VerslasLietuva pritraukia pasaulines milžines: 680 darbo vietų sukūrusi įmonė tapo Top darbdave

Lietuvoje jau sukūrusi 680 darbo vietų, lyderiaujanti bendrovė „Cognizant“ ((NASDAQ-100: CTSH, „Fortune 500“ pelniusi 195 vietą) pripažinta vienu geriausių darbdavių ir gavo „Tоp Employer 2019” sertifikatą. „Cognizant” padalinys Lietuvoje teikia verslo procesų optimizavimo paslaugas, o taip pat yra įsteigęs IT paslaugų centrą, dirbantį bankinių operacijų, pensijų administravimo, draudimo ir kituose sektoriuose. Geriausio darbdavio sertifikatas išduodamas išanalizavus ir įvertinus bendrovės veiklą talentų valdymo ir pritraukimo, darbo jėgos planavimo, naujų darbuotojų įtraukimo, mokymosi ir tobulėjimo, rezultatų valdymo,...
Avatar Gabrielė Lukšytė2019 20 vasario

Lietuvoje jau sukūrusi 680 darbo vietų, lyderiaujanti bendrovė „Cognizant“ ((NASDAQ-100: CTSH, „Fortune 500“ pelniusi 195 vietą) pripažinta vienu geriausių darbdavių ir gavo „Tоp Employer 2019” sertifikatą. „Cognizant” padalinys Lietuvoje teikia verslo procesų optimizavimo paslaugas, o taip pat yra įsteigęs IT paslaugų centrą, dirbantį bankinių operacijų, pensijų administravimo, draudimo ir kituose sektoriuose.

Geriausio darbdavio sertifikatas išduodamas išanalizavus ir įvertinus bendrovės veiklą talentų valdymo ir pritraukimo, darbo jėgos planavimo, naujų darbuotojų įtraukimo, mokymosi ir tobulėjimo, rezultatų valdymo, lyderystės skatinimo, karjeros galimybių, kompensavimo ir naudų, vidinės įmonės kultūros srityse. Tyrimui skirtą klausimyną sudarė 100 klausimų, susijusių su darbuotojų veikla.

Šimtus darbo vietų Vilniuje kuria pasaulinio „Fortune 500“ sąraše esantis darbdavys

„Esame pasaulinės įmonės dalis, ir „Top Employer“ sertifikatas yra svarbus įrodymas, kad mūsų padalinyje Lietuvoje yra sukurta palanki ir augti skatinanti darbo aplinka. Tikime mokymosi visą gyvenimą principu, todėl nuo pat pirmos darbo dienos investuojame į savo darbuotojus,  suteikiame jiems galimybes siekti karjeros ir įgyti naujų kompetencijų“, – sakė „Cognizant“ personalo vadovė Edita Znutienė.

„Bandant pritraukti daugiau tarptautinių žaidėjų į Lietuvą, labiau nei bet kas kitas praverčia realūs sėkmės atvejai, parodantys, kad mūsų šalis turi tinkamas sąlygas klestinčiam ir augančiam verslui. „Cognizant“ paslaugų centras Vilniuje yra vienas iš tokių sėkmės atvejų, apie kurį galime drąsiai pasakoti žengti į Lietuvą svarstančioms įmonėms, – teigia „Investuok Lietuvoje“ paslaugų sektoriaus ekspertas Laisvis Makulis. – Neabejotinai „Top Employer 2019” sertifikatas padės „Cognizant“ bendrovei dar efektyviau pritraukti ir išlaikyti geriausius šalies talentus, o įmonės darbuotojams taps oficialiu patvirtinimu, kad jie gali didžiuotis dirbdami vienoje geriausių įmonių šalyje.“

„Cognizant“ grupė yra įkūrusi 220 biurų visame pasaulyje, kuriuose dirba 274 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu bendrovėje Lietuvoje dirba apie 680 darbuotojų.

„Kiekvienam darbuotojui suteikiame galimybes ne tik tobulėti ir siekti karjeros, bet ir realizuoti save kaip aktyvias asmenybes. Įmonė skatina ir prisideda prie įvairių darbuotojų socialinių iniciatyvų bei projektų bendruomenėms. Mūsų darbuotojų vidutinis amžius yra 29 metai, todėl ypatingai džiugina tai, kad jaunoji karta ieško galimybių realizuoti save profesinėje srityje ir nori žinoti, kad jų veikla yra svarbi visuomenei“, – sakė E. Znutienė.

Pirmiausia išmoko laisvai kalbėti švediškai, daniškai ar norvegiškai

Pasak E. Znutienės, teikiamų paslaugų specifika bei klientų geografija reikalauja, kad darbuotojai mokėtų užsienio kalbas. Todėl priėmusi darbuotoją, jeigu šis dar nemoka darbui reikalingos kalbos, bendrovė pirmiausia investuoja į jo mokymą: 5-6 mėn. naujai priimti žmonės pagal unikalią metodiką yra mokomi būsimam darbui reikalingų Skandinavų kalbų.

„Tuo laikotarpiu jiems mokame atlyginimą, nors tiesiogiai savo pareigų jie dar neatlieka. Investuojame ne tik į darbuotojų mokymą, bet ir išlaikymą, nuolat plėsdami ilgalaikio ir trumpalaikio motyvavimo programas“, – sakė E. Znutienė.

Skatinimas ir sąlygos: nuo draudimo iki „pasitikėjimo dienų“

„Cognizant“ darbuotojams suteikia medicininį bei gyvybės draudimą, dalis darbuotojų motyvuojama papildomai įmokomis į trečios pakopos pensijų fondus, skiriamos išmokos tiek džiugiomis, tiek ir kritinėmis gyvenimo situacijomis, kasdien siūlomi švieži vaisiai, yra nuosavas dviračių parkas ir kt.

Įmonė darbuotojams suteikia net aštuonias „pasitikėjimo dienas“ per metus, kai darbuotojas blogai jausdamasis gali neatvykti į darbą – kilus sveikatos problemų, jam pakanka informuoti tiesioginį vadovą, o nedarbingumo pažymėjimo pateikti neprašoma.

Darbuotojai savo noru kuria iniciatyvines grupes

„Be to, mūsų bendrovė yra unikali tuo, kad veikia net kelios darbuotojų iniciatyvinės grupės, kurias vadiname „komitetais“. Jie siūlo, kaip tobulinti darbo aplinką, mokymus, organizuoja sporto veiklas, vykdo socialiai atsakingas iniciatyvas – pavyzdžiui, renka aukas diabetu sergantiems vaikams, rūpinasi „Gilės“ ir Išlaužo dienos centro vaikais, vienišais seneliais, beglobiais gyvūnais ir pan.“, – sakė įmonės personalo vadovė.

Pasak jos, šios darbuotojų iniciatyvos yra vienas iš įmonės veiklos tobulinimo variklių. Be to, komitetų veikla pasitarnauja ir tiems darbuotojams, kurie nori tapti vadovais – šios grupės tampa platforma išbandyti save kitokiame amplua. Dalyvaudami komitetų veikloje, jie ne tik koordinuoja konkretų projektą, bet ir gali įgyti vadovavimo patirties.

Siūlo pasaulines karjeros galimybes

„Cognizant“ Lietuvoje savo darbuotojams užtikrina ir plačias karjeros galimybes. Darbuotojai gali siekti aukštesnių pareigų arba rinktis horizontalią karjerą įmonė viduje, o siekiantys tarptautinės karjeros turi visas galimybes rinktis naujus iššūkius net 220 „Cognizant“ bendrovės padalinių skirtingose pasaulio valstybėse.

Apie „Cognizant“

„Cognizant“  (Nasdaq-100: CTSH) yra viena iš pirmaujančių profesionalių paslaugų kompanijų, transformuojanti klientų verslo, veiklos ir technologijų modelius, pritaikant juos skaitmeninei erai. Mūsų unikalus rinkos išmanymu ir konsultacijomis paremtas požiūris padeda klientams apsibrėžti, kurti ir valdyti verslą inovatyviau ir efektyviau. „Cognizant“, kurios centrinė būstinė įsikūrusi JAV,  „Fortune 500“ reitinge užima 195 vietą ir yra viena iš labiausiai vertinamų kompanijų pasaulyje. Sužinokite, kaip „Cognizant“ padeda klientams pirmauti skaitmeniniame amžiuje puslapyje www.cognizant.com arba sekite mus @Cognizant.

Apie „Top Employers Institute”

„Top Employers Institute” yra nepriklausoma organizacija, atskleidžianti išskirtinių darbdavių darbuotojams suteikiamas galimybes visame pasaulyje, vertindama juos pagal tarptautinį standartą. „Top Employers“ sertifikatai suteikiami tik toms organizacijoms, kurios pasiekia aukščiausių rezultatų kurdamos darbo aplinką, atidžiai įvertinus veiklos valdymo, kompensavimo ir naudų, karjeros ir tobulėjimo, kultūros aspektus.

Dalinkitės su savo draugais
Scroll Up