Mokslinės organizacijosLietuvoje įvyks didžiausia tarptautinė mokslo konferencija per pastaruosius kelis dešimtmečius

Rugpjūčio 18–22 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks didžiausia tarptautinė mokslo konferencija Kaune per pastaruosius kelis dešimtmečius. Konferenciją organizuoja Tarptautinė ekspozicijos mokslo draugija (International Society of Exposure Science, ISES, JAV) kartu su Tarptautine patalpų oro ir klimato asociacija (International Society for Indoor Air and Climate, ISIAQ, JAV). Renginys, kurio pagrindinė tema „Pastatų, gamtinė ir socialinė aplinka: poveikis ekspozicijai, sveikatai ir gerbūviui“ (angl. „The built, natural, and social environments: impacts on exposures, health and well-being“), apims platų subjektų...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 13 rugpjūčio

Rugpjūčio 18–22 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks didžiausia tarptautinė mokslo konferencija Kaune per pastaruosius kelis dešimtmečius. Konferenciją organizuoja Tarptautinė ekspozicijos mokslo draugija (International Society of Exposure Science, ISES, JAV) kartu su Tarptautine patalpų oro ir klimato asociacija (International Society for Indoor Air and Climate, ISIAQ, JAV).

Renginys, kurio pagrindinė tema „Pastatų, gamtinė ir socialinė aplinka: poveikis ekspozicijai, sveikatai ir gerbūviui“ (angl. „The built, natural, and social environments: impacts on exposures, health and well-being“), apims platų subjektų spektrą.

Vieno iš konferencijos organizatorių, Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto (CTF) prof. Dainiaus Martuzevičiaus teigimu, konferencijoje bus siekiama suprasti įvairių veiksnių, darančių įtaką sveikam gyvenimui, sąveiką, pagrindinį dėmesį sutelkiant į oro užterštumą pastatuose, bei diskutuojant apie šiuos veiksnius gamtinės ir socialinės aplinkos kontekste.

Konferencijoje bus diskutuojama apie teršalų šaltinius ir emisijas, koncentracijas, ekspoziciją, rizikos vertinimą, taip pat ekspozicijos vertinimo metodus, modelius, sveikatą, biomonitoringą ir biologinį atsaką bei komfortą, produktyvumą, bendruomenių sveikatą, gerbūvį ir kt.

Pastarosios temos siejasi su Kauno, kaip „Europos kultūros sostinės 2022 m.“, tikslais skatinant harmoningą ir darnią miestų plėtrą. Konferencija organizuojama laimėjus 2017 m. paraišką, kurią parengė KTU Cheminės technologijos fakulteto ir Statybos ir architektūros fakulteto mokslininkai.

„Tai yra didelis pasitikėjimas ir įvertinimas, kuris pasiekiamas tik nuosekliai dirbant šioje srityje ir įsitraukiant į asociacijų veiklas. Paskutinį kartą panaši konferencija vyko 2015 m. Bazelyje, Šveicarijoje, prieš tai Gente, Hong Konge, Liubline, Filadelfijoje, sekančiais metais – Seule. Šiais metais tikimasi sulaukti 600 mokslininkų iš viso pasaulio“, – tikina KTU CTF prof. D. Martuzevičius.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://isesisiaq2019.org/.

Informacija paimta iš ktu.edu

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up