Connect with us

Verslas

Lietuviai inovatyviomis idėjomis šturmavo COVID-19 konkursą

Avatar

Paskelbta

Inovatorius, technologijų kūrėjus, startuolius ir inovatyvias įmones pakvietusi į idėjų konkursą „Life saving–innovations: stop COVID-19“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau sulaukė per 120 paraiškų. Konkursui yra suteiktas prioritetas, tad idėjas MITA ekspertai vertina skubos tvarka.

mita.lrv.lt nuotr.

Akivaizdu, kad Lietuvos inovatorių bendruomenė tikrai pajėgi pasiūlyti inovacijas vienai didžiausių šiuo metu žmoniją užpuolusių problemų spręsti. Iš gautų paraiškų 49 pateikė fiziniai asmenys, o 72 – įmonės, tarp kurių ir rinkos naujokai, ir lyderiai: UAB „Teltonika“, UAB „Rubedos sistemos“, UAB „Imunodiagnostika“, UAB „Baltymas“, UAB „Aconitum“. 

„Lietuviai stebina idėjų įvairove, netradiciniais sprendimais ir kūrybiškumu. Džiugu, kad sprendžiant COVID-19 krizę tiek Lietuvos startuoliai, tiek brandus verslas savo veiklą yra linkę perorientuoti ir rinkai pasiūlyti inovatyvių produktų, kurių šiuo metu labiausiai trūksta“, – sako MITA l.e.p. direktorius Gintas Kimtys.

Ekspertai pastebi, kad ES investicijų priemonėje „Inostartas“ iki šiol vyravo technologinius ir IT srities sprendimus kuriantys dalyviai,  o šis konkursas pritraukė inovatorius, kurie siekia spręsti ir socialinius iššūkius.

Tvarūs sprendimai kurs vertę net ir įveikus COVID-19

Pagrindinės siūlomų idėjų kryptys: tyrimų, vakcinų, vaistų kūrimas, gydymas (plaučių ventiliatoriai), medicininės priemonės (kaukės), patikros punktai/vartai, dezinfekavimo priemonės viešose erdvėse, dezinfekavimo robotai, nuotolinės platformos gydytojams, švietimo sistemai, sportui, biurams ir net maisto pristatymo technologijos.

Tarp gautų įdomiausių idėjų galima paminėti šias: naujo tipo asmens apsaugos nuo koronaviruso infekcijos medicininė apsauginė kaukė, moderniems respiratoriams reikalinga nanopluošto spausdinimo technologija, medicinos personalo apsaugai skirtas asmeninis ultravioletinių spindulių respiratorius, potencialus COVID-19 paciento neinvazinės stebėsenos įrenginys ir kiti projektai. Viena iš gyvybės mokslų industrijos įmonių siekia gauti finansavimą mokslininkų ir tyrėjų pritraukimui į baltymų, svarbių COVID-19 diagnostikai ir vakcinos kūrimui, sintetinimo projektą.

Teikiami labai skirtingo išvystymo lygio pasiūlymai: daugiausia sulaukta koncepcijų, net 43 siūlomi sprendimai jau išvystyti iki prototipų, o penktadalis – dar tik idėjos lygmenyje.

„Nors praktiškai visos pateiktos idėjos siūlomos siekiant suvaldyti būtent COVID-19 virusą ar jo sukeliamas problemas, dauguma planuojamų kurti sprendimų – tyrimų, vakcinų, vaistų projektai, švietimo ar gydymo platformos, dezinfekavimo robotai – galės būti pritaikyti ne tik prognuozuojamam viruso „sugrįžimui“ rudenį ar kitą pavasarį, tačiau ir kitų ligų profilaktikai, dezinfekcijai ar gydymui“, – teigia MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas Mantas Biekša.

Jau rengiamos pirmosios finansavimo paraiškos

Iš 121 pateiktų MITA ekspertai jau įvertino 107 paraiškas. Toliau dirbama su 47 idėjomis, iš jų pirmosioms 10 teigiamai įvertintų jau rengiamos finansavimo paraiškos. Dar 37 inovatoriai, kurių paraiškose buvo nedidelių trūkumų, pakviesti patobulinti idėjas pagal ekspertų rekomendacijas. Idėjas užpildant supaprastintą formą MITA svetainėje dar galima pateikti iki balandžio 17 d.

Kasdien Lietuvos inovatoriai agentūrai vidutiniškai pateikia po 15 paraiškų, tad tikėtina, kad iki kvietimo pabaigos siūlomų sprendimų skaičius pasieks 150.

Vertinamas idėjos inovatyvumas ir išskirtinumas, jos galimas naujas pritaikymas, mokslinių rezultatų naudojimas, vartotojų poreikių tenkinimas, naujų vartotojų ir/ar rinkų sukūrimas, technologijos konkurencinis pranašumas, poveikis COVID-19 viruso ir krizės suvaldymui.

Anot MITA ekspertų, nors dauguma idėjų iš principo vystomos teisinga kryptimi, tačiau pagrindinės priežastys, dėl kurių jos neįveikia pirmojo etapo – nepakankamai atskleistas idėjos inovatyvumas, mokslinių rezultatų naudojimas, technologijos konkurencinis pranašumas ar nepakankamas planuojamų mokslinių tyrimų ar eksperimentinės plėtros veiklų pagrindimas.

Startuoliams nebereikės ieškoti papildomo finansavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su MITA patvirtino daug palankesnes sąlygas verslui gauti subsidijų pagal ES investicijų priemonę „Inostartas“ ir kitas priemones („Inočekiai“ ir „Inopatentas“).

Tad su COVID-19 susijusius prototipus kuriantiems ar technologijas tobulinantiems startuoliams nereikės ieškoti papildomo finansavimo savo projektui įgyvendinti – geriausioms idėjoms įgyvendinti siūlomas ES priemonės „Inostartas“ finansavimas, kuris siekia net 100 proc. Vienam projektui planuojama skirti iki 52 tūkst. eurų. Iki metų pabaigos numatyta daugiau kaip 2 mln. Eurų ES investicijų pagal šią priemonę, kurios gali būti panaudojamos inovacijoms kurti.

ES investicijų priemonė „Inostartas“ skirta naujoms, inovatyvioms įmonėms. Pagal ją mažosios ir vidutinės įmonės gali gauti investicijų idėjai, produktui plėtoti ar tyrėjams ir mokslininkams įdarbinti.

 

mita.lrv.lt informacija

Skaityti toliau
Advertisement

Įmonės

Kaune pradėjo veikti galingiausia mieste elektromobilių įkrovimo stotelė: bus galima įkrauti greičiau

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, gruodžio pradžioje pradėjo veikti galingiausia mieste (75 kW) elektromobilių įkrovimo stotelė. Tai pirmasis tokio tipo greitojo automobilių pakrovimo taškas Lietuvoje.

 

Čia esanti Italijos gamintojo naujos kartos stotelė „Alpitronic Hypercharger“ įtraukta į tinklą „Ignitis ON“. Ateityje jos galingumą bus galima padidinti iki 150 kW ir čia vienu metu galės krautis du automobiliai. Daugelis kitų mieste ir šalyje esančių įkrovimo vietų šiuo metu neviršija 50 kW galingumo.

 

Elektromobilių entuziastas Dainius Jakas, jau išbandęs šią stotelę, sako, kad dabar dalies elektromobilių vairuotojai savo transporto priemones galės pakrauti kur kas greičiau.

„Pakrovimo greitis labai priklauso nuo kiekvieno elektromobilio modelio. Tačiau tie, kurie yra suprojektuoti atitinkamam galingumui, galės pasikrauti žymiai greičiau. Pavyzdžiui, „Hyundai Ioniq“ nuo 0 iki 80 proc. čia turėtų įsikrauti per maždaug 20 min“, – teigė elektromobilių žinovas, tinklalapio 100procentuelektrinis.lt autorius.

 

Bet kuriuo atveju laikas bekraunant automobilį vairuotojams neprailgs. Tuo metu galima apsilankyti čia pat esančiame moderniame maisto turguje, pasiimti maisto iš prekybos miestelyje veikiančių restoranų ir užkandinių arba užsukti į vieną kitą parduotuvę, kurių iš viso prekybos miestelyje yra daugiau kaip 2500.

 

Rūpindamasis elektromobilių įkrovimo infrastruktūra „Urmas“ prisideda prie aplinkos išsaugojimo ateities kartoms. Ši infrastruktūra bus plečiama ir ateinančiais metais.

„Reikšmingai augant elektromobilių skaičiui tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje svarbu turėti kuo platesnį įkrovimo stotelių tinklą. Pavyzdžiui, Europoje šių metų rugsėjį elektromobiliai jau sudarė 25 proc. visų naujų automobilių pardavimų. Lietuvoje šiemet buvo užregistruota net 140 proc. daugiau elektromobilių nei per tą patį laikotarpį pernai. Todėl mes taip pat prisidedame prie šios plėtros, skatindami alternatyvas vidaus degimo variklių naudojimui“, – sakė „Urmo“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

 

Naujosios stotelės atidarymo proga iki gruodžio 10 d. automobilius joje bus galima įkrauti nemokamai.

Skaityti toliau

Verslas

Šiauliečiai pasiūlė sprendimą, kaip rasti gerą namų meistrą

kaunieciams.lt

Paskelbta

Beveik metus su mažomis pertraukomis besitęsiantis karantinas pakeitė gyvenimo ritmą ir poreikius. Daugelis, galėdami daugiau skirti laiko namams, pradėjo užsiimti remontu ar tiesiog artimiausios aplinkos puoselėjimu. Kauno mokslo ir technologijų parko verslo pre-akceleravimo programoje EVOLUT 4.0“ dalyvaujantys šiauliečiai sugalvojo sprendimą, kaip nuotoliniu būdu patogiai rasti tinkamą meistrą – sukūrė daugiau nei tris šimtus meistrų vienijančią platformą „GETFIX“. 

Verslo idėją padiktavo asmeninė patirtis

Meistrų platformos bendraįkūrėjas atskleidžia, kad tokios krypties verslas atsirado iš asmeninės patirties. Kaskart norint užsisakyti meistro į namus paslaugas, tai tapdavo išties milžinišku iššūkiu.

„Tekdavo atlikti ne vieną skambutį, kol atsirasdavo meistras, galintis atlikti užduotį reikiamu metu už priimtiną kainą. Mes savo klientams suteikiame  aiškią kainodarą ir meistrų vertinimus. O šiuo metu veikla vystoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, sistemoje registruota daugiau nei 340 meistrų“, – pasakoja platformos vystytojas.

Anot jo, patys meistrai savarankiškai administruoja užklausas ir į jas atsako. O užsakymus galima pateikti ne tik kompiuteriu, bet ir naudojant mobiliąją aplikaciją.

Užsakymą galima pateikti greičiau nei per minutę

„GETFIX“ bendrakūrėjas atskleidžia, kad šis sprendimas yra adresuotas į abi sandorio puses – meistrą ir klientą. Meistrams sukuriama puiki galimybė užsidirbti laisvu laiku ir gauti didesnį darbo užmokestį. O klientams ši sistema patogi, nes užsakymą galima pateikti vos per minutę ir itin greitai rasti tinkamą meistrą. Taip pat klientai gali matyti visą reikalingą informaciją apie užsakymą priėmusį meistrą: jo patirties aprašymą, įvertinimą, valandinį įkainį ir taip pasirinkti tinkamiausią žmogų  reikalingam darbui atlikti.

„Taip pat siūlome prekybos tinklams tokią paslaugą, kad pirkdamas prekes klientas iškart galėtų užsakyti ir jų surinkimo/ sumontavimo paslaugą. Panaudojant QR kodus fizinėse parduotuvėse ir užsakymo formas el. parduotuvėse, būtų suteikiama papildoma vertė klientams“, – įsitikinęs E. Markulis.

„GETFIX“ jau bendradarbiauja su tokiais prekybos tinklais kaip „Jysk“, „Rentway“,, vedamos derybos su kitais mažmeninės prekybos atstovais. Taip pat šis startuolis jau yra patekęs tarp 10 geriausių komandų iš 69 „Startup Lithuania“ organizuotame renginyje „Startup Fair Pitch Battle“.

Skaityti toliau

Rajonas

„LOKALI: Made in Akademija“: verslas, gimęs iš alkio kultūrai

kaunieciams.lt

Paskelbta

Lapkričio 26 d. Kauno rajono Akademijos miestelyje duris atvers ilgai laukta  šio miestelio bendruomenės savomis rankomis įkurta parduotuvė „LOKALI: Made in Akademija“

Prasidėjusi nuo idėjos, gimusios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“ ir bendruomenės noro patiems susikurti lėšas kultūrinio gyvenimo plėtrai, parduotuvė startuoja po savo stogu sutelkusi apie 40 verslininkų. Lankytojams „LOKALI: Made in Akademija“ pasiūlys Akademijoje pagamintos produkcijos: įvairiausių maisto gaminių, o taip pat ir bižuterijos, tekstilės, gėlių, odos gaminių, paveikslų.

„Apie tokį ambicingą projektą ir verslui, ir kultūrai sunkiu metu, iš pažiūros būtų mažų mažiausiai nedrąsu pasvajoti, o dar ir apie tai, kiek ir kaip vietos bendruomenės narių, įmonių ir Kauno rajono savivaldybės ši idėja bus palaikoma. Avantiūra (gerąja prasme!) su dideliu užtaisu ryžto ir užsispyrimo virto prasmingu ir ilgalaikiu projektu. Tikiuosi, kad Akademijos bendruomenės centro ir vietos partnerių kuriama parduotuvė – atvira pokalbių ir susitikimų erdvė, taps įkvėpimu, kad jautrumas bendruomenei ir pagarba savo gyvenamai vietai gali dideles idėjas paversti realybe“ , – sako „Kaunas 2022“ kuratorė Viltė Migonytė-Petrulienė.

„Mūsų bendras verslas gimė iš alkio kultūrai. Iki šiol neturėjome nei kultūros centro, nei jame dirbančio darbuotojo: kultūrinis gyvenimas buvo susijęs su tik su projektiniu finansavimu, o to, deja, nepakako. Ėmėme galvoti, kaip galėtume nebetiesti rankos, o kultūrai prisitraukti lėšų patys. Vieno renginio metu, kuriame vyko degustacija, pamatėme, kad Akademijoje apstu puikių gamintojų, kurių produkcija galėtų būti patraukli ir platesnei auditorijai. Tada nusprendėme plėtoti bendruomeninės parduotuvės idėją. Ji yra paremta dvigubo laimėjimo principu: bendruomenė gamintojams užtikrina erdvę, kur jų gaminiai yra matomi, o dalis pelno yra skiriama tos bendruomenės kultūriniam gyvenimui palaikyti“, – Lietuvoje dar mažai žinoma socialinio verslo idėja dalijosi parduotuvės LOKALI direktorė Kristina Šiožinienė.

Pasak p. Kristinos, duris atveriančioje parduotuvėje pirmuosius lankytojus pasitiks apie 40 vietos verslininkų gaminiai.  Tačiau tai – ne riba. Gamintojų ratą bendruomenė planuoja plėsti ir ateityje savo vartotojui pasiūlyti apie 200 Akademijoje ir šalia jos veikiančių verslų produkcijos. „Didžioji dalis parduotuvės asortimento – maistas: karamelė, padažai, saldumynai, kepiniai. O taip pat pasiūlysime bižuterijos, gėlių, paveikslų, tekstilės ir odos gaminių. Apsilankę čia galės rasti ir kol kas vienintelę šios parduotuvės paslaugą – pasimėgauti puodeliu skanios kavos“ , – pasakoja K. Šiožinienė.

Nuo pat pirmosios veiklos dienos verslas šioje bendruomenės erdvėje bus neatsiejamas nuo kultūros: viena parduotuvės siena bus skirta vietos menininkų darbams eksponuoti. Pasak parduotuvės direktorės,  norinčiųjų netrūksta jau dabar.  Iš karto po atidarymo lankytojai čia išvys menininkės Valdonės Gudaitienės medinių paveikslų parodą.

Atvėrę fizinės parduotuvės duris, bendruomenė nesustos: gruodžio viduryje planuojama pradėti ir elektroninės parduotuvės veiklą.

„LOKALI: made in Akademija“ įsikūrusi Kauno rajone, Akademijoje, Varžupio g. 1, prekybos centre RIMI.

Skaityti toliau

Verslas

Pirmosios sąskaitos už šildymą Kaune – perpus mažesnės nei pernai – tik apie 10 eurų

kaunieciams.lt

Paskelbta

Vėliau prasidėjęs šildymo sezonas, palyginti, šilti spalio mėnesio orai ir sumažėjusi miesto šilumos kaina lėmė, kad kauniečiai už spalį šildymui suvartotą šilumą mokės perpus mažiau, nei pernai. Vidutinė sąskaita už šildymui suvartotą šilumą sudarys tik apie 9,6 euro su PVM.

 

Vidutinė sąskaita už šildymui suvartotą šilumą skaičiuojama 60 m2 ploto butui, neskaitant šilumos karštam vandeniui paruošti bei vonios šildytuvui. Pernai spalį ši sąskaita Kaune sudarė 20,4 euro su PVM.

 

Didele dalimi sąskaitos sumažėjimą lėmė vėliau nei pernai prasidėjęs šildymo sezonas. Pernai jis prasidėjo spalio 3 dieną, šiemet – spalio 15–ąją (parodyta grafike).

 

Antrasis faktorius, lėmęs tokį ženklų sąskaitų sumažėjimą, buvo itin maža miesto šilumos kaina, kuri sudarė vos 2,92 ct už kilovatvalandę su PVM. Ši kaina buvo mažiausia per pastaruosius 24 metus. Palyginimui, praėjusiųjų metų spalį miesto šiluma kainavo 4,15 ct už kilovatvalandę. Grafike parodytos vidutinės sąskaitos už šildymui suvartotą šilumą ir šilumos kainos Kaune 2019 ir 2020 metų spalio mėnesiais.

 

Mažiausias mokėjimas už 2020 m. spalį 60 m2 ploto šildymui suvartotą šilumą sudaro tik 2,50 euro su PVM renovuojamame name Biržiškų g. 3. Šis namas yra geras pavyzdys, kokio rezultato galima pasiekti tinkamai renovuojant pastatus.

 

Didžiausias mokėjimas už 60 m2 ploto buto šildymą 2020 m. spalį bus senos statybos nerenovuotame name Aušros g. 23 name. Jis sudarys 34,54 euro su PVM.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad tiek šilumos kaina, tiek lauko oro temperatūra visiems buvo vienoda. Todėl akivaizdu, kad didžiausią įtaką šilumos suvartojimui, o kartu ir sąskaitai už šildymą turėjo pastato būklė.

 

Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą skirtingos būklės pastatuose yra čia:

https://www.kaunoenergija.lt/gyventojams/silumos-vartojimo-pastatuose-palyginimas/.

 

Informacija apie Jūsų pastate suvartotą šilumą yra čia:

https://www.kaunoenergija.lt/gyventojams/silumos-suvartojimas-jusu-name/

Skaityti toliau

Rajonas

Karmėlavoje plečia veiklą orlaivių dažymo kompanija „MAAS Aviation“

Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Tarptautiniame Kauno oro uoste, Karmėlavoje, netrukus pradės veikti Airijoje registruotos kompanijos „MAAS Aviation“ užsakymu statoma orlaivių dažymo įmonė, kuri bus viena moderniausių Europoje.

Trečiadienį šios kompanijos generalinis direktorius Timas Macdougaldas pakvietė Kauno rajono mero pavaduotoją Antaną Nesteckį į baigiamą įrengti įmonę ir supažindino su ateities planais.

„Koronaviruso pandemija sumažino skrydžių skaičių, tačiau mes jaučiamės tvirtai ir norime dar labiau sustiprinti savo pozicijas rinkoje. Jau turime 85 proc. užsakymų kitiems metams“, – kalbėjo T. Macdougaldas.

Karmėlavoje pastatytuose 7 tūkst. kv m angaruose vienu metu bus galima dažyti du orlaivius, jie tilps išskleistais sparnais. Ateities planuose – dar vieno angaro statybos.

„Esame draugiški aplinkai, netriukšmaujame, dažymo procesas vyksta uždaroje patalpoje, todėl į aplinką neskleidžiame kvapų“, – tvirtino T. Macdougaldas. Vanduo nuo plaunamų orlaivių į nuotekų tinklą nepateks, o latakais nubėgs į specialius rezervuarus ir bus išvežamas.

Įmonėje daug dėmesio skiriama šiuolaikinėms technologijoms, vėdinimo įrangai, gaisrinei saugai.

Investuotojus džiugina gera geografinė Kauno oro uosto padėtis ir greta veikiančios orlaivių aptarnavimo įmonės: „Ryanair“, „FL Technics“, DOT, „AviaBaltika“, „OS Technics“. „Visus techninius klausimus bus galima išspręsti vietoje, orlaivių nereikės papildomai skraidinti“, – Kauno oro uosto privalumus vardijo T. Macdougaldas.

Naujoje orlaivių dažykloje planuojama sukurti nuo 50 iki 80 darbo vietų.

„Prieš dešimt metų Kauno rajono savivaldybė aktyviai rėmė „Ryanair“ kompanijos atėjimą. Šiandien matome, kad investicija atsiperka: Karmėlavoje kuriasi vis daugiau su orlaivių aptarnavimu susijusių įmonių, atsiranda gerai apmokamų darbo vietų, verslas moka mokesčius į valstybės biudžetą“, – kalbėjo A.Nesteckis.

„MAAS Aviation“ rinkoje veikia jau 37 metus ir turi savo bazių ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.  Per metus perdažoma vidutiniškai 300 orlaivių. Pagal savo pajėgumus tai yra antra tokia kompanija pasaulyje.

Karmėlavoje įrengta dažymo įmonė bus moderniausia visame „MAAS Aviation“ tinkle.

 

 

Skaityti toliau

Verslas

KAUNO LEZ SULAUKĖ PIRMOJO MRO VEIKLA UŽSIIMANČIO INVESTUOTOJO – FL TECHNICS

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno laisvoji ekonominė zona yra patogiai įsikūrusi greta tarptautinio Kauno oro uosto. Oro Parko teritorija yra unikali erdvė investuoti orlaivių techninės priežiūros, remonto ir kapitalinio remonto (MRO) veikla užsiimančioms įmonėms dėl patrauklios kaimynystės. Taip pat šioje LEZ teritorijoje jau įsikūrę ir plėtrą vykdyti pradeda automobilių elektronikos komponentų gigantai „Continental“ ir „Hella“. Kauno LEZ Oro Parko teritorijoje duris atvers FL Technics Engine Services variklių remonto dirbtuvės.FL TECHNICS – pasaulyje pripažintas MRO tiekėjas

FL Technics bendrovė specializuojasi periodinės bei operatyviosios techninės priežiūros, atsarginių dalių ir komponentų palaikymo, variklių, APU ir LG valdymo, pilno orlaivių inžinerijos ir techninio mokymo srityse. Lėktuvų techninės priežiūros sprendimų tiekėjas „FL Technics“ turi daugiau nei 20 metų patirtį MRO srityje. 2005 metais įmonė veiklą pradėjo Vilniaus tarptautinio oro uosto teritorijoje. Nuo įsikūrimo pradžios šio lietuviško kapitalo įmonė plėtėsi ir šiuo metu, kartu su savo dukterinėmis įmonėmis, valdo daugiau nei 60 linijinio lėktuvų aptarnavimo bazių bei 5 inovatyvius periodinio techninio aptarnavimo angarus Europoje ir Azijoje. FL Technics yra įsteigę daugiau nei 800 aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų savo grupės įmonėse.

„FL Technics“ teikia periodinę techninę orlaivių priežiūrą, variklių, pagalbinių jėgainių ir važiuoklių administravimo sprendimus ir visapusišką orlaivių inžineriją. Įmonėje dirba aukščiausią kompetenciją turinti inžinierių komanda. „FL Technics“ yra kompetentingas, patikimas partneris tiek avialinijoms, tiek su aviacijos verslu susijusioms sritims.

Įmonė pasižymi ne tik įstabia plėtra, tačiau ir pasaulyje pripažintomis kompetencijomis. „FL Technics“ be orlaivių mechanikos priežiūros taip pat užsiima ir techniniais mokymais aviacijos srityje. Įmonė 2019 metais Europos Aviacijos Industrijos apdovanojimuose buvo nominuota inovacijų kategorijoje už inovatyvių sprendimų ir technologijų taikymą mokymų srityje. Taip pat, tais pačiais metais Aviacijos Industrijos apdovanojimuose Azijos regione, vos atidariusi orlaivių dalių sandėliavimo bazę Singapūre, FL Technics, pelnė metų Azijos MRO įmonės titulą.

Taip pat sėkmės susilaukė ir įmonės mokymų platforma 147training.com, kuri 2020 m. liepos mėnesį pranešė, jog yra išdavusi daugiau nei 15 000 sertifikatų už nuotoliniu būdu įvykusius mokymus.

„FL Technics“ siūlo platų specializuotų mokymų asortimentą – nuo žmogiškųjų veiksnių, kuro bako saugos ir reikalavimų variklio paruošimui, iki orlaivio tipo keičiamų ir nuolatinių detalių techninės priežiūros bei kapitalinio remonto mokymų. Savo mokymų centruose ir orlaivių techninės priežiūros angaruose Vilniuje ir Kaune įmonė teikia teorinius ir praktinius mokymus pagal specializuotas programas. Mokymus organizuoja aukščiausios klasės ekspertų komanda sukaupusi didesnę nei 20 metų patirtį aviacijos pramonėje.

MRO sektoriaus plėtra Kauno LEZ

 

Vilniuje ir Kaune įsikūrus aviacijos sektoriuje lyderiaujančioms Europos įmonėms, Lietuvoje ėmė sparčiai vystytis Centrinės Europos aviacijos techninės priežiūros, remonto ir eksploatacijos (MRO) centras, kuris aktyviai naudojasi LEZ teikiamais privalumais.

Kaunas siūlo puikią infrastruktūrą MRO klasterių plėtrai – Kauno oro uosto pakilimo/nusileidimo takas yra ilgiausias Lietuvoje (3250 m) ir turi 16 km2 plotą, tinkamą aviacijos įrengimams. Tai, jog Kaunas yra puiki vieta aviacijos verslo vystymui, lemia ne tik išvystyta infrastruktūra, bet ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūla.

„Mes džiaugiamės galėdami atidaryti naujas turbo ventiliatorinių variklių remonto dirbtuves. Tai puikus strateginės plėtros žingsnis „FL Technics“ ir „FL Technics“ Kauno padalinio infrastruktūrai. Jau netolimoje ateityje planuojame toliau plėtoti „FL Technics Engine Services“ verslo galimybes,”- sake „FL Technics“ generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas.

„FL Technics“, priklausanti vienai didžiausių Centrinėje ir Rytų Europoje aviacijos paslaugas teikiančiai „Avia Solutions Group“ įmonių grupei, turinčiai 83 biurus ir vienijančiai daugiau nei 7000 aviacijos profesionalų visame pasaulyje, plėtrą vykdo ne tik tarptautiniame lygmenyje, tačiau ir čia pat Lietuvoje. Šiuo metu įmonė užsiima tik orlaivių linijiniu ir periodiniu techniniu aptarnavimu. Nuo 2020 lapkričio MRO paslaugų teikėjo grupę papildys naujoji įmonė FLT Engine Services. Naujoji įmonė jau 2021 m. įsikurs naujame dviejų aukštų orlaivių variklių ir žaliavų sandėliavimo bei remonto paskirties angare. Naujasis projektas, kurį įgyvendina „Sniego takas“ įmonei leis naudotis 3,288 kv. m. naujų patalpų, kuriose bus vykdomi variklių techninio aptarnavimo darbai. 2021 metais, kai naujasis angaras atvers duris FLT Engine Services planuoja techninę priežiūrą suteikti daugiau nei 100 orlaivių varikliams, potencialiai remonto apimtys gali siekti daugiau nei 200 orlaivių variklių aptarnavimą per metus.

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 54 min

Siūloma privalomuoju sveikatos draudimu drausti ir pilnamečius užsienyje besimokančius mokinius

2020 12 02 Trečiadienį Vyriausybė pritarė Seimo narių parengtam Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siūloma numatyti, kad apdraustaisiais...

Greitos naujienosprieš 2 val

ES teisingumo ministrų darbotvarkėje – dėmesys kovai su neapykantos nusikaltimais ir teisingumo sistemos kokybei

2020 12 02 „Lietuva palaiko bendrą ES siekį stiprinti kovą su neapykantos nusikaltimais ir neapykantos kalba, bet kartu turime nepamiršti...

Greitos naujienosprieš 2 val

Jūrinio vėjo plėtros Baltijos jūroje parengiamieji darbai įgauna pagreitį

2020 12 02 Šiandien Vyriausybė pritarė siūlymui parengiamiesiems jūrinio vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje projektams skirti 7,5 mln. eurų. Jūrinio...

Greitos naujienosprieš 2 val

Pradedamas antrasis išmokų mokėjimo etapas

2020 12 02 Žemės ūkio ministerijai patvirtinus tiesioginių išmokų ir susietosios paramos už 2020 metais deklaruotus plotus dydžius, Nacionalinė mokėjimo...

Greitos naujienosprieš 3 val

Dainavos padalinio Specializuotų paslaugų skyriaus komandoje nauja gydytoja neurologė – Ingrida Dabušinskienė!

2020-12-02 Dainavos padalinio Specializuotų paslaugų skyriaus komandoje nauja gydytoja neurologė – Ingrida Dabušinskienė! Džiugu, kad prie mūsų gyd. neurologų komandos...

Greitos naujienosprieš 4 val

Europa pabrėžia būtinybę didinti investicijas į mokslinius tyrimus

Nacionalinės pastangos siekiant padidinti investicijas į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas iki 3 proc. nuo BVP, europinių prioritetų įtraukimas...

Greitos naujienosprieš 5 val

Mokinių žiemos atostogos nebus ilginamos

autor. Artūras Žukas Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo įstaigose, mokinių žiemos atostogų laiko nusprendė...

Greitos naujienosprieš 5 val

Siekiama mažinti triukšmo poveikį gyventojams prie oro uostų esančiose teritorijose

2020 12 02 Siekiant sumažinti neigiamą triukšmo poveikį prie civilinių oro uostų ir aerodromų esančiose teritorijose, planuojama parengti perspektyvinius triukšmo...

Greitos naujienosprieš 5 val

Pranešusiems apie galimai padarytą administracinį nusižengimą – daugiau teisių 

2020 12 02 Teisingumo ministerija parengė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimų paketą, numatantį veiksmingiau užtikrinti teises asmenų, pranešusių apie galimai padarytą...

Greitos naujienosprieš 6 val

Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste numatoma laivų statybos ir remonto bei atsinaujinančios energetikos plėtra

2020 12 02 Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai specialųjį...

Skaitomiausi