Naujienos

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT): viskas apie ją

0

Magnetinio rezonanso tomografija, arba trumpiau MRT, šiuo metu yra vienas pažangiausių tyrimo metodų. Stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos leidžia išgauti detalų vidaus organų, minkštųjų audinių, galvos smegenų, sąnarių ir kitų kūno dalių vaizdą. Nors kartais MRT vis dar apipinama įvairiais mitais, svarbu žinoti, kad ją atliekant nėra naudojama kenksminga jonizuojanti spinduliuotė, be to, tai visiškai neskausminga procedūra. Daugiau apie pasiruošimą tyrimui, jo pritaikomumą ir saugumą galite sužinoti skaitydami toliau.

Kada atliekama magnetinio rezonanso tomografija?

MRT itin dažnai naudojama siekiant nustatyti įvairias galvos smegenų patologijas, pavyzdžiui, navikus, kraujo išsiliejimą, epilepsiją ir taip toliau. Taip pat ji dažnai atliekama esant įvairioms stuburo smegenų problemoms, tokioms kaip tarpslankstelinių diskų išvaržos, stuburo smegenų kraujotakos sutrikimai ir panašiai. Šis tyrimas leidžia nustatyti kaulų ir sąnarių patologijas, kurios dažniausiai atsiranda patyrus raumenų ir raiščių traumas. MRT gali būti atliekama ir norint nustatyti onkologinius minkštųjų audinių susirgimus, įvertinti jų išplitimą.

Ko tikėtis MRT tyrimo metu?

MRT paprastai atlieka gydytojas radiologas. Prieš tai paciento paprašoma atsigulti ant specialaus stalo. Tuomet jam į rankas paduodama pompa, kurią paspaudus, galima nutraukti tyrimą, pavyzdžiui, pajutus uždarų erdvių baimę. Skenavimo metu girdimi kalenimą ir stuksenimą primenantys garsai. Tai visiškai normalu, todėl reikėtų neišsigąsti.

Tam, kad iš skenavimo aparato sklindantys garsai būtų švelnesni, pacientui uždedamos specialios ausinės arba duodami ausų kamštukai. Priklausomai nuo tiriamos kūno dalies, MRT gali užtrukti nuo 15 min. iki 1 val. Užtikrinant, kad vaizdai būtų išgaunami tinkamai, visos procedūros metu pacientas turėtų ramiai gulėti.

Ar magnetinio rezonanso tomografija yra saugi?

Nėra žinoma jokių MRT sukeliamų neigiamų šalutinių poveikių, todėl šis tyrimas laikomas saugiu. Tiesa, jis tinkamas ne visiems. MRT negali būti atliekama asmenims, turintiems širdies stimuliatorių, poodinį defibriliatorių arba dirbtinius širdies vožtuvus, taip pat kraujagyslių, akių, ausų ar bet kokius kitus implantus, kurių sudėtyje yra metalo.

Ši procedūra netinkama ir tiems pacientams, kurių organizme po neurochirurginės operacijos yra smegenų kraujagyslių metalinių kabučių arba metalinių plokštelių, morfijaus, insulino ir kitų vaistų pompos. Magnetinio rezonanso tomografija nerekomenduojama nėščiosioms. Dėl tikslaus sprendimo tokiu atveju reikėtų pasikonsultuot su savo gydytoju. Spiralę turinčioms moterims prieš tokį tyrimą patariama pasitarti su akušeriu-ginekologu. Jis gali įvertinti ir pasakyti, ar spiralė yra suderinama su MRT aparatu.

Kaip pasiruošti tokiam tyrimui?

Specialaus pasiruošimo MRT reikia ne visada. Jei nebuvo nurodyta kitaip, prieš tai galima valgyti ir gerti, taip pat įprastai vartoti vaistus. Jei planuojamas pilvo MRT tyrimas, 2 val. prieš jį rekomenduojama nevalgyti. Prieš tiriant tiesiąją žarną, 4 val. iki to gali būti atliekamas distalinės žarnyno dalies valymas klizma.

MRT tyrimo rezultatai gali suteikti daug naudingos informacijos apie žmogaus vidaus organus, minkštuosius audinius ir kitas kūno dalis. Jeigu jums reikalinga tokia procedūra, pasirinkite geriausius šios srities specialistus. Užsiregistruokite vizitui klinikoje ir sulaukite profesionalios pagalbos.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos