Connect with us

Naujienos

Lietuvos miestuose – tradicija tapusi „Diena be automobilio“

Susisiekimo ministerija

Paskelbta

Rugsėjįo 22 d. Lietuva kartu su kitomis Europos valstybėmis mini Tarptautinę dieną be automobilio. Šią dieną nemažai šalies savivaldybių ragina gyventojus nemokamai važiuoti miestų viešuoju transportu, o tuos, kurie įprastai juda kitaip, siūlo išbandyti naujas ir sveikatai bei aplinkai draugiškes nes judėjimo alternatyvas.

 

„Viena pagrindinių priežasčių, skatinančių keisti transporto priemonių naudojimo įpročius – galimybė saugiai ir patogiai judėti mieste. Džiugu, kad daugumoje savivaldybių gerėja viešojo transporto kokybė, palaipsniui atsiranda vis daugiau kokybiškų takų ir erdvių pėstiesiems, dviratininkams ir paspirtukininkams. Kiekvienas galime prisidėti prie teigiamų pokyčių, tad kviečiu visus šią Dieną be automobilio keliauti darniai, o kas gali – išbandyti naują, iki šiol dar neišbandytą ekologišką susisiekimo būdą“, – sako susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

 

Minint Dieną be automobilio, šiemet kai kuriuose Lietuvos miestuose viešasis transportas bus visiškai nemokamas. Rugsėjo 22 d. taip keliauti kviečia Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Marijampolė, Biržai, Druskininkai, Palanga, Joniškis, Kaišiadorys, Utena, Radviliškio rajonas, o Birštone tiek miesto gyventojai, tiek ir svečiai galės nemokamai keltis keltu per Nemuną. Be to, nuo rugpjūčio 1-osios Tauragėje visas viešasis transportas tapo nemokamas – rugsėjo 17–20 d. startavo šią iniciatyvą populiarinanti akcija „Išbandyk nemokamą viešąjį transportą mieste“.

 

Siekdama, kad Lietuvos miestuose būtų užtikrintas patogus ir aplinkai draugiškas susisiekimas, gerėtų eismo sauga ir didėtų miestų aplinkos patrauklumas, Susisiekimo ministerija rekomenduoja šalies savivaldybėms rengti darnaus judumo mieste planus. Šiuo metu darnaus judumo mieste planus jau yra parengusios 20 Lietuvos savivaldybių. 7 iš jų – Tauragėje, Alytuje, Visagine, Šiauliuose, Jonavoje, Panevėžyje ir Birštone – jau prasidėjo šių planų įgyvendinimas, kuriam skiriamos Europos Sąjungos fondų investicijos.

 

Pasak susisiekimo ministro, iki 2030 metų Darnaus judumo planus turinčiuose miestuose įvyks nemažai pokyčių.

 

„Dėmesys skiriamas visiems eismo dalyviams, nuosekliai artėjant prie tikslo, kad judėjimas miestuose taptų labiau subalansuotas. Bus siekiama, kad iki 2030 m. apie 42 proc. keliavimo būdų miestuose sudarytų lengvieji automobiliai, o dar apie 58 proc. – kelionės pėsčiomis, viešuoju transportu bei dviračiais“, – pažymi J. Narkevič.

 

Tarptautine diena be automobilio baigiama rugsėjo 16–22 d. kasmet vykstanti Europos judumo savaitė. Europos Komisijos iniciatyva šių metų judumo savaitės tema „Judumas – be jokios taršos“ buvo skirta pabrėžti senojo žemyno tikslą iki 2050 m. neišskirti anglies dioksido, todėl gyventojai buvo kviečiami sumažinti neigiamą kelionių poveikį aplinkai ir išbandyti įvairias ekologiškas susisiekimo priemones.

Skaityti toliau
Advertisement

Greitos naujienos

Už naudojimąsi mobiliuoju stabdytas vairuotojas, pasirodo, gyventojus vežiojo būdamas neblaivus

kaunieciams.lt

Paskelbta

2020 10 26

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, spalio 19-25 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių. Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 1277 greičio viršijimo atvejus.
Didžiausias greičio viršijimo atvejis praėjusią savaitę užfiksuotas penktadienį, spalio 23 d., kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai. 16.33 val. mobilusis greičio matuoklis fiksavo automobilį „VW“, kuris, vietoj nustatytų 90 km/val., važiavo 177 km/val. Greičiu.
Kitas, ne ką mažiau „lėtas“, vairuotojas užfiksuotas Kauno r., kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda. Sekmadienį, spalio 25 d., 10.58 val. automobilis „VW“, vairuojamas vyro (gim. 1987 m.), vietoj nustatytų 90 km/val. važiavo 169 km/val. greičiu. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 416 str. 6 d. numatyta, jog nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip penkiasdešimt kilometrų per valandą užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki penkių šimtų penkiasdešimt eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki septynių šimtų eurų. Taip pat vairuotojams privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vieno iki šešių mėnesių, o pradedantiesiems vairuotojams, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, motociklų vairuotojams privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienų metų iki vienų metų ir šešių mėnesių.
Praėjusią savaitę išaiškinta ir įvairių kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų – neblaivių automobilių bei dviračių vairuotojų, vairuotojų, neturėjusių teisės vairuoti, chuliganiško vairavimo atvejų, pėsčiųjų eismo dalyvių padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų.
Savaitgalį organizuotos papildomos policinės priemonės, skirtos neblaiviems vairuotojams ir kitiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams išaiškinti.
Penktadienio, spalio 23-osios, vakarą Jonavoje, Vasario 16-osios g., ir Kaune, R. Kalantos g., vykusių priemonių metu patikrinta per 300 transporto priemonių ir jų vairuotojų. Nustatyti 2 vairuotojai, vairavę transporto priemones, tačiau neturėję teisės to daryti, bei 3 neblaivūs vairuotojai. Vienas, kuriam buvo nustatytas 0,57 prom. girtumas, pareigūnams teigė iš vakaro vartojęs alkoholį, o dieną, kuomet susidūrė su pareigūnais, išlenkęs taurelę stipriųjų gėrimų laidotuvių metu. Kitas vairuotojas, kurį pareigūnai stabdė dėl naudojimosi mobiliuoju telefonu, kaip paaiškėjo, pavėžėjimo paslaugas teigė būdamas neblaivus. Nuo išgertų lašų, kaip teigė jis, alkotesteris parodė 1,35 prom. girtumą. Na ir galiausiai trečiasis vairuotojas, kuris, kaip paaiškėjo, taip pat vairavo neblaivus, įpūtė 0,55 prom., pamatęs vykstančią priemonę skubiai nusuko į degalinę. Tačiau akylos pareigūnų akies neliko nepastebėtas. Pasirodo, šis vyras vairuoti būdamas neblaivus sėdasi nebe pirmą kartą. Kadangi prieš tai skirta nuobauda nebuvo sumokėta, šįkart, kaip numatyta įstatymuose, buvo konfiskuotas vairuojamas automobilis. Dar 4 vairuotojai taip pat buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo nustatytos leistinos normos.
Kitos dienos, spalio 24-osios, vakare vykdytų priemonių Kauno r., Raudondvario k., bei Kaune, Linkuvos g., metu iš viso taip pat patikrinta per 300 automobilių ir jų vairuotojų. Čia taip pat nustatyta neblaivių vairuotojų iš viso 4, vienas iš jų, nespėjęs pasiekti savo kelionės tikslo, visai netoli namų. Dar 3 vairuotojai taip pat buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo nustatytos leistinos normos. Taip pat išaiškintas ir vienas teisės vairuoti neturėjęs vairuotojas.
Pareigūnai primena, kad tokias priemones, kuriomis siekiama išaiškinti įvairius pažeidimus, jie vykdo nuolat.
Kauno apskrityje šiais metais žuvo 18 eismo dalyvių (pernai iki spalio mėnesio pabaigos – 26), dar 605 sužeisti (pernai – 603). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Mirtį sėjantys dronai gali būti panaudoti ir taikiems tikslams – „MQ-9 Reaper“ padėjo kovoti su liepsnomis

www.kaunieciams.lt

Paskelbta

Apie „MQ-9 Reaper“ dronus įprastai kalbama kaip apie itin efektyvius medžiotojus-žudikus, vykdančius misijas karštuosiuose pasaulio kraštuose. „Reaper“ yra pajėgus karinis dronas, iš oro negailestingai naikinantis įvairius taikinius. Tačiau šiemet šis orlaivis buvo panaudotas ir taikiems tikslams.

„MQ-9 Reaper“ šiemet ne kartą kilo į JAV dangų vykdyti žvalgybinių užduočių. Šie orlaiviai, vienas kurių kainuoja apie 16 milijonų dolerių, turi ypatingai geras stebėjimo ir navigacijos sistemas. Taigi, „Reaper“ gali ne tik naikinti įvairius taikinius, bet ir piešti virtualius tam tikros teritorijos žemėlapius.

Būtent taip „Reaper“ ir pasitarnavo JAV stengiantis pažaboti Vakarų pakrantę siaubusius miškų gaisrus. Šie dronai kilo žvalgyti paveiktų teritorijų ir braižyti pavojingiausių zonų žemėlapius. Nacionalinės Gvardijos generolas majoras Mattas Beeversas teigia, kad Kalifornijoje į orą kilo visa „Reaper“ dronų eskadrilė. Kartu keli orlaiviai ore praleido 1159 valandas.

„Reaper“ dronas tam, beje, nėra pats tinkamiausias, tačiau kritinėse situacijose tenka naudoti tai, kas yra po ranka. Nacionalinė Gvardija norėtų „MQ-1C Gray Eagle“ dronų. Jie įprastai yra ginkluoti „AGM-114 Hellfire“ raketomis, bet gali vykdyti sudėtingas žvalgybines operacijas ir padėti palaikyti komunikaciją. Tai yra dar brangesni dronai, tačiau, žinoma, jie būtų naudojami ir kitoms užduotims.

Tai, beje, nėra vienintelis atvejis, kai „MQ-9 Reaper“ šiemet kilo vykdyti žvalgybos JAV teritorijoje. JAV muitinės ir sienų apsaugos tarnybos „Reaper“ dronai, įprastai naudojami pietinės JAV sienos apsaugai, gegužę skrido virš Mineapolio – taip buvo stebimi mieste vykstantys protestai.

Daugelis žmonių net neįsivaizduoja, kokio dydžio yra kariniai dronai. „MQ-9 Reaper“ sparnų ilgis siekia 20, fiuzeliažo – 11 metrų. Tuščias toks dronas sveria 2 223 kg, o pilnai pakrautas gali sverti ir 4 760 kg. Savo 900 AG turbopropelerinio variklio dėka jis gali išvystyti 482 km/val. greitį. Maksimalus MQ-9 skrydžio nuotolis – 1900 km.


http://www.technologijos.lt/n/technologijos/lektuvai_ir_aviacija/S-85280/straipsnis/Mirti-sejantys-dronai-gali-buti-panaudoti-ir-taikiems-tikslams—MQ-9-Reaper-padejo-kovoti-su-liepsnomis?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+technologijos-visos-publikacijos+%28Technologijos.lt+%C2%BB+Mokslo%2C+technologij%C5%B3+ir+%C4%AFmoni%C5%B3+naujienos%29

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Šią savaitę koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 21-oje raudonosios zonos savivaldybėje

Sveikatos apsaugos ministerija

Paskelbta

2020 10 26

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Plungės, Švenčionių, Joniškio, Šiaulių, Skuodo, Pasvalio, Kretingos, Širvintų, Jurbarko, Vilniaus, Klaipėdos, Šilalės, Trakų, Telšių rajonų, taip pat Marijampolės, Vilniaus, Elektrėnų, Kauno ir Klaipėdos miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Ši 21 savivaldybė pateko į raudonąją zoną, sudarytą pagal šviesoforo principą.

Raudonosios zonos savivaldybėse bus tiriami gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais, taip pat gydymo įstaigose besigydantys pacientai. 

Siekiant valdyti ekstremaliąją situaciją ir užkirsti kelią tolimesniam koronaviruso plitimui, sprendimą dėl savivaldybių priskyrimo žaliajai, geltonajai ir raudonajai zonai, priėmė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais, taip pat gydymo įstaigose besigydantys pacientai bus tiriami ir geltonajai zonai priskirtose Kauno, Šakių, Šilutės, Radviliškio, Panevėžio, Jonavos, Kaišiadorių, Ukmergės, Mažeikių, Lazdijų, Molėtų, Akmenės, Kėdainių, Kupiškio, Pakruojo rajonuose, taip pat Šiaulių, Palangos, Rietavo, Birštono, Kazlų Rūdos, Prienų, Panevėžio, Druskininkų, Kalvarijos, Neringos, Pagėgių miestuose. 

Žaliajai zonai šią savaitę priklausančiuose Tauragės, Utenos, Varėnos, Rokiškio, Vilkaviškio, Alytaus, Šalčininkų, Anykščių, Zarasų, Biržų, Ignalinos rajonuose bei Alytaus ir Visagino miestuose bus tiriami gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais.

SAM paaiškina, kad raudonajai zonai priskiriamos tos savivaldybės, kurios atitinka šiuos kriterijus:

•    14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50 ir per paskutinę savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų tyrimų savivaldybėje yra daugiau arba lygu 4 proc. 
•    Atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 ar daugiau procentų per savaitę.
•    Sergamumas yra daugiau nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais, dalis yra 30 ar daugiau proc. per savaitę.
•    Atitinkančioje šiuos kriterijus savivaldybėje per savaitę turi būti nustatyta daugiau kaip 10 koronaviruso atvejų. 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), individualiai įvertinus savivaldybės rizikingumą, galės pateikti siūlymą dėl savivaldybės priskyrimo raudonajai zonai.

Geltonajai zonai priskiriamos savivaldybės:

•    Kai jose per paskutines 14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra nuo 25 iki 50 ir per paskutinę savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų tyrimų savivaldybėje yra daugiau arba lygu 4 proc. 
•    14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra nuo 25 iki 150 ir per paskutinę savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų tyrimų savivaldybėje yra mažiau kaip 4 proc.

Žaliajai zonai priskiriamos tos savivaldybės, kuriose:

•    14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra mažesnis kaip 25 ir per paskutinę savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų tyrimų savivaldybėje yra mažiau nei 4 proc.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimas: nestandartiniai sprendimai – mažesni nuostoliai

Žemės ūkio ministerija

Paskelbta

2020 10 26

Koronaviruso pandemija ir artėjantis naujasis finansinis laikotarpis šiemet buvo tikras iššūkis Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) ir ES paramą kaimo plėtrai bei žemės ūkiui administruojančiai Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Joms teko suremti pečius ir priimti daug nestandartinių sprendimų, kad žemės ūkis ir kaimo žmonės patirtų kuo mažiau nuostolių. 

Šiandien nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos ūkininkams jau išmokėta daugiau kaip 65 mln. eurų valstybės pagalbos.

Tiesioginių išmokų avansų per spalio mėnesį bus išmokėta rekordiškai daug – 330 mln. eurų, ūkininkaujančius nepalankiose tam vietovėse pasieks 35 mln. eurų avansų, o ekologiškai ūkininkaujančius – 17 mln. eurų, tad iš viso bus išmokėta net 382 mln. eurų avansinių išmokų.

NMA, administruodama paramą COVID-19 pandemijos sąlygomis, stengiasi, kad suplanuoti paraiškų rinkimai vyktų sklandžiai, taiko įvairius palengvinimus paramos gavėjams, pavyzdžiui, jiems suteikiama galimybė paraiškas pateikti per paraiškų dėžutes, teikti papildomus mokėjimo prašymus, atsiskaityti už įvykdytus įsipareigojimus nuotoliniu būdu – naudojantis „NMA agro“ programėle.

ŽŪM kartu su NMA ir kitomis pavaldžiomis institucijomis nuolat ieško būdų, kaip sumažinti sankcijų ir patikrų, taip pat administracinę naštą ūkininkams.

Statistika rodo, kad šalies ūkininkai, nepaisant priminimų gausos, kasmet daro panašias klaidas ir pažeidimus, todėl sulaukia sankcijų. Pačios populiariausios klaidos: neteisingai nurodomi deklaruojami pasėliai, pažeidžiami kompleksinės paramos reikalavimai (pavyzdžiui, draudžiamu laikotarpiu skleidžiamas mėšlas, nesuženklinami gyvuliai, pateikiami neteisingi duomenys apie laikomus gyvulius ir kt.), vėlavimas deklaruoti pasėlius ir kt.

Nuo 2014 m. iki 2019 m. sankcijų ženkliai sumažėjo – nuo 15 mln. eurų (47 tūkst. pareiškėjų) iki 5 mln. eurų (10 tūkst. pareiškėjų), tačiau NMA ir toliau nuolat analizuoja statistiką ir Žemės ūkio ministerijai šiemet vėl pateikė įvairių sankcijų mažinimo pasiūlymų paketą. Jame pateiktas siūlymas diferencijuoti sankcijas, atsisakyti sankcijų už mažareikšmiams pažeidimus ir kt.

Patikrų mažinimas tikriems ūkininkams taip pat yra vienas iš NMA prioritetų, todėl patikrų kasmet mažėja, kai kuriais atvejais jų atliekama iki 40 proc. mažiau. Šiemet NMA savo veikloje pradėjo dar aktyviau naudoti palydovinius vaizdus, mobiliosios programėlės „NMA agro“ nuotraukas su koordinačių ir krypties žyme, bepiločius orlaivius – dronus.

Tikslingesnės patikros leidžia NMA mokėti tikriems ūkininkams didesnes tiesiogines išmokas: pernai nustatyti 4700 nenušienavimo atvejų reiškė, kad nevykdantys realios žemės ūkio veiklos ūkininkai savo  tiesioginių išmokų krepšelį „atidavė“ tikriems ūkininkams. 

NMA kartu su Žemės ūkio ministerija keitė teisės aktus ir priėmė daug priemonių, padedančių išvengti įvairių priežiūros institucijų veiksmų dubliavimosi. Vienai institucijai užskaičius kitos institucijos patikrų duomenis, mažiau bus trukdomi ūkininkai, mažiau liks neatitikimų tarp institucijų duomenų. Nuo 2021 m. mėsinių galvijų ir pieninių karvių patikras atliks Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, o NMA naudosis pastarosiomis teikiamais duomenimis. Šiuo metu vykdomas antrasis patikrų optimizavimo etapas – kartu su aplinkos apsaugos institucijomis ieškoma bendrų sąlyčio taškų keičiantis duomenimis ir mažinant patikrų skaičių.

NMA, siekdama palengvinti administracinę naštą ūkininkams, net 40 proc. sumažino metinių ataskaitų skaičių. Tai reiškia, kad paramos gavėjams nebereikės pateikti net 4 tūkst. ataskaitų, o NMA tai leis pagreitinti kitus administravimo procesus, pavyzdžiui, paraiškų vertinimus.

Šiuo metu NMA analizuoja iš įvairių registrų gaunamus duomenis, kuriuos galėtų panaudoti ir taip sumažinti iš pareiškėjų reikalaujamų dokumentų skaičių.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Šalyje patvirtinti 766 koronavirusinės infekcijos atvejai

Sveikatos apsaugos ministerija

Paskelbta

2020 10 26

Per vakar parą Lietuvoje buvo patvirtinti 766 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 208 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje, 170 Klaipėdos, 166 Kauno, 112 Šiaulių, 60 Telšių, 28 Panevėžio, 9 Marijampolės, 7 Tauragės, 4 Alytaus, 2 Utenos.

Iš 766 atvejų neištirti yra 468 atvejai. Iš per vakar dieną ištirtų 298 atvejų didžiausi protrūkiai fiksuoti VšĮ Plungės r. sav. ligoninės protrūkyje, kur patvirtinta 17 atvejų. 9 atvejai patvirtinti Kuršėnų ligoninės protrūkyje. Taip pat 9 atvejai patvirtinti Klaipėdos Respublikinės ligoninės protrūkyje.

Kauno apskrityje fiksuotas mirties atvejis asmeniui, kuris priklausė 60-70 metų amžiaus grupei turėjo kitų gretutinių ligų. Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką nustatyta, kad atvejis susijęs su LSMU Kauno klinikų Neurochirurgijos skyriaus protrūkiu.

Šiandien gautas pranešimas, kad spalio 16 d. mirė Telšių apskrities gyventojas, priklausęs 50-60 metų amžiaus grupei. Asmuo turėjo kitų gretutinių susirgimų. Asmuo galėjo užsikrėsti šeimoje.

Taip pat viena mirtis dėl kitų priežasčių fiksuota Vilniaus apskrityje. Asmuo priklausė 50-60 metų amžiaus grupei.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 10 949 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 6600 asmenys, 4166 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Daugėjant Covid-19 atvejų Teisingumo ministerija skelbia rekomendacijas civilinės metrikacijos įstaigoms

Teisingumo ministerija

Paskelbta

Dėl Covid-19 protrūkio kai kuriose savivaldybėse įvedus lokalų karantiną, Teisingumo ministerija ragina visas šalies civilinės metrikacijos įstaigas imtis priemonių užtikrinti kuo saugesnį paslaugų teikimą. Įstaigoms rekomenduojama plačiau taikyti…
Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 2 val

Už naudojimąsi mobiliuoju stabdytas vairuotojas, pasirodo, gyventojus vežiojo būdamas neblaivus

2020 10 26 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią...

Greitos naujienosprieš 4 val

Mirtį sėjantys dronai gali būti panaudoti ir taikiems tikslams – „MQ-9 Reaper“ padėjo kovoti su liepsnomis

Apie „MQ-9 Reaper“ dronus įprastai kalbama kaip apie itin efektyvius medžiotojus-žudikus, vykdančius misijas karštuosiuose pasaulio kraštuose. „Reaper“ yra pajėgus karinis...

Greitos naujienosprieš 5 val

Šią savaitę koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 21-oje raudonosios zonos savivaldybėje

2020 10 26 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai,...

Greitos naujienosprieš 6 val

Paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimas: nestandartiniai sprendimai – mažesni nuostoliai

2020 10 26 Koronaviruso pandemija ir artėjantis naujasis finansinis laikotarpis šiemet buvo tikras iššūkis Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) ir ES...

Greitos naujienosprieš 6 val

Šalyje patvirtinti 766 koronavirusinės infekcijos atvejai

2020 10 26 Per vakar parą Lietuvoje buvo patvirtinti 766 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 208 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje,...

Greitos naujienosprieš 7 val

Daugėjant Covid-19 atvejų Teisingumo ministerija skelbia rekomendacijas civilinės metrikacijos įstaigoms

Dėl Covid-19 protrūkio kai kuriose savivaldybėse įvedus lokalų karantiną, Teisingumo ministerija ragina visas šalies civilinės metrikacijos įstaigas imtis priemonių užtikrinti...

Rajonasprieš 8 val

Daugėja permainų Braziūkuose

Zapyškio seniūnijos Kuro seniūnaitijos seniūnaitis Laimas Šileika laikosi duoto žodžio. Pasitelkęs aplinkinius gyventojus, vasarą sutvarkė apleistas Senąsias Kuro kaimo kapinaites...

COVIDprieš 8 val

Dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 766, mirė du žmonės

Per praėjusią parą patvirtintas dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 766, mirė du žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Miestasprieš 8 val

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skelbiamas karantinas, plečiamas kaukių dėvėjimas

Vyriausybė pirmadienį paskelbė karantiną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar penkiose šalies savivaldybėse, jose bus įvedamas privalomas kaukių dėvėjimas visose viešose...

Maistasprieš 8 val

Matijošaitis kreipėsi į NVSC: „Raudona spalva negąsdina, bet nekelkime papildomos panikos“

Kasdien prastėjant epidemiologinei situacijai Lietuvoje, didieji šalies miestai nuo pirmadienio priskirti raudonajai zonai. Tai reiškia griežtesnius ribojimus ir gresiantį karantiną,...

Skaitomiausi