų blaivumas, vienas vairuotojas buvo neblaivus (0,58 prom.), nustatyta įvairių kitų pažeidimų. Užfiksuoti 4 pažeidimai, kai automobilyje važiavo daugiau negu 2 asmenys iš skirtingų namų ūkių, 3 vairuotojai nesegėjo saugos diržų (du iš jų už tai baudžiami pakartotinai), 2 vairuotojai vairavo neįregistruotas transporto priemones, pasitaikė ir kitų pavienių pažeidimų. Sausio 24 d. Kaišiadorių r. buvo patikrintas 75 vairuotojų blaivumas, visi buvo blaivūs. Nustatyti 2 karantino taisyklių pažeidimai, kai buvo vykstama iš vienos savivaldybės į kitą neturint tam pateisinamos priežasties, įkliuvo ir 1 beteisis vairuotojas, taip pat vairuotojas, vairavęs neįregistruotą transporto priemonę. Viešosios tvarkos pažeidimų neužfiksuota.
Praėjusią savaitę išaiškinta ir įvairių kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp kurių užfiksuota 117 atvejų, kai vairuojant buvo naudojamasi mobiliuoju telefonu. 
Kauno apskrityje šiais metais žuvo 3 eismo dalyviai (pernai iki sausio mėnesio pabaigos – 2), dar 20 sužeistų (pernai – 68). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

VRM: atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista beveik 792 Baltarusijos piliečiams

Vidaus reikalų ministerija

Paskelbta

Sausio 25 d. duomenimis vidaus reikalų ministro įsakymu yra išduoti 792 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, iš jų  – 367 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 87 asmenys.

Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pvz. dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių). Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

„Baltarusijos piliečių atvykimas į Lietuvą nenutrūksta, kiekvieną savaitę išduodame leidimus ir sulaukiame jų atvykstant. Džiaugiuosi, kad galime pasiūlyti saugų prieglobstį žmonėms, kurie kovoja dėl savo laisvės ir nepriklausomybės“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 d. taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma izoliacija. Primename, kad Baltarusijos Respublikos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be kita ko, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvos Respubliką ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje.

Skaityti toliau
Naujienosprieš 12 val

Koronavirusas toliau mutuoja – kuri vakcina apsaugos geriausiai?

Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių fiksuojami naujų koronaviruso mutacijų atvejai, o septyniose iš jų stebimas koronaviruso mutacijų plitimas. Tarp šių...

Greitos naujienosprieš 13 val

Sveikinimas grafikui Rimvydui Kepežinskui 65-mečio proga

2021 01 26 Šiandien grafikas, iliustruotojas, Vilniaus dailės akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Kepežinskas švenčia...

Greitos naujienosprieš 14 val

Dosjė: aplinkos ministro susitikimai su pavaldžių įstaigų vadovais

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nuo savo kadencijos pradžios susitiko su visų 13 ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais. Dviejų iš jų –...

Greitos naujienosprieš 16 val

„CAS 2021“ visą pasaulį ragina susivienyti prisitaikant prie klimato kaitos

2021 01 25 Pirmadienį 15 val. Lietuvos laiku prasideda pirmasis pasaulio lyderių, valstybių atstovų, nevyriausybinių ir kitų organizacijų susitikimas (CAS...

Greitos naujienosprieš 16 val

„Lexus“ vairuotojui surašytas ne vienas administracinio nusižengimo protokolas

2021 01 25 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią...

Greitos naujienosprieš 16 val

VRM: atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista beveik 792 Baltarusijos piliečiams

Sausio 25 d. duomenimis vidaus reikalų ministro įsakymu yra išduoti 792 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais...

Greitos naujienosprieš 16 val

Pretenduoti į „Google“ skiriamą paramą kviečia ir Lietuvos kultūros bei meno atstovus

Technologijų kompanija „Google“ paskelbė programos „Google.org Impact Challenge“ kvietimą, skirtą Vidurio ir Rytų Europos šalims. Pagal šią iniciatyvą 2 mln....

Greitos naujienosprieš 16 val

VESK: karantiną pratęsti siūloma iki vasario 28 dienos

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) nusprendė Vyriausybei siūlyti tęsti karantiną nuo vasario 1 dienos iki vasario 28 dienos. Vyriausybė sprendimą...

Greitos naujienosprieš 16 val

Nuo COVID-19 bus vakcinuojama daugiau darbuotojų ir savanorių, turinčių sąlytį su pacientais ir rizikos grupės asmenimis

2021 01 25 Atsižvelgiant į ekspertų ir Vyriausybės rekomendacijas bei siekiant apsaugoti didžiausią riziką užsikrėsti koronavirusu (COVID-19) turinčius gyventojus, sveikatos...

Greitos naujienosprieš 16 val

Vaikų dienos centrams – 1,6 mln. eurų

2021 01 25 Jau šią savaitę savivaldybes pasieks vaikų dienos centrams skirtas finansavimas. Visoje šalyje veikiantiems 425 vaikų dienos centrams,...

Skaitomiausi