Connect with us

Naujienos

Modernių Velykų idėjos. Vienas receptas – keturi skirtingi kepiniai

Paskelbta

Internete gausu informacijos apie Velykas, jų papročius ir tradicijas Lietuvoje. Turbūt kiekvienas iš mūsų galėtų įvardinti bent po keletą, be kurių neįsivaizduojamos Velykos.

Tačiau šiemet kviečiame Velykų proga išbandyti tai, ko dar galbūt nebandėte niekada. Išnaudokite interneto platybių siūlomas idėjas ir paruoškite šv. Velykoms dar neragautų kepinių ar nematytų dekoracijų. Tai ne tik originalu, bet ir nesudėtinga paruošti.
Dekoracijos
• Įrankius Velykų stalui visuomet padedate prie lėkščių? O šį kartą sudėkite juos į vieną vazonėlį, apvyniokite oranžine servetėle – gausis stilizuotos morkytės.

• Įprastai renkatės servetėles su zuikučiais ar margučiais? Šiemet iš paprastų servetėlių pasigaminkite zuikučius patys. Nesudėtinga, bet tikrai labai gražu ir originalu
• Duris puošiate tik per Kalėdas? O kodėl to nepadarius ir Velykų proga? Tam puikiai tiks dirbtinės tulpės ir žalumynai
• Ant stalo, vietoje gėlių, pamerkite morkų, jos ne tik atrodys gražiai, bet ir po šventės bus galimos suvalgyti.

Patiekalai
• Keksiukai-morkytės. Šokoladinių keksiukų viduje padarę ertmę, ją pripildykite kremu ar grietinėle su maistiniais oranžiniais dažais. Viršūnėlę papuošite žalumynais. Ir štai – ant jūsų stalo auga morkytės.

• Galvojate, kaip patiekti svečiams daržoves? Supjaustykite morkas griežinėliais ir išdėliokite trikampe forma. Papuoškite petražolėmis toje vietoje, kur turėtų būti morkos žaliasis stiebas. Puiki ir skani stalo dekoracija.

Želė kiaušiniai.
Išpūskite žalią kiaušinį ir vieną jo galą užklijuokite, kad neliktų kiauras. Į kiaušinį pilkite norimos spalvos želė ir laukite kol sustings. Kai kiaušiniai bus sustingę – sudaužykite lukštą ir išimkite želė. Turėsite puikias spalvotas puošmenas. Galite gaminti ir skirtingų spalvų, sluoksniuotus margučius. Tiesa, tada laiko užtruksite daugiau.

Tai tik keletas idėjų, kurios gali jūsų tradicinį velykinį stalą šiek tiek paįvairinti. Bet kaip žinia, dažnai mums pritrūksta laiko, o norisi padaryti daug. Todėl siūlome paprastą išeitį, kuriai pakaks vieno recepto, o turėsite keturis skirtingus ir originalius velykinius desertus:

Jums reikės:
• 225 g „Kauno Grūdų“ EKSTRA miltų
• 150 g sviesto
• 1 kiaušinio
• 70 g cukraus
Kambario temperatūros sviestą išsukite su cukrumi. Įmuškite kiaušinį, sudėkite miltus ir gerai išminkyti tešlą. Ji turi gautis pakankamai minkšta ir trapi.Apie 30 minučių tešlą pašaldykite.

Velykinės avytės
Išėmę formuokite skirtingų dydžių rutuliukus. Du sausainėlius padarykite su trikampėliais (kojos), o vieną – ovalo formos (veidas). Kepkite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje iki 15 min., iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Tešlą skardoje sudėkite taip, kad gautųsi avytės forma, sausainių dalys liestųsi viena su kita. Iškepus, avytės kūną apibarstykite cukraus pudra.


Šokoladiniai kiškučiai sausainyje

Išėmę iškočiokite ir išpjaukite apvalius, vienodo dydžio rutuliukus. Kas antrame jų įspauskite kiškio formelę. Sausainiai turėtų būti 0,5 cm storio. Kepkite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje 7–12 min iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Iškeptus pilnus sausainius patepkite šokoladiniu kremu ir ant viršaus dėkite sausainį su zuikio forma.

Sausainiai-margučiai
Išimkite tešlą, iškočiojusformuokite margučius ar kitų formų sausainius. Kepkite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje 7–12 min iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.Iškeptus sausainius aptepkite glajumi, kurį padarysite iš iki putų išplakto kiaušinio baltymo, pusės šaukšto citrinų sulčių ir maždaug 80 g cukraus pudros – viską reikia gerai perplakti ir pridėti norimos spalvos konditerinių dažų. Dekoravimui galite naudoti ir pabarstukus, šokoladinį kremą.

Kiškiai ant pagaliuko
Išimkite tešlą, iškočiojusformuokite margučius ar kitų formų sausainius, įsmeikite pagaliukus į sausainį. Kepkite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje 7–12 min iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.Iškeptus sausainius aptepkite glajumi. Tirštą glajų pasidarysite iš iki putų išplakto kiaušinio baltymo, pusės šaukšto citrinų sulčių ir maždaug 80 g cukraus pudros – viską reikia gerai perplakti ir pridėti norimos spalvos konditerinių dažų.

Skaityti toliau

Naujienos

Nuspręsta dėl veido kaukių Seimo rinkimų metu: jos bus privalomos visiems

Paskelbta

Seimo rinkimuose, vyksiančiuose šių metų spalį, apsauginės veido kaukės bus privalomos, trečiadienį nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Respiratorius ar medicinines kaukes turės dėvėti tiek komisijų nariai, tiek stebėtojai, tiek balsuoti ateinantys rinkėjai.

Tarp rinkėjų eilėse turės būti išlaikytas bent vieno metro atstumas, taip pat turės būti paskirstyti rinkėjų srautai – kad jie į balsavimo patalpą įeitų ir išeitų ne per tas pačias duris, tarpusavy patalpoje nesimaišytų.

Balsavimo namuose metu rinkėjui, jei yra galimybės, biuletenį bus rekomenduojama užpildyti lauke prie durų. Atvykusiems komisijos taip pat, jei yra galimybė, rekomenduojama neiti į patalpų vidų.

Rizikos grupės rinkėjai taip pat būtų raginami į balsavimo apylinkes atvykti ankstyvomis valandomis, kai mažesni srautai.

Rinkėjams siūloma ateinant balsuoti atsinešti savo rašymo priemonę, balsavimo patalpoje rašikliai turėtų būti dezinfekuojami po kiekvieno panaudojimo.

Pandemijos metu Seimo rinkimuose yra prailgintas išankstinio balsavimo laikas: paskelbus specialiąją situaciją balsavimas iš anksto rinkimų savaitę galėtų vykti pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.

Įprastomis sąlygomis išankstinis balsavimas vyksta dvi dienas: trečiadienį ir ketvirtadienį.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

BNS informacija

Skaityti toliau

Naujienos

Aukštos kvalifikacijos specialistai gali būti atleidžiami nuo privalomo izoliavimosi

Paskelbta

Aukštos kvalifikacijos specialistai, įskaitant kultūros ir meno atstovus, atvykstantys iš užsienio valstybių, iš kurių atvykus ar grįžus būtina 14 dienų izoliacija, nuo šiol gali pasinaudoti išimtimi, suteikiančia teisę palikti izoliavimo vietą.

Tai numatyta atnaujintose Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklėse.

Jos suteikė teisę Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, įvertinus izoliuoto asmens prašymą, priimti sprendimą dėl leidimo palikti izoliavimo vietą, kai yra atliktas tyrimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijos) nustatyti ir gautas neigiamas atsakymas.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija

 

Skaityti toliau

Lietuva

Ministerija, reaguodama į pandemiją, peržiūri turizmo strategines gaires

Paskelbta

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva šių metų liepos mėnesį vyko susitikimų su turizmo sektoriaus atstovais ciklas, kurio tikslas – aptarti aktualiausius ir efektyviausius veiksmus ir priemones Lietuvos turizmo sektoriui gaivinti  pandemijos sukeltos krizės metu. Susitikimuose nuspręsta parengti turizmo strateginius dokumentus ir gaires artimiausiems penkeriems metams. Ypatingą dėmesį planuojama skirti atvykstamojo ir vietinio turizmo sritims, numatyti pagalbos priemones turizmo verslui.

„COVID-19 pandemija iš esmės pakoregavo galimus Lietuvos turizmo sektoriaus planus, todėl bet kokie strateginiai tikslai gali būti pasiekti tik lanksčiai ir greitai reaguojant į besikeičiančią situaciją pasaulyje. Įgyvendinant turizmo srities strateginius tikslus, būtina išskirti prioritetus. Pagal dabartinę situaciją prioritetinės turizmo sritys – tai ekologijos, sveikatinimo ir piligriminis turizmas. Būtent tokių turizmo krypčių svarba matoma ir kitose šalyse“, – atkreipia dėmesį ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Šiems prioritetiniams tikslams pasiekti būtinas efektyvus turizmo valdymas, rinkodara ir visapusiškas Lietuvos turizmo išteklių panaudojimas. Todėl artimiausiu metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja surengti dar daugiau diskusijų dėl turizmo strateginių krypčių 2021–2027 metais, pateikti Seimui Turizmo įstatymo pakeitimus ir nustatyti aktualiausias turizmo priemones Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva įgyvendinamos įvairios turizmo skatinimo priemonės. Priemone „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“ siekiama mažinti COVID-19 pandemijos poveikį turizmo verslui, suteikiant finansavimą paskolų forma kelionių organizatoriams atsiskaityti su turistais už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias keliones. Šia priemone taip pat gali pasinaudoti ir apgyvendinimo paslaugų bei viešojo maitinimo teikėjai.

Pagal kitą priemonę – „Garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui“ – garantijos teikiamos draudimo įmonėms bei finansų įstaigoms, kurios yra sudariusios su turizmo paslaugų bendrove sutartį dėl kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijų teikimo.

Priemonę „Atostogų sistema Lietuvoje dirbantiems medikams“ įgyvendins VšĮ „Keliauk Lietuvoje“. Priemonei skirta suma sieks 10 mln. eurų. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos visi šalies medikai ir paramedikai turės galimybę nemokamai įsigyti turizmo paslaugų už 200 eurų, o jų suteikimo kainą kompensuos valstybė.

Taip pat artimiausiu metu planuojama paskelbti priemonę „Kompensacija už organizuotą turistų pargabenimą iš užsienio valstybių po nepaprastosios situacijos paskelbimo“, kuriai įgyvendinti numatyta 1 mln. eurų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvos turizmo sektorius sukuria beveik 3 procentus bendros šalies pridėtinės vertės. Prognozuojama, kad dėl COVID-19 pandemijos 2021 metais Lietuvos turizmo sektorius sukurs 2,1 procento, 2022 m. – 2,3 procento, o 2023 m. – 2,5 procento šalies pridėtinės vertės.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuotas susitikimų turizmo klausimais ciklas apėmė susitikimus su turizmo sektoriaus verslo atstovais, gidais ir jų asociacijų atstovais. Susitikimai vyko aktualiomis vietinio, atvykstamojo ir išvykstamojo turizmo temomis, taip pat buvo aptarti kurortų ir turizmo infrastruktūros klausimai.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija
Nuotrauka: Real is Beautiful Stock / Gintaras Vitulskis

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi