Greitos naujienos

M. Skuodis Transporto inovacijų forume: Lietuva gali tapti susisiekimo inovacijų laboratorija

0

2021 10 21

„Mūsų šalis turėtų ir galėtų tapti susisiekimo inovacijų laboratorija ir būti ta vieta, kur gimsta drąsiausi ir inovatyviausi sprendimai. Lietuvoje daug dėmesio skiriame stambių strateginių infrastruktūros projektų įgyvendinimui. Mes žinome, kaip ir kur reikia sujungti Lietuvos transporto sistemą su Europa ir visu pasauliu, bet transporto ir susisiekimo sistemą norėčiau matyti ir kaip inovacijų variklį“, – tokį šalies siekį susisiekimo ministras Marius Skuodis išsakė Vilniuje vykstančiame Transporto inovacijų forume.
Pasak ministro, galime ir turime išnaudoti Lietuvos kaip dinamiškos, mobilios ir technologiškai pažangios valstybės potencialą. Tuo tikslu Susisiekimo ministerija transporto inovacijoms plėtoti planuoja sukurti „Sandbox“, vadinamosios smėlio dėžės, aplinką – teisinę, reguliacinę ir motyvuojančią finansinę aplinką praktiškai pritaikomoms susisiekimo inovacijoms išbandyti.
Inovacijų kontekste itin aktualia šių dienų tema tampa naujosios kartos 5G interneto ryšys, kuris pagal planą kitais metais jau turėtų veikti Vilniuje, iki 2023 m. – bent penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o 2025 m. turėtų apjungti visą šalį. 5G ryšio technologija sudarys sąlygas naudotis itin sparčiu gigabitiniu internetu ir atvers verslui naujas, iki šiol neišnaudotas galimybes. 5G ryšys padės įsitvirtinti ir dar vienai, daiktų interneto plėtrai svarbiai  skaitmeninei technologijai – eSIM, kurio veikimą įteisinus Lietuva taptų pirmoji Europoje, turinti šios technologijos reguliacinę aplinką.
Ministras pabrėžė, kad itin daug dėmesio skiriama artimai transporto ateičiai – bepilotėms transporto priemonėms, dronams ir pan. Šiose srityse siekiama turėti ne tik aiškią ir patrauklią reguliacinę aplinką, bet ir pritraukti į Lietuvą technologijų plėtotojus inovacijoms vystyti, sukurti pakankamą įkrovimo stotelių tinklą. Automobilių dalijimosi paslaugą siūlanti „CityBee“ Lietuvoje jau atlieka pirmuosius realius bandymus su nuotoliniu būdu valdomų automobilių technologija, tad jau netrukus galime sulaukti tokių automobilių ir Lietuvos gatvėse.
Pasak M. Skuodžio, vienas didžiausių susisiekimo sektoriaus iššūkių yra žaliojo kurso politikos įgyvendinimas. Siekiant šio tikslo, reikia ne tik bendro sutarto žaliosios ekonomikos plano, bet ir inovacijų įveiklinimo žaliojo kurso tikslams. 
Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis trečiasis tarptautinis Transporto ir inovacijų forumas „Transportas ir logistika 2050“, pritraukęs nemažą užsienio šalių institucijų ir verslo bendruomenės dėmesį.
Plačiau apie šį renginį ir galimybes jame dalyvauti rasite čia https://transportoforumas.lt/ 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos