Renginiai

Į Lietuvą atvyksta pasaulinio garso smuikininkas Augustinas Dumay

0

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras naują koncertų pusmetį pradės ypatingu koncertu – Lietuvoje viešės vienu žymiausių XX a. smuikininkų tituluojamas prancūzas Augustinas Dumay. Garsiausias pasaulio koncertų sales užkariavęs smuiko virtuozas savo pasirodymą surengs sausio 28 d. Vilniaus kongresų rūmų scenoje, orkestro gimtadienio koncerte. Išvakarėse Lietuvos valstybinis orkestras kartu su A. Dumay viešės ir Kauno valsybinėje filharmonijoje. Koncertams diriguos orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Tarp žymiausių XX a. smuikininkų kritikai A. Dumay vardą rašo jau seniai. Muzikų šeimoje gimęs talentingasis prancūzas (jo mama buvo violončelininkė ir pianistė, o tėvas – smuikininkas-mėgėjas) griežti smuiku pradėjo būdamas penkerių. Jaunasis vunderkindas į Paryžiaus konservatoriją įstojo sulaukęs vos dešimties, o būdamas keturiolikos jau surengė savo pirmąjį koncertą garsiajame Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre (pranc. Théâtre des Champs-Élysée).

A. Dumay greitai tapo žinomu Prancūzijoje ir tęsė studijas pas legendinius smuiko virtuozus Nathaną Milsteiną ir Arthurą Grumiauxą. Tačiau lemtingu tapo 1979 m. įvykęs smuikininko susitikimas su Herbertu von Karajanu. Legendinis austrų dirigentas A. Dumay išgirdo atsitiktinai, dirbdamas toje pačioje įrašų studijoje, kur grojo jaunasis prancūzas. Nieko nelaukęs H. von Karajanas pakvietė dvidešimtmetį A. Dumay būti solistu Paryžiuje rengiamame Gala koncerte ir groti kartu su Berlyno filharmonijos orkestru. Tai tapo smuikininko šlovės pradžia – garsiojo prancūzo tarptautinė karjera suklestėjo – jis tapo geidžiamu garsiausių pasaulio koncertų salių ir simfoninių orkestrų solistu.

A. Dumay repertuaras apima daugiau nei 40 koncertų smuikui, maždaug tiek pat yra išleista ir kompaktinių įrašų plokštelių, kurių dauguma pelnė apdovanojimus. Išskirtiniais tapo „Deutsche Grammophon“ įrašų kompanijoje išleisti kompaktiniai diskai. L. van Beethoveno sonatos, A. Dumay įrašytos kartu su portugalų pianiste Maria João Pires, žurnalo „International Piano“ yra lyginamos su tokių muzikos grandų kaip A. Grumiauxo ir C. Haskil, Y. Menuhino ir W. Kempffo bei I. Perlmano ir V. Aškenazio darytais šių kūrinių įrašais. Tuo tarpu už W. A. Mozarto koncertų įrašus su Salzburgo kameriniu orkestru A. Dumay buvo vadinamas išskirtiniu šio kompozitoriaus interpretatoriumi („Classica“), o išleistas diskas įvertintas kaip vienas geriausių istorijoje W. A. Mozarto koncertų įrašų („Classic CD“).

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 140 / 836
 • NEPADEDA
  2% 20 / 836
 • ŽLUGDO
  77% 652 / 836
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  2% 24 / 836

2009 m. apie garsųjį smuikininką buvo sukurtas dokumentinis filmas „Augustin Dumay: palikti pėdsaką širdyje“ (pranc. „Augustin Dumay, laisser une trace dans le cœur“, rež. Gérard Corbiau).

 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gimtadienio koncertai su smuikininku Augustinu Dumay (Prancūzija) įvyks sausio 27 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir sausio 28 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. 

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Renginiai