Naujienos

„Lietuvos geležinkeliai“ paramą skirstys pagal naujas taisykles

0

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“, kurie kasmet neskaidriai dalino šimtus tūkstančių eurų paramos, įskaitant ir su politikais susijusioms įstaigoms, planuoja parengti naują jos skirstymo tvarką. Skirtingai nei iki šiol, pagal ją paramos gavėjai bus skelbiami viešai.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovas Domas Jurevičius BNS teigė kol kas negalintis atsakyti, kada bus parengta nauja tvarka. Pasak jo, parama paprastai pradedama skirstyti metų viduryje. Iki tol įmonė pranešė formaliai sustabdžiusi jos teikimą pagal naujas paraiškas, o naujasis „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška valdybos paprašė, kad ši taip pat neteiktų paramos.

„Siekiama užtikrinti, kad visa parama bus paskirstyta skaidriai, laikantis visiems suprantamų paramos skyrimo kriterijų ir principų, kad visi jos gavėjai būtų ne tik viešai skelbiami, bet ir teiktų ataskaitą, kaip buvo panaudota jiems skirta parama“, – pranešime sakė M.Bartuška.

„Dabar parama išdalinta, pasirašytos sutartys. Stabdoma parama naujoms paraiškoms – jos nebus priimamos, kol nebus patvirtinta nauja tvarka“, – BNS paaiškino D.Jurevičius.

Bendrovė anksčiau nenurodydavo paramos gavėjų, motyvuodama, kad tai konfidenciali informacija.

Pernai bendrovė išdalino daugiau nei 1 mln. eurų, šiemet – 853 tūkst. eurų paramos, rodo Seimo Antikorupcijos komisijos ir Audito komiteto gauti duomenys. Plačiausiai piniginę įmonė atverdavo krepšiniui – viešoji įstaiga „Krepšinio rytas“, valdanti „Lietuvos ryto“ krepšinio klubą, pernai sulaukė 400 tūkst., šiemet – 300 tūkst. eurų injekcijos, Lietuvos krepšinio lyga – atitinkamai 200 tūkst. ir 50 tūkst. eurų, Moterų krepšinio lyga gavo 60 tūkst. eurų.

Centriniame Kauno turguje – tik natūralias uogas savo gaminiams naudojanti desertinė „Prisirpom“

„Lietuvos geležinkeliai“ per metus paaukoja dešimtims mokyklų, darželių, klubų, parapijų, organizacijų, universitetų ir pan.

BNS taip pat rašė, kad per pastaruosius trejus metus išskirtinio „Lietuvos geležinkelių“ dėmesio buvo sulaukę Vilkaviškio rajono ir Mažeikių rajono lopšeliai, darželiai ir sporto mokyklos. Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje nuo 1996 metų kandidatuoja buvęs socialdemokratų premjeras Algirdas Butkevičius, Mažeikiuose savivaldybės tarybos nariu dirba ministro pirmininko patarėjas susisiekimo klausimais Darius Jarmantavičius.

BNS turimi „Lietuvos geležinkelių“ skirtos paramos 2011 – 2012 metais rodo, kad per šiuos dvejus metus įmonė iš viso skyrė apie 2 mln. eurų.

Daugiausiai lėšų, kaip įprasta, bendrovė skyrė sportui. Tais metais vienodos pinigų sumos paskirtos krepšinio klubams Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir Kauno „Žalgiriui“. Vėliau parama iš „Lietuvos geležinkelių“ buvo skiriama tik sostinės klubui.

2011 – 2012 metais geležinkeliai taip pat skyrė paramą Vilkaviškyje esančioms švietimo įstaigoms, tačiau jų paramos gavėjų sąrašuose yra mažiau, nei A.Butkevičiui būnant premjeru 2016 metais.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos