Connect with us

Grožis

Lietuvos grožio įdomybės: barberių trūksta, bet jų niekas neruošia

Paskelbta

Turbūt daugelis šiauriečių mano, kad grožis – išskirtinai moterų sritis. Juk vyras turi būti ne gražus, o stiprus, tvirtas ar kitaip dvasiškai turtingas. Tačiau vis dažniau galima pastebėti, kad vyrams tampa svarbi jų išvaizda: kaip jie rengiasi, kaip šukuojasi ar kaip išsiskiria iš kitų. Bėda tik ta, kad net ir Lietuvos vyrams jau ėmus sukti grožio ir priežiūros keliu, ne kiekvienas miestas gali pasiūlyti barberių paslaugas, kurių jiems reikia.

Barberių trūkumas – akivaizdus

Jeigu Amerikoje, dar karo metais, kone kiekviena gatvelė turėjo savo barzdaskučių ar vyrų grožio salono atitikmenų, tai Lietuvoje net ir 21-mąjame amžiuje aptikti tokią vietą yra itin sudėtinga. Barberiai, it mistinės būtybės, slepiasi didžiųjų miestų džiunglėse, o juos suranda tikrai ne kiekvienas.

„Barberių Lietuvoje trūkumas yra labai akivaizdus ir, tiesą pasakius, skaudus reiškinys tiek klientams, tiek ir mums. Praradus vieną darbuotoją ne tik galime nesuspėti aptarnauti jo paliktų klientų, bet ir gana ilgai užtrunkame, kol surandame barberio vardo vertą specialistą. Lietuvoje tokių yra labai nedaug. Tikrų meistrų – vos keli. O ir jie dažniausiai būna Kaune, Vilniuje ar Klaipėdoje ir mažesnių miestų gyventojai jų paprasčiausiai nepasiekia.“ – sako Kaune įsikūrusio barberių salono „Old Town Barbers“ vadovė Miglė Revko.

Problema – mokyklos?

Kaip teigia vieno garsiausių Lietuvoje barberių salono vadovė, bene didžiausia šių dienų problema mūsų šalyje – barberių mokyklų trūkumas. Oficialiais duomenimis šios specialybės neruošia jokios valstybinės mokymo įstaigos įskaitant ir kolegijas ar profesinio rengimo centrus. Tai turbūt ir yra viena didžiausių priežasčių trukdančių padidinti barberių skaičių Lietuvoje.

„Norėdami priimti į darbą naują barberį neretai turime jį patys visko išmokyti. Lietuvoje gyvenantys, deja, neturi galimybės išmokti šio amato taip, kaip tai daro, pavyzdžiui, kirpėjai. Nepastebėjome, kad barberio profesija būtų įtraukta į kolegijų ar profesinio rengimo centrų sąrašus. Todėl turbūt ir sakom, kad didelė problema yra ne specialistų nebuvimas, o jų neruošimas.“ – įžvalgomis dalinasi Miglė Revko.

Gelbsti grįžtantys iš užsienio

Kitose Europos šalyse barzdaskučių profesija yra jau gana sena ir turinti gilias mokymo tradicijas. Todėl ten paruošiami tikri savo srities profesionalai puikiai išmanantys šį subtilų darbą. „Old Town Barbers“ įkūrėja sako, kad grįžtantys iš užsienio lietuvaičiai dažnai net nežino, kokią vertingą profesiją įgijo užsienyje ir bijo pagalvoti, ką reikės veikti Lietuvoje.

„Užsienyje pabuvoję ir barberio specialybę bei, žinoma, daug praktikos įgyję lietuviai dažnai grįžta su baime, kad gimtoje šalyje neturės ką veikti. Tiesa, tokia, kad barberių trūksta visoje šalyje, todėl veiklos jiems tikrai netruks. Pas mus taip pat dirba užsienyje specialybę įgyję meistrai, tiesą pasakius, jie labai gelbėja garsinant ir gerinant barberių vardą Lietuvoje. Šie sugrįžę meistrai ne tik padeda klientams išeiti puikiai atrodant, bet ir prisideda prie kiek mažiau žinių turinčių barberių mokymo. Todėl turintys patirties, bet dar nedrįstantys savęs vadinti tikrais barberiais, gali drąsiai kreiptis tiesiogiai į mus. Mes tikrai padėsime išmokti visko, kas svarbu šioje profesijoje.“ – į Lietuvą sugrįžtančiais tautiečiais džiaugiasi barzdaskučių salono „Old Town Barbers“ įkūrėja Miglė Revko.

Jeigu jūs esate vienas tų, kurie dar neišmėgino šių specialistų teikiamų paslaugų Lietuvoje, tai „Old Town Barbers“ jūsų laukia Kauno senamiestyje, T. Daugirdo g. 4 arba Islandijos pl. 32, PLC Mega antrame aukšte įsikūrusiame salone.

Skaityti toliau
Spauskite norėdami komentuoti

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Grožis

Ar naminės plaukų kaukės prilygsta profesionalioms priemonėms?

Paskelbta

Gražių plaukų priežiūra neatsiejama nuo kokybiškų priemonių pasirinkimo. Tiesa, kol vieni perka profesionalias priemones, kurias naudoja net ir kirpėjos, tuo tarpu kitos labiau pasikliauna močiučių patarimais ir tepa plaukus medumi, žibalu, net alumi. 

Siekite ilgalaikio efekto 

Profesionalios priemonės yra geresnis pasirinkimas todėl, kad jos padeda pasiekti ilgalaikį efektą. Tai reiškia, kad Jūsų plaukai atrodys puikiai ne tik iškart po plovimo, tačiau ir po 10-ies metų. 

Pavyzdžiui, ypač vertinama Wella produkcija, kuri leidžia pasiekti ilgalaikę naudą tiek tiesiems, tiek garbanotiems plaukams. Jie pamaitinami, tad plaukas tampa gyvybingas, galiukai – nenušiurę. Dažniausiai su natūraliomis priemonėmis tokio efekto pasiekti nepavyksta, juolab, paprasčiausiai negalite niekada būti tikras, ką reiškia majonezo kaukės Jūsų plaukams šiandien po gerų 10-ies metų. Tikėtina, kad jie praras savo gyvybingumą  ir teks skirti nemažas investicijas į procedūras jų atgaivinimui. 

Kaina – daugeliui svarbiausias kriterijus 

Nors atrodo, kad naminės priemonės kainuoja pigiau, tačiau nepamirškite, kad perkant specialias – vienu metu gausite bent 10 skirtingų maitinančių priemonių, kompleksinį plauko gydymą. Tuo tarpu produkto kaina prilygsta vienam maisto gaminiui, kuris taip pat gali būti naudojamas kaip plaukų kaukė. Tokiu atveju profesionalios kosmetikos naudojimas tampa kur kas pigesne alternatyva, kuri padeda pasiekti ir geresnį rezultatą. 

Švarios SPA procedūros

Žinoma, taip pat verta paminėti ir procedūrų malonumus, kuriais turėtumėte mėgautis bent jau kartą per savaitę. Naudoti tiek profesionalias kaukes, tiek balzamus yra labai paprasta, patogu, nereikia daug laiko. Tuo tarpu naminių kaukių darymas ne tik reikalauja daugiau laiko, tačiau dažniausiai tai gana nešvarus darbas, juolab, tenka su tomis kaukėmis būti po kelias valandas, o tai riboja veiklas. 

Kiekvienas gali pasirinkti jam labiausiai tinkamą plaukų maitinimo priemonę, tačiau svarbiausia, kad mėgavimasis jomis būtų reguliarus, dar geriau – kuo dažnesnis. Tokiu atveju plaukas atrodys puikiai net ir tuomet, kai jo formavimui naudojamos karštos priemonės.

Skaityti toliau

Grožis

7 iš 10 lietuvių karantino metu nesidažo: kaip rūpintis savo odos grožiu iš vidaus?

Paskelbta

Karantinas keičia lietuvių dažymosi įpročius: paklausus, ar daugiau laiko praleidžiant namuose, moterys darosi kasdieninį makiažą, 67 proc. respondenčių atsakė neigiamai. Tačiau nustojus maskuoti odos trūkumus išryškėja tikroji jos būklė – nelygumai, pigmentinės dėmės ar spuogeliai. Kaip jų išvengti? 

„Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis*, 6 proc. moterų teigia, kad darosi kasdienį makiažą net ir būdamos namie. 19 proc. moterų dažosi, tačiau mažiau, nei įprastai. Karantino metu namuose dažniau dažosi jaunesnio amžiaus respondentės (18-35 m.). Taip pat vadovaujančias pareigas užimančios (13 proc.) moterys ir moksleivės-studentės (14 proc.).

Grožio samprata keičiasi

Karantinas iš esmės keičia ir moterų požiūrį į grožį – „Instagram“ socialiniame tinkle pasirodo vis daugiau žinomų moterų nuotraukų, kur jos drąsiai pozuoja be makiažo ir didžiuojasi, nors ir ne visada tobula, bet sveika ir švytinčia oda.

„Mano įsitikinimu, odos grožis prasideda nuo vidinės pusiausvyros, kuri tiesiogiai susijusi su pagarba sau: ramiu miegu, kokybišku maistu, fiziniu judėjimu, gebėjimu jausti jausmus. O šiandieninė situacija – tai puikus metas į tą vidų atsigręžti. Ką mes valgome? Kiek mes miegame? Kiek laiko praleidžiame prie ekranų? Taip, šiandien mūsų kasdienybė pasikeitė: nors ir galime gauti daug iš gamtos, naujos technologijos ir mokslas tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Šiandien grožio srityje mokslas tikrai pažengęs į priekį, todėl nebijokime pasinaudoti jo teikiama pagalba ir sustiprinti savo organizmą, o tuo pat metu ir odą, būtiniausiomis medžiagomis“, – tikina jogos trenerė Milana Jašinskytė.

Naujas sprendimas grožio pasaulyje

Kremai, serumai, tonikai – tai odos priežiūros priemonės, kurių svarbumu neabejoja niekas, tačiau grožio specialistai vieningai sutaria – jų negana. Šios priemonės veikia odos išorinius sluoksnius, tačiau neprasiskverbia giliau. Todėl šiandien vis daugiau specialistų atsigręžia į visiškai naują konceptą odos priežiūros sistemoje – nutrikosmetiką.

Pagrindinė idėja – grožis prasideda viduje. Tai produktai, kurie sujungia mitybą (angl. nutrition) ir kosmetiką viename. Veikliosios medžiagos  ir mineralai patenka į odą ne išoriškai, per viršutinius sluoksnius, bet iš vidaus. Jų sudėtyje randami antioksidantai, vitaminai, taip pat augalinės medžiagos, kurios gali apsaugoti odą nuo įvairių aplinkos veiksnių – saulės spindulių, taršos bei streso.

„Šios priemonės gali aprūpinti odą maistinėmis medžiagomis, kurių reikia tam, kad ji galėtų atsinaujinti. Tačiau nusiteikite, kad reikės šiek tiek kantrybės, kol pamatysite pirmuosius rezultatus. Odos ląstelės paprastai atsinaujina kas 3-5 savaites“, – teigia odos priežiūros specialistas.

*Apie tyrimą:

Reprezentatyvų šalies moterų tyrimą š. m. balandžio 20-30 dienomis atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Jo metu apklausta 540 moterų (18-75 metų) iš visos Lietuvos teritorijos.

Skaityti toliau

Grožis

Tobula drabužių spinta: kokia ji?

Paskelbta

Ne tik moterys, tačiau ir vyrai mėgsta puikiai atrodyti, tad nieko keisto, kad daugelis ieško tobulos drabužių spintos, kurioje būtų galima laikytis daiktus. Tačiau kaip atrodo ta tobula drabužių spinta ir kokius kriterijus reikia įvertinti, kad pavyktų tokia džiaugtis?

Kiekvienas asmuo gali išskirti skirtingus kriterijus, kadangi kiekvienas savaip supranta – kas yra tobulumas ir kur jis nori laikyti drabužius. Greitesniam pasirinkimui – keli svarbūs kriterijai, kurie dažniausiai padeda rasti tinkamą spintą.

  • Dažniausiai aktualiausias kriterijus yra talpumas. Paprasčiausiai norisi, kad visi drabužiai puikiai tilptų ir netektų ieškoti vietos, kur juos galima laikyti dar. Spinta tinka ne viename kambaryje. Prieškambarios spintos pravers norint tvarkingai laikyti viršutinius, lauko rūbus, baltus, striukes, batus, šalikus, pirštines, skėčius. Miegamojo spintos gali sutalpinti ne tik Jūsų rūbus, apatinius, bet ir patalynę, pledus, rankšluosčius ir kt.
  • Taip pat spintoje turi būti skirtingos erdvės, kurios leis patogiai laikyti drabužius. Vienose vietose – kabinami drabužiai, kitose – lankstomi, o trečiose – smulkmenos: kojinės ir apatiniai.
  • Drabužių spintos pasirenkamos ir pagal stiliaus niuansus. Kol vieni dažniausiai renkasi klasikinio stiliaus spintas, tuo tarpu kitiems gražiausios yra modernios. Štai todėl jie tokias ir renkasi.
  • Taip pat siūlome nepamiršti, kad varijuoja medžiaga iš kurios gaminamos spintos. Dažniausiai pasirenkamos medinės, kadangi jos ne tik labai puikiai atrodo, tačiau tuo pačiu yra ir labai tvirtos. Tačiau medinės tikrai nėra vienintelis pasirinkimas.
  • Plačiau siūlome skaityti komentarus apie konkrečius gaminius. Tam tikrų gamintojų drabužių spintos dažnai pristatomos kaip pats geriausias pasirinkimas, kai tuo tarpu kitos gali būti net ir peikiamos. Ieškokite Jums tinkamiausio varianto kuo atsakingiau.

Skoninga spinta paskatins daugiau dėmesio skirti jos tvarkymuisi ir tokiu atveju visi drabužiai visada bus sudėti tvarkingai ir lauks laiko, kuomet jie bus reikalingi. Tikrai egzistuoja tokia spinta, kuri Jums atrodo tinkama. Tik reikia mokėti ieškoti. O tai paprasčiausia yra daryti internetu.

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi