SportasVideoŽmonėsMMA kovotoja J. Stoliarenko: „Velniop tą normalų gyvenimą, aš kovosiu“

[youtube_embed]https://youtu.be/uvoR-vU1XVQ[/youtube_embed] Kovos menai nėra nauja sporto rūšis Lietuvoje. Jau daugelį metų čia auga jauni, talentingi asmenys, vis dažniau garsinantys Lietuvą visame pasaulyje. Tiesa, kalbant apie kovotojas moteris – skaičiai kur kas sumažėja. Mišriųjų kovos menų (angl. Mixed martial arts – MMA) kovotoja Julija Stoliarenko yra pirmoji mergina Lietuvoje, pasiryžusi profesionaliai užsiimti šia sporto šaka. Aukštojo mokslo diplomą iškeitė į sportą Jau šešerius metus profesionaliai užsiimanti MMA kovomis, mergina tikina, jog dar neseniai tai buvo tik...
Avatar Ugnė Kuzavaitė2019 liepos 5

[youtube_embed]https://youtu.be/uvoR-vU1XVQ[/youtube_embed]

Kovos menai nėra nauja sporto rūšis Lietuvoje. Jau daugelį metų čia auga jauni, talentingi asmenys, vis dažniau garsinantys Lietuvą visame pasaulyje. Tiesa, kalbant apie kovotojas moteris – skaičiai kur kas sumažėja. Mišriųjų kovos menų (angl. Mixed martial arts – MMA) kovotoja Julija Stoliarenko yra pirmoji mergina Lietuvoje, pasiryžusi profesionaliai užsiimti šia sporto šaka.

Aukštojo mokslo diplomą iškeitė į sportą

Jau šešerius metus profesionaliai užsiimanti MMA kovomis, mergina tikina, jog dar neseniai tai buvo tik hobis ir gyvenimą siejo su medicinos mokslais: „Mano visas kovos menų kelias prasidėjo, kai man buvo 12 metų. Gyvenau Visagine ir tėvas mane atvedė į karatė klubą. Ten prasidėjo visas mano kelias – šešeri metai karatė. 18-os metų įstojau į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą Kaune ir vis tiek norėjau pratęsti savo kovos menų kelią. Būtent čia, Kaune, aš sutikau savo trenerį Donatą Uktverį, kuris apvertė mano gyvenimą aukštyn kojom.“

J. Stoliarenko pasakoja, jog Kaunas buvo ta vieta, kur ji užaugo kaip profesionali MMA kovotoja. Iki tol šios technikos nė nebandžiusioje merginoje treneris iškart įžvelgė potencialą. „Kai treneris pirmą kartą pamatė, kaip aš smūgiuoju, įžvelgė manyje jėgą, tačiau pats smūgiavimas jam netiko. MMA specifika šiek tiek kitokia nei karatė, o taip pat aš niekada nebuvau susidūrusi su imtynėmis. Tiesa, kai viską apjungėme, sukūrėme MMA kovą. Taip prasidėjo mano visas kelias ir faktiškai Kaune užaugau kaip MMA kovotoja.“ – istorija dalijasi Julija Stoliarenko.

Nors mokslo diplomą mergina įgijo, taip niekad jo ir nepanaudojo: „Po universiteto baigimo aš padėjau savo diplomą į šoną ir niekada nedirbau pagal specialybę.“ Profesionaliu sportu užsiimanti 25-erių metų mergina per šešerius metus tapo gerai pažįstama sportininke visame pasaulyje. Ji – Europos brazilų džiudžitsu bei smūgiavimo be pirštinių pasaulio čempionė.

Velniop tą normalų gyvenimą, aš kovosiu

MMA kovotoja prisipažįsta, jog profesionalus sportas – tiek fiziškai, tiek psichologiškai varginantis užsiėmimas. Nors pasiekimai ir titulai skatina merginą ir toliau tobulėti, pasirengimas kovoms – išties sudėtingas: „Sunkiausia dalis yra treniruotės. Jos yra alinančios, būna sunku psichologiškai. Kai tu išeini į kovą, tiesiog kaifuoji.“

Paklausta, ar psichologinį nuovargį lemia ir aplinkinių požiūris į moterį MMA kovotoją, mergina tvirtina, jog ne itin gražių replikų susilaukia iki šiol.

„Lietuvoje ši moterų sporto šaka nestandartine laikoma tik kol kas. Matau, kad žmonių nuomonė apie moterų MMA jau keičiasi. Tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje susidomėjimas moterų MMA sparčiai auga, atsiranda vis daugiau jaunų, perspektyvių merginų. Tiesa, susidūriau su tokiais atvejais, kai merginos neina kovoti vien dėl to, nes kiti gali jas pasmerkti. Aš pati iki šiol girdžiu žmones kalbant „ką tu, mergaite, darai su savo gyvenimu?“, „tau reikia vyro ir į virtuvę“.“ – pasakoja pirmoji Lietuvos merginų atstovė tarptautinėje MMA arenoje.

Nors kritika kartais būna itin kandi, Julija Stoliarenko skatina merginas nebijoti kovos menų ir pabandyti, mat jie augina žmogų kaip asmenybę: „Merginos, pasiryžkite: ateikite ir pabandykite. Tai duos ne tik daug privalumų gyvenime, bet ir pasitikėjimo savimi.“

Iškovojo pirmąjį MMA titulą

Tiesa, nors mergina jau kurį laiką yra žinoma kaip profesionali MMA kovotoja, titulų šioje srityje ji dar neturėjo. Birželio 29 dieną Lenkijoje vykusiame turnyre lietuvė kovojo dėl mišrių kovos menų organizacijos „Celtic Gladiator“ čempionės diržo. Kaip sakė pati J. Stoliarenko, šiai kovai ji be galo ruošėsi, tačiau tuo pačiu ir laukė, mat kovos priešininke tapo Rusijos organizacijos „Battle of Volga“ čempionė lenkė Marta Waliczek.

Julija Stoliarenko šią kovą ypatinga laikė ne be reikalo, mat ji atnešė išties didelį posūkį jos karjeroje. Lietuvė Lenkijoje vykusiose titulinėje kovoje vos per 34 sek. nugalėjo lenkę Martą Waliczek ir iškovojo savo pirmąjį MMA titulą.

Visą pokalbį su Julija Stoliarenko išvysite vaizdo įraše.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up