Miestas

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, neišvengiama nelegalios migracijos

0

Didžioji dalis užsieniečių į Lietuvą atvyksta ir būna joje teisėtai. Deja, ne visi atvykusieji susiruošia išvykti iš šalies iki vizos ar leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimo laiko pabaigos ir tampa „nelegaliais migrantais. Tokie užsieniečiai yra įpareigojami savanoriškai išvykti į kilmės šalį per sprendime dėl jų grąžinimo nustatytą terminą. Dažniausiai išvykimui, t. y. bilietų paieškoms, jų įsigijimui, maršruto suderinimui yra suteikiamos 7 dienos. Neišpildžius savanoriško išvykimo sąlygų, užsienietis iš šalies yra išsiunčiamas.

2016 metais Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrius (toliau-Migracijos skyrius) priėmė 105 sprendimus dėl užsieniečių grąžinimo į užsienio valstybes. Dažniausiai šiais metais buvimo Lietuvoje tvarką pažeidinėjo Kirgizijos, Kazachstano ir Tadžikistano Respublikos piliečiai, rečiau Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos Federacijos, Kinijos, Turkijos, Brazilijos, JAV piliečiai.

Lyginant su ankstesniais metais (2015 m. – 85 sprendimai; 2014 m. – 90 sprendimų; 2013 m.-23 sprendimai; 2012 m. – 25 sprendimai), tokių pažeidėjų skaičius vis didėja. Vien šiais metais buvo nustatyti keturi neteisėto buvimo šalyje atvejai. Visi užsieniečiai buvo įpareigoti išvykti iš Lietuvos.

Migracijos skyriaus specialistai primena, kad apie neteisėtai šalyje esančius ar gyvenančius užsienio šalių gyventojus, galite pranešti telefonais (8 37) 303 259, (8 37) 303 784 arba elektroniniu paštu kaunovpk.ms@policija.lt.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 140 / 836
 • NEPADEDA
  2% 20 / 836
 • ŽLUGDO
  77% 652 / 836
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  2% 24 / 836

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 538 str., dėlužsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką, buvimo ar gyvenimo Lietuvos Respublikoje, vykimo per Lietuvos Respubliką tranzitu ar išvykimo iš Lietuvos Respublikos tvarkos pažeidimo, gresia bauda iki trijų šimtų eurų.

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas