Technologijos

Lietuvoje įkurtas pirmasis blockchain kompetencijų centras

0

2021 06 16

2021 m. birželio 15 dieną, BCCS (Blockchain, Cyber Security and Compliance Solutions) klasterio iniciatyva įkurtas pirmasis Lietuvos blockchain kompetencijų centras „Blockchain Lithuania“. Sekant kitų Europos Sąjungos valstybių pavyzdžiu, jo steigėjai, BCCS klasteris, kartu su inovatyvios įmonės statusą turinčia nare SuperHow ir Crypto Economy Organisation, siekia vienyti privataus ir viešojo sektoriaus atstovus kuriant bei diegiant inovatyvius blokų grandinės technologija paremtus sprendimus Lietuvoje. Iniciatyva gimė BCCS klasteriui glaudžiai bendradarbiaujant ir gaunant palaikymą iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) administruojamo „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ projekto bei Lietuvos inovacijų centro (LIC).

„Stebėdami spartų blockchain technologijų augimą ir pritaikymą Lietuvoje, siekiame toliau stiprinti ir edukuoti šią ekosistemą, skatinti Lietuvoje esančio verslo tarptautiškumą bei formuoti talentą. Suvienijant aukščiausio lygio ekspertus, verslo, mokslo bei valstybinio sektoriaus atstovus, „Blockchain Lithuania“ kompetencijų centras padės kurtis naujiems verslo modeliams, diegtis inovacijoms bei dalinsis žiniomis ir patirtimi“, – sako BCCS klasterio koordinatorius Andrius Petkevičius.

Kompetencijų centro tikslas – padėti, palaikyti ir edukuoti privataus ir viešojo sektoriaus organizacijas, siekiančias išnaudoti blockchain ir paskirstytųjų duomenų technologijų (angl. Distributed Ledger Technology, DLT) galimybes. 

„Blockchain Lithuania“ yra atvira platforma prie kurios gali prisijungti visi besidomintys ar naudojantys blockchain technologiją. Joje suinteresuotos šalys vieno langelio principu galės bendradarbiauti su įmonėmis ir reguliavimo institucijomis, kartu vystyti naujos kartos blokų grandinės technologijas ir kompetencijas, kurdamos pridėtinę vertę verslui, viešajam sektoriui, mokslui bei visuomenei.

Anot „InoLink“ projekto vadovės Jolitos Razumienės, naujiena apie Lietuvos blockchain kompetencijų centro įkūrimą tik dar kartą patvirtina, koks svarbus ekonomikos variklis gali būti kokybiškai veikiantis verslo klasteris: „Nuo šiol BCCS iniciatyva augindami blockchain kompetencijų specialistus, galėsime atliepti šios srities ekspertų paklausą ir patraukti tarptautinės verslo bendruomenės dėmesį. Tai vienos iš perspektyviausių pasaulinių technologijų, kurios gali sudaryti sąlygas Lietuvai reikšmingai kilti Europos Sąjungos skelbiamoje Europos inovacijų švieslentėje ir padėti mums tapti vienais iš Europos lyderių“.

„Blockchain Lithuania“ nariai jau yra sėkmingai įgyvendinę blockchain technologija paremtus projektus Lietuvos banko (LB Chain) bei kitų centrinių bankų, finansinių technologijų, telekomunikacijų, logistikos, tiekimo grandinių valdymo, tokenizacijos bei NFT srityse Europoje, JAV, Australijoje, Artimųjų Rytų bei Lotynų Amerikos šalių regionuose.

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Technologijos