Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

Tokios naujovės numatytos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintame apraše. Svarbu, kad šių klinikų kūrimui jokių naujų įstaigų neprireiks, savivaldybės jų teritorijoje esančias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas paskirs teikti tokias paslaugas.

Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Numatyta, kad į šias klinikas galės kreiptis 18-60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus.

« 1 5 »
« 1 11 »

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, stebinti augantį užsikrėtusiųjų skaičių, svarbu didinti pacientų ištyrimo galimybes maksimaliai saugiomis sąlygomis tiek galimai užsikrėtusiajam, tiek medikams.

„Pasitarę su specialistais, plečiame galimybes dėl tyrimo atlikimo. Tai reiškia, kad į visoje šalyje veiksiančias klinikas galės kreiptis karščiuojantys, jaučiantys šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą. Tokia naujovė leis plačiau įvertinti pacientų būklę ir  reaguoti į kiekvieną situaciją individualiai taip, kad pacientas reikiamą pagalbą gautų kuo greičiau“, – sako ministras A. Veryga.

Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui visų pirma turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

« 1 5 »
« 1 11 »

Šeimos gydytojas priima sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

« 1 5 »
« 1 11 »

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Dėl karščiavimo klinikų skaičiaus savivaldybėje ir dėl vienoje karščiavimo klinikoje veikiančių kabinetų skaičiaus turės apsispręsti pačios savivaldybės.

SAM Spaudos tarnyba

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
7 Komentarų
Naujausi
Seniausi Labiausiai balsuojami
Inline Feedbacks
View all comments
daiva

vienu žodžiu trūksta žodžių jei esi virš 60, tai laikas mirti, nors reikia dirbti ir karantino metu

onute

Tai ka , jau konkreciai pradesit naikinti pensininkus.Jeigu tau virs 60 ,tai mirk kanciose arba pats sau gala pasidarykn nes tokie jau niekam nereikalingi .Kol dirbom, mokejom mokescius ,taibuvom reikalingi,o dabar…. O siaubeli siaubeli, kokioje valstybeje gyvenam,,,Bet valdzioje irgi dauguma siekia ir virsija toki amziu tai jau jiems bus taikomos isimtys ar galvojat kad ju tai nepasieks.?

Tai kur ta teisybe ir lygybe?

Audronė

O jeigu MERAS susirgs, irgi nurašysite?

Audronė

Kažkoks siaubas. Reikia nelaukiant kreiptis į žmogaus teisų organizaciją . Ko tyli politikai? 299 užkrėsti, kiek iš jų serga. Neaišku. O atranka gyventi ar mirti jau prasidėjo!!!!! Gal geriau iš karto atvežkite virvę PASIKARTI.

Dina

O jeigu žmogus vienišas ir neturi automobilio? Per kiek laiko savivaldybė pristatys jį ir ar ne laikas jau jam bus ne į kliniką o į kitą įstaigą?

Kristina

O jeigu žmogui virš 60? Ką jam tokiu atveju daryti? Ar tėvų, senelių jau nebegydys? Iki ko mes dagyvenom? Siaubas.

Jūratė

O jeigu man 61? Vsio? Nepriims tos klinikos???
Aš neturiu teisės karščiuoti??? Ar kaip čia?
Dieve, duok neapsirgti