Spalio 10d. vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos atstovais, kurie prieštarauja dalies rajono teritorijos prijungimui prie Kauno.

Bendruomenių atstovai perdavė daugiau nei 25 tūkst. parašų žmonių, nepritariančių Kauno miesto savivaldybės iniciatyvai.

„Žmonės turi teisę išreikšti  savo  pilietinę iniciatyvą. Tokie svarbūs klausimai, kaip savivaldybių teritorijų keitimas, privalo būti svarstomi dialogo būdu – tariantis su bendruomenėmis ir Vyriausybe. Taip pat labai svarbu atlikti išsamią socialinę – ekonominę analizę, nes mes turime matyti bendrą regioninės politikos vaizdą“, – sako vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

Lietuvos regioninės politikos „Baltojoje knygoje“ įtvirtinta nuostata, kad viešųjų paslaugų kokybės ir efektyvumo galima pasiekti ne keičiant savivaldybių teritorijų ribas, bet susitariant savivaldybėms kaip lygiaverčiams partneriams.

« 1 5 »
« 1 11 »

Savivaldybės, siekdamos konstruktyvių tikslų, anot ministrės, turėtų įvertinti galimybę panaudoti lankstesnius teisinius mechanizmus, skirtus regionams vystyti ir gerinti viešąsias paslaugas.

Pasak R. Tamašunienės, itin svarbu derinti skirtingų teritorijų gyventojų interesus, o tai geriausia daryti efektyviausiu, teisiškai nuosekliu ir skaičiavimais pagrįstu būdu. Skirtingos savivaldybės turi galimybę bendradarbiauti per regioninės plėtros tarybas, kurių pajėgumą numatoma išplėsti šiuo metu rengiamu Regioninės plėtros įstatymo pakeitimu.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija

« 1 5 »
« 1 11 »

 

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments