GrožisLietuvos grožio įdomybės: barberių trūksta, bet jų niekas neruošia

Avatar Gabrielė Lukšytė2019 6 rugpjūčio

Turbūt daugelis šiauriečių mano, kad grožis – išskirtinai moterų sritis. Juk vyras turi būti ne gražus, o stiprus, tvirtas ar kitaip dvasiškai turtingas. Tačiau vis dažniau galima pastebėti, kad vyrams tampa svarbi jų išvaizda: kaip jie rengiasi, kaip šukuojasi ar kaip išsiskiria iš kitų. Bėda tik ta, kad net ir Lietuvos vyrams jau ėmus sukti grožio ir priežiūros keliu, ne kiekvienas miestas gali pasiūlyti barberių paslaugas, kurių jiems reikia.

Barberių trūkumas – akivaizdus

Jeigu Amerikoje, dar karo metais, kone kiekviena gatvelė turėjo savo barzdaskučių ar vyrų grožio salono atitikmenų, tai Lietuvoje net ir 21-mąjame amžiuje aptikti tokią vietą yra itin sudėtinga. Barberiai, it mistinės būtybės, slepiasi didžiųjų miestų džiunglėse, o juos suranda tikrai ne kiekvienas.

„Barberių Lietuvoje trūkumas yra labai akivaizdus ir, tiesą pasakius, skaudus reiškinys tiek klientams, tiek ir mums. Praradus vieną darbuotoją ne tik galime nesuspėti aptarnauti jo paliktų klientų, bet ir gana ilgai užtrunkame, kol surandame barberio vardo vertą specialistą. Lietuvoje tokių yra labai nedaug. Tikrų meistrų – vos keli. O ir jie dažniausiai būna Kaune, Vilniuje ar Klaipėdoje ir mažesnių miestų gyventojai jų paprasčiausiai nepasiekia.“ – sako Kaune įsikūrusio barberių salono „Old Town Barbers“ vadovė Miglė Revko.

Problema – mokyklos?

Kaip teigia vieno garsiausių Lietuvoje barberių salono vadovė, bene didžiausia šių dienų problema mūsų šalyje – barberių mokyklų trūkumas. Oficialiais duomenimis šios specialybės neruošia jokios valstybinės mokymo įstaigos įskaitant ir kolegijas ar profesinio rengimo centrus. Tai turbūt ir yra viena didžiausių priežasčių trukdančių padidinti barberių skaičių Lietuvoje.

„Norėdami priimti į darbą naują barberį neretai turime jį patys visko išmokyti. Lietuvoje gyvenantys, deja, neturi galimybės išmokti šio amato taip, kaip tai daro, pavyzdžiui, kirpėjai. Nepastebėjome, kad barberio profesija būtų įtraukta į kolegijų ar profesinio rengimo centrų sąrašus. Todėl turbūt ir sakom, kad didelė problema yra ne specialistų nebuvimas, o jų neruošimas.“ – įžvalgomis dalinasi Miglė Revko.

Gelbsti grįžtantys iš užsienio

Kitose Europos šalyse barzdaskučių profesija yra jau gana sena ir turinti gilias mokymo tradicijas. Todėl ten paruošiami tikri savo srities profesionalai puikiai išmanantys šį subtilų darbą. „Old Town Barbers“ įkūrėja sako, kad grįžtantys iš užsienio lietuvaičiai dažnai net nežino, kokią vertingą profesiją įgijo užsienyje ir bijo pagalvoti, ką reikės veikti Lietuvoje.

„Užsienyje pabuvoję ir barberio specialybę bei, žinoma, daug praktikos įgyję lietuviai dažnai grįžta su baime, kad gimtoje šalyje neturės ką veikti. Tiesa, tokia, kad barberių trūksta visoje šalyje, todėl veiklos jiems tikrai netruks. Pas mus taip pat dirba užsienyje specialybę įgyję meistrai, tiesą pasakius, jie labai gelbėja garsinant ir gerinant barberių vardą Lietuvoje. Šie sugrįžę meistrai ne tik padeda klientams išeiti puikiai atrodant, bet ir prisideda prie kiek mažiau žinių turinčių barberių mokymo. Todėl turintys patirties, bet dar nedrįstantys savęs vadinti tikrais barberiais, gali drąsiai kreiptis tiesiogiai į mus. Mes tikrai padėsime išmokti visko, kas svarbu šioje profesijoje.“ – į Lietuvą sugrįžtančiais tautiečiais džiaugiasi barzdaskučių salono „Old Town Barbers“ įkūrėja Miglė Revko.

« 1 3 »
« 1 3 »

Jeigu jūs esate vienas tų, kurie dar neišmėgino šių specialistų teikiamų paslaugų Lietuvoje, tai „Old Town Barbers“ jūsų laukia Kauno senamiestyje, T. Daugirdo g. 4 arba Islandijos pl. 32, PLC Mega antrame aukšte įsikūrusiame salone.

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up