Connect with us

Greitos naujienos

Mažinami mokesčiai už paveldimą ar dovanojamą turtą

Teisingumo ministerija

Paskelbta

2020 11 25

Registrų centrui nuo spalio pradėjus taikyti naujus įkainius, išaugo mokesčiai, ypač paveldint mažos vertės turtą. Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos iniciatyvai taisyti socialiai neteisingą situaciją ir mažinti padidėjusius mokesčius. 

Reklama

„Registrų centro įkainiai turi būti tokie, kad visiems gyventojams būtų prieinamos jiems reikalingos paslaugos. Tai – itin aktualu socialiai jautrioms gyventojų grupėms. Negali būti, kai mokesčiai už testamentu ar kitaip paveldėtą turtą beveik prilygsta jo vertei”, – teigia laikinai teisingumo ministro pareigas einantis Elvinas Jankevičius. 

Nuo spalio 1d. Registrų centro pradėti taikyti įkainiai itin padidėja tais atvejais, kai registruojama nuosavybės teisė į nedidelės vertės nekilnojamuosius daiktus. Pavyzdžiui, iki spalio 1 d. nuosavybės teisės įregistravimas į paveldėtus 15 nedidelės (5300 eurų) vertės objektus kainavo 46 eurus, o nuo spalio 1 d. – 258 eurus.

“Kadangi žmogui mokestis itin išauga tuomet, kai registruojama nuosavybės teisė į mažavertį turtą, pavyzdžiui, seną namą, ūkinius, kitus pastatus, turime pakoreguoti tokį tokį ydingą  reglamentavimą, – sako E. Jankevičius. – Bus nustatytos žemesnės atliekamų veiksmų „lubos“, kurios lemia mažesnius atlygio dydžius”.

Dabar už nuosavybės teisės į keletą paveldėtų nekilnojamųjų daiktų registravimą, numatytas  mažesnis mokestis – reikėtų mokėti tik vieno jų registravimo atlygį.

Paveldėjęs namą ir ūkinius pastatus žmogus privalo užregistruoti nuosavybės teisę į šį turtą Registrų centre. Nepriklausomai nuo nekilnojamųjų daiktų skaičiaus, vienodai kainuotų įteisinti visus paveldimus pastatus,– 32,63 euro. Pavyzdžiui, paveldėjus gyvenamąjį namą su 4 papildomais pastatais,  ši suma mažėtų beveik 4 kartus:  nuo 119 eurų dabartinės sumos – iki 32,63 euro. Jeigu tai būtų 10 nekilnojamųjų daiktų, 224,78 euro registravimo mokestis mažėtų apie 7 kartus. 

Nuosavybės teisės liudijimo įteisinimas taip pat kainuotų fiksuotą sumą – 19,22 euro. Šiuo metu 5 pastatų liudijimo įteisinimas žmogui kainuoja tris kartus daugiau – 63,34 euro, o 10 nekilnojamųjų daiktų –  beveik 6 kartus –  118,49 euro. 

Ženkliai mažės ir išlaidos registruojantiems bendrosios nuosavybės teisę į paveldėtus ar dovanojimo sutartimi perleistus nekilnojamuosius daiktus. Numatyta, kad bendra suma po lygiai bus paskirstyta kiekvienam bendraturčiui. Pavyzdžiui, jei 3 bendraturčiai norėtų įteisinti 3 paveldėtus pastatus, kiekvienas turėtų mokėti tris kartus mažiau – vietoje dabar mokamų 76,14 euro, įkainis mažėtų iki 25,38 euro. Šioje situacijoje tiek pat kartų mažėtų ir paveldėjimo teisės liudijimo įregistravimo paslauga. Kiekvienas iš 3 paveldėjimo teisę turinčių asmenų vietoje dabar nustatytų 228, 42 euro mokėtų 76,14 euro.

Numatyti pakeitimai padės geriau išspręsti tokias  situacijas, kai paveldimas ar dovanojamas turtas lieka tos pačios šeimos nariams, tačiau jo registravimo sumos išauga keletą kartų. Taip pat užkirs kelią didinti to paties daikto nuosavybės teisės registravimo įkainius.

Skaityti toliau
Reklama

Greitos naujienos

Siūlys suteikti galimybę studijuoti ypatingai motyvuotiems jaunuoliams iš regionų

Žemės ūkio ministerija

Paskelbta

Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete bus svarstomas žemės ūkio specialistų poreikio ir priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygų klausimas. Apie tai šiandien buvo kalbama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos atstovais.

Studijų programos, susijusios su žemės ūkio veikla, kasmet pritraukia vis mažiau studentų, todėl šiems sektoriams jau trūksta specialistų. Pasak universiteto kanclerės Astridos Miceikienės, per aukštai užkelta priėmimo į aukštąsias mokyklas kartelė motyvuotiems jaunuoliams iš regionų užkerta kelius įsigyti norimą išsilavinimą. Pavyzdžiui, studijuoti agronomiją buvo pateikti 237 prašymai, tačiau priimta tik 49 – daugeliui tiesiog pritrūko vieno ar vos pusės balo. Žemės ūkio akademija siekia į studijų programas, susijusias su veikla žemės ūkio sektoriuje, pritraukti kuo daugiau studentų.

Pernai Žemės ūkio ministerija skyrė 100 tikslinių skatinamųjų stipendijų pirmosios pakopos pirmo kurso studentams, studijuojantiems studijų programas, susijusias su veikla žemės ūkio sektoriuje. Kadangi stipendijos buvo skirtos vieneriems metams, artėjant priėmimui į žemės ūkio srities studijas akademija tikisi šio finansavimo tęstinumo. Taip pat akademija siūlo kompensuoti studijų kainą įstojusiems į valstybės nefinansuojamas vietas studijuoti žemės ūkio srities programas.

Susitikime su mokslo atstovais buvo aptarti ne tik žemės ūkio studijų, bet ir bendradarbiavimo su Žemės ūkio ministerija klausimai. Žemės ūkio ministras pristatė būsimos finansinės perspektyvos gaires, akcentuodamas paramos ūkiams diferencijavimo svarbą. Jis atkreipė dėmesį į kompetencijų, platesnio požiūrio ir pokyčių svarbą.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti – nauja Investicijų platforma

Aplinkos ministerija

Paskelbta

Daugiabučių namų renovacijai skirto finansavimo apimtims padidinti Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja ES lėšas į naujai kuriamą Investicijų platformą.

Į šią platformą valstybė numato investuoti 50 mln. eurų ES lėšų. Planuojama, kad jos padės pritraukti dar 250 mln. eurų privačių nacionalinių ir tarptautinių finansuotojų lėšų. Šiomis lėšomis bus teikiamos lengvatinės paskolos energijos vartojimo efektyvumui daugiabučiuose namuose didinti. Jos skiriamos iš Europos regioninio ir plėtros fondo daugiabučių atnaujinimui paspartinti ir prisidėti prie anglies požiūriu neutralios Europos iki 2050 m. Šia iniciatyva galės pasinaudoti apie 22 tūkst. namų ūkių visoje šalyje. Valdyti Investicinę platformą viešojo konkurso būdu yra atrinktas Šiaulių bankas.

„Džiaugiamės, kad EIB prisijungė kaip investuotojas ir rodo pavyzdį kitiems investuotojams, – sakė aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius. – Aplinkos ministerija daugiau nei dešimtmetį aktyviai skatina finansinių priemonių taikymą daugiabučių renovacijai. „Jessica” programa Lietuvoje visiems asocijuojasi su renovacija. Neseniai startavusi Investicijų platforma sukurta šios programos pagrindu ir svariai prisidės prie ES „Renovacijos bangos” iniciatyvos.“

Finansų ministerija palaiko Investicijų platformos steigimą ir tikisi, kad ji taps tvariu daugiabučių namų atnaujinimo taupant juose energiją finansavimo mechanizmu. „Jau ne vienerius metus esame geruoju finansinių priemonių taikymo daugiabučių namų modernizavimui pavyzdžiu Europoje. Investicijų platformos dėka net ribotais viešaisiais finansiniais ištekliais valstybė turės galimybę gerokai padidinti projektų paskoloms skirtą portfelį, pritraukdama papildomas privačias investicijas“, – pažymėjo finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė.

Investicijos į energijos vartojimo efektyvumą daugiabučiuose namuose, EIB viceprezidento, atsakingo už operacijas Lietuvoje, Thomas Östros žodžiais, yra investicijos į geresnį europiečių ateitį. „Mes labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su Lietuvos Vyriausybe ir Šiaulių banku įgyvendindami šį svarbų projektą ir remdami ES Renovacijos bangos strategiją“, – sakė Thomas Östros.

Reklama

Naujoji Investicijų platforma leidžia privatiems investuotojams prisijungti prie komercinių bankų ir tarptautinių finansinių institucijų ir dar labiau padidinti namų ūkių, besinaudojančių su energijos vartojimo efektyvumu susijusia renovacija, skaičių.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Skelbiama VšĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centro vadovo atranka

Finansų ministerija

Paskelbta

Pinigų plovimo ir jo efektyvios prevencijos temos aktualumui neslopstant visame pasaulyje, Lietuva siekia tapti šios srities kompetencijos lydere Europoje. Lietuvoje steigiamas Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centras – unikalus viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystės pavyzdys, sutelkiantis jų pastangas kovojant su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu. Centro steigėjai yra Lietuvos Respublikos valstybė, atstovaujama Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Lietuvos bankas ir Lietuvos bankų asociacijai (LBA) priklausantys komerciniai šalies bankai.

Numatomi šie Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centro veiklos tikslai:

 • dalytis informacija apie pinigų plovimo ir teroristų finansavimo tipologijas, tam sukurti specialią informacijos apsikeitimo platformą ir padėti visai finansų rinkai tinkamai identifikuoti ir valdyti rizikas;
 • atlikti tyrimus, vertinimus ir analizes, rengti gaires, rekomendacijas, metodikas ir teisėkūros iniciatyvas tobulinant pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą;
 • padėti privačiojo sektoriaus subjektams atlikti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos vidaus rizikos vertinimą;
 • stiprinti viešojo ir privačiojo sektorių subjektų darbuotojų kompetenciją pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje, organizuoti mokymus, seminarus, konferencijas ir kitus renginius;
 • viešinti bendradarbiavimo bei pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių taikymo Lietuvoje veiklą.

Atranką vykdys iš Kompetencijų centro steigėjų atstovų suformuota Atrankos komisija, pasitelkdama vadovų paieškos kompaniją „AIMS International Lietuva“.

Reikalavimai kandi ms į VŠĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovo pareigas

Pareigybės tikslas:

Reklama

Organizuoti ir kontroliuoti VŠĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro veiklą įgyvendinant VŠĮ nustatytus tikslus.

Pagrindinės atsakomybės sritys:

 1. Veiklos valdymas. Atsižvelgiant į steigėjų/dalininkų patvirtintus strateginius dokumentus, pateiktas veiklos gaires, sudaryti ir organizuoti VŠĮ veiklos planus, koordinuoti VŠĮ veiklos planų vykdymą, vertinti veiklos rizikas ir aplinkybes, darančias įtaką planavimui ir sprendimų priėmimui.
 2. Vadovavimas. Atsižvelgiant į gerąją vadovavimo praktiką, efektyviai vadovaujant kolektyvui, atsakyti už tinkamą tikslų formulavimą, VŠĮ darbuotojų kompetencijų ir gebėjimų ugdymą, taikant mokymo ar neformalius būdus, suburti veiklią komandą, užtikrinti, kad ji veiktų kryptingai, būtų motyvuota ir entuziastingai siekianti VŠĮ tikslų.
 3. Administravimas. Vadovaujantis teisės aktais, atsakyti už VšĮ veiklos administravimą, tinkamą užduočių paskirstymą ir vykdymo kontrolę, komunikaciją su trečiosiomis šalimis siekiant, kad įstaigos veikla vyktų sklandžiai.

Reikalavimai kandidatui:

 1.    Aukštasis universitetinis išsilavinimas ekonomikos (vadybos), finansų (matematikos) ar teisės srityje;
 2.    Ne mažesnė kaip 3 metų darbo vadovavimo patirtis finansų įstaigoje ar draudimo įmonėje arba finansų įstaigų priežiūros institucijoje draudimo, finansų ar ekonomikos srityse;
 3.    Ne mažesnė kaip 2 metų patirtis finansinių nusikaltimų tyrimo arba pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje;
 4.   Labai geras Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos banko valdybos nutarimų ir kitų teisės aktų, Europos Sąjungos teisės aktų, tarptautinių standartų, reglamentuojančių pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją, išmanymas;
 5.    Gebėjimas sklandžiai ir logiškai dėstyti mintis žodžiu ir raštu;
 6.    Geros profesinės anglų kalbos žinios;
 7.    Strateginis mąstymas ir stipri orientacija į rezultatą;
 8.   Mokėti naudotis šiuolaikinėmis technologijomis ir ryšio priemonėmis (dokumentų rengimo ir apdorojimo programomis, interneto naršykle (-ėmis), elektroninio pašto programa (-omis) ir kt.);
 9. Asmeninės savybės: puikūs lyderystės, komandinio darbo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, iniciatyvumas, kūrybiškumas, gebėjimas organizuoti ir koordinuoti komandos darbą, derybiniai įgūdžiai, komunikabilumas, pareigingumas, kruopštumas;
 10. ACAMS ir (ar) ICA sertifikatai – būtų vertinami kaip privalumas.

Numatomas mėnesinis atlygis: 4000-7000 EUR neatskaičius mokesčių. Konkretus atlygis pasirinktam kandidatui nustatomas atsižvelgiant į kandidato darbo patirtį ir kompetenciją.

Dokumentai, kuriuos privalo pateikti kandi s:

 1.    Gyvenimo aprašymą (CV);
 2.    Motyvacinį laišką;
 3.    Tapatybę patvirtinančio asmens dokumento kopiją;
 4.    Kandidato sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo.

Dokumentus siųsti el.paštu: vaida.ruskiene@aims.lt .

„AIMS International Lietuva” kontaktinis asmuo: Vaida Ruškienė, tel. +370 620 35062, el. p.: vaida.ruskiene@aims.lt.

Atrankos pabaiga: 2021-02-01

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Verslui netrukus bus pradedamos teikti tiesioginės COVID-19 paskolos – ką reikia žinoti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Paskelbta

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad INVEGA greitu metu pradės verslui teikti naujas lengvatines tiesiogines COVID-19 paskolas. Teikiant iki 100 tūkst. Eur dydžio paskolas verslui apyvartinėms išlaidoms finansuoti pasitikėjimo principu bus vertinama paskolos gavėjo daugiau nei 30 proc. nukritusi apyvarta ir gebėjimas grąžinti paskolą. Naujajai paskolų priemonei iš valstybės biudžeto skirta 30 mln. Eur.

Dėl naujos priemonės gali kreiptis smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektai ir didelės įmonės.

Paskolų besikreipiantieji verslo subjektai paraiškos pateikimo metu turi atitikti minimalius patikimų mokesčių mokėtojų kriterijus, turi būti pateikę Registrų centrui 2019 m. finansinių ataskaitų rinkinį, pagal kurį yra vertinama, ar 2019 m. gruodžio 31 d. pareiškėjai nebuvo laikomi sunkumų patiriančiais. Į paskolą gali pretenduoti ir toks paskolos gavėjas, kuris kartu su įmonių grupe (jei paskolos gavėjas priklauso įmonių grupei), minėtos datos duomenimis, buvo patiriantis sunkumų, bet paraiškos pateikimo metu nėra laikomas sunkumų patiriančiu.

Atkreipiame dėmesį, kad sunkumų nepatiriančiu yra laikomas paskolos gavėjas, kuris yra labai maža ar maža įmonė, jei jam nėra taikoma kolektyvinė nemokumo procedūra ir nėra suteikta sanavimo ir restruktūrizavimo pagalba. Taip pat paskolų gavėjai negali būti bankrutuojantys ar restruktūrizuojami ir turi atitikti kitus keliamus reikalavimus.

Vienam paskolos gavėjui gali būti suteikta tik viena paskola, kuri negali viršyti vieno mėnesio vidutinės apyvartos dydžio ir bet kuriuo atveju negali siekti daugiau kaip 100 tūkst. Eur. Paskolos suma negali viršyti dvigubos paskolos gavėjo darbuotojams priskaičiuotos darbo užmokesčio su mokesčiais sumos per metus arba 25 procentų paskolos gavėjo 2019 m. apyvartos.

Reklama

Tiesioginės paskolos yra teikiamos lengvatinėmis sąlygomis, t. y. sumažintomis palūkanomis, kurios priklauso nuo paskolos laikotarpio ir paskolos gavėjo statuso bei atitinkamai svyruoja nuo 0,69 proc. SVV subjektams ir 1,69 proc. didelėms įmonėms.

Kokius dokumentus reikia pateikti:

 • Paraišką (bus pildoma paraiškų pildymo sistemoje, kai priemonė bus patvirtinta);
 • SVV subjekto statuso deklaraciją, jei nėra didelė įmonė;
 • Aktualią paskolos gavėjo akcininkų struktūrą ir laisvos formos dokumentą, kuriame būtų nurodyti verslo subjekto ir su juo susijusių įmonių ryšiai;
 • Verslo planą (Aprašo 1 priedas), kuriame trumpai aprašomas vykdomas verslas, esama ir prognozuojama finansinė būklė (skaičiavimai), atspindinti verslo subjekto galimybę laiku mokėti įmokas, bei duomenys verslo subjektų apyvartų sumažėjimo įvertinimui. Verslo subjektai turi nurodyti apyvartas už kiekvieną iš šių mėnesių: 2019 m. lapkričio – gruodžio mėnesius, 2020 m. sausio mėnesį, 2020 m. lapkričio – gruodžio mėnesius ir 2021 m. sausio mėnesį.
 • Verslo subjekto valdymo organo sprendimą (pvz., direktoriaus įsakymą, jei įmonės savininkas yra direktorius, ar akcininkų susirinkimo protokolo išrašą ir pan.) dėl paskolos gavimo, turto įkeitimo ir įgaliotų asmenų paskyrimo.

Dėl paskolos reikia kreiptis į INVEGĄ pateikiant paraišką ir susijusius dokumentus per paraiškų teikimo sistemą.

Daugiau informacijos: www.invega.lt

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Saugant unikalias buveines nacionaliniam parkui perduodami miško sklypai

Aplinkos ministerija

Paskelbta

Pirmadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma 17 ha valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų Šiliniškių kraštovaizdžio draustinyje perduoti Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai. Pasiūlymas išsiųstas ministerijoms derinti.

„Saugomose teritorijose, ypač Labanore, esantys miškai yra didelio dėmesio centre. Miškų perdavimas iš Valstybinių miškų urėdijos nacionalinio parko direkcijai leis spręsti nerimstančius nuogąstavimus“, – sako ministras.

Aukštaitijos nacionalinio parko Šiliniškių kraštovaizdžio draustinis turtingas vienu raiškiausių Lietuvoje ežeringų dubaklonių kompleksu, išskirtiniu tarpežeriniu Šiliniškių gūbriu, Ginučių ąžuolynu ir kitomis gamtos vertybėmis.

Ginučių ąžuolynas turi unikalias medžiais apaugusių ganyklų buveines, pasižyminčias didele rūšių įvairove. Joms išsaugoti ir gerai būklei palaikyti būtina iškirsti perteklinius medžius ir krūmus, nuolat šienauti miškapieves.

Reklama

Už šių buveinių priežiūrą ir išsaugojimą atsakinga Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, bet ji nevaldo žemės sklypų, kuriuose įkurtos buveinės. Direkciją iš Valstybinių miškų urėdijos perimti sklypus įpareigotų Vyriausybės nutarimas.

Plėsti buveinių teritorijas – aplinkos ministro Simono Gentvilo prioritetas užtikrinant rūšių apsaugą, kaip ir reikalauja Europos Sąjunga. Paisydamas Lietuvos įsipareigojimų, Simonas Gentvilas sausio 8 d. išsiuntė raštą Europos Komisijai su konkrečiu grafiku, kaip iki kitų metų pabaigos mūsų šalis papildys „Natura 2000“ tinklo teritorijų sąrašą. Dėl jo trūkumų oficialų pranešimą dėl ES teisės pažeidimo procedūros EK pateikė dar 2018 m. gegužės 18 d.

Dabartinė Vyriausybė yra užsibrėžusi saugomų teritorijų plotą per savo kadenciją padidinti iki penktadalio – kas penktas hektaras Lietuvoje būtų saugomas.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Projektas „FIXUS Mobilis“ konsultuos kultūros paveldo savininkus dėl pastatų priežiūros

Kultūros ministerija

Paskelbta

Nuo šiol Lietuvoje bus teikiamos nemokamos, viešai prieinamos konsultavimo ir pastatų priežiūros paslaugos, kurios padės kultūros paveldo savininkams ir valdytojams prižiūrėti kultūros paveldo statinius. Projektas „FIXUS Mobilis“ vykdo atrinktų kultūros paveldo objektų prevencinę priežiūrą, siekia pagerinti jų valdymą ir konsultuoja savininkus. 

Daugiau apie projektą „FIXUS Mobilis“ bus galima sužinoti sausio 29 dieną 14 val. vyksiančiame nuotoliniame renginyje. Jis bus tiesiogiai transliuojamas ir projekto „Facebook“ paskyroje. Renginys skirtas projekto partneriams, bendruomenėms, paveldosaugos profesionalams, kultūros paveldo savininkams bei valdytojams. Tiesiogiai transliuojamo pristatymo metu kultūros paveldo priežiūra suinteresuoti asmenys galės plačiau susipažinti su „FIXUS Mobilis“ veikla, projekto partneriais bei užduoti rūpimus klausimus.

Virtualiame pristatyme dalyvaus ir „FIXUS Mobilis“ partneriai iš Norvegijos (projektas „Kirkevakta“). Norvegų projekto pavadinimas išvertus reikštų „Bažnyčios sargyba“, tai sufleruoja, kad šio projekto veikla, kaip ir „FIXUS Mobilis“, orientuota į prevencinę paveldo pastatų priežiūrą. Norvegijos paveldo specialistai ieško ir stebi sakralinės paskirties kultūros paveldo objektų konstrukcinius trūkumus, o „Kirkevakta“ juos šalina, kad defektai netaptų dar didesne problema ir neišvengiamai dar didesnėmis išlaidomis. Per „FIXUS Mobilis“ pristatymą partneriai iš Norvegijos pasidalys savo patirtimi, papasakos apie atliktus darbus.

Nuo pernykščio rudens Lietuvos kultūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami dalyvauti „FIXUS Mobilis“atrankoje, informacija apie ją skelbiama viešai projekto internetiniame puslapyje. Registruoti objektą prevencinei apžiūrai gali visų nekilnojamojo kultūros paveldo statinių, registruotų Kultūros vertybių registre, savininkai ir (ar) valdytojai, fiziniai bei juridiniai asmenys. Projekte gali dalyvauti visoje Lietuvoje esantys kultūros paveldo objektai, tik svarbu, kad jie būtų naudojami, geros ar patenkinamos būklės. Avarinės būklės ir neprižiūrimi objektai šiame projekto etape nedalyvaus.

Remdamasi objektų atrankos aprašu (taisyklėmis), įvertinusi statinio savybes ir valdytojo pateiktą objekto būklės aprašymą, tarpinstitucinė darbo grupė atrenka kultūros paveldo objektus, kuriems teikiamos projekto paslaugos. Trys mobilios komandos apžiūrės, ištirs, atliks nedidelius priežiūros darbus ir parengs ataskaitas. Taip pat „FIXUS Mobilis“ specialistai konsultuos objektų savininkus ir valdytojus, kiekvienam projekto objektui parengs individualų prevencinės priežiūros kalendorinį planą.

Reklama

Iki šiol projekto tinklapyje buvo užpildytos 32 paraiškos, apžiūrai atrinkta dvylika pastatų. Nuo vasario projekto komandos planuoja pradėti visoje Lietuvoje išsidėsčiusių objektų apžiūras. Du objektai specialistų laukia pajūryje – Nidoje ir Juodkrantėje. Nemažai apžiūrai atrinktų pastatų yra Žemaitijoje: Švėkšnoje, Raseiniuose, Joniškyje, Pagrįžuvyje. Vidurio Lietuvoje komandos lankys objektus Kaune ir Kauno rajone bei Rumšiškėse. Po vieną objektą atrinkta Simne (Alytaus r.), Šiožiniuose (Utenos r.) bei Vilniuje.

„FIXUS Mobilis“ projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m. lėšų. 

Skaityti toliau
Miestasprieš 9 val

Kauniečius kviečia dalyvauti gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistiniame tyrime

Lietuvos statistikos departamentas pradeda Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinį tyrimą. Jo metu gyventojų bus klausiama, kokia jų...

Sportasprieš 10 val

Pasvalio ekipą sutriuškinę žalgiriečiai užtikrintai žengė į KMT finalo ketvertą (VIDEO)

2021.01.18 [embedded content] Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Žalgirio“ arenoje rezultatu 103:77 (30:18, 24:19, 22:27, 27:13) sutriuškino Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ ir žengė...

Greitos naujienosprieš 11 val

Siūlys suteikti galimybę studijuoti ypatingai motyvuotiems jaunuoliams iš regionų

Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete bus svarstomas žemės ūkio specialistų poreikio ir priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygų klausimas. Apie tai...

Greitos naujienosprieš 12 val

Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti – nauja Investicijų platforma

Daugiabučių namų renovacijai skirto finansavimo apimtims padidinti Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja ES lėšas...

Greitos naujienosprieš 13 val

Skelbiama VšĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centro vadovo atranka

Pinigų plovimo ir jo efektyvios prevencijos temos aktualumui neslopstant visame pasaulyje, Lietuva siekia tapti šios srities kompetencijos lydere Europoje. Lietuvoje...

Greitos naujienosprieš 13 val

Verslui netrukus bus pradedamos teikti tiesioginės COVID-19 paskolos – ką reikia žinoti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad INVEGA greitu metu pradės verslui teikti naujas lengvatines tiesiogines COVID-19 paskolas. Teikiant iki 100...

Greitos naujienosprieš 13 val

Saugant unikalias buveines nacionaliniam parkui perduodami miško sklypai

Pirmadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma 17 ha valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų Šiliniškių...

Greitos naujienosprieš 13 val

Projektas „FIXUS Mobilis“ konsultuos kultūros paveldo savininkus dėl pastatų priežiūros

Nuo šiol Lietuvoje bus teikiamos nemokamos, viešai prieinamos konsultavimo ir pastatų priežiūros paslaugos, kurios padės kultūros paveldo savininkams ir valdytojams...

Greitos naujienosprieš 14 val

Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių

Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 33, LT-01506 Vilnius, tel. (8 5) 268 5110, faks. (8 5) 266 1402, el. p. ministerija@sam.lt, nemokama telefono linija 8...

Greitos naujienosprieš 14 val

Finansų ministerija kviečia visuomenę susitelkti mokestinių lengvatų peržiūrai

Finansų ministerija, atsižvelgdama į XVIII Vyriausybės programos nuostatas, susijusias su teisingesne ir augti palankia mokesčių sistema, kviečia visuomenę susitelkti ir...

Greitos naujienosprieš 14 val

Mažosios kultūros sostinės pradeda įgyvendinti savo programas

Dešimt 2021 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių pradeda įgyvendinti savo programas. „Kultūros ministerija palaiko Lietuvos mažųjų kultūros sostinių iniciatyvą. Ji...

Greitos naujienosprieš 14 val

Renovacijos banga: siekiant padidinti daugiabučių namų energijos vartojimo efektyvumą Lietuvoje kuriama inovatyvi Investicijų platforma

2021 01 18 Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja Europos Sąjungos (ES) lėšas į naujai...

Greitos naujienosprieš 15 val

Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose – ES ekonomikos gaivinimo ir neveiksnių paskolų klausimai

2021 01 18 Sausio 18-19 dienomis vyksiančiose Euro grupės (EG) ir ECOFIN vaizdo konferencijose, kuriose dalyvaus finansų ministrė Gintarė Skaistė,...

Greitos naujienosprieš 15 val

LTG skaičiuoja sudėtingų 2020 m. rezultatus: geriau nei planuota, visi strateginiai projektai važiuoja pirmyn

2021 01 18 Didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių grupė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) 2020 metais, preliminariais duomenimis, uždirbo 468,8 mln. eurų pajamų....

Greitos naujienosprieš 15 val

Vyriausybę pasiekė įstatymų projektai, užtikrinsiantys sklandų elektros kaupiklių projekto įgyvendinimą

Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti įstatymų pakeitimo projektus, kuriais numatomas baterijų, užtikrinsiančių nepertraukiamą elektros sistemos darbą iki sinchronizacijos projekto pabaigos,...

Skaitomiausi

Pasiūlymai

Reklama