LietuvaNaujienos

Mirė žurnalistas, rašytojas A. Seikalis (dar papildyta)

0

Eidamas 90 metus, po sunkios ligos mirė žurnalistas, rašytojas, visuomenininkas Antanas Seikalis.

Mirė žurnalistas, rašytojas Antanas Seikalis

Buvęs tremtinys, žurnalistu spaudoje ir televizijoje dirbęs A. Seikalis yra apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi (2006), Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių (2002), Sausio 13-osios (2004), Politinių kalinių ir tremtinių bendrijos „Vilties žvaigždė“, A. Sacharovo žmogaus teisių gynimo medaliais. Pelnė Lietuvos žurnalistų draugijos Stasio Lozoraičio premiją (2007). Buvo Lietuvos žurnalistų draugijos narys, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos narys, Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo ekspertas.

A. Seikalio atsiminimai, straipsniai yra įtraukti į leidinius „Gyvensime tėvų žemėje“ (2004), „Vidurnaktį nežuvę“ (2005), „Žurnalisto žinynas“ (1996) ir kitus.

Jis 2005 metais sudarė knygą „Vidurnaktį nežuvę“, 2017 metais išleido tikrais faktais paremtą romaną „Vidurnakčio apasionata, 2019 metais – apsakymų knygą „Ką ošia tėviškės liepos“.

Kaip rašoma Lietuvos žurnalistų draugijos interneto svetainėje, Antano Seikalio daug pristatinėti nereikia: „buvęs partizanas, politinis kalinys, Vyčio kryžiaus ordino kavalierius, žurnalistas, S.Lozoraičio premijos laureatas, aktyviai besirūpinantis kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą išsaugojimu, dalyvaujantis ekspedicijose į lagerių ir tremties vietas, padedantis sugrįžti namo tremtiniams ir buvusiems Gulagų kaliniams invalidams, organizuojantis paminklų statybą žuvusiems lietuviams Steplage ir Karlage Kazachstane.

Dar 2008 m. Marytė Kontrimaitė, pristatinėdama S.Lozoraičio premiją pelniusį kolegą, rašė: ,, Antano Seikalio išgyventa, iškentėta, pamatyta, patirta ir nuveikta tiek daug, kad užtektų medžiagos daugeliui filmų ir knygų. Vieną knygą jis prisipažino dabar rašąs, bet iš anksto daugiau pasakoti nepanoro.“  Džiugu, kad šiandien A.Seikalis jau pasirengęs papasakoti apie rašomą knygą – romaną ,,Apasionata“. Tai – knyga apie Kengyro (Kazachstanas) lagerio kalinių sukilimą ir jo numalšinimą.”

„Gaila, kai išeina šviesūs, dori, taurių širdžių ir kilnios pasaulėžiūros žmonės. Antano Seikalio, Laisvės vilties prezidento Stasio Lozoraičio premijos laureato nepamirš žmonės, branginantys šias savybes. Užuojauta artimiesiems,” savo Facebook paskyroje rašo Seimo narys. S. Lozoraičio premijos mecenatas Kazys Starkevičius.

Velionis pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose.

Laidojamas sausio 16 d. Kairėnų kapinėse.

Lietuvos žurnalistų draugija reiškia nuoširdžią užuojautą A. Seikalio šeimai ir artimiesiems.

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva