Connect with us

Sportas

M.Schilleris: apie mačą su „Olympiacos“ ir COVID-19 situaciją (VIDEO)

Žalgiris.lt

Paskelbta

Penktadienį Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namų arenoje priims Pirėjo „Olympiacos“ komandą.

Pirmajame tarpusavio susitikime sezono atidarymo mače „Žalgiris“ išvykoje po Roko Jokubaičio baudų metimų laimėjo 68:67.

Prieš atsakomąjį mačą Kaune „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Martinas Schilleris apžvelgė trečiadienį paskelbtą Mareko Blaževičiaus užsikrėtimą koronavirusu bei bendrą situaciją komandoje.

„Rytojaus varžovas statistiškai yra labai agresyvus, dažnai einantis prie baudų metimo linijos, blokuojantis metimus. Jie turi kertinį žaidėją Kostą Slouką, kuris pastarosiomis savaitėmis žaidžia puikiai. Vis dėlto jų sudėtis yra gana tolygi, daug žaidėjų gali iššauti viename ar kitame mače. Turnyro lentelėje esame toje pačioje situacijoje, norime ne tik pridėti papildomą pergalę, bet ir palikti varžovą už nugaros, todėl rungtynės bus svarbios“, – teigė strategas.

– Kokia yra COVID-19 situacija komandoje?
– Kaip ir pranešėme vakar, Marekas Blaževičius susirgo, turi kelis peršalimo simptomus, jis buvo izoliuotas nuo komandos, juo yra rūpinamasi ir jis laikosi gerai. Šiandien buvo atlikti papildomi testai tiek jam, tiek visai komandai, rezultatų sulauksime vėlai vakare ir iškart viską paskelbsime.

– Ar tai paveikė treniruotes?
– Žinoma, mums trūksta Mareko, jis yra svarbus faktorius. Vakar iš treniruotės buvo išimti Marius, taip pat ir Karolis, nes turėjo kontaktą su Mareku. Jų testai buvo neigiami, tačiau stengiamės būti maksimaliai atsargūs. Nenorime rizikuoti, kad vienu metu iškristų keturi žaidėjai, nes tai itin apsunkintų situaciją. Tiek Marius, tiek Karolis po neigiamų testų šiandien jau treniruojasi ir turėtų rungtyniauti.

– Kaip Marius Grigonis grįžo po peršalimo?
– Viskas yra gana gerai, tai patvirtino ir medikai, jis buvo pasiruošęs treniruotis tiek vakar, tiek šiandien.

– Yra tiksli data, kada grįš Patricio Garino ir Steve‘as Vasturia?
– Abu vyrukai dirba labai sunkiai ir žengė kitą reabilitacijos žingsnį, individualiai treniruojasi aikštelėje. Steve‘as turėtų grįžti vasario mėnesį, o Patricio situacija yra kiek sudėtingesnė ir aiškaus termino neturime.

– Ką komandai prideda jūsų pasikviestas asistentas Arne Woltmannas?
– Tam yra kelios priežastys. Visų pirma – jis yra profesionalus, aukštame lygyje dirbęs strategas bei aš jį puikiai pažįstu. Jis gali pravesti treniruotis ir vystyti žaidėjus, tuo yra naudingas. Arne puikiai įsilieja į komandą ir yra labai lojalus, todėl greitai įgauna žaidėjų pasitikėjimą. Jo asmenybė ir kai kurie bruožai yra gal net svarbesni už kai kurias darbo savybes. Žinau, kad tai gal skamba keistai, bet tai yra tiesa.

Rokas Liolaitis, Krepsinis.net

Reklama

Sportas

M.Schilleris – apie Milano puolimą ir rungtyniavimą be A.Milaknio (VIDEO)

Žalgiris.lt

Paskelbta

Edvinas Jablonskis, „BasketNews.lt“

Kauno „Žalgiris“ penktadienį susikaus su nukraujavusia Milano „AX Armani Exchange“ ekipa, tačiau vyriausiasis treneris Martinas Schilleris prieš artėjantį susitikimą teigė, kad jo auklėtinių vis tiek laukia labai rimtas iššūkis.

„Žaisime su trečia komanda turnyrinėje lentelėje ir ketvirtoje vietoje pagal puolimą esančia ekipa, – būsimą varžovą pristatė Schilleris. – Kodėl jų puolimas toks geras? Nes jie labai gerai meta tritaškius ir nedaro klaidų.“

„Gera komanda, turinti snaiperių. Mūsų laukia rimtas iššūkis. Žaidėme su jais ikisezoninėse rungtynėse ir Milane, taigi pažįstame jų žaidėjus gana gerai“, – pridėjo strategas.

Trečiadienį „Žalgiris“ išplatino pranešimą, kuriame teigė, jog vienas iš Kauno klubo trenerių užsikrėtė koronavirusu. Paklaustas, kokią įtaką turės ši netektis, Schilleris to pernelyg nesureikšmino.

„Viskas gerai. Mes pasiruošėme rungtynėms ir turėtume susitvarkyti“, – nedaugžodžiavo specialistas.

Žalgiriečiai jau beveik dvi savaites verčiasi be Artūro Milaknio. Tad kokius pakeitimus teko atlikti ir kaip komandai sekasi prisitaikyti prie esamos situacijos?

„Pagrindinis pakeitimas buvo, kaip užpildyti statistiškai didžiausią naudą teikiančio žaidėjo minutes, – sakė M.Schilleris. – Tai yra iššūkis. Bandome pildyti jo minutes įtraukdami Nigelą (Hayesą), Marių (Grigonį), Roką (Jokubaitį), Karolį (Lukošiūną) ir Steve‘ą (Vasturia).“

„Turime atrasti tinkamą balansą bei žaidėjus konkrečioms rungtynėms ir tas iššūkis bus prieš kiekvieną susitikimą. Pats žaidimo stilius pernelyg nesikeitė. Negalima tiesiog išimti žaidėjo, įdėti kitą ir tikėtis, kad viskas bus taip pat. Bet negalime teisintis, kitos komandos taip pat turi traumų ir turėsime su tuo gyventi“, – pridėjo M.Schilleris.

„AX Armani Exchange“ dar trečiadienį sužaidė rungtynes su Stambulo „Fenerbahce“. Paklaustas, ar „Žalgiris“ dėl to turės tam tikrą pranašumą, M.Schilleris vylėsi, jog taip.

„Tikiuosi, kad tai bus pranašumas. Pagrindinis pranašumas – fizinė būklė. Jau buvome tokiose situacijose ir matėme abu galimus scenarijus. ASVEL į Kauną vyko iš karto po rungtynių Barselonoje ir čia praleido tris dienas, bet mes vis tiek laimėjome.

Tuo metu mes į Madridą keliavome po mačo su „Crvena Zvezda“ ir pralaimėjome. Tikiuosi, jog praktikoje mes turėsime tam tikrą pranašumą“, – komentavo strategas.

Italijos ekipai penktadienio rungtynėse nepadės Zachas LeDay bei Malcolmas Delaney. M.Schilleris teigė, jog „Armani Exchange“ ekipai M.Delaney netektis yra didesnė.

„Visų pirma jie abu yra labai geri žaidėjai, ypač M.Delaney. Tai yra jų starto penketo įžaidėjas, kuris aikštėje būna didžiąją dalį minučių ir daro didelę įtaką. Nesakau, kad Z.LeDay praradimas nėra problema, tačiau M.Delaney netektis yra didesnė. Nepaisant to, jie vis tiek turi labai gerą komandą“, – užbaigė strategas.

Mačas Kaune įvyks penktadienį 20 val.

3840x530

Skaityti toliau

Sportas

Kauno „Žalgiris“ žengia išvien su technologijomis ir pristato „Žalgirio“ inovacijų studiją

Žalgiris.lt

Paskelbta

Nors šiuo metu „Žalgirio“ arena nešurmuliuoja įprastu ritmu, Kauno „Žalgirio“ organizacijoje jau kuris laikas verda įvairios naujos veiklos, kurių rezultatus tikimasi pristatyti visuomenei visai netrukus.

Neišnaudotas sporto technologijų potencialas

Sinergijos tarp profesionalaus sporto ir inovacijų Kauno „Žalgiris“ aktyviai pradėjo ieškoti dar 2019 metais. Pirmasis žingsnis ta linkme buvo kartu su inovacijų partneriais „Katalista ventures“ suorganizuotas tarptautinis sporto technologijų hakatonas. Dvi dienas trukusiame maratone startuolių komandos iš Lietuvos ir kitų Europos šalių ieškojo inovatyvių sprendimų trijose pagrindinėse srityse – kaip maksimizuoti „Žalgirio“ sportinius rezultatus įvertinant ir gerinant žaidėjų fizinius duomenis, vykdant galimų traumų prevenciją, didinti „Žalgirio“ aistruolių įsitraukimą į komandos veiklą pasinaudojant išmaniųjų technologijų teikiamu potencialu bei atverti naujas galimybes krepšinio klubo verslo partneriams.

„Turime rinkoje puikiai žinomą vardą, didelę gerbėjų bendruomenę ir profesionalus vadyboje. Tai mums suteikia visas galimybes bendradarbiauti su inovacines technologijas Lietuvoje ir Europoje kuriančiomis organizacijomis bei mokslo institucijomis. Tokia partnerystė atveria galimybes naujas technologijas išbandyti ne tik teoriškai, bet ir empiriškai. Galutinio naudotojo įtraukimas į kūrimo procesus leidžia išvengti atvejų, kai sukurta technologija nesukuria pridėtinės vertės, kadangi jos pritaikymas yra neįmanomas arba neaktualus vartotojui. „Žalgirio“ inovacijų studija buvo įkurta matant šias sporto organizacijos ir inovacinių technologijų kūrėjų partnerystės galimybes“, – teigia inovacinių projektų veikloms vadovaujanti Kauno „Žalgirio“ verslo vystymo vadovė Unė Marija Jurkštaitė.

Ant stalo – ilgalaikė strategija

Žvelgdamas į tolimesnę perspektyvą „Žalgiris“ parengė savo ilgalaikę inovacijų strategiją. Penkerių metų laikotarpio strategijoje išsamiai apibrėžtos organizacijos judėjimo kryptys ir konkretūs siekiai technologijų srityje.

Įsteigta „Žalgirio“ inovacijų studija siekia suburti novatoriškus sprendimus kuriančius startuolius ir technologijų įmones, vystyti ir testuoti sprendimus, kurie galėtų nešti naudą visai organizacijai ir jos klientams plačiąja prasme, o strateginė  partnerystė taptų alternatyviu klubo pajamų šaltiniu. Inovacijų partneris „Katalista ventures“ padeda sukurti efektyvią sinergiją tarp klubo ir technologijų kūrėjų, dalinasi gerosiomis startuolių praktikomis bei sujungia su tinkamais įvairių sričių specialistais reikalingais vystyti ir plėsti kuriamus sprendimus.

„Šiuo metu jau esame pradėję bendradarbiavimą su keliais startuoliais, o ateityje tikimės studijos portfelyje turėti dar daugiau inovacijų kūrėjų. Norime parodyti, jog inovacijos ir sportas gali eiti išvien, todėl ieškome talentingų IT bei technologijų specialistų, kurie siekia naujų iššūkių ir nori savo žinias pritaikyti sporto srityje. Tai bus unikali galimybė, kadangi Lietuvoje panašių projektų nėra buvę, tad tikimės, kad suburta komanda, ne tik prisidės prie kokybiškų sprendimų įgyvendinimo, tačiau ir padės „Žalgirio“ klubui pasinaudoti inovacijomis siekiant plėsti klubo veiklą“, – pabrėžia Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Inovacijos dabar reikalingesnės labiau nei bet kada

„Žalgirio“ inovacijų studijos iniciatyva buvo pristatyta Eurolygai ir pelnė maksimalų lygos įsteigto „Digital Transformation“ fondo finansavimą. Ši parama tapo postūmiu įvairiems inovaciniams projektams klube.

Pirmiausia siekiama tobulinti jau esamą verslo modelį, pasitelkiant rinkoje veikiančias ir išbandytas inovatyvias technologijas. Tai leis pasibaigus karantinui visuomenę pasitikti su technologijomis, kurios padės gerinti renginių lankytojų patirtį. Šiuo metu kuriama „Žalgirio“ arenos programėlė, kurios pagalba lankytojai galės užsisakyti maistą ir gėrimus ir atsiskaityti už juos ne stovėdami  eilėje, o tiesiog sėdėdami savo kėdėje. Programėlė informuos, kada užsakymas bus paruoštas, nurodys artimiausią atsiėmimo tašką. Ši priemonė reikšmingai padės išvengti žmonių susibūrimo prie prekybos taškų, išlaikyti saugius atstumus. Taip pat lankytojams, išvengsiantiems stoviniavimo kasoje, leis sutaupyti laiko, kurį jie galės išnaudoti mėgaudamiesi veiksmu arenoje, nepraleisdami rungtynių ar koncerto epizodų.

Taip pat „Žalgirio“ sirgaliams bus pristatyta išskirtinio turinio platforma, kurią prenumeruojant bus galima susipažinti su iki šiol negirdėtomis istorijomis, pamatyti išskirtinius video reportažus, įsitraukti į pokalbius su žalgiriečiais, susipažinti su ekspertų nuomone apie rungtynes. Į šią platformą persikels komandos gerbėjų jau pamėgtos virtualios pramogos. Ši inovacija leis prenumeratoriams būti vos per žingsnį nuo komandos ir viską matyti iš dar arčiau.

„Natūralu, kad pasaulinė pandemija ir ilga pertrauka be sirgalių arenoje neigiamai paveiks mūsų iki šiol padarytą įdirbį. Atvėrę duris sirgaliams mes turėsime žengti tuos papildomus žingsnius, kurių anksčiau gal ir neprireikdavo. Tam ruošiamės jau dabar – kurdami inovacijas ir aktyviai besiruošdami naujų projektų startui“, – kalbėjo U.M.Jurkštaitė.

Esate IT ar technologijų kūrėjas ir nori prisidėti prie „Žalgirio“ inovacijų studijos? Registruokitės čia.

Norite gauti Kauno „Žalgirio“ naujienas į savo el. pašto dėžutę? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį paspaudę čia.

Skaityti toliau

Sportas

Kauno „Žalgirio“ trenerių štabe – teigiamas COVID-19 atvejis

Žalgiris.lt

Paskelbta

Kauno „Žalgirio“ komandoje užfiksuotas COVID-19 ligos atvejis. Blogai pasijutusiam vienam trenerių štabo narių trečiadienį atliktas COVID-19 testas parodė teigiamą atsakymą.

Visų kitų trenerių štabo narių ir krepšininkų trečiadienio testų rezultatai buvo neigiami.

Žalgiriečiai buvo tirti ir prieš antradienį vykusias Eurolygos rungtynes su Vilerbano ASVEL komanda. Tuomet visi komandos narių rezultatai buvo neigiami.

Dviejų neigiamų atsakymų per 48 valandas sulaukę komandos nariai pagal Eurolygos taisykles ir toliau gali ruoštis artimiausioms rungtynėms – penktadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai susitiks su Milano „AX Armani Exchange“ komanda.

Skaityti toliau

Sportas

#ArPažįstiŽalgirietį. Kurie krepšininkai geriausiai padėtų kasti sniegą arba užkurti automobilį?

Žalgiris.lt

Paskelbta

Pasibaigus žiemai, „Žalgiris TV“ pristato būtent su šio metų laiko vargais susijusį rubrikos #ArPažįstiŽalgirietį epizodą.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai turėjo atsakyti, kurį komandos draugą pasikviestų į pagalbą kasant gausiai iškritusį sniegą. Tarp pasirinkimų dominavo ekipos aukštaūgiai.

„Rinkčiausi Paulių Jankūną, nes jis gyveno Rusijoje, yra senas ir matė daug sniego, žino kaip jį kasti. Dabar jis turi tris vaikus, o po kiekvieno vaiko tu tampi vis stipresnis. Tai vadinama tėčio jėga“, – vaizdingai savo pasirinkimą apibūdino Nigelas Hayesas.

Komandos kapitonas populiariu pasirinkimu buvo ir kitame klausime – kuriam komandos draugui skambintų žalgiriečiai, jei neužsivestų automobilis?

„Tikrai Jankiui. Jis čia yra kaip neoficialus Kauno meras, todėl tikrai padėtų“, – šmaikštavo Martinas Gebenas.

Tiesa, pats ilgametis ekipos narys atsakydamas į šį klausimą ne tik pasirinko taip pat patyrusį Artūrą Milaknį, bet ir metė akmenį į jaunųjų Lietuvos čempionų žaidėjų daržą.

„Gal Artūrui… Mes vis tiek esame tos senesnės kartos, sugalvotume kaip tą mašiną užkurti. Mūsų jaunimas apie mašinas išvis nieko nesupranta“, – teigė 14 kartų LKL čempionas.

Minėtų krepšininkų bei Roko Jokubaičio, Thomaso Walkupo, Mariaus Grigonio ar Augustine‘o Rubito atsakymai į šiuos klausimus jūsų laukia naujausiame „Žalgiris TV“ vaizdo įraše.

Skaityti toliau

Sportas

„Žalgiris-2“ šventė pergalę Molėtuose ir žengė į NKL ketvirtfinalį

Žalgiris.lt

Paskelbta

Justinas Ramanauskas rungtynių pabaigoje surengė solo pasirodymą, o jo vedamas Kauno „Žalgiris-2“ iškopė į NKL – VIKINGLOTTO pirmenybių ketvirtfinalį.

Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje antrosiose aštuntfinalio rungtynėse 93:90 (28:17, 18:25, 17:23, 30:25) parklupdė Molėtų „Ežerūno-Atleto“ krepšininkus ir seriją laimėjo 2-0.

Įveikę molėtiškius, „Žalgirio“ dubleriai ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių susitiks su trečiąją vietą reguliariajame sezone iškovojusia „Telšių“ ekipa.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai turėjo dviženklį deficitą (42:53), tačiau spurtavo 23:10 ir prieš lemiamą ketvirtį iniciatyvą laikė savo rankose (65:63).

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms molėtiškiai pirmavo 3 taškais (83:80), tačiau svečiai vedami J. Ramanausko spurtavo, o jo 2 tolimi šūviai likus 46 sekundėms išvedė žalgiriečius į priekį (88:85).

Kitas „Ežerūno-Atleto“ išpuolis buvo netikslus, o likus 27 baudomis Vitalijus Kozys stipriai priartino kauniečius prie pergalės (91:85).

Šeimininkai dar bandė gelbėtis ir po Airido Giedraičio tritaškio priartėjo iki 2 taškų (90:92), netrukus Titas Sargiūnas realizavo vieną baudą iš dviejų (93:90), o paskutinėje atakoje molėtiškiais nepavyko išmesti tritaškio.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose sužaidė rungtynių herojus J. Ramanauskas, kuris per 30 minučių pelnė 18 taškų (4/5 dvit., 2/8 trit., 4/7 baud.), atkovojo 4 bei prarado 1 kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Ežerūno-Atleto“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo įspūdingas Modesto Žaunieriūno pasirodymas. Gynėjas per 34 minutes pelnė 29 taškus (1/2 dvit., 7/10 trit., 6/7 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 29 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: J.Ramanauskas 18 (8 rez. perd.), G.Bergaudas 16 (5 atk. kam.), M.Rubštavičius 15, T.Sargiūnas 15, V.Kozys 13 (8 atk. kam.), G.Nemeikša 8, D.Stenionis 5 (4 rez. perd.), G.Mačionis 3, U.Jaruševičius 0, P.Murauskas 0, K.Babušis 0.

„Ežerūnas-Atletas“: M.Žaunieriūnas 29, E.Džiaugys 18, A.Giedraitis 17.

Skaityti toliau

Sportas

Kauno „Žalgiris“ – Vilerbano ASVEL (pradžia 19.44 val.)

Žalgiris.lt

Paskelbta

3840x530

Antradienį „Žalgirio“ arenoje bus sužaistos Eurolygos 27-ojo turo rungtynės. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susitiks su Vilerbano ASVEL komanda. Rungtynių ginčo kamuolys bus išmestas 20.00 val.

Pirmasis mačas. Eurolygos šeštajame ture namuose žaidusi ASVEL ekipa rėmėsi tik 8 žaidėjais, o tarp nerungtyniavusių buvo Norrisas Cole‘as (vid. 13,8 tšk. sezone), Williamas Howardas (vid. 8,4 tšk.), Allerikas Freemanas (vid. 7,4 tšk.) ar Antoine‘as Diot (vid. 5,9 tšk.), kurio rungtynėse nebus ir šįkart.

„Žalgiriui“ ypač pirmoje dalyje daug problemų pridarė 218 cm ūgio ASVEL bokštas Moustapha Fallas, tačiau galiausiai kauniečiai išsivežė pergalę 83:74. Marius Grigonis prieš ASVEL sužaidė iki šiol rezultatyviausią ir naudingiausią sezoną mačą – 25 taškai ir 27 naudingumo balai.

Lyderiai. ASVEL savo gretose turi ne vieną pavojingą ir individualiai stiprų krepšininką, todėl skirtingose rungtynėse gali žaisti skirtingą krepšinį, lengvai prisitaikyti prie varžovų.

Rezultatyviausias komandos žaidėjas – 32 metų gynėjas Norrisas Cole‘as, 2012 ir 2013 m. tapęs NBA čempionu LeBrono Jameso, Chriso Bosho ir Dwyane‘o Wade‘o kompanijoje Majamio „Heat“ klube. Dar 2015–2016 m. sezone NBA jis rinko po 10,6 taško per mačą, o 2017 m. persikėlė į Senąjį žemyną.

Žaidė jis „Maccabi“ gretose (12,6 tšk. per 28 rungt. Eurolygoje), vėliau buvo nesustabdomas „Budučnost“ lyderis (16,6 tšk. per 15 rungt. Eurolygoje), o praėjusį sezoną žaidė „Monaco“ gretose Europos taurėje.

Šį sezoną N.Cole‘o rankose kamuolys ASVEL atakos metu būna dažniausiai, tačiau net ir jo minučių vidurkis nėra įspūdingas. Žaidžia amerikietis po 25:21 min., renka po 13,8 taško ir 3,5 rez. perdavimo per susitikimą. Šį sezoną dviženklio taškų skaičiaus N. Cole‘as neįmetė tik 5 mačuose iš 26.

Tačiau jis tikrai nėra vienintelis ASVEL lyderis. Jo bendraamžis Davidas Lighty renka po 11,7 taško ir yra tvirtas starto penketo žaidėjas trečiojo numerio pozicijoje. Pavojingas tiek prie tritaškio (37,5 proc.), tiek arčiau krepšio.

Kitas tvirtas starto penketo narys – sunkusis krašto puolėjas Guerschonas Yabuselle, šį sezoną renkantis po 9,5 taško ir 4,1 atkovoto kamuolio. Puolėjas puikiai praplečia aikštę (36,7 proc. trit.), yra pakankamai fiziškai stiprus ir gerai kovoja dėl kamuolių.

„Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris prieš rungtynes pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje gerais žodžiais išskyrė dar vieną varžovų puolėją, prancūzą Williamą Howardą. Šį sezoną jis iš 17 mačų tik kartą žaidė starto penkete, bet renka po 8,4 taško, o tritaškius pataiko įspūdingu 58 proc. taiklumu (20/35). 203 cm ūgio krepšininkas gali žaisti tiek lengvu, tiek sunkiu kraštu, o per tris pastarąsias rungtynes iš viso atsikovojo 20 kamuolių, kas parodo jo universalumą.

Na ir galiausiai – 218 cm ūgio bokštas M.Fallas. Su „Žalgiriu“ tik 7 taškus pelnęs, bet 11 pražangų išprovokavęs centras nėra tas žaidėjas, kuris spindėtų kiekvienose rungtynėse. Fiziškai galingas krepšininkas šį sezoną dažniau renka iki 10-ies taškų nei daugiau, tačiau yra puikus ginklas tam tikrose rungtynėse.

Pavyzdžiui mače su aukštaūgių stokojančia ALBA centras sumetė 25 taškus (10/12 dvit.), sugriebė 12 kamuolių ir užfiksavo 42 naudingumo balų pasirodymą.

„Reikia bandyti kiek įmanoma labiau jį išlaikyti už baudos aikštelės ribų, bet suprantant, kad to neįmanoma padaryti šimtu procentų. Teks bandyti jį iš ten išstumti kiek įmanoma labiau. Jis labai geras žaidėjas, ne tik labai aukštas, bet ir stiprus, tačiau sunku tai pastabėti.

Jo svorio centras yra aukštai, kaip įprasta tokiems žaidėjams, tačiau kojos labai, labai stiprios, todėl jį nustumti yra tikrai sunku. Jis kiek primena Milutinovą iš CSKA, kuris irgi yra aukštas, bet stiprus“, – apie ASVEL milžiną kalbėjo M.Schilleris.

Serija. ASVEL per pastarąsias 7 rungtynes viena po kito skynė pergales prieš „Olympiacos“, „Valencia“, „Baskonia“, „Crvena Zvezda“, „AX Armani“, „Bayern“ ir „Barcelona“.

Jeigu pažiūrėsime į abiejų komandų sezono statistikos vidurkius, matysime gana mažus skirtumus. Vienintelė kategorija, kur prancūzai ryškiai lenkia Lietuvos čempionus – blokai (vid. 3,2 prieš 1,1).

Tačiau pažiūrėję į pastarąją ASVEL seriją, galime matyti aiškesnį vaizdą, su kokiu žvėrimi „Žalgiris“ susidurs. Prancūzai per šiuos 7 mačus renka po 80,6 taško (sezono vidurkis – 77,1), o į savo krepšį praleidžia tik 73,1 taško (vidurk. 79,5). Tritaškius šioje serijoje ASVEL realizuoja 46 proc. taiklumu (vidurk. – 40,5 proc.).

„Karšta komanda, karščiausia visoje lygoje. Tai kitokia ekipa nei kitos – labai atletiška, jie su „Baskonia“ mano akimis yra atletiškiausi lygoje. Puolime jie labai daug žaidžia baudos aikštelėje su M.Fallu ir C.Kahudi su D.Lighty kraštuose. Šie du skirtumai padaro juos tam tikra prasme ypatinga komanda. Panašiai kaip mes, jie meta aukštu procentu tritaškius, bet nedaro to dažnai“, – pirmadienį varžovus pristatė M.Schilleris.

Taip, „Žalgiris“ (41,8 proc.), „AX Armani“ (42 proc.) ir ASVEL (40,5 proc.) išlieka geriausiai iš toli atakuojančiomis Eurolygos komandonus, tačiau iškritus Artūrui Milakniui tų metimų kauniečių žaidime gali dar labiau sumažėti.

Ir taip M.Schilleris ne kartą sakė, kad norėtų matyti daugiau išmetamų tritaškių, mat „Žalgiris“ su 19,62 tolimo metimo per mačą vidurkiu yra prie mažiausiai tritaškių išmetančių Eurolygos komandų. ASVEL išmeta tik šiek tiek daugiau – vid. po 21,38 metimo.

Skaityti toliau

Skaitomiausi