Connect with us

Miestas

LSMU Kauno ligoninė tapo didžiausia su COVID-19 kovojančia gydymo įstaiga

kaunieciams.lt

Paskelbta

LSMU Kauno ligoninė jau kelios savaitės yra daugiausiai Lietuvoje COVID-19 pacientų turinti gydymo įstaiga. Koronavirusas nuolat praretina ir dalį ligoninės darbuotojų – šuo metu jų serga apie 90.

Tiek sunkių ligonių dar neturėta

Buvo parų, kai LSMU Kauno ligonėje gydyta per 180 ligonių. Lapkričio viduryje šis skaičius svyruoja tarp 160-170. Daugiau kaip pusei ligonių reikia deguonies terapijos, kitai daliai būklė bet kada gali pablogėti.

„Jau turime nemažai pacientų, kurių amžius prasideda nuo 40 metų. Nuolat guli 3-4 vaikai. Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje plaučių ventiliacijos nuolat reikia dešimčiai ir daugiau pacientų. Ši ligoninė dar niekada nematė tokio didelio skaičiaus sunkių ligonių“, – situaciją apibūdino LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas.

Tenka riboti kitas paslaugas

Plečiant lovų skaičių ir stiprinant medikų komandą, teko laikinai stabdyti Josvainių g. 2 esančių terapinių stacionaro padalinių veiklą. Šie skyriai perorientuoti į COVID-19 gydymą. Chirurgijos ir Urologijos skyriai Josvainių g. 2 irgi skirti COVID-19 ligoniams, kuriems reikia daryti operacijas. Akušerijos ginekologijos skyrius, be sveikų gimdyvių, dar turi izoliacinį padalinį koronavirusu infekuotomas moterims.

„Personalui tai dideli ir neregėti iššūkiai, kurie trunka jau 9 mėnesius. Sekina ne tik didelis sunkių ligonių skaičius, bet ir neįprastos jų gydymo sąlygos: tenka lieti prakaitą vizituojant ir atliekant gydymo procedūras su kelių sluoksnių apsaugine apranga, daryti ligos eigos įrašus, konsultuotis telefonu arba kviestis medikus iš kitų skyrių dėl įvairių gretutinių ligų. Taip pat nuolatinis iššūkis – sudaryti grafikus, kad žmonės galėtų pailsėti po įtemptų darbo valandų, bet kartu būtų užtikrinamas sklandus visos paros darbas, nes specialistų nuolat trūksta“, – kasdienybės rūpesčius vardijo prof. A. Naudžiūnas.

Koronavirusas nuolat praretina personalo gretas – šiuo metu serga apie 90 ligoninės darbuotojų.

Pluša visi padaliniai

LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Svetlana Kauzonienė pabrėžė, kad įstaigai tenka spręsti ne tik medicinines, bet ir infrastruktūros problemas.

„Ligoninės veidas pandemijos metu labai pasikeitė, – teigė ji. – Tenka perplanuoti patalpas ir sukurti naujas erdves užtikrinant saugų personalo ir pacientų judėjima ligoninės viduje.“

Taip pat ligoninės darbininkai skuba plėsti deguonies taškus ten, kur jų dar nėra, nes daugumai COVID-19 ligonių tai gyvybiškai svarbi terapija.

„Darbo krūvis žymai padidėjo ir ne medicinos personalo specialistams – medicinos technikos inžinieriams, IT specialistams, viešųjų pirkimų specialistams, staliams, vairuotojams, pagalbiniams darbininkams, statybininkams. Reikia nuolat užtikrinti savalaikius viešuosius pirkimus kaupiant apsaugos priemonių rezervą, apsirūpinant reikiama medicinine įranga, suplanuoti ir atlikti daug kitų svarbių darbų, kad didžiausia kovojanti su COVID-19 įstaiga nebūtų palaužta pandemijos“, – kabėjo dr. S. Kauzonienė.

Ligoninei reikia daugiau vairuotojų, stalių, virėjų, pagalbiniai darbininkų. „Šis poreikis atsirado dėl didėjančio COVID-19 virusu sergančių pacientų skaičiaus, žymiai padažnėjusio pacientų pervežimo, COVID-19 lovų ligoninėje padidinimo nuo 110 iki 230 bei atitinkamo palatų ir kitų ligoninės patalpų pritaikymo išlaikant infekcijų kontrolės reikalavimus, o svarbiausia – užtikrinant tinkamas pacientų gydymo sąlygas bei medicinos personalo darbo ir poilsio sąlygas“, – sakė dr. S. Kauzonienė.

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

Papildoma pagalba sergantiems COVID-19: Kaune startavo mobilios medikų komandos

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Daugėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu, rizikos grupei priklausantiems ir namuose besigydantiems kauniečiams nuo šiol pagalbą teiks mobilios medikų komandos. Iš Kauno miesto poliklinikos personalo specialiai suburtos brigados padės užtikrinti kokybišką ir nepertraukiamą specialistų priežiūrą. Be to, šitaip siekiama sumažinti krūvį, tenkantį greitosios pagalbos ir ligoninių priimamuosiuose dirbantiems medikams.

Tiems, kurie gydosi namuose

„Matant šiandieninius greitosios pagalbos ir ligoninių priėmimo skyriuose dirbančių medikų krūvius, privalėjome rasti būdų, kurie leistų jiems reaguoti tik į pačius kritiškiausius iškvietimus. Būtent dėl to suformuotos mobilios komandos. Jos stebės namuose ar globos įstaigoje nuo koronaviruso besigydančių rizikos grupei priskiriamų kauniečių sveikatos būklę ir priims atitinkamus sprendimus. Tai leis ir patiems gyventojams jaustis saugiau“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

COVID-19 sergantis ir rizikos grupei priklausantis pacientas, pablogėjus sveikatos būklei ar pajutus naujų simptomų, turėtų nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šis, nustatęs, kad reikalinga kontaktinė konsultacija, galės paciento apžiūrai į namus ar globos įstaigą atsiųsti mobilią komandą. Ją sudarys šeimos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas ir slaugytojo padėjėjas. Specialistai pas pacientus atvyks tą pačią dieną, kai kreipiamasi dėl pagalbos.

Vizito metu šeimos gydytojas įvertins asmens sveikatos būklę ir nuspręs, ar sergantysis gali būti toliau gydomas ambulatoriškai namų sąlygomis. Prireikus bus skiriamas tiesioginis stebėjimas. Tai reiškia, kad mobilioji komanda ar atskiri jos specialistai lankysis periodiškai ir nuolat stebės būklę.

Matant ryškų sveikatos prastėjimą, pacientams gali būti pasiūlyta vykti į Karščiavimo kliniką Žemuosiuose Šančiuose. Pastaroji Kauno mieste visus metus veikia be pertraukų, o prieš kelias savaites padvigubino pajėgumus.

Nuolatinis ryšys su šeimos gydytoju

Kauno miesto poliklinikos mobilios komandos suformuotos iš Pagalbos namuose tarnybos medikų.

Dėl mobiliosios komandos vizito į šeimos gydytoją gali kreiptis visi rizikos grupėje esantys asmenys: pacientai, kuriems yra sukakę 65 ir daugiau metų, turintys lėtinių susirgimų arba nėščiosios. Specialistų brigadą, šeimos gydytojui rekomendavus, bus galima išsikviesti kasdien nuo 8 iki 20 val.

„Svarbu pabrėžti, kad su savo šeimos gydytoju palaikyti nuolatinį ryšį ir konsultuotis turėtų kiekvienas susidūręs su šia klastinga liga – ne tik esantys padidintos rizikos grupėje. Kauno poliklinika kreipėsi į visas miesto pirminės sveikatos priežiūros įstaigas, informuodama apie būtinybę sudaryti mobilias komandas ir aprūpinti jas būtinomis priemonėmis. Kai kurioms iš jų talkins mūsų medikai, o didžiausios ir daugiausia prisirašiusių pacientų turinčios privačios klinikos užtikrino, kad šitą funkciją vykdys savarankiškai“, – kalbėjo Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

Apie savo jėgomis suformuotas mobilias medikų komandas patvirtino šios įstaigos: „Aušros medicinos centras“, „Marių klinika“, „Romainių šeimos klinika“, „Inmedica klinika“, „Sveikatos projektai“, „Ave Vita klinika“, „Signata“, „Ars Medica“, „Diagnostikos laboratorija“ ir „Kalniečių šeimos klinika“.

Pajutus simptomus – registruotis tyrimui

„Visi suprantame, kokiomis nepavydėtinomis sąlygomis šiuo metu dirba medikai. Viešumoje daugiausia matome ligoninių atstovus, tačiau kauniečiai jau turėjo nemažai progų įvertinti ir poliklinikos indėlį. Nuo pat pavasario Kauno miesto poliklinikos personalas dirba mobiliajame patikrų punkte, atlikdami tyrimus tūkstančiams Kauno miesto ir aplinkinių savivaldybių žmonių. Jų pastangomis nenutrūkstamai veikia Karščiavimo klinika, o nuo šiol operatyvi pagalba greičiau pasieks ir su koronavirusu namuose kovojančius ligonius. Turime būti dėkingi tiems pasišventusiems profesionalams už tai, kad jie neužsidaro savo kabinetuose tarp keturių sienų, bet eina ten, kur reali mediko pagalba žmogui tuo metu ypač reikalinga“, – pabrėžė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno mieste veikiantis mobilusis patikrų punktas (Jonavos g. 51A) ir toliau veikia pilnu pajėgumu. Čia įrengtose keturiose linijose per pastarąjį mėnesį atliktų tyrimų vidurkis siekia gerokai per tūkstantį kasdien.

Gyventojai, galimai turėję tiesioginį kontaktą su sergančiuoju ar pajutę koronaviruso infekcijai būdingus simptomus, raginami registruotis COVID-19 testui mobiliajame patikros punkte. Tai padaryti galima paskambinus į Koronos karštąją liniją 1808 arba internetu: www.1808.lt.

Kauniečiai, neturintys galimybių savo automobiliu nuvykti į mobilųjį patikros punktą ar karščiavimo kliniką, dėl transportavimo gali kreiptis specialiuoju Kauno miesto savivaldybės numeriu 8-677 94119 arba el. paštu karantinas@kaunas.lt kasdien nuo 8 iki 20 val..

Daugiau aktualios informacijos apie koronaviruso situaciją Kaune: http://svarbu.kaunas.lt/.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Ar jūs kvietėte kada kaminkrėtį? Ypač tada, kai iš namo dūmai pradeda veržtis į lauką? (video)

kaunieciams.lt

Paskelbta

Laidos komanda susitiks su kaminkrėčių šeima Mariumi ir Jurgita. Marius – mūrininkas, o Jurgita – manikiūrininkė. Kaip jų gyvenime atsirado kaminkrėtystė? „Viskas prasidėjo nuo to kai teko pačiam išsivalyti kaminą“, – juokiasi Marius. Dar viena reta profesija – rimorystė. Ar šiandien daug kas žino, ką tai reiškia?

Laidos komanda Veiveriuose aplankys tikriausiai vieną paskutiniųjų pakinktų meistrų – Kazimierą Skučą. Čia atvykėlius pasitinka trys raidės – K, S ir R. Ką jos reiškia? Reportaže išvysite, kaip daromi pakinktai. Pokalbis 450. Kauno Prano Daunio ugdymo centro direktorė Raimonda Juknevičienė.

neregių, silpnaregių ir autistų vaikų ugdymą, visuomenės požiūrį ir karantino iššūkius. „Nuotolinis mokymas atrodo tikrai nekaip. Vaikams su negalia pirmiausia reikalingas socialinis bendravimas. Ne visi vaikai gali žiūrėti į kamerą ir suprasti, kad mokytojas yra kitame ekrane“, – sako pašnekovė.

7 Kauno dienos – sekmadieniais 11:30 per LRT PLIUS! 📺😊

Skaityti toliau

Miestas

Šilumos kaina Kaune – vėl mažiausia tarp Lietuvos miestų

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Šilumos kainoms Kaune pasiekus rekordines žemumas, miesto meras Visvaldas Matijošaitis pripažįsta, kad tai yra pastarųjų penkerių metų nuoseklaus ir kryptingo darbo rezultatas. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, šį lapkritį mažiausiai tarp Lietuvos miestų už šilumą moka būtent „Kauno energijos“ aptarnaujami vartotojai. Tokia tendencija išlieka jau kelis mėnesius iš eilės.

Išsaugojo rinkos dalį

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje lapkričio mėnesį, VERT duomenimis, yra 4,34 ct/kWh su PVM. Tuo metu kauniečiai jau kelis mėnesius iš eilės moka mažiausiai iš visos šalies gyventojų. Lapkritį – tik 3,54 ct už kilovatvalandę su PVM. Tai yra beveik 20 proc. pigiau nei pernai lapkritį.

„Kauno energijos“ aptarnaujamiems vartotojams šį lapkritį šilumos kaina yra viena mažiausių per pastaruosius 23 metus. Tokį atpigimą daugiausiai lėmė ženkliai sumažėjęs šilumos kiekis, perkamas iš kitų šilumos gamintojų. Jį pakeitė pigesnė šilumos gamyba nuosavuose įrenginiuose.

„Dar 2015 metais, ateidami dirbti Kaunui, išsikėlėme tikslą, kad komunalinių paslaugų kainos gyventojams turi mažėti ir tapti vienos pigiausių. Neleidome sužlugdyti savo šilumos gamybos pajėgumų, nors buvo spaudimas juos atskirti nuo šilumos tinklo, paruošiant galimybes privatizacijai. Per tą laiką Kaunas investavo į biokuro katilines, įsigijome Petrašiūnų katilinę, Palemono šilumos tinklus, sutvarkėme chaotišką situaciją Jurbarko katilinėje, atnaujinta didelė dalis šilumos tiekimo trasų. Šiandien turime mažiausią šilumos kainą šalyje – tai penkerius metus trukusio nuoseklaus darbo su aiškia kryptimi bei strategija rezultatas“, – pabrėžė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak jo, tuo pat metu į elektrą bei šilumą gaminančias jėgaines nemažai investavo ir privatus sektorius, kadangi valstybė anuomet gana dosniai subsidijavo tokius projektus. Tačiau „Kauno energijos“ turimos biokuro katilinės tapo rimta alternatyva ir atsvara privačioms jėgainėms. Šitaip miestas užsitikrino pranašumą, išlaikydamas savo šilumos gamybos rinkos dalį ir nesudarydamas sąlygų verslui diktuoti kainų.

Solidžių investicijų efektas

Per pastaruosius dvejus metus „Kauno energija“ įrengė 2 biokuro katilus ir 3 mobilias biokuro katilines, taip pat pabaigė nuo 2016 metų vykdytą „Pergalės“ katilinės modernizavimo projektą. Jo metu nugriauti 4 seni ir sumontuoti 7 modernūs katilai. Taip pat per šį laikotarpį bendrovė mieste rekonstravo ir naujai nutiesė beveik 15 km įvairaus skersmens šilumos tiekimo tinklų.

Į naujų šilumos gamybos įrenginių diegimą bei tiekimo tinklų rekonstravimą vien per praėjusius metus ir pirmąjį šių metų pusmetį „Kauno energija“ investavo apie 30 mln. eurų, iš kurių beveik 11 mln. – Europos Sąjungos dalinis finansavimas.

Visų šių investicijų rezultatas dabar akivaizdžiai matomas radikaliai sumažėjusiose sąskaitose už šilumą. Ypač ryškiai pokyčiai atsispindi spalio mėnesio sąskaitose, kurios siekia tik apie 10 eurų ir yra daugiau nei perpus mažesnės už pernykštes spalio sąskaitas.

Išlaikys žemas kainas ir toliau

Tikėtina, kad žemų kainų pozicijas AB „Kauno energija“ išlaikys ir ateinančiame šildymo sezone, sumažindama sąnaudas, atsisakius gamybos rezervavimo paslaugos iš Kauno termofikacijos elektrinės. Taip per 2020 metus bendrovė savo vartotojams Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke sutaupys dar apie 1,6 mln. eurų.

Be to, „Kauno energijos“ uždirbta papildoma investicijų grąža leido sumažinti kilovatvalandės kainą po 0,32 cento. Tai yra lėšos, kurias įmonė uždirbo padidinusi veiklos efektyvumą ir sumažinusi kuro sąnaudas.

Iki šių metų spalio ši kainų mažinimo dedamoji iš viso sudarė 8,33 mln. eurų.

„Jei šilumą gyventojams tiektų privatus verslas, natūralu, kad savo uždirbto pelno jis neskirtų kauniečių sąskaitoms mažinti“, – pridūrė Kauno meras.

Visą informaciją apie „Kauno energijos“ tiekiamos šilumos kainas, jų dedamąsias, name suvartotą šilumą, vidutinius mokėjimus ir kitus duomenis galima rasti bendrovės interneto svetainėje www.kaunoenergija.lt.

Skaityti toliau

Miestas

Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs dėl nesaugaus maisto darželiuose

kaunieciams.lt

Paskelbta

Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs, kad, esant ir taip sudėtingai situacijai bei valstybėje paskelbtam karantinui, dėl neatsakingumo ir nepakankamos kontrolės susiklostė pavojinga situacija, kai į Vilniaus ir Kauno darželius galimai buvo tiekiama salmonelėmis užkrėsta vištiena.

Praeitą penktadienį paaiškėjo, kad UAB „Handelshus“ (buvusi UAB „Pontem“) atšaukė visą vištienos partiją, kuri galimai buvo užkrėsta salmonelės bakterijomis. Įmonės produkcijos gavėjus pasiekė žinia, kad atšaukiama visa partija Lenkijoje pagamintos vištienos ir prašoma nesuvartotą vištieną grąžinti tiekėjui.

Tarp šios įmonės klientų yra Vilniaus ir Kauno darželiai, taigi tikėtina, kad salmonelės bakterijomis užkrėsta vištiena pateko ir ant darželinukų pietų stalo.

Kauno miesto savivaldybė visoms jai pavaldžioms įstaigoms išsiuntė tokio turinio pranešimą: „Įstaigos, kurios suvartojote produkciją, tai jau suvartojote, o kitos turite grąžinti tiekėjui ir visos be išimties turite dezinfekuoti virtuvę ir įrankius, pašluostes ir pan., sandėlininkė turi dezinfekuoti savo patalpas ir inventorių. Vengiant kryžminės taršos tikimybės – utilizuoti ir kitus produktus, kurie lietėsi su UAB „Handelshus“ laiške minima produkcija.“

Kaip pamename, dar visai neseniai Kauno darželiuose buvo salmoneliozės protrūkiai, sukėlę daugybę sunkių vaikų negalavimų. O skandaluose dėl nekokybiško ar vartoti netinkamo maisto skendėjusi įmonė, pakeitusi pavadinimą, ir toliau kelia tėvų nerimą dėl pavojaus vaikų sveikatai ir maisto kokybės problemų.

Skaityti toliau

Miestas

Karantinas Kaune koreguoja viešojo transporto tvarkaraščius

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Nuo pirmadienio Kauno miesto viešojo transporto tvarkaraščiuose numatomi pokyčiai. Karantino laikotarpiu dvigubai sumažėjęs keleivių srautas privertė peržiūrėti ir atitinkamai perdėlioti autobusų bei troleibusų grafikus. Ne piko valandomis viešasis transportas važiuos rečiau, tačiau intensyviausiu eismo metu susisiekimas mieste turės vykti optimaliu tempu.  

Drastiškas keleivių sumažėjimas

Koronaviruso situacijai šalyje aštrėjant, ženkliai sumažėjo viešuoju transportu keliaujančių kauniečių skaičius. Praėjusių metų spalį autobusais ir troleibusais gyventojai per dieną važiavo apie 160 tūkstančių kartų, šįmet tuo pačiu laikotarpiu vienos dienos kelionių skaičius siekia vos 80 tūkst.

„Atlikome keleivių srautų tyrimą ir pastebėjome, kad dienos metu ir vakarais nuo 18 val. dauguma autobusų ir troleibusų važinėja apytuščiai, todėl, stipriai sumažėjus keleivių srautams, palikti tokį patį reisų dažnumą būtų tiesiog nepraktiška. Tačiau net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu kasdien besinaudojantiems viešuoju transportu jaudintis nereikia – piko valandomis kai kurie reisai netgi padažnės“, – apie pokyčius pasakojo Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Pastebima, kad ženklų kelionių skaičiaus sumažėjimą nulėmė švietimo įstaigų veiklos ribojimai ir gyventojų perėjimas dirbti nuotoliniu būdu, iš namų. Analogiškos priežastys vyravo ir per pirmąjį šių metų karantino laikotarpį pavasarį.

Pokyčiai – nuo pirmadienio

Nuo lapkričio 23 dienos pasikeis visų autobusų ir troleibusų maršrutų eismo tvarkaraščiai darbo dienomis. Taip pat keičiami 3, 6A, 18, 23, 26, 29G, 35A, 37, 38, 40, 46, 54, 57G ir 68 maršrutų autobusų bei visų troleibusų maršrutų poilsio dienų eismo tvarkaraščiai.

„Tiesa, net ir retėjant transporto reisams vakarais, kelionės gyventojams, vykstantiems į įmones, kuriose dirbama pamainomis, kaip ir iki  šiol, bus pilnai užtikrintos“, – tvirtino M. Matusevičius.

Prieš vykdami viešuoju transportu, kauniečiai raginami susipažinti su atnaujintu maršrutų grafiku internete: stops.lt/kaunas/

Keliaujant autobusais ir troleibusais šiuo laikotarpiu privaloma paisyti visų saugumo reikalavimų bei rekomendacijų – taisyklingai dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus atstumo tarp kitų keleivių, dezinfekuoti rankas.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Šventinio laukimo nuotaikos Kaune: artėja „Saldžios saldžios Kalėdos“

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Lietuvą ir pasaulį sukausčiusi pandemija jaukia įprastą kasdienybę, tačiau negali užgožti gražiausių metų švenčių pasitikimo. Šių dienų sąlygomis renginiai keliasi į virtualią erdvę. Ne išimtis ir viena laukiamiausių tradicijų Kaune – pagrindinės Kalėdų eglės įžiebimas. Šventiškas koncertas pirmąkart vyks ne Rotušės aikštėje: saugant savo ir aplinkinių sveikatą, kitą šeštadienį (lapkričio 28 d.) kauniečiai bei žiūrovai visoje Lietuvoje kviečiami jį patogiai stebėti namuose per LRT televiziją.

Dar viena unikali kompozicija

Nors iki didžiųjų metų švenčių liko dar visas mėnuo, menininkės Jolantos Šmidtienės dirbtuvėse – pats darbų įkarštis. Šiemet eglutės puošybos elementai primins saldžią Kalėdų pasaką. Jie kuriami iš ekologiškos medžiagos – izolono.

„Pagrindinį Kalėdų simbolį Kaune vėl kuria unikalių eglučių autorė – menininkė Jolanta Šmidtienė. Jos idėjos ir darbai kasmet maloniai nustebina ir džiugina kauniečius bei miesto svečius. Pernai Rotušės aikštėje dominavusias ryškiaspalves „kosmines“ dekoracijas pakeis kalėdinės pasakos motyvai. Eglė bus visiškai kitokia, bet tradiciškai kerinti ir šventiška.

Metai buvo sudėtingi, tad Kalėdos Kaune tegul bus ramios ir lengvos. Tai atspindi ir šių metų šūkis: „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“. Į Rotušės aikštę sugrįš šviesios spalvos, o čia vykdavusios veiklos ir pramogos iš kalėdinio miestelio persikels į virtualią erdvę ir miestiečių namus“, – pasakojo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Atsižvelgiant į šalyje galiojančius saugumo reikalavimus bei rekomendacijas, šįkart tradicinės miestelio veiklos iš Rotušės aikštės persikels į virtualią erdvę. Mažųjų kauniečių ypač pamėgtos edukacijos, dirbtuvėlės ir kitos veiklos drauge su kalėdiniu paštu lankytojų lauks internete: artimiausiu metu startuos interneto svetainė kaledos.kaunas.lt.

Šviesi, šventiška bei saldžią pasaką menanti pagrindinė miesto eglė kauniečių lauks iki pat Trijų karalių. Pasigrožėti ja ir pasimėgauti išpuoštu miestu saugiai, be didelių žmonių susibūrimų spės visi.

Įkvėpimo sėmėsi iš morengų

J. Šmidtienė atskleidė, kad inspiracija šių metų Kalėdų simboliui ją aplankė netikėtai. Namuose, smaližiaudama morengais, ji atkreipė dėmesį į dailią deserto tekstūrą. Žinoma tekstilininkė tiki, kad saldumynai yra neatskiriama švenčių dalis, ypač šių dienų kontekste, kai žmonės namuose praleidžia itin daug laiko.

„Norėjosi sukurti tokią, kuri būtų saldi, lengva ir kvepianti namais. Bandėme išgauti skirtingas tekstūras ir galiausiai atradome vieną, kuri ypač primena morengą ar plaktą grietinėlę. Dabar iš to ir gimsta Kauno kalėdų eglė“, – šypsodamasi pasakojo menininkė.

Bendradarbiaudama su Kauno kultūros centru, šiųmečius kalėdinio miestelio papuošimus menininkė kuria panaudodama 2018 metais miesto įsigytus šventinių dekoracijų pagrindus, karkasus bei detales. Kaip įprastai, intensyviuose darbuose talkina gausi savanorių komanda.

Pasak autorės, papuošimų gamyba jau eina į pabaigą. Kitą savaitę laukia didžiausias iššūkis – „morengines“ dekoracijas sujungti į bendrą visumą, Rotušės aikštę paversiančią saldžia kalėdine pasaka.

Koncertastik TV ekranuose

Kasmet eglutės įžiebimas į Rotušės aikštę pritraukia tūkstančius žiūrovų, tačiau šiemet renginys vyks kitaip. Koncerto transliacija su garsiausiomis šalies scenos žvaigždėmis LRT televizijos eteryje prasidės lapkričio 28 d. 18 val.

Savo žinomiausius kūrinius dovanos Monique, Vidas Bareikis, Jazzu, Justinas Jarutis, „Saulės kliošas“, „The Roop“, Saulius Prūsaitis, Martynas Kavaliauskas ir Girmantė Vaitkutė.

„Švenčių laukimo pradžią pasipuošęs Kaunas skelbs ne tik skambiai įžiebdamas Kalėdų eglę, bet ir nutvieksdamas padangę įspūdingais fejerverkais. Kol kas išduosime tik tiek, kad jie vienu metu plykstelės net 6 skirtingose erdvėse. Fejerverkai puikiai daugumai kauniečių, tad saugiai pasidžiaugti reginiu jie galės neišeidami iš namų“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Papuoš tūkstančiai švieselių

Kalėdinę dvasią visame Kaune jau žadina įsibėgėję miesto puošimo darbai. „Lietučio“ girliandos sužibės virš pagrindinių miesto gatvių, o žiemiškai „apšerkšnijusiomis“ dekoracijomis pasipuoš Kauno tiltai. Tradiciškai švieselėmis pasidabins ir senamiesčio gatvės, Santakos parkas bei Smetonos alėja.

Rotušės aikštė kauniečius taip pat pasitiks gerokai šviesesnė nei anksčiau. Šiemet kur kas daugiau lempučių ir girliandų sužibs medžiuose, o aikštę supančių pastatų fasadus išryškins prožektorių šviesos.

 

„Aišku viena – nors šiemet gražiausios žiemos šventės bus kitokios nei įprastai, jas vis tiek pasitiksime šviesiai ir jaukiai, leisdami laiką artimiausių žmonių draugijoje, nesibūriuodami ir mėgaudamiesi pasipuošusiu miestu iki pat Trijų karalių“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Į naujai atgijusios Laisvės alėjos liepas jau „nutūpė“ daugiau kaip 12 tūkst. švieselių, traukiančių praeivių žvilgsnius. Netrukus beveik šimtas šviečiančių eglučių sužibs ir klombose prie Kauno miesto savivaldybės pastato.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 2 val

Į ligoninių koronaviruso skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų

2020 11 25 Ligoninėms patiriant spaudimą dėl išaugusių koronaviruso (COVID-19) pacientų srautų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su gydymo įstaigų...

Greitos naujienosprieš 2 val

„Kaimas į namus“ – galimybė nusipirkti norimą produktą tiesiai iš ūkio

2020 11 25 Užauginti ar pagaminti produktą yra tik dalis ūkininkų darbo – labai svarbu rasti ir pirkėją produkcijai. Iniciatyva...

Greitos naujienosprieš 3 val

NVSPL planuoja greitai ir skaidriai įsigyti reikiamų priemonių koronaviruso tyrimams

2020 11 25 Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą ir nenutrūkstamą šalies laboratorijų darbą,...

Greitos naujienosprieš 3 val

Bendrasis pagalbos centras perima Klaipėdos apskrityje greitosios medicinos pagalbos trumpųjų telefono numerių administravimą

2020 11 25 Nuo šių metų lapkričio 26 dienos Bendrasis pagalbos centras perima greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų telefono ryšio...

Greitos naujienosprieš 4 val

Veiklą pradėjo naujoji Literatūros taryba

2020 11 25 Kultūros ministerijoje į pirmąjį posėdį susirinkusi naujos sudėties Literatūros taryba aptarė veiklos perspektyvas. Tarybos narius pasveikino kultūros...

Greitos naujienosprieš 4 val

Kaune bus steigiamas valstybinės svarbos pramonės parkas

2020 11 25 Šiandien Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktam projektui dėl Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parko (AIPP) pripažinimo...

Greitos naujienosprieš 5 val

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

2020 11 25 Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną...

Greitos naujienosprieš 5 val

Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros 

2020 11 25 Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo sulaikymo tvarką – tokiems Teisingumo ministerijos siūlomiems...

Greitos naujienosprieš 5 val

Pratęsus karantiną, numatytas ribotas muziejų, galerijų ir ekskursijų lankymas

2020 11 25 Vyriausybė, priėmusi nutarimą dėl karantino Lietuvoje pratęsimo, numatė galimybę nuo gruodžio 10 d. griežtai apibrėžtomis sąlygomis lankytis...

Sportasprieš 5 val

M.Schilleris: „Zenit“ – gynybinė komanda, gerai atakuojanti varžovų silpnąsias vietas“ (VIDEO)

2020.11.25 [embedded content] Tautvydas Kubilius, Krepsinis.net Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį namuose priims po truputį po kovos su koronavirusu įsibėgėjančią Sankt Peterburgo...

Skaitomiausi