Sveikata

Lietuviai karantino metu susiduria su nerimu ir psichologiniais sunkumais

0

Ilgalaikis priverstinis karantinas įvardijamas „didžiausiu pasaulyje psichologiniu eksperimentu“. Pasaulis dar niekada nebuvo susidūręs su tokio masto priemonėmis, kokios taikomos karantino dėl COVID-19 pandemijos metu. Milijardai žmonių priversti laikytis griežtesnių ar švelnesnių karantino sąlygų. 

Karantino pasekmės jaučiamos visame pasaulyje, išimtimi neliko ir Lietuva. Paklausus skaitytojų ar jie susiduria su nerimu, daugumos atsakymai buvo teigiami. ,,Pasidėjo tai, ko gyvenime nebuvo – panikos atakos, ėmė varginti miego apnėja. Geresnė savijauta, kai nebūni tiek namuose.” – patirtimi dalijosi viena iš skaitytojų.  ,,Siaubinga, kas yra daroma žmonėms, kiek raminamųjų, antidepresantų. Tiesiog visiškai žmonės praranda motyvaciją, vaikai nesisocializuoja…” – komentavo kita puslapio sekėja. Ne viename komentare žmonės skundėsi, kad kyla didelių problemų dėl darbo: ,, Nerandu darbo. Jau iki tokio lygio, kad raminamuosius geriu, nes panikos priepuoliai prasideda. ”

Kaip padėti sau tokiu sunkiu metu?

Jeigu pastebite, kad jums darosi itin sunku susitvarkyti su kasdienine veikla dėl patiriamo streso, pirmiausia reikia neneigti savo jausmų ir prisiminti, jog yra visiškai normalu patirti emocines reakcijas dėl netikėtų, nenumatytų ir grėsmę keliančių įvykių. Stenkitės palaikyti ryšį virtualiais kanalais su artimais žmonėmis, kadangi socialinė parama yra vienas pagrindinių ir labiausiai padedančių apsauginių veiksnių. Susikurkite dienos rutiną ir jos laikykitės.

Portalo skaitytojai taip pat dalinosi patarimais, kokios veiklos jiems padeda užmiršti karantino keliamus sunkumus. Kai kurie teigė, kad jiems padeda knygų skaitymas ir bendravimas su artimaisiais. Kiti dalinosi, kad atranda ramybę pasivaikščiojimuose : ,,Vedžioju šunį, džiaugiuosi gražia žiema prie Nemuno. ” – teigė viena iš skaitytojų.

Šiuo metu yra itin svarbu sekti savo emocinę būseną ir jaučiant pablogėjimą kreiptis į specialistus. Daugelis psichologų šiuo metu teikia ir nuotolinę pagalbą,

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sveikata