Pati gausiausia lietuvių delegacija istorijoje ir net 31 medalio komplektas įvairaus amžiaus grupėse – šia gaida baigėsi rugpjūčio 3–9 dienomis Vilniuje vykęs 49-asis Pasaulio medikų teniso čempionatas (angl. WMTS). Šiemet turnyras pritraukė daugiau nei 400 dalyvių iš 29 pasaulio šalių. Dėl medalių asmeninėse ir komandinėse varžybose jėgas išbandė daugiau kaip 100 Lietuvos medikų, iš kurių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno klinikų sveikatos specialistai sudarė didžiausią teniso žaidėjų grupę.

„Mes, kaip Lietuvos komanda, jau penkerius metus nuosekliai dalyvaujame pasauliniuose turnyruose ir mūsų medikų delegacija visuomet būdavo tarp lyderių pagal dalyvių skaičių. Dažniausiai mus lenkdavo tik amerikiečiai ar kitos gerokai didesnės nei Lietuva valstybės. Tačiau, žinant populiacijos skaičiaus skirtumus tarp JAV ir Lietuvos, tai turbūt neturėtų stebinti“, – sakė varžybų organizacinio komiteto vadovas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

Šeimininkų pastangos pirmą kartą Lietuvoje rengiant Pasaulio medikų teniso čempionatą sulaukė ir pripažinimo – Pasaulio gydytojų teniso sąjungos (WMTS) prezidentu vienbalsiai išrinktas prof. Remigijus Žaliūnas. Pareigas jis eis 2021–2023 metais.

Demonstravo puikų žaidimą

Absoliučia turnyro rekordininke šiemet tapo dermatologė Birutė Adomavičienė, iškovojusi net 3 aukso medalius. Nepriekaištingą žaidimą demonstravusi gydytoja vienetų varžybose finale įveikė varžovę iš Norvegijos, o moterų dvejetų varžybose, kartu su oftalmologe Renata Steponkiene, prasibrovė į finalą, kuriame savo varžovėms taip pat nepaliko vilčių. B. Adomavičienė buvo nepralenkiama ir mišrių dvejetų varžybose – su gydytoju ortopedu-traumatologu Rimantu Vencevičiumi nužygiavo iki finalo, kuriame nepaliko jokių vilčių savo priešininkams.

« 1 5 »
« 1 11 »

Kraujagyslių chirurgas Tadas Tarasevičius turnyre taip pat demonstravo puikų žaidimą – savo amžiaus grupėje pasiekė finalą, kuriame nugalėjo priešininką iš Čekijos. T. Tarasevičiui tai ne vienintelis turnyro prizas – kartu prof. Remigijumi Žaliūnu dvejetų varžybose savo amžiaus grupėje žaidėjai iškovojo bronzą.

Moterų dvejetuose puikiai žaidė Kauno klinikų gydytoja oftalmologė Dalia Jarušaitienė. Gydytoja, kartu su kolege iš Lenkijos, tik finale nusileido savo varžovėms ir iškovojo sidabro medalius.

Turnyre puikiai žaidė ir Kauno klinikas atstovavęs Rokas Aukštakalnis. Jis, kartu su gydytoja odontologe Greta Gintautaite, mišrių dvejetų varžybose iškovojo bronzos medalius. Bronzos medaliu vyrų vienetų varžybose savo amžiaus grupėje pasipuošė ir kitas Kauno klinikų atstovas – chirurgas Tadas Latkauskas.

« 1 5 »
« 1 11 »

Daug dėmesio turnyre skirta ir Tautų taurės (angl. Nations Cup) turnyrui, kuriame mūsų šalies moterų komanda iškovojo bronzą. Lietuvą šiemet atstovavo Birutė Adomavičienė, Renata Steponkienė, gydytoja odontologė Ligita Mačinskienė, jaunoji kardiologė Julija Borkytė ir gydytoja odontologė Greta Gintautaitė. Šiemet  moterų grupėje Tautų taurė atiteko Lenkijos, o vyrų – Vokietijos atstovams.

Puikią fizinę formą turnyre demonstravo ir senjorai. Savo amžiaus grupėse auksą iškovojo Virgis Vaičiulionis, sidabrą – Algirdas Gailius. Vyrų dvejetų varžybose A. Gailius ir Stasys Labanauskas tapo čempionais ir pasipuošė aukso medaliais.

Turnyrui puikiai pasiruošta

Vilniuje vykusiam Pasaulio medikų teniso čempionatui organizatoriai – LSMU, Lietuvos gydytojų sąjunga ir Lietuvos gydytojų teniso sąjunga – skyrė ypač daug dėmesio. Skirtingų amžiaus grupių varžybos vyko net 18-oje grunto aikštelių po atviru dangumi (Bernardinų,Vingio ir „Teniso erdvės“). Organizatoriai įvertino ir nepalankių oro sąlygų riziką, kas turnyro metu pasiteisino – paskutinę varžybų dieną prapliupus lietui visi mačai ir toliau sėkmingai vyko SEB arenoje.

Čempionato dalyviai iškart po varžybų galėjo pasinaudoti ir fizioterapijos paslaugomis, leidusiomis greičiau atgauti jėgas ir turnyre demonstruoti aukščiausio lygio fizinę formą.

« 1 5 »
« 1 11 »

„Atliktas didžiulis darbas. Manau, kad organizacinę kartelę iškėlėme labai aukštai, tad tikrai turime kuo didžiuotis. Dabar ramia sąžine perduodame estafetę Antalijai, kur vyks jubiliejinis 50-asis pasaulio medikų teniso čempionatas“, – sakė prof. Remigijus Žaliūnas.

49-ojo Pasaulio medikų teniso čempionato metu vyko ir kitas ypač svarbus renginys – 49-asis Tarptautinis prevencinės ir sporto medicinos kongresas. Jame čempionato dalyviai, LSMU, Kauno klinikų, taip pat kiti Lietuvos ir pasaulio sveikatos specialistai diskutavo, kaip tenise ir kitose sporto šakose išvengti traumų, taip pat kokį gydymą geriausia taikyti susitraumavus. Žaidėjai, kurie varžėsi teniso kortuose ir negalėjo sudalyvauti kongrese, tiesioginių transliacijų dėka galėjo stebėti visus pranešimus ir diskusijas.

 

lsmuni.lt inf.

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments